Операция на трите сливици и пробиване на тъпанчетата на ушите

  • 10 977
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 268
При нас беше гъстта течност и ми каза лекарката, че макарите са просто задължителни. В Транспортна бяхме. И двете неща се направиха с една операция. Честно казано, не бих подлагала на пълна упойка излишно детето и за мен е по-добре махане на сливица и слагане на макари заедно. Но на мен не с ами предлагали просто пробиване на тъпанчетата, мислех, че това се прави само при парацентеза.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 809
До колкото разбрах, след няколко консултации с лекари, то е просто задължително пробиването, а и няма как да сложат макарички, ако не ги пробият да изтече течността, или както е било при Вас ако е гъста слуз да я аспирират, така че може и да са го направили, ама да не са ти казали, знам ли  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 6 268
Разбира се, че се пробива тъпанчето при поставяне на макарите, те самите са на тъпанчевата мембрана. Средното ухо се изчиства хубаво преди поставянето им.

# 18
  • Мнения: 7
НИКАКВИ УШИ НЯМА ДА ДУПЧИТЕ, НИКАКВИ СЛИВИЦИ НЯМА ДА ОПЕРИРАТ, ФРЕНГОВ Е НАЙ-ВНИМАТЕЛНИЯ ТЪПАК НА СВЕТА, ЛИЧНО СЪМ МУ ГО КАЗАЛ, ДАВАХ МУ ПО 100 ЛЕВА ЗА ПРЕГЛЕД, ТОЙ МИ ИСКАШЕ 30 ЛЕВА, МОЛИХ ГО ДА ПОМОГНЕ НА ДЕТЕТО МИ, А ТОЙ КАЗВАШЕ ЧЕ ТОЛКОВА СИ МОЖЕ....., ЗАГУБИ МИ ДВЕ ГОДИНИ С НЕГОВИТЕ ТИМПОМЕТРИИ, ДЕТЕТО МИ РАЗВИ ХРОНИЧЕН СИНУЗИТ, ТОЙ НЯМА РЕШЕНИЕ ЗА ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ, МОЖЕ САМО ДА ПРИТЪПИ ЗА ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ НЕШАТА.

ВСИЧКО СЕ ОПРАВЯ САМО С ЕДНА ПРОСТА ДИЕТА, СПРЕТЕ ВСИЧКИ ЖИВОТИНСКИ ХРАНИ, КРАВЕТО МЛЯКО, БЕЛИЯ ХЛЯБ ЗАМЕНЕТЕ С ПЪЛНОЗЪРНЕСТ, СПРЕТЕ ЗАХАРНИТЕ ИЗДЕЛИЯ, ЧИПСОВЕТЕ, КОЛАТА, ВСИЧКО ПРЕРАБОТЕНО, СПРЕТЕ МЕСОТО, ОСВЕН МАЛКО ПИЛЕШКО И РИБА.

ПОЛЗВАЙТЕ СЪВЕТИТЕ НА ДОКТОР ЕМИЛОВА, ТЯ Е СПАСИЛА МНОГО ДЕЧИЦА ОТ ТАКИВА ЗАБОЛЯВАНИЯ, ИМА САЙТ В ИНТЕРНЕТ, ТАМ ВСИЧКО Е ОПИСАНО, ЧЕТЕТЕ, ПРЕЧИСТЕТЕ ОРГАНИЗМА ОТ НАТРУПАНИТЕ ТОКСИНИ, ДАВАЙТЕ МАКСИМАЛНО ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ, ПОД ВСЯКАКВА ФОРМА, НА ПАРА, ПАСИРАНИ, СОКОВЕ И ФРЕШОВЕ, СУРОВИ ЯДКИ, СЪЩО И БИЛКОВИ ЧАЙОВЕ С ЛАЖИЧКА МЕД, СЛЕД 20 ДНИ ВСИЧКО ЩЕ ОТШУМИ, НАКРАЯ НАПИШЕТЕ ТУК КАК СЕ Е ПОВЛИЯЛО ДЕТЕТО, СТИГА СМЕ ХОДИЛИ ПО ДОКТОРИ, ТЕ НЕ РАЗБИРАТ КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА И САМО НИ ТЪПЧАТ С ХИМИКАЛИ И НЕНУЖНИ ЛЕКАРСТВА !!!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 268
Кому е нужно да крещите?

Дете на 2 г. не пие кола, чипсове и т.н. Моят син яде пълнозърнест хляб от малък, кърмен дълго и прочие. Това е проблем заради постоянно боледуване, според мен. Не че една добра диета не би подпомогнала нещата, но много се съмнявам да може да ги излекува самостоятелно.

А като не ви е  помогнал Френгов, защо не отидохте при друг лекар? Поне в София има доста УНГ специалисти.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 11:56 от catty m

# 20
  • София
  • Мнения: 1 809
Кому е нужно да крещите?

Дете на 2 г. не пие кола, чипсове и т.н. Моят син яде пълнозърнест хляб от малък, кърмен дълго и прочие. Това е проблем заради постоянно боледуване, според мен. Не че една добра диета не би подпомогнала нещата, но много се съмнявам да може да ги излекува самостоятелно.

А като не вие  помогнал Френгов, защо не отидохте при друг лекар? Поне в СОфия има доста УНГ специалисти.

Много точно казано  Peace
Френгов е единствения, при който не отидохме, наистина има много добри УНГ специалисти - в ИСУЛ, във ВМА, в частни клиники.
А колкото до храната - моето дете е много злоядо, кара предимно на плодове, риба, октопод и понякога печено пилешко месо, състоянието й даже се влоши с течение на времето. Ако детето яде по принцип чипсове, вафли и пие кока кола може и да има ефект минаването на плодове, но когато по принцип си се храни така, тогава?

# 21
  • Мнения: 7
Писах с големи букви не за да крещя, а да се чете по-лесно, на мен тези шрифтове са ми дребни, и чета трудно дори с очила.

Всички "много добри" лекари обиколих, страшно много ми помогнаха, две години без никакъв резултат, да не забравя да спомена най-добрия, доктор Кюлев от Токуда, напълно завършен шизофреник, посъветва ме да ходим по често на Сандански, и ми изписа два спрея които вече били забранени в България, ама съм щял да ги намеря в чужбина, подиграва се с хората, и винаги има опашка от нови желаещи да им се подиграва, след две години лечение диагнозата му беше "ринит-неопределен", и "алергия-неопределена" и това след направени абсолютно всякакви тестове, снимки и какво ли не ???.

Аз никого не убеждавам, само споменавам как може да си решите проблемите, на ясно съм че не може да се помогне на някой който не желае да му бъде помогнато, вие пак говорите за "доктори" което показва че разговаряме на различни езици, докторите не лекуват причината, а само подтискат следствието, не очаквайте помощ от тях.

Това че не детето Ви не пие кола не значи нищо, млеката с които го тъпчите са напълно достатъчни, споменах за изготвяне на индивидуална диета, консултация и преглед при д-р Емилова, но вие си знаете, ако държите да сте спонсор на фармацефтичната и лекарската мафия, ваша воля.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 18:42 от eurogas

# 22
  • София
  • Мнения: 6 268
В Интернет пространството има етикет на поведение също както и в реалния живот.

Благодаря за съвата Ви, всички знаем д-р Емилова, мисля, че не се нуждае от реклама.

Слава Богу, благодарение на тези доктори, които вие поставяте в кавички, синът ми е добре и се оправи. Надявам се, че и Вашето дете е добре. И моля, не определяйте с какво си тъпча дете без да ме познавате.

# 23
  • Мнения: 7
Ех, колко пъти и аз съм се заблуждавал че "докторите" са ми излекували детето, според мен това е невъзможно, минава известно време и кошмара се връща с пълна сила, разбира се ако не е израстнало и симптомите са отшумяли.

Радвам се че вашето дете е излекувано, и в този случай написаното не важи за Вас, не знам защо винаги се лепва някой който няма проблем и започва да спори с което изобщо не обогатява темата, нека тези които не са излекувани ползват написаното, аз съм прекарал много нощи в този форум, изчел съм всяко мнение по всяка тема свързана с този проблем, и нямаше кой да ми посочи верния път, затова сега пиша с идеята някъде в интернет пространството да има такава информация.

Иначе е вярно че доктор Емилова няма нужда от реклама, но абсолютно никъде не се споменава че тя помага на деца с трета сливица, всички смятат че там ходят само дебели хора за отслабване, което е абсолютно грешно, аз научих че лекува трета сливица съвсем случайно при разговор с нея, там имаше много дечица с най-различни подобни проблеми, а някой деца просто си прочистваха профилактично организма от токсини.

Диетата която Емилова назначава на децата е плодове и чай през 2 часа, толкова дни колкото годинки е съответното дете, после захранване с зеленчуци още толкова дни колкото е била диетата, разбира се изготвят индивидуална програма за захранването, съобразена с конкретния случай.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 268
Господине, не съм се лепнала, камо ли пък за Вас. Пиша в тази тема от доста отдавна и мисля, че съм "обогатила" темата с информация повече, отколкото вие с двата си крещящи поста. Много благородно от Ваша страна да обогатявате темата, рекламирайки някой "доктор". Не мисля да продълажвам подобен род дискусия с Вас.

# 25
  • Мнения: 7
Буквално сте се лепнала, нищо съществено не успяхте да кажете по метода с който съм излекувал детето си, сипете само негативизъм, заяждате се открито, не мога да разбера какъв Ви е проблема, ако детето ви е излекувано какво правите тук, и защо пречите в момента да се проведе една ползотворна дискусия, с какво право спамите и унищожавате темата ???

Реклама на Доктор Емилова не е нужно да и се прави, това което съм написал е че тя ЛЕКУВА УСПЕШНО трета сливица и всякакви АЛЕРГИИ, без лекарства и без ХИМИЯ, това е начин да СПАСИТЕ децата си от ОПЕРАЦИЯ и много МЪКИ.

Искренно Ви моля престанете да драскате ненужни и откровено заядливи постове тук, нямате право да спамите тема която е предвидена да спасява деца, много е грозно, вече съжалявам че въобще споделих всичко това в този агресивен форум, спирам да пиша каквото и да било тук !!!

# 26
  • Мнения: 13
Това лято на синът ми, му беше поставена диагнозата серозен отит. Нямаше никаква болка, но не чуваше добре. В това състояние обиколихме няколко специалиста и всички ни предлагаха парацентеза. Последният доктор при който отидохме, ни изписа един нов продукт, който се казва Отоглоуб - назален балон. Представлява балон с накрайник, който се надува през носа. Препоръча ни да го ползваме две седмици и да отидем на контрола. Надувахме го по няколко пъти на ден и когато го заведох на контролата се оказа, че течноста  в средното ухо значително е намаляла. Продължихме още две седмици и проблемът напълно изчезна. Много съм доволна Grinning. От това което прочетох в упътването знам, че може да се използва при деца над 3 год. и не се използва когато вече има гной в средното ухо.

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте, моят син е на 5. В края на миналата година изкара отит, разбрах, че нещо не е наред кога та ми каза, че от ухото му е изтекло нещо. Нямаше т, никакви оплаквания. След месец забелязах, че не чува добре. Направих профилактичен преглед и се оказа, че има течност в ушите. Диагнозата е серозен отит. Предписаха ни Отоглоуб, физиотерапия (която заменихме с инфрачервена лампа, по препоръка на педиатъра, който каза, че в това студено време ще му направя лоша услуга с нагряването и излизането след това навън) и ксизал. Мина един месец, изпълнявали сме всичко, както ни беше казал доктора, но след днешния преглед се оказва, че тази течност не е изчезнала а е станала на слуз(не знам как го преценяват). Лечението няма направо операция на третата сливица(пропуснах, че винаги от както ходи на детска той е със задна хрема) и макарички в ушите. Нямах желание да я разпитвам, беше малко агресивна, а и нали тази ев.тръба при децата е недоразвита и е въпрос на време да започне да вентилира? Също така не разбирам, кое на кое е следствие. Детето ми не е болнаво, защо направо операция. Чудя се при кой да го заведа, препоръчаха ми проф. Василев от Транспортна болница, ако имате добри впечатления от някой ...моля!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте, моят син е на 5. В края на миналата година изкара отит, разбрах, че нещо не е наред кога та ми каза, че от ухото му е изтекло нещо. Нямаше т, никакви оплаквания. След месец забелязах, че не чува добре. Направих профилактичен преглед и се оказа, че има течност в ушите. Диагнозата е серозен отит. Предписаха ни Отоглоуб, физиотерапия (която заменихме с инфрачервена лампа, по препоръка на педиатъра, който каза, че в това студено време ще му направя лоша услуга с нагряването и излизането след това навън) и ксизал. Мина един месец, изпълнявали сме всичко, както ни беше казал доктора, но след днешния преглед се оказва, че тази течност не е изчезнала а е станала на слуз(не знам как го преценяват). Лечението няма направо операция на третата сливица(пропуснах, че винаги от както ходи на детска той е със задна хрема) и макарички в ушите. Нямах желание да я разпитвам, беше малко агресивна, а и нали тази ев.тръба при децата е недоразвита и е въпрос на време да започне да вентилира? Също така не разбирам, кое на кое е следствие. Детето ми не е болнаво, защо направо операция. Чудя се при кой да го заведа, препоръчаха ми проф. Василев от Транспортна болница, ако имате добри впечатления от някой ...моля!

Течността от средното ухо ако не се дренира, постеппенно става на слуз,от там се втърдява, което е вече необратимо. Синът ми носи макари 1 година, беше и той със слуз. Вие при кой сте ходили на преглед? Аз лично бих напраивла поне още една консултация с УНГ. Нашия УНГ е д-р Ботева, тя беше преди в Транспортна (там му е правена операцията), но сега работи в Пирогов. В Транспортна д-р Френгов е добър лекар, както и Василев. Не подценявай проблема, лично мнение, разбира се, но детето ми много се напати с отити. Положението много се подобри след махането на 3-та сливица.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
АЗ съм от доволните от ИСУЛ, обиколих де що има лекар и всички бяха единодушни, че операция трябва да има, но моето дете кара много отити и накрая беше вече със серозен отит и загуба на слуха. Това, което разбрах от моя опит е, че никой не може да ти каже, течността течност ли е или слуз, докато не се направи операцията! ОСвен това имаше лекари, които бяха задължително да се поставят макарички в ушите, без значение течност ли е, не е ли, но аз бях против, ако не е наложително и слава богу намерих лекар, който беше на същото мнение. Peace
Лечение вече сте провели, щом не се е повлиял досега значи не е ефективно. И ние проведохме, нищо не стана, направихме операцията м.юни, от тогава - нито един отит! (пу пу, да не чуе дявола) и нито една задна хрема, всичко на всичко едно разболяване, но при нас си има алергични хреми, които нямат общо с третата сливица. Най-важното е, че детето ми чува от момента на събуждането след операцията, а ако подцениш проблема загубата на слух може да стане необратима.

Общи условия

Активация на акаунт