Операция на трите сливици и пробиване на тъпанчетата на ушите

  • 10 974
  • 57
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 809
Реших да пусна тема, защото не срещнах такава, освен споменаващо се тук-там из форума между другото, писах в темата за третата сливица, но излиза, че махането й е много по-коментирано от тази доста по-сериозна операция.
На дъщеря ми й поставиха диагноза "серозен отит" преди около месец. До тогава не бях и чувала за нея, не че не е имала проблеми със сливиците и ушите.  Rolling Eyes Всяка година пролет и есен си е с хрема, хъркащ нос, и я водя по лекари, салагам Макситрол и давам противоалергични. Но преди около 2 месеца ми направи впечатление, че не ме чува добре. Проблема е, че при този вид отит болка няма, нито температура (поне в нашия случай). ОТначало си мислех, че си въобразявам, тъй като почти никой друг от обкръжението ни не забелязваше това, и все пак реших да направим една тимпанограма и консултация с лекар.
Правихме тимпанограма във ВМА, както и аудиограма в ИСУЛ. Първото изследване показа, че има проблем със слуха, не чува ниските честоти или както се изрази лекарят 35 децибела намаление на слуха. Второто изследване показа, че слуховият нерв е здрав, което означава, че проблема е наистина от течността в ушите. Заради това, че не чува добре се налага естествено операция, но проблема е, че никой не знае от колко време е течността в ухото и дали е все още течност или е станала слуз.
От тогава посетихме няколко лекаря УНГ специалисти, доценти и професори, в държавните болници и в частна клиника. Всички са категорични, че трябва да се отстранят сливиците и да се пробият тъпанчетата, за да изтече събралата се течност в евстахиевата тръба, като повечето искат и да й поставят от т.нар. макарички в ушите, но на първо време решихме да направим операцията без да поставяме тръбичките.
Иска ми се, който е минал вече през това да пише, всякакви съвети и опит ще са ми от полза  Praynig

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 15:43 от meggle

# 1
  • Мнения: 15 379
Мисля, че ще в темата за третата сливица ще получиш абсолютно всичката информация, която ти е необходима.

Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645602.0

# 2
  • София
  • Мнения: 1 809
Чери знам я темата, пиша от три седмици там и абсолютно никой не ми дава необходимата информация. Да не говорим, че последните постове са за метода Бутейко. Надявам се да има поне някои, който е минал скоро през това и да пише:peace:

# 3
  • Мнения: 15 379
Уф, в старите теми нищо ли не намираш?
Аз писах там известно време, много се коментираха точно макаричките.

Може би да смениш заглавието е най-добре.

Успех, късмет и здраве!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 809
Благодаря ти  Hug Ами мен не ме интересуват точно макаричките, защото на този етап не искаме да слагаме, а махането на трите сливици и пробиване на тъпанчетата.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 268
Защо трябва и 3 сливици да се махат?

Синът ми мина през махане на 3-тата сливица и поставянена макарички за 1 година. Правихме операцията в Транспортна болница при конкретен лекар, който вече не е там. Тогава тя каза, че течността в средното ухо е била вече доста гъстта (като имаш предвид, че той мина през 2 парацентези и постоянноправеше отити) и е било наистина наложително поставянето на макари.

Ако имаш конкретно питане, ще се опитам да ти отговоря.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 809
А имаше ли проблеми със слуха, преди да направите операцията? За колко време се възстановява детето след парацентезата и боли ли го много?
А казват ли от какво се получава задържането на течност, при положение, че вече я няма третата сливица?
До колкото ми обясниха и на мен, ако течността е течност, може да се оправят нещата, но ако е вече гъста не ставало  Sad При Вас по време на операцията ли се установи необходимостта от макарички или предварително си знаехте, че операцията е с такава цел?
При дъщеря ми се налага махането и на другите две сливици защото просто са огромни и долепени една до друга, тя има проблем и с говора и с храненето и някои от лекарите твърдят, че това се дължи и на огромните сливици, не знам до колко има връзка наистина  Tired

# 7
  • Мнения: 15 379
...тя има проблем и с говора и с храненето и някои от лекарите твърдят, че това се дължи и на огромните сливици, не знам до колко има връзка наистина  Tired

Прави са напълно. Ако диша през устата нощем, се получава и изкривяване на челюстта, зъбите...

От цялото си сърце желая всичко да мине и дори и спомен да не остане! Не ти помогнах с нищо всъщност...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 809
Подкрепата, под каквато и да е форма, винаги помага  Hug
Ами да, диша през устата, хърка, освен това си смуче и пръста, който не можем да откажем по никакъв начин, а единият от лекарите каза, че това било заради големите сливици, един вид неосъзнато нещо й пречи вътре на гърлото, като буца и със смученето на пръста преодолява това нещо. ЕДин вид в нашия случай ваденето на трите сливици би трябвало да реши много проблеми и се моля да е така, колкото и невероятно да ми звучат някои от тях  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 6 268
Парацентезите му се правиха без упойка, 4 възрастни държахме едно 2-годишно, а той така пищеше, че се чуваше чак на паркинга на болницата. По-гоялм ужас не съм изпитвала, честно ти казвам. Течността се задържа в средното ухо заради евстахиевите тръби, който са по-къси при децата и при голяма трета сливица се запушват един вид. На синът ми му бяха увеличени и другите 2, но тогава докторката каза, че на този етап препоръчва да не се махат, а и аз не исках. В последствие успях да овладея положението при тях с Тонзилотрен, който смучеше с месеци.

Доколкото бях разбрала тогава, не може да се разбере каква е точно течността, т.е. дали е почнала да се сгъстява. Той имаше равни чертички на тимпанометрията.

Хъркаше зверски, късаше ми се сърцето като го слушах. Получаваше постоянно отит, беше изпил 10 АБ за година и нещо. Не се хранеше, караше основно на таратор и прясно мляко.

Операцията беше уговорена с махане на 3-та сливица и слагане на макарите, но докторката тогава каза, че все пак по врмее на нея ще прецени положението.

Към настоящия етап мисля, че взехме правилното решение тогава, акто се има предвид, че го оперирахме на 2 г. 10 м.



# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
Тоест извадихте ли третата сливица, или само парацентеза му правиха? И сложиха ли макарички в ушите? След тази процедура до момента имали ли сте проблеми пак?
Направо като слушам и изтръпвам просто, как може без упойка да правят манипулацията, ами ако по време на пробиването се установи, че е за поставяне на макарички какво се получава, как ще ги сложат, нали трябва детето да е неподвижно, за са могат да се поставят, което без упойка ми се струва невъзможно.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 268
Мисля, че бъркаш малко нещата.

Парацентезата се прави, за да се изсмуче веднага течността (особено при гной, както бе при нас). Това си е манипулация, не операция. Тъпанчетата зарастват без проблем.

Третата сливица я извадихме, като по време на тази операция (под пълна упойка се прави) се поставиха и макаричките на 2 уши. Той стоя с тези макарички 1 година (обикновено е малко по-малко, но тка асе случи при нас), сле дкоето пак имаше операция под пълна упойка за тяхното премахване (едната се оказа, че просто си е паднала). Те се слагат, за д аможе течността своевременно да излиза, а и се лекува по-лесно така, тъй като при нужда кашиш капки директно в ухото (по лекарско предписание, разбира се). Веднъж, например, видяхме как излезе течност от ушие му.

Както ти казах по-горе, за мен това бе правилното решение. Постепенно той спря да хърка, все по-малко отити прави и намали драстично боледуванията. Оправи се и храненето.

Не разбрах при вас какво и как ви препоръчват?

За махането на 3-та сливица имахме препоръка от двама независими лекари.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 809
Не, не бъркам, реших че става въпрос хем за операция за махане на сливици, хем за парацентеза, хем за поставяне на макарички, с такова впечатление останах от първия пост. И се учудих. Иначе при гноен отит то няма друг начин, те на всички деца така без никакви упойки им пробиват тъпанчетата.
На нас 5-ма лекари препоръчват махане на 3-та сливица и пробиване на тъпанчетата за изтичане на течността, тъй като има проблеми със слуха вече, което е предпоставка за операция. За другите 2 сливици мненията са противоречиви.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 344
Миналата година оперираха малкото ми момче от серозен отит в Транспортна болница,разминахме с макаричките ние,защото течността беше много гъста и доктора прецени,че няма смисъл на този етап.
Кажи по-точно какво те интересува за да ти отговоря конкретно.
Няма да направят двете интервенции накуп.Първо се чистят ушите,след това се действа към сливиците.
При нас след като кюртираха ушичките,настъпи подобрение...По-рядко се разболява,единствения ни проблем е носа,трябва да махаме третата сливица само,другите не са ни проблем.
Един съвет:не отлагай кюртирането безкрайно,тая гадост в ушите създава ядове.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 809
Диди нищо не отлагам, дори напротив бързам, но доктора отлага. Иска за края на юни, ако до тогава не помогнат капките, но няма как аз да съм хем в родилното, хем в ИСУЛ, а после пък съвсем с новородено бебе. И проблеми, както казах вече има сериозни, не чува добре.
Това, което казваш, че не може да стане едновременно ме учудва, защото всички лекари до сега казаха, че се прави с една интервенция - махайки сливиците, ще пробият ушите. Даже питах не може ли да махнат сливиците и да изчакаме малко да видим, като я няма третата сливица дали няма да изтече сама течността от ушите, но ми казаха, че не може.
Другото, което ме учудва е, че казваш, че течността е била много гъста и затова сте се разминали с макаричките, а на нас лекарите ни казаха, че ако течността е бистра и е течност няма да слагат макарички, но ако е гъста е задължително  newsm78
Разбирам, че детенце си е със сливиците? Значи сте съвсем различен случай

# 15
  • София
  • Мнения: 6 268
При нас беше гъстта течност и ми каза лекарката, че макарите са просто задължителни. В Транспортна бяхме. И двете неща се направиха с една операция. Честно казано, не бих подлагала на пълна упойка излишно детето и за мен е по-добре махане на сливица и слагане на макари заедно. Но на мен не с ами предлагали просто пробиване на тъпанчетата, мислех, че това се прави само при парацентеза.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 809
До колкото разбрах, след няколко консултации с лекари, то е просто задължително пробиването, а и няма как да сложат макарички, ако не ги пробият да изтече течността, или както е било при Вас ако е гъста слуз да я аспирират, така че може и да са го направили, ама да не са ти казали, знам ли  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 6 268
Разбира се, че се пробива тъпанчето при поставяне на макарите, те самите са на тъпанчевата мембрана. Средното ухо се изчиства хубаво преди поставянето им.

# 18
  • Мнения: 7
НИКАКВИ УШИ НЯМА ДА ДУПЧИТЕ, НИКАКВИ СЛИВИЦИ НЯМА ДА ОПЕРИРАТ, ФРЕНГОВ Е НАЙ-ВНИМАТЕЛНИЯ ТЪПАК НА СВЕТА, ЛИЧНО СЪМ МУ ГО КАЗАЛ, ДАВАХ МУ ПО 100 ЛЕВА ЗА ПРЕГЛЕД, ТОЙ МИ ИСКАШЕ 30 ЛЕВА, МОЛИХ ГО ДА ПОМОГНЕ НА ДЕТЕТО МИ, А ТОЙ КАЗВАШЕ ЧЕ ТОЛКОВА СИ МОЖЕ....., ЗАГУБИ МИ ДВЕ ГОДИНИ С НЕГОВИТЕ ТИМПОМЕТРИИ, ДЕТЕТО МИ РАЗВИ ХРОНИЧЕН СИНУЗИТ, ТОЙ НЯМА РЕШЕНИЕ ЗА ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ, МОЖЕ САМО ДА ПРИТЪПИ ЗА ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ НЕШАТА.

ВСИЧКО СЕ ОПРАВЯ САМО С ЕДНА ПРОСТА ДИЕТА, СПРЕТЕ ВСИЧКИ ЖИВОТИНСКИ ХРАНИ, КРАВЕТО МЛЯКО, БЕЛИЯ ХЛЯБ ЗАМЕНЕТЕ С ПЪЛНОЗЪРНЕСТ, СПРЕТЕ ЗАХАРНИТЕ ИЗДЕЛИЯ, ЧИПСОВЕТЕ, КОЛАТА, ВСИЧКО ПРЕРАБОТЕНО, СПРЕТЕ МЕСОТО, ОСВЕН МАЛКО ПИЛЕШКО И РИБА.

ПОЛЗВАЙТЕ СЪВЕТИТЕ НА ДОКТОР ЕМИЛОВА, ТЯ Е СПАСИЛА МНОГО ДЕЧИЦА ОТ ТАКИВА ЗАБОЛЯВАНИЯ, ИМА САЙТ В ИНТЕРНЕТ, ТАМ ВСИЧКО Е ОПИСАНО, ЧЕТЕТЕ, ПРЕЧИСТЕТЕ ОРГАНИЗМА ОТ НАТРУПАНИТЕ ТОКСИНИ, ДАВАЙТЕ МАКСИМАЛНО ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ, ПОД ВСЯКАКВА ФОРМА, НА ПАРА, ПАСИРАНИ, СОКОВЕ И ФРЕШОВЕ, СУРОВИ ЯДКИ, СЪЩО И БИЛКОВИ ЧАЙОВЕ С ЛАЖИЧКА МЕД, СЛЕД 20 ДНИ ВСИЧКО ЩЕ ОТШУМИ, НАКРАЯ НАПИШЕТЕ ТУК КАК СЕ Е ПОВЛИЯЛО ДЕТЕТО, СТИГА СМЕ ХОДИЛИ ПО ДОКТОРИ, ТЕ НЕ РАЗБИРАТ КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА И САМО НИ ТЪПЧАТ С ХИМИКАЛИ И НЕНУЖНИ ЛЕКАРСТВА !!!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 268
Кому е нужно да крещите?

Дете на 2 г. не пие кола, чипсове и т.н. Моят син яде пълнозърнест хляб от малък, кърмен дълго и прочие. Това е проблем заради постоянно боледуване, според мен. Не че една добра диета не би подпомогнала нещата, но много се съмнявам да може да ги излекува самостоятелно.

А като не ви е  помогнал Френгов, защо не отидохте при друг лекар? Поне в София има доста УНГ специалисти.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 11:56 от catty m

# 20
  • София
  • Мнения: 1 809
Кому е нужно да крещите?

Дете на 2 г. не пие кола, чипсове и т.н. Моят син яде пълнозърнест хляб от малък, кърмен дълго и прочие. Това е проблем заради постоянно боледуване, според мен. Не че една добра диета не би подпомогнала нещата, но много се съмнявам да може да ги излекува самостоятелно.

А като не вие  помогнал Френгов, защо не отидохте при друг лекар? Поне в СОфия има доста УНГ специалисти.

Много точно казано  Peace
Френгов е единствения, при който не отидохме, наистина има много добри УНГ специалисти - в ИСУЛ, във ВМА, в частни клиники.
А колкото до храната - моето дете е много злоядо, кара предимно на плодове, риба, октопод и понякога печено пилешко месо, състоянието й даже се влоши с течение на времето. Ако детето яде по принцип чипсове, вафли и пие кока кола може и да има ефект минаването на плодове, но когато по принцип си се храни така, тогава?

# 21
  • Мнения: 7
Писах с големи букви не за да крещя, а да се чете по-лесно, на мен тези шрифтове са ми дребни, и чета трудно дори с очила.

Всички "много добри" лекари обиколих, страшно много ми помогнаха, две години без никакъв резултат, да не забравя да спомена най-добрия, доктор Кюлев от Токуда, напълно завършен шизофреник, посъветва ме да ходим по често на Сандански, и ми изписа два спрея които вече били забранени в България, ама съм щял да ги намеря в чужбина, подиграва се с хората, и винаги има опашка от нови желаещи да им се подиграва, след две години лечение диагнозата му беше "ринит-неопределен", и "алергия-неопределена" и това след направени абсолютно всякакви тестове, снимки и какво ли не ???.

Аз никого не убеждавам, само споменавам как може да си решите проблемите, на ясно съм че не може да се помогне на някой който не желае да му бъде помогнато, вие пак говорите за "доктори" което показва че разговаряме на различни езици, докторите не лекуват причината, а само подтискат следствието, не очаквайте помощ от тях.

Това че не детето Ви не пие кола не значи нищо, млеката с които го тъпчите са напълно достатъчни, споменах за изготвяне на индивидуална диета, консултация и преглед при д-р Емилова, но вие си знаете, ако държите да сте спонсор на фармацефтичната и лекарската мафия, ваша воля.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 18:42 от eurogas

# 22
  • София
  • Мнения: 6 268
В Интернет пространството има етикет на поведение също както и в реалния живот.

Благодаря за съвата Ви, всички знаем д-р Емилова, мисля, че не се нуждае от реклама.

Слава Богу, благодарение на тези доктори, които вие поставяте в кавички, синът ми е добре и се оправи. Надявам се, че и Вашето дете е добре. И моля, не определяйте с какво си тъпча дете без да ме познавате.

# 23
  • Мнения: 7
Ех, колко пъти и аз съм се заблуждавал че "докторите" са ми излекували детето, според мен това е невъзможно, минава известно време и кошмара се връща с пълна сила, разбира се ако не е израстнало и симптомите са отшумяли.

Радвам се че вашето дете е излекувано, и в този случай написаното не важи за Вас, не знам защо винаги се лепва някой който няма проблем и започва да спори с което изобщо не обогатява темата, нека тези които не са излекувани ползват написаното, аз съм прекарал много нощи в този форум, изчел съм всяко мнение по всяка тема свързана с този проблем, и нямаше кой да ми посочи верния път, затова сега пиша с идеята някъде в интернет пространството да има такава информация.

Иначе е вярно че доктор Емилова няма нужда от реклама, но абсолютно никъде не се споменава че тя помага на деца с трета сливица, всички смятат че там ходят само дебели хора за отслабване, което е абсолютно грешно, аз научих че лекува трета сливица съвсем случайно при разговор с нея, там имаше много дечица с най-различни подобни проблеми, а някой деца просто си прочистваха профилактично организма от токсини.

Диетата която Емилова назначава на децата е плодове и чай през 2 часа, толкова дни колкото годинки е съответното дете, после захранване с зеленчуци още толкова дни колкото е била диетата, разбира се изготвят индивидуална програма за захранването, съобразена с конкретния случай.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 268
Господине, не съм се лепнала, камо ли пък за Вас. Пиша в тази тема от доста отдавна и мисля, че съм "обогатила" темата с информация повече, отколкото вие с двата си крещящи поста. Много благородно от Ваша страна да обогатявате темата, рекламирайки някой "доктор". Не мисля да продълажвам подобен род дискусия с Вас.

# 25
  • Мнения: 7
Буквално сте се лепнала, нищо съществено не успяхте да кажете по метода с който съм излекувал детето си, сипете само негативизъм, заяждате се открито, не мога да разбера какъв Ви е проблема, ако детето ви е излекувано какво правите тук, и защо пречите в момента да се проведе една ползотворна дискусия, с какво право спамите и унищожавате темата ???

Реклама на Доктор Емилова не е нужно да и се прави, това което съм написал е че тя ЛЕКУВА УСПЕШНО трета сливица и всякакви АЛЕРГИИ, без лекарства и без ХИМИЯ, това е начин да СПАСИТЕ децата си от ОПЕРАЦИЯ и много МЪКИ.

Искренно Ви моля престанете да драскате ненужни и откровено заядливи постове тук, нямате право да спамите тема която е предвидена да спасява деца, много е грозно, вече съжалявам че въобще споделих всичко това в този агресивен форум, спирам да пиша каквото и да било тук !!!

# 26
  • Мнения: 13
Това лято на синът ми, му беше поставена диагнозата серозен отит. Нямаше никаква болка, но не чуваше добре. В това състояние обиколихме няколко специалиста и всички ни предлагаха парацентеза. Последният доктор при който отидохме, ни изписа един нов продукт, който се казва Отоглоуб - назален балон. Представлява балон с накрайник, който се надува през носа. Препоръча ни да го ползваме две седмици и да отидем на контрола. Надувахме го по няколко пъти на ден и когато го заведох на контролата се оказа, че течноста  в средното ухо значително е намаляла. Продължихме още две седмици и проблемът напълно изчезна. Много съм доволна Grinning. От това което прочетох в упътването знам, че може да се използва при деца над 3 год. и не се използва когато вече има гной в средното ухо.

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте, моят син е на 5. В края на миналата година изкара отит, разбрах, че нещо не е наред кога та ми каза, че от ухото му е изтекло нещо. Нямаше т, никакви оплаквания. След месец забелязах, че не чува добре. Направих профилактичен преглед и се оказа, че има течност в ушите. Диагнозата е серозен отит. Предписаха ни Отоглоуб, физиотерапия (която заменихме с инфрачервена лампа, по препоръка на педиатъра, който каза, че в това студено време ще му направя лоша услуга с нагряването и излизането след това навън) и ксизал. Мина един месец, изпълнявали сме всичко, както ни беше казал доктора, но след днешния преглед се оказва, че тази течност не е изчезнала а е станала на слуз(не знам как го преценяват). Лечението няма направо операция на третата сливица(пропуснах, че винаги от както ходи на детска той е със задна хрема) и макарички в ушите. Нямах желание да я разпитвам, беше малко агресивна, а и нали тази ев.тръба при децата е недоразвита и е въпрос на време да започне да вентилира? Също така не разбирам, кое на кое е следствие. Детето ми не е болнаво, защо направо операция. Чудя се при кой да го заведа, препоръчаха ми проф. Василев от Транспортна болница, ако имате добри впечатления от някой ...моля!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте, моят син е на 5. В края на миналата година изкара отит, разбрах, че нещо не е наред кога та ми каза, че от ухото му е изтекло нещо. Нямаше т, никакви оплаквания. След месец забелязах, че не чува добре. Направих профилактичен преглед и се оказа, че има течност в ушите. Диагнозата е серозен отит. Предписаха ни Отоглоуб, физиотерапия (която заменихме с инфрачервена лампа, по препоръка на педиатъра, който каза, че в това студено време ще му направя лоша услуга с нагряването и излизането след това навън) и ксизал. Мина един месец, изпълнявали сме всичко, както ни беше казал доктора, но след днешния преглед се оказва, че тази течност не е изчезнала а е станала на слуз(не знам как го преценяват). Лечението няма направо операция на третата сливица(пропуснах, че винаги от както ходи на детска той е със задна хрема) и макарички в ушите. Нямах желание да я разпитвам, беше малко агресивна, а и нали тази ев.тръба при децата е недоразвита и е въпрос на време да започне да вентилира? Също така не разбирам, кое на кое е следствие. Детето ми не е болнаво, защо направо операция. Чудя се при кой да го заведа, препоръчаха ми проф. Василев от Транспортна болница, ако имате добри впечатления от някой ...моля!

Течността от средното ухо ако не се дренира, постеппенно става на слуз,от там се втърдява, което е вече необратимо. Синът ми носи макари 1 година, беше и той със слуз. Вие при кой сте ходили на преглед? Аз лично бих напраивла поне още една консултация с УНГ. Нашия УНГ е д-р Ботева, тя беше преди в Транспортна (там му е правена операцията), но сега работи в Пирогов. В Транспортна д-р Френгов е добър лекар, както и Василев. Не подценявай проблема, лично мнение, разбира се, но детето ми много се напати с отити. Положението много се подобри след махането на 3-та сливица.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
АЗ съм от доволните от ИСУЛ, обиколих де що има лекар и всички бяха единодушни, че операция трябва да има, но моето дете кара много отити и накрая беше вече със серозен отит и загуба на слуха. Това, което разбрах от моя опит е, че никой не може да ти каже, течността течност ли е или слуз, докато не се направи операцията! ОСвен това имаше лекари, които бяха задължително да се поставят макарички в ушите, без значение течност ли е, не е ли, но аз бях против, ако не е наложително и слава богу намерих лекар, който беше на същото мнение. Peace
Лечение вече сте провели, щом не се е повлиял досега значи не е ефективно. И ние проведохме, нищо не стана, направихме операцията м.юни, от тогава - нито един отит! (пу пу, да не чуе дявола) и нито една задна хрема, всичко на всичко едно разболяване, но при нас си има алергични хреми, които нямат общо с третата сливица. Най-важното е, че детето ми чува от момента на събуждането след операцията, а ако подцениш проблема загубата на слух може да стане необратима.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 268
Да, и моето впечатление е, че не може да се каже течността в средното ухо точно каква е - след нашата операция, лекарката каза, че е била гъста слуз.

# 31
  • Мнения: 4
Днес бяхме на преглед при др Найден Петров от МВР болница и той също потвърди. В началото ми изглеждаше темерут, но след това ми обясни спокойно всичко. Каза, че той по принцип е последния човек, който би казал да се оперира. Просто се чудя как стана толкова бързо? Ходили сме на лекар (спец. Унг), той не е болнав, как дойде тази течност, след 1 месец операция. Така де няма вече друго лечение, само се чудя дали да бъде в МВР болница. Петров ми каза, че не поставя импланти, др Василева поставяла и каза, че няма нищо сложно. Мисля утре да се обадя, за да ми обясни какво трявба да направя. За транспортна болница нищо не съм чувала, само препоръката за др Василев, но си мисля, че няма смисъл от повече мнения. Каза ми бързо да решавам, защото е започнало срастване в едното ухо, а в другото вече има гной и всеки момент може да го заболи. Благодаря ви за мненията  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 6 268
Потърси мнения за Транспортна болница, има доста в темата за 3-тата сливица. И при Петров съм била на преглед, той първи препоръча махане на 3-тата сливица.

# 33
  • Мнения: 4
Здравейте, моят син е на 5. В края на миналата година изкара отит, разбрах, че нещо не е наред кога та ми каза, че от ухото му е изтекло нещо. Нямаше т, никакви оплаквания. След месец забелязах, че не чува добре. Направих профилактичен преглед и се оказа, че има течност в ушите. Диагнозата е серозен отит. Предписаха ни Отоглоуб, физиотерапия (която заменихме с инфрачервена лампа, по препоръка на педиатъра, който каза, че в това студено време ще му направя лоша услуга с нагряването и излизането след това навън) и ксизал. Мина един месец, изпълнявали сме всичко, както ни беше казал доктора, но след днешния преглед се оказва, че тази течност не е изчезнала а е станала на слуз(не знам как го преценяват). Лечението няма направо операция на третата сливица(пропуснах, че винаги от както ходи на детска той е със задна хрема) и макарички в ушите. Нямах желание да я разпитвам, беше малко агресивна, а и нали тази ев.тръба при децата е недоразвита и е въпрос на време да започне да вентилира? Също така не разбирам, кое на кое е следствие. Детето ми не е болнаво, защо направо операция. Чудя се при кой да го заведа, препоръчаха ми проф. Василев от Транспортна болница, ако имате добри впечатления от някой ...моля!

Течността от средното ухо ако не се дренира, постеппенно става на слуз,от там се втърдява, което е вече необратимо. Синът ми носи макари 1 година, беше и той със слуз. Вие при кой сте ходили на преглед? Аз лично бих напраивла поне още една консултация с УНГ. Нашия УНГ е д-р Ботева, тя беше преди в Транспортна (там му е правена операцията), но сега работи в Пирогов. В Транспортна д-р Френгов е добър лекар, както и Василев. Не подценявай проблема, лично мнение, разбира се, но детето ми много се напати с отити. Положението много се подобри след махането на 3-та сливица.
В токуда сме ходили на преглед при др Златков, до колкото разбрах от др Петров, след като е открил тази течност е трябвало веднага да се махне. Каза, че той не допуска негови пациенти да стигат до там. Не че е обвинявал някой, но аз останах с такова впечатление. Идва ми да се изям направо, защото  го допуснах. Както и да е...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 268
Е, няма нужда от обвинения. Доколкото аз разбрах тогава покрай цялата ни драма - гнойта се маха веднага с парацентеза (повярвай ми, ужасно е да го преживееш това). Течността се събира обикновенно при настинка, грип и т.н., просто не успява да се дренира добре. Как да се махне? На нас ни препоръчаха махане на 3 сливица и поставяне на макари, когато детето беше на 2 г. и 8 м. По принцип избягват да оперират 3-та сливица преди 3 г. възраст. Има много писано по този въпрос, потърси темата, най-малкото да видиш на колко деца се случва, не се самообвинявай.

# 35
  • Мнения: 4
А децата, как приемат цялото това нещо. Питам, защото това моето е мн чувствително. Обещали сме му да го заведем на лов за динозаври, но преди това трябва да махнем една развалена сливици. Той е много щастлив и няма нищо против. Понякога се държи мн мъжки, но си мисля, че след като го пусне упойката ще е ад. Травмират ли се децата..?

# 36
  • София
  • Мнения: 6 268
А децата, как приемат цялото това нещо. Питам, защото това моето е мн чувствително. Обещали сме му да го заведем на лов за динозаври, но преди това трябва да махнем една развалена сливици. Той е много щастлив и няма нищо против. Понякога се държи мн мъжки, но си мисля, че след като го пусне упойката ще е ад. Травмират ли се децата..?

Според мен си понасят много добре. И след 2-те операции, синът ми мрънка, веднага след като го доведоха от операционната, но заспа след това, а следобяда си бяхме вече вкъщи и дивееше сякаш нищо не се бе случило сутринта. В Транспортна викаха детски анастезиолози от Пирогов. Най-гадно е, когато ги вземат и чакането.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 809
В ИСУЛ се стои един ден и една нощ. Аз държах на това нещо, детето да е под наблюдение. Моето цял следобед повръща кръв, нормално е, ако се случи, да не се шашнеш. Аз бях вече в 9-я месец и не ми разрешиха да остана в болницата, баба й стоя при нея вечерта. Другото гадно беше абоката, който трябваше да си стои на ръката, а тя от предишното ни лежане в болницата се беше наплашила много, защото има лоши вени и беше голяма драма с тоз абокат. Но иначе следобяд вече дивееше с другото дете от стаята, но то пък малко се стресира при вида на дъщеря ми, омазана в кръв, защото пък на нея й предстоеше операцията на другия ден. Нещо друго, ако се сещаш, питай.

# 38
  • Мнения: 513
Здравейте,
от година дъщеря ми , на 4 г. и 7 м., спи  и стои с отворена уста, хърка докато спи, усещам, че не ме чува и е разсеяна и вечно е хремава. Освен това  усещах неприятен дъх, като на гнойно гърло.

Педиатъра съм го питала при всеки преглед, дали не е нужно да посетим УНГ, защото детето има тези симптоми. Според него не беше нужно.

Вчера за пореден път ми върнаха детето от Детската градина заради сополи.

Днес посетихме специалист УНГ в Токуда - д-р Кюлев. Избрах го, защото баща ми е служител в болницата и реших, че ще ми обърне по- голямо внимание.
Гледа й носа, гърлото  и ушите. От последните изкара невероятно  огромно количество ушна кал. Обясни ми , че детето не чува добре и за това е разсеяно. Като му говоря ме чува, все едно е под вода.
 Каза ми, че е наложително  оперативно отстраняване на 3-те сливици, обясни ми, че има събрана течност....която трябва да изтегли и за това не чува добре. Попитах го за медикаментозно лечение, каза ми , че е безсмислено и когато съм готова да дойдем за  операция. Кога? - възможно най-скоро!(каза той.)

 Няма да сложа под ножа детенцето си така лесно. Искам още няколко мнения от специалисти УНГ.
Утре ще посетим и хомеопат - д-р Николов.

Моля, мили мами, препоръчайте ми специалист УНГ. Знам,ч е в ИСУЛ има, но кои са.

Направо изпадам в паника....


 Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 1 809
Писала съм многократно - от всички обиколени от мен лекари най-доволна останах в ИСУЛ. ПРепоръчвам с две ръце д-р Попов (завеждащ детското отделение). АКо смята, че има дори минимален шанс да помогне с лекарства, ще Ви накара да направите медикаментозно лечение, преди да се прибегне до операция. В нашия случай отстрани само 3-тата сливица и категорично отказа да маха другите две. При други лекари, които посетихме, искаха да махат и трите. Peace Правили ли сте аудиоложко изследване и тимпанограма? (може да бъркам в наименованията, но така определят степента на увреждане на слуха).

# 40
  • Мнения: 513
Значи ще отидем при този лекар.
Много благодаря!!!
Не сме правили никакви изследвания. Днес посетихме хомеопат - за 1-ви път. Той пък ни каза, че всичко е лечимо. Каза ми , че за 5 дни ще има резултат. Чакам резултата.
Другата седмица ще отидем в ИСУЛ. И предполагам след това ще направим нужните изследвания.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 809
Лекаря ще прецени дали имате нужда. Само се въоръжи с търпение, защото в ИСУЛ много се чака, винаги е лудница пред кабинета, но ако той перцени, ще Ви даде капки да пробвате първо и можеш да даваш на детето да надува балони. Peace Не знам точно как ще помогне хомеопата, да не се стига до операция, ще ми е интересно да споделиш.

# 42
  • Мнения: 513
Това , което ми каза хомеопата, за очакванията ми е:
спиране на възпалителния процес;спиране на хъркането;отпушване на носа;прибиране на сливиците;все едно  не е било с две думи.
Колкото и на мен да ми е чудно, очаквам с нетърпение промяна и подобрение.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 809
А как ще дренира средното ухо и ще започне да чува? Не съм чувала до сега с хомеопатия да се е оправил слуха на някой, като се е стигнало до там, но може грешката да е в мен. Thinking

# 44
  • Мнения: 513
Всъщност и аз не бчх чувала, но като се поразрових, се оказа, че хомеопатията лекува и намален слух. Колко ще помогне на моето дете, не знам, но ще опитам.

http://phytolek.com/лечение-хомеопатия/заболявания

# 45
  • София
  • Мнения: 1 809
Има и нещо друго: хомеопатията лекува с натрупване и процеса е по-бавен, а ако намалението на слуха е отдавна, може да стане трайно. Да не изпуснете нещата, просто направете изследването, за да знаете каква е степента на увреждането. Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 6 268
Има и нещо друго: хомеопатията лекува с натрупване и процеса е по-бавен, а ако намалението на слуха е отдавна, може да стане трайно. Да не изпуснете нещата, просто направете изследването, за да знаете каква е степента на увреждането. Peace

 Peace

Ако има течност в средното ухо, тя постепенно се сгъстява, да не стане необратимо от чакане.

Това , което ми каза хомеопата, за очакванията ми е:
спиране на възпалителния процес;спиране на хъркането;отпушване на носа;прибиране на сливиците;все едно  не е било с две думи.
Колкото и на мен да ми е чудно, очаквам с нетърпение промяна и подобрение.

Звучи добре, но съм скептична.

# 47
  • Мнения: 513
Тази течност само с макаричките ли се оправя?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 809
АКо при операцията течността е течност, може и без макарички (нашия случай). Ако обаче вече е сгъстена, тогава задължително макарички. Имаше лекари, които ни казваха, че задължително ще сложат макарички, но нашия лекар каза, че само, ако в хода на операцията се окаже, че течността се е сгъстила, само тогава ще постави. (един от другите лекари, с който се консултирахме каза същото). Слава богу при нас беше все още само течност и се разминахме с макаричките.

# 49
  • Мнения: 513
Kолко време ходихте по лекари,от началото на диагнозата  до самата операция?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 809
Ако въпросът е към мен - месец и половина. Но не можеше и много да се чака при нас, защото тимпанограмата на дъщеря ми беше права черта едното ухо (т.е. не чуваше нищо), а и другото не беше хич добре, а аз бях бременна в 9-я месец вече и трябваше да направим операцията преди да родя.

# 51
  • Мнения: 2 168
Здравейте,
Моля ви, кажете ...в крайна сметка всички ли минахте през операции? Хомеопатия на някого помогна ли? Rada?

# 52
  • Мнения: 513
Да. Детето боледуваше постоянно. Хомеопата  ни изписа някакви капки, които трябваше да давам около 10 дни. Каза ми , че след 3 ден детето ще спре да хърка и ще започне да  затваря устата. Естествено това ми звучеше като някаква смешка.Как някакви  си капки за 5 лв, които преди да дам трябваше да съхранявам в метална кутия и да потупвам с ръка шишето преди самия прием, щяха да дадат резултат след 3 дни...
Но, точно след 3 дни  детето престана да хърка.
След това се оправи напълно. Ходила е на прегледи и няма проблем. От последното ми писане е правила само 1 път ангина.

# 53
  • Мнения: 445
Предстои ни да преминем през тези процедури и ние, за съжаление. Синът ми е на 3,6 години. Миналата година го оперираха от трета сливица, която рецидивира. Сега ще я махат отново, ще намаляват двете сливици с лазер и ще му пробиват тъпанчетата.
Интересувам се, какви са последствията, ако не поставят вентилационни тръбички, в случай че течността не е бистра? Педиатърката ни съветва да настояваме да НЕ поставят тръбички, независимо от течността, която ще излезе.
Моля разкажете колко време се възстановяваха дечицата ви след тази тройна операция?
Имат ли някакви тампони/ марли на ушите след пробиването на тъпанчетата?
След намаляване размера на сливиците с лазер пак ли е същото като след махане - не могат да преглъщат, боли ги гърло и т.н.?
Колко време чакахте, докато върнат детето от операционната?
Всякакви подробности ще са ми от полза.
Благодаря ви.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 268
За лазера нищо не мога да кажа, нямам никаква информация и опит.

За макарите - дали трябват - ако докторите препоръчват... Малко ми е странен съвета на вашия личен лекар, че независимо каква е течността да не се поставят. Ами ако е гъста?!

Иначе възстановяване след операцията - бързо. Още същия ден. След като ми го доведоха от операционната изведне от упойка, беше замаян, спа (не помня вече колко, но примерно 1,5-2 ч.), след това процедурата да пие вода, да пишка. Пуснаха ни да си ходим следобяда (операцията бе към 8.30-9 ч.), вечерта го гледах вкъщи как си играе и не можех да повярвам, че сутринта треперех като лист от ужас. Никакви марли няма на ушите, не го е боляло. Кофтито е, че докато е с макари трябва да се внимава при къпането - ние превихме процедури с тампони памук в ушите и отгоре обилно намазване с вазелин, за да не може да влезе дори и капка вода. От това се притеснявах най-много аз.

При нас махането на третата сливица и слагането на макари бе на 2 г. 10 м. Слава богу, че не е рецидивирала като при вас.

Къде ще ви е операцията? Ако имаш съмнения, търси и друго мнение.

# 55
  • Мнения: 445
Catty m, благодаря за отговора. А другите две сливици на детенце оперираха ли ги? Колко време продължи операцията за трите неща? За третата сливица знам колко е от миналата година, но сега искам да се подготвя за трите манипулации. Час?

# 56
  • София
  • Мнения: 6 268
Catty m, благодаря за отговора. А другите две сливици на детенце оперираха ли ги? Колко време продължи операцията за трите неща? За третата сливица знам колко е от миналата година, но сега искам да се подготвя за трите манипулации. Час?

Не, не са оперирани другите две сливици. Честно да ти кажа не помня точно колко време... може би около час от вземането на детето до неговото връщане при мен.

# 57
  • Мнения: 1
Да. Детето боледуваше постоянно. Хомеопата  ни изписа някакви капки, които трябваше да давам около 10 дни. Каза ми , че след 3 ден детето ще спре да хърка и ще започне да  затваря устата. Естествено това ми звучеше като някаква смешка.Как някакви  си капки за 5 лв, които преди да дам трябваше да съхранявам в метална кутия и да потупвам с ръка шишето преди самия прием, щяха да дадат резултат след 3 дни...
Но, точно след 3 дни  детето престана да хърка.
След това се оправи напълно. Ходила е на прегледи и няма проблем. От последното ми писане е правила само 1 път ангина.

Здравейте Мария,
Може ли да ви попитам за името на хомеопата ви и дали случайно помните името на капките, които ви предписа?
Синът ми е на 1 годинка и има течност в средното ухо, а УНГ специалистът, при когото ходим иска директно да му слага макарички Sad
Благодаря предварително!

Поздрави
Весела

Общи условия

Активация на акаунт