Мами в Италия 2

  • 20 813
  • 256
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ти пък,заЩо Ще се извиняваШ,нали за това сме тук и всеки помага с каквото може  Hug
НеЩото,което ме Шокира е,4е сега както изглежда дават 4ас за подаване на документите: неЩо,което по мое време нямаШе. Просто си набяваШ необходимите документи и отиваШ да си ги подадеШ Crossing Arms Thinking А ти попита ли ги какво става от сега нататък,ти с какъв статут си,как можеШ да пътуваШ, да се лекуваШ,ако ти се наложи? Какво ви казаха?

# 16
  • Мнения: 6 167
Нова тема. Кой гледа Отчаяни съпруги в понеделник??
Умирам за тоя филм, ама в понеделник, ще го изпусна , че съм в БГ! А на Дамиано не може да се разчита нещо да разкаже после.
и вашите мъже ли са така безразлични към Отчаяни съпруги, Секса и града и .. от сорта?  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 167
Ти пък,заЩо Ще се извиняваШ,нали за това сме тук и всеки помага с каквото може  Hug
НеЩото,което ме Шокира е,4е сега както изглежда дават 4ас за подаване на документите: неЩо,което по мое време нямаШе. Просто си набяваШ необходимите документи и отиваШ да си ги подадеШ Crossing Arms Thinking А ти попита ли ги какво става от сега нататък,ти с какъв статут си,как можеШ да пътуваШ, да се лекуваШ,ако ти се наложи? Какво ви казаха?

Макдирок, като се върна от БГ ще отида да питам по-подробно. Засщото състоянието на 'чакане' не е по моя вина, т.е все някъде е разписано какво имам право и какво не.
  bouquet

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Btw докато се ровех в нета открих,4е в някои комуни е активна услугата за пренотационе он лайн или май това е апунтаментото,което ти дават,но без да висиШ по опаШки

http://www.poliziadistato.it/pds/cittadino/stranieri/servizi_on_line.htm

Лени,завиждам ти,4е Ще си ходиШ до Бг ... Simple Smile)))

# 19
  • Мнения: 6 167
Лени,завиждам ти,4е Ще си ходиШ до Бг ... Simple Smile)))

Оххх да, и аз си завиждам, ама не знам - деня има 24 часа, как ще сколасам , защото по работа отивам, и срещи имам , а искам и приятели, семейство да видя, на гинеколког и зъболекар да ида, на кино ми се е приходило, кафе ми се пие в Апартамента , в Ориндж ми се зяпа...кори ще купя в индустриални количества и сирене .. и в същото време ще ми е мъчно за моя младоженец... много, чак не ми се тръгва, като знам че ще се разделим за 1 седмица)))

# 20
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
аз по въпроса за излизането от Италия с туристи4еско пермесо-зна4и Щом е оЩе в срок,трябвало кота напускаШ територията на страната и смятаШ да се връЩаЩ оЩе докато е валидно обратно,да го предоставиШ на митни4аря за да впиШел неЩо в него  Thinking поне така ми каза моята позната,на която и се слу4и скоро,преди около месец.голяма глупост де,и не 4е не са я пуснали обратно,просто и направили забележка,4е процедурата била такава.
то аз ако по4на да ви разказавам с моето пермесо какви са мътни и кървави,ама не'ам нерви  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 6 167
ми на мен ми казаха точно обратното! да го скрия, защото ще го унищожат и после ще имам проблеми на влизане. аз питах и на летището в Болония - там баш митничаря ми каза, че пермессото се унищожава, независимо че не е изтекло, щом излизаш, значи тоя туризъм ти е свършил и трябва да искаш нов!

абе немам нерви! аз утре летя. взела съм си пермессото, апунтаментото, застраховката, акта за брак, депозитната книжка в която имам гаранция пари,  договора за работа ( че излизам по работа).  и ако с тях не ме пуснат обратно незнам.



# 22
  • Мнения: 6 167
Момичета да ви питам нещо по друг в-с
откакто съм тук с косата ми става нещо - изтънява, омазнява се много лесно. а и тук водата е варовикова, аз сега разбирам тия реклами за антикалкаре в българия какво са искали да кажат! щото в софия такъв проблем няма и ми е било винаги смешна рекламата на калгон например. както и да е.
тука все едно живея в солници, около мивката и тн чистя с препарат и светва, но не важи за косата ми.

как се влияе косата ви от от водата, климата, въздуха и тн? купих си хубав шампоан на Клиник, но не знам дали ще има голям ефект, ще видим. 
Вие имали ли сте такъв проблем и как сте го решили ( евентуално).
сещам се за оцет, но това никога не съм го правила. не искам косата ми да мирише.

ако някой знае нещо по в-са може да ми го сподели, защото аз поддържам мисълта, че красотата на жената е в косата й!

# 23
  :bouquet:Zdrave te as go imam sa6tia problem s kosata ot izvesno vreme mi istana mnogo.As ozet siq miq prez litoto za6toto kato izlezne6 na vanka i dokato ti izsaxne se e otmerisala,ot vreme na si pravq i maski ot tezi doma6nite  :sick:kadeto slaga6 vsi4ko joeto nameri6 Joy :mrgreen:no imat efekt.Ako nqkoq znae ne6to sigorno i na men bi mi bilo ot pomo6t  :bouquet:priatna sabota i nedelq na vsi4ki  bouquet

# 24
  • Мнения: 764
Лени,правилно си се натоварила с вси4ки документи би триабвало да ти стигнат.6то се отнася до проблема с косата имах такъв и аз преди време и го ре6их като запо4нах да я мия само с яйца/разбъркано 1 или 2 в зависимост от дължината с малко топла вода/Косата става по плътна и лъскава,на мен ми повлия добре.Не знам само как 6те е с толкова варовита вода,но пробвай.А аз напротив откакто съм в Рим косата ми даже се понакъдри а бе6е права като кле4ки.Само сега след брменността малко запо4на да пада,но се надявам когато преминат вси4ки хормонални бури да се оправи.Успех с пътуването и да пи6е6 после "Пътепис на една българка с туристи4еско пермессо,ма спозата" newsm78

# 25
  • Мнения: 6 167
и да пи6е6 после "Пътепис на една българка с туристи4еско пермессо,ма спозата" newsm78

уфи, аз май съм от хората, които ако нямат проблеми не могат да дишат и понякога сама си ги създавам  Grinning  не мога без да се притеснявам за нещо. това е ужасна моя черта от характера.

извинявай за тъпия въпрос, но ти се намазваш с яйца и после изплакваш косата, така ли?
това след измиване с шампоан ли е, или само яйца ползваш?

аз съм чувала разни илачи за косопад и възстановяване с ракия, ма трябва да питам.
имам приятелка , която разбиваше някви аспририни и ракии и така си спаси косата след раждането.

оф момичета, с нетътпрение очаквам да отида на фризьор другата седмица, малко да се поглезя и аз)))
 
има ли някъв по...небабешки начин за възстановяване на коса? някакви марки и тн...

  bouquet

# 26
  • Мнения: 714
За срещата ...
Много ми е мъчно, че в крайна сметка Деси не може Sad
Наполи е много далече (от моя гледна точка), кой знае кога пак ще ни се отвори възможност ...
Иначе с другите пак може да се срещнем, но вече няма нужда да ходим до Верона. Може да се видим някъде по-близо до Милано. По-добре, нали? Mcdirock и Mamma italiana със сигурност ще се съгласят с мен Simple Smile
Лени, ако те изчакаме да се върнеш от България, ще дойдеш ли до Милано да ни видиш? Hug
А мамите от Тоскана?
Ами това е... Давайте нови предложения!

МакДирок гласува ЗА Wink Peace Hug

и аз гласувам ЗА Mr. Green

Деска, едно питане към теб ... моят мъж иска да ме води в Помпей по някое време, май след около месец... какво ще кажеш за една срещичка?  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 545
Ми как какво ще кажа - заповядайте! Само да е преди 6 април, щото тогава пристигат нашите, братчедите от Венеция и не знам кой още за сватбата на зълва ми, която е на 8-ми април. И ще бъде малка лудница у нас.
Та ако е преди тази дата, ще бъде супер. Ще метнем пиците на терасата, и с удоволствие ще сиприпомня Помпей - ходих преди 3 години декември, в един дъжд....

# 28
  • Мнения: 764
Яйцата се ползват вместо 6ампоан,разтрива6 косата с яй4ената смес и изплаква6 2 пъти евентуално после за аромат използвай някакъв балсам.

# 29
  • Мнения: 5 475
Та аз не можах да разбера това въпросно апунтаменто за какво е: за подаване на документите или за какво ?  Thinking
Не се от4айвай и не се ядосвай,тук бЮрокрацията съЩо е страШна и само търпение му е майката.  Hug  bouquet
в периода от сега до ... пермессото не е много ясно на какво имам право, но май... та му.
  bouquet
Цитат


На апунтаментото само ти приемат документите,чак в деня,когато soggiorno-to е готово ,преди да си го вземеш ти взимат отпечаъци.Поне при мен беше така(В Монца-10.2005).
  По отношение на правата,с  cedolino  можеш да си търсиш работа,а codice fiscale може да си го извадиш и без permesso познавам много българи,без permesso,които са си извадили,така че провери.
  Можеш да пътуваш и излизаш и влизаш в Shengen важното е да не просрочваш 3 месеца.
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт