Кърмене и спортуване

  • 3 637
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Шали, сигурно не съм те разбрала. Sorry!!! Grinning Точно ти си ми много симпатична, просто исках да съм по-точна.Тъй както аз не съм го схванала, тъй може и някоя друга омотана мама. Пък и снощи бях на ЧРД на свеки и после не бях много на себе си. "А-а, какво си ми взела, кремче, ми да бе, то и аз все си викам, трябва да почна да си купувам българска козметика, че по-евтинко, и ти виж как си се сетила..." Shocked Както и да е, че това не е по темата, ами е за оная тема за свекървите в "Семейство".

# 16
  • Мнения: 4 414
Цитат на: sladka hapka
. "А-а, какво си ми взела, кремче, ми да бе, то и аз все си викам, трябва да почна да си купувам българска козметика, че по-евтинко, и ти виж как си се сетила..." Shocked Както и да е, че това не е по темата, ами е за оная тема за свекървите в "Семейство".


ееееееее, това ме уби!
а по темата...аз си поднових заниманията с йога. не се отслабва/поне не бързо/, но пък за мен е идеалният вариант за стягане и поддържане на формата, защото и преди да родя си имах проблеми със ставите, та не мога много да тичам и да аеробствам Simple Smile а и ми се отразява добре на психическото състояние/не викам много по таткото, чевсе го няма Wink /

# 17
  • Мнения: 7 106
Цитат на: sladka hapka
Шали, сигурно не съм те разбрала. Sorry!!! Grinning Точно ти си ми много симпатична, просто исках да съм по-точна.Тъй както аз не съм го схванала, тъй може и някоя друга омотана мама. Пък и снощи бях на ЧРД на свеки и после не бях много на себе си. "А-а, какво си ми взела, кремче, ми да бе, то и аз все си викам, трябва да почна да си купувам българска козметика, че по-евтинко, и ти виж как си се сетила..." Shocked Както и да е, че това не е по темата, ами е за оная тема за свекървите в "Семейство".


 Embarassed  Stuck Out Tongue  Embarassed
Нищо де,лошо няма!!! Stuck Out Tongue  Grinning

А това с йогата е наистина добра идея.Аз даже съм си взела една книжка и чепя стойки,но само когато съм сама,че мъжО веднъж ме скива и щеше да припадне от смях Laughing

# 18
  • Мнения: 1 116
Малката ми дъщеря е на 4 месеца. След втория месец тръгнах да тичам сутрин, обаче тя на следващото ядене почна да се мръщи и аз реших че може би е заради млечната киселина и след седмица спрях. А като тръгнах първия път да тичам и като се размятаха тия ми ти гърди, чудех се как спортуват жените с големи гърди. От началото на този месец картата ми за фитнес отново почна да тече(бях я замразила за последните 5 месеца) и в момента ходя 4 пъти седмично, след 20 дни си тръгва свекърва ми и тогава ще мога да ходя само два пъти. Още след първата седмица се почувства разликата, като килограми съм свалила около килограм за тия вече 20 дена, но чувствам че се постегнах. Има и басейн във фитнеса но все още не смея да плувам, щото както ме майтапи мъжът ми може да подквася басейна. Тренирам около час, час и половина, накрая вече гърдите ми са пълни и натежели, но се понася, не е като при тичането. Храната съм я ограничила откак родих, но така и нищо не можах да отслабна за тия 4 месеца, макар че за тия месеци всеки ден извървявам по 3-4 часа в бутане на количката.

# 19
  • Мнения: 195
Simple Smile и аз съм за йога и други по-тихи занимания, но това си е до предразположение.
Ей това е интересно за ориентираните по на Изток.Но не е спорт де. Обаче гарантирам, че страшни крака се правят;)(това в рамките на шегата).
www.balin.hit.bg

# 20
  • Мнения: 96
Хей,мами, ама вие направо ме хвърлихте в размисъл с тези теории за млечната киселина и токсините!
Аз точно се реших да предприема нещо относно фигурата си,че съм се превърнала в "голямо мазно тяло",както нежно ми намеква мъжо Embarassed ....и сега взех да се разубеждавам като чета.
Причината е,че все още кърмя и нямам намерение да спирам докато бебока не се отбие сам-т.е. не се знае кога ще мога да мина на някаква диета,а сега пък взех да се чудя дали е удачно да спортувам,ако има опасност бебчо да не ми харесва кърмата и да се отбие???Той и без друго е много злояд и кърмата е едно от малкото неща,които му харесват,та ме е страх да рискувам!
Ех,как ме е яд!Точно се бях надъхала,че ще слабея.Мислех да се отдам на Pilates - много добри отзиви чувам за това.А татито ми направи сериозно предизвикателство- да слабеем заедно и да се съревноваваме кой ще отслабне повече до Нова Година. Wink Даже и ми е взел DVD и две книги с Pilates.Голямо желание има човека да се размърдам и да направя нещо за фигурата си,ама....
Чувствам се много объркана и раздвоена- трябва ли да си стоя все такава пухкава чак докато спра да кърмя Confused: Ама пък детенцето ми е най-важно,така че ако по някакъв начин мога да му навредя,то по-добре да изчакам.
Ако има някоя мама,която е по-усведомена и има аргументирана информация,нека сподели,че незнам какво да правя. Confused
Уж от утре щяхме да почваме с тати със слабеенето,ама май ще го отложа за сега Confused Той сега ще има да ме подиграва,че само си търся оправдание,за да не се захвана Sign Exclamation  Sad
 Очаквам включване от вас мами, с повече инфо Sign Exclamation Благодаря предварително Sign Exclamation

# 21
  • Мнения: 6 243
Е-е-е, чак да се объркаш? Всички постинги бяха "за" спортуването по време на кърмене. Пък и повечето мами, писали по темата, май се занимават с някакъв спорт в момента. Въпросът е първо - какво и второ - как да си дигне човек дупето, като е по-лесно да не го дига... Моята дъщеря също не е от лесните, но няма проблем с храненето, нищо че спортувам. В литературата пише, че вкусът на млякото се изменя от млечната киселина след много ИНТЕНЗИВНИ занимания. Поне нищо не ти пречи да опиташ.

А инфо - напиши в гугъла " breastfeeding + exercise" и ще намериш море от информация. Бих ти препоръчала този линк - кратко, ясно, сайта е хубав по принцип и пишат премерено:
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/mom-exercise.html.

# 22
  • Мнения: 2 529
След усилено мислене аз пък решавам точно на Пилатес да се спра Wink

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ъхъ, и аз така - ме да слабея вече, а да влезна във форма. Пилатес ми се вижда най-ненатоварващо. Предлагам в съседния форум "Красива мама" да продължим разговора  Grinning

# 24
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Виждам че тази тема е обсъждана отдавна, но пък смятам че е достатъчно актуална с настъпването на лятото за да я изкарам отново на бял свят и се надявам Бу да не ме критикува за което  Wink

След като изчетох всички мнения реших че е време и аз да започна да се занимавам с някакви физически упражнения Grinning Вече са минали почти 40 дни от раждането на сина ми, надявам се че не е твърде рано.

Заинтригуваме гимнастиката Пилатес - изглежда е много подходяща за кърмачки! Имам прадстава само от упражненията Пилатес за бременни, но явно тези за небременни не са същите.
Кажете ми кърмещи мами има ли на нашия книжен пазар книжки или пък видеокасети с тази гимнастика  Пилатес? 

# 25
  • Мнения: 7 106
Валка,  има книжка и аз отдавна се каня да си я взема, ама все се размотавам. Ето :
http://www.books.bg/book.php3?ISBN=9544743472

 А тук открих някакви упражнения, които са помогнали на Деми Мур да стегне корема и талията си.

А вижте какво открих случайно в един форум :

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=133647

# 26
  • Мнения: 472
Аз се опитвам да правя упражненията за дупе на Пилатес - 20 мин   , те са в легнало положение и натоварваш само " газягата " , инструкторката казва че ще имам поразителни резултати ако го правя поне 3-4 пъти седмично !
 Как хубаво звучи  Mr. Green, добре , че все пак има такива филмчета из нета , че ако трябва да впрягам количката до фитнеса  всички токсини ще отиват в бебето , ми то 3 часа каде ще ми стигнат Twisted Evil !

с подскоците и аз се въздържам защото не се чуствам удобно  Twisted Evil!
И за накрая, аз съм за умерена гимнастика !

# 27
  • Мнения: 2 032
Аз също спортувах по време на кърменето, и нямах никакви проблеми с кърмата. Това твърдение за токсините в кърмата дето идвали от спортуването не е основано на никакви медицински факти/изследвания: аз изчетох много неща навремето.
Както е написано вече по-горе, не трябва да се започва рязко и да се внимава да не се преразтегнат връзките, и.т,н. Много е важно да си с добър спортен сутиен, за да са максимално поддържани гърдите. Доколото си спомням, в първите месеци не се препоръчваха този тип упражнения за коремната преса, където краката са ти във въздуха (по-високо от трупа). Веднага след раждането трябва да се започнат упражения за тазовата мускулатура (тях може да ги правиш както си седиш) но колкото по-рано се стегне разтегнатото, толкова по-добре. После, до около 6-тата седмица-може би е най-добре само ходене и леки/статични упражнения. Като зарастат шевове и подобни-плуването е добър щадяш спорт, ако има къде. Аз се опитах да тичам май по-рано, отколкото трябваше, и след имах ужасни болки в тазовата мускулатура, затова оставих още малко време да мине, и някъде от 3-ия месец започнах да ходя по 2 пъти на седмица да тернирам с треньор-бягане/пилатес/тежести-абе в началото мъчението за мен беше сравнимо с раждането, мускулите  ми се държаха като атрофирали. Обаче след около 3 месеца зор, бях доволна отт резултатите-килограми  почти нямах да свалям, но тези 2-3 дето бяха останали след раждането, се стопиха, а по-важното беше, че формата на тялото се подобри значително, даже смея да твърдя, че беше-добре отколкото преди да забременея. (Кърмих почти до 8-ия месец и спрях, когато се върнах на работа.)
Сега ще видим с второто маймунче, което чакам да се пръкне, как ще съумея да организирам нещата (с първото можех да ходя на спорт само защото намерих един фитнес център към общината, където срещу абсолютно символична сума можеш да оставиш бебо (от 6 седмични до 5 годишни) на професионални гледачки докато ти спортуваш, но сега се местим на друго място) и вече си мисля как ще намеря време и място да раздвижвам сланините.

# 28
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Абе, момичета!!! Кога имате време и сили за спортуване?!?!?!
Аз съм навън по 5-6 часа на ден, от които 3-4 часа МИНИМУМ тикам количката по баирите, а останалото време от разходката щъкам след малкия (е, той е все още на каишки и не може да ми се изплъзне  Wink) След такова раздвижване, вечер съм като пребита и не моге и да си помисля за спорт!!! То и без това съм с мускулна треска и болки в ставите непрекъснато! Честно, чудя се как имате сили!!! Shocked Shocked Shocked

# 29
  • Мнения: 2 032
Абе, момичета!!! Кога имате време и сили за спортуване?!?!?!

За мен това беше начин да се запиша в графата " и аз съм човек". Бях адски недоспала/уморена/стресирана от постоянния рев на бебето (до 6-ия месец се будеше през 2 часа всяка нощ, имаше и разни проблеми с рефлукс и какво ли още не), и спорта всъщност ми помогна много да се стабилизирам/да имам поне 1 нещо, което правя само за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт