Ноемврийското човече, ще разкрие цвета на гащите си вече - ТЕМА 3

  • 19 050
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 037
За морето-ще ходим със сигурност.Имаме вила край морето и ни е наблизо.Ще видим почивките на ММ,че мразя пренаселените плажове,а и не съм почитател на морето.Заради детето ще направим няколко бани.Със сигурност ще използвам цял бански имам един ,който е прекрасна материя и се разтяга и ще може да ми прибере коремчето.
За гласуването аз още се чудя-всеки път едно и също,а след изборите резултат никакъв.

# 661
  • Мнения: 433
Знаете ли къде мога да отида днес на преглед - болна съм и искам да ме прегледа някой читав лекар - много се притеснявам, защото мисля че слиза в дробовете

# 662
  • Мнения: 493
Фортунче, лекар не мога да ти препоръчам, но все пак ти си атакувай с бабини лекове- сребурна вода, клеева тинктура, чаи , инхалации. ......Аз се оказа, че съм с хроничен фарингит и даже и сега си ме понаболява. Но лекарите на мен не ми помогнаха. Мойеш да идеш след док и на хомеопат. Мойеш да почеш Биозин мама по 1 сутрин и вечер докато отшумят симптомите.
Да попитам, накой имал ли е премеждия с Доцент Карагьозова от майчин дом. Чудя се да хвурля ли сто лева за ФМ и при нея....

# 663
  • Мнения: 433
Ами аз пръскам морска вода и тантум верде, от вчера взимам и биозин мама, ама нещо усещам слиза надолу и ме е страх да не вдигна Т Sad

По добре се запиши при Димитрова, а не Карагьозова.

# 664
  • Мнения: 1 617
Добро утро.
И аз съм в отбора на болните. Sad Боли ме гърлото и кашлям. Не можах да спя като хората, будих се често като се закашлям и докато се успокои кашлицата, наложи се да спя полулегнала. Днес като че ли е една идея по-добре, ама се чувствам разбита. Смуча тантум верде и хербитусин ( това са билкови таблетки за гърло), пия чай. Дано се оправя до утре.

# 665
  • Мнения: 164
добро утро!

Снощи едва заспах от страх от нови трусове. Но за мое щастие нищо не съм усетила, дори и да е имало нещо след като съм заспала.
Реших от днес да започна да си меря корема с един шивашки метър дали нараства, че сама не мога да преценя. Старите ми панталони не ми стават, а тези за бременни дето си взех ми са големи, смъкват ми се и само ги вдигам. Но видимо не мога да преценя имам ли бременно коремче.

за банските- в един магазин за бременни имаше промоция на банските за мамчета - дори и половинките бяха с горна част като потник, която да покрива и коремчето. Моя приятелка си ходи на плаж с нормален бански с половинки, който носеше и преди това.. Мисля че е въпрос на предпочитания. Аз лично бих избрала целия. Не знам дали ще стигна до плажа тая година- че нали ми е "мнооого далеч" на 30 мин пеша Joy Аз и като не бях бременна имам по 2-3 бани, а сега- не знам. Мисля че ако не се ходи в най-голямата жега и не се прекалява със седенето на слънце-всичко ще е ОК.

Вчета си купих няколко книжки- Книга за майката и бебето определено ме впечатли, харесва ми че има и описания с картинки. Другите- Ръководството на Спок и Аз съм бременна- абе стават, ама ако може да си ги намерите от някоя приятелка или на старо е по-добре, не си струват паричките.

Момичета, четох че към мойта седмица матката била колкото грейфрут и ако спа по гръб, което обожавам и си спа повече така, се притискали някакви големи вени и не се снабдявал с кръв еди коя си част от тялото (не запомних коя). Ама аз като не мога да заспа и си лягам по гръб ( и преди и сега) и се успокоявам явно и заспивам. Вие спите ли по гръб и има ли резон да се натискат чак толкова тия вени?

При кашлица четох че е хубаво да се спи с няколко възгглавници под рамената, т.е. да ти е повдигната горната част, за да се успокои кашлянето.

Хубав ден от мен!

# 666
  • тук и там
  • Мнения: 11 745
Добро утро и от мен!Аз само ви чета,моят ехограф ще е чак на 27юни,така че няма кой знае какво да пиша,резултатът от БХС не го знам,пращат резултатите директно на доктора,но щом не се е обадил-се предполага,че не е лош.....За морето-ние имахме резервации за Гърция,бяхме ги направили още януари месец за края на август-но ги отменихме -реших че е по-добре някъде в Бг да почиваме тази година-не сме решили още къде.Аз предпочитам спа-курортите,но тази година ще се размина и с това-заради горещата вода,а и няма да мога да ползвам нищо от предлаганите процедури.Започвам да търся място за почивка пак.Хубав ден на всички,ние днес ще сме в зоопарка.

# 667
  • София
  • Мнения: 276
O_fortuna,преди няколко години с майка ми се бяхме разболяли и аз от притиснение зе нея,защото е с бъбречни проблеми, я заведох в събота във Вита, че ни беше най-близо и бяхме доволни от дежурната лекарка, но не мога да си спомня името. Тъй като е частна болница, си платихме прегледа, но не ни се рискуваше до понеделник. А личния ти лекар не работи ли с някоя поликлиника за почивните дни и спешни случаи?

# 668
  • Мнения: 433
Работи, ама там има еди лекар кукумицин дето все мазане на гърлото с йод изписва и при последната бременност дори ми изпука гръбнака без да разбера намеренията му и ми изкара акълите. Та ме е страх да не попадна на него Simple Smile

# 669
  • София
  • Мнения: 276
Тогава най-добре според мен отиди в някоя частна клиника да те прегледат за твое успокоение и да не чакаш до утре. То уж навън топло стана, а вие почнахте да се разболявате. Дано не е нищо сериозно при теб и ти мине бързо.

# 670
  • Мнения: 433
А да питам някой да е пил стодал - уж е безопасен, личната ми го изписа като бях болна предишния път, вече бременна, ама тогава не го пих. Та мисля да го почна днес.

# 671
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
MissBlue - аз от началото на трети месец не мога да спя по гръб съответно и по корем.Не съм чела за въпросните вени.От познати знам, в по напреднала бременност не трябва да се спи по гръб.Аз и не мога все ми тежи този корем, спя или на ляво или на дясно, задължително с възглавница между краката - заспивам на момента.

Я кажете на каква цена са въпросните книги , който сте купили, и съответно заслужават ли си парите?

За банските - като се стопли водата ще му мисля, повечето ми познати все с половинка бански си ходеха докато бяха бременни. Таман си мисля, че ще е време да сменя банския, то аз и без това повече само долнището  използвам. И сега като се замисля, вече няма да мога да се възползвам от лукса да се пека без горнище  Laughing

# 672
  • Мнения: 2 620
А да питам някой да е пил стодал - уж е безопасен, личната ми го изписа като бях болна предишния път, вече бременна, ама тогава не го пих. Та мисля да го почна днес.
Пий го, щом ти го е изписала, той е хомеопатичен, доколкото си спомням.
Аз снощи бях на ресторант и цяла вечер ме боля корема и кръста, имах чувството, че съм пред цикъл и като се прибрах си усетих корема малко по-твърд,не като камък, болки нямах, но усетих, че нещо не е много наред. Аз все още успявам да поспя по корем, макар и леко да си побутвам корема встрани. Не ми личи много още, килограмите ми са по-малко отпреди бременността. Харесаха ми дънките в Waikiki, но още нямам корем и няма смисъл да купувам, така като гледам най-рано ще си пазарувам дрехи август. Добре, че обичам широки и големи рокли и ще си ходя с тях. Grinning

За морето- аз няма да се откажа, така или иначе ние постоянно ходим на плаж, имаме условия да излезем извън града на хубав плаж, да поканим приятели с нощувка. Ще си ходя с половинки и след 15 ч. обилно намазана с кремове. Моят най-голям страх е да не ми излязат петна по лицето и тези дни ще инвестирам в кремове, работата ми изисква да изглеждам добре и не искам да допускам да ми се случват подобни неща. Мисля, че на всяка от нас морето ще се отрази прекрасно, вече ще сме във втори триместър, а и е доста полезно- морска вода, чист въздух, слънце, спокойствие....

Малко ми е неудобно да питам, но използвате ли лубриканти Embarassed Embarassed Embarassed Ние доста смело ги използваме и скоро ми мина през акъла, че май трябваше да питам док, но така става в такива моменти като ти се изпари всичко от главата Laughing

# 673
  • Мнения: 2 620
MissBlue - аз от началото на трети месец не мога да спя по гръб съответно и по корем.Не съм чела за въпросните вени.От познати знам, в по напреднала бременност не трябва да се спи по гръб.Аз и не мога все ми тежи този корем, спя или на ляво или на дясно, задължително с възглавница между краката - заспивам на момента.

Я кажете на каква цена са въпросните книги , който сте купили, и съответно заслужават ли си парите?

За банските - като се стопли водата ще му мисля, повечето ми познати все с половинка бански си ходеха докато бяха бременни. Таман си мисля, че ще е време да сменя банския, то аз и без това повече само долнището  използвам. И сега като се замисля, вече няма да мога да се възползвам от лукса да се пека без горнище  Laughing
Моите книги са от приятелки, не съм ходила по книжарници. Но и MissBlue  каза,че не всичко си струва цената. Аз не чета всичко подред в книгата, каквото ме интересува.

# 674
  • Мнения: 164
книга за майката и бебето - 65лв- с твърди корици и много картинки, не пише много за бременността, но за бебето и гледането пише, на мен ще ми е полезна, че съм малко шашната как ще го гледам Simple Smile
Аз съм бременна- Всичко за бъдещата майка - 12лв-тази я прегледах отгоре, отгоре...не ми се видя много полезна, ама не съм се зачитала и кой знае колко
Ръководството на д-р Спок най -важното за бременността- 7,95лв - мисля че не си струва

Общи условия

Активация на акаунт