Захранване, водено от бебето - baby - led weaning IX

  • 113 520
  • 507
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2
Здравейте. Извинявам се, ако вече е обсъждан въпроса, който ще задам (наистина нямам време да търся в цялата тема, съжалявам) Бебето ми е на 8 месеца. На 3,5 месеца му излязоха първите два зъба. В момента има 6 и други се опитват да пробият. Захранвам го с пюрета, защото имах лош опит със захранване водено от бебето. Около 6-ти, 7-ми месец пробвах с морков. С това дразнене от зъбите(захапва всичко, което хване), малкия веднага отхапа голямо парче от моркова и се задави. Единствено се сетих да го обърна с главата надолу и моркова излезе. След това продължихме само с пюрета. Сега пак имам желание да пробва сам, но не съм сигурна с тези зъби... Какво бихте ме посъветвали?

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 6 640
суров морков и ядки не се дават на дете под 2, някъде препоръчват даже и 3 години Peace
За твърда ябълка препоръките са същите...

Според мен никога не е късно, да пробвате метода Simple Smile Аз само суперлативи мога да кажа за него (и двете ми деца са така захранвани)

# 167
  • Мнения: 199
Здравейте,момичета!
Аз имам едно питане:от къде да намеря нещо като пелерина да слагам на малчо по време на хранене? Или нещо подобно? Някои мами да споделят опит,моля,че мазалото е страшно ! Grinning

# 168
  • Мнения: 44
Anelia, ако не намерите подобна пелерина, може да опитате със запретванве на ръкавите и връзване на широчко парче тензух вместо лигавник. Разпервате го да покрие хубаво скута и крачетата и готово  Grinning.

# 169
  • Мнения: 12
Ние си взехме от Айко, такава престилка с ръкави за ръцете и е от найлон. Само където, когато е с нея младежа не яде храната, а ближе найлончето  Joy

# 170
  • Мнения: 436
В Jumbo също има такива лигавници с дълъг ръкав. Взехме му, но пък шилето не търпи да е на него и докато не го махне не мирясва. Найлоновите пък седят на него, но и той предпочита да си го яде него вместо манджата му  Joy

# 171
  • Мнения: 97
Ние имаме такива от Икеа http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=30470, отдолу имат джоб, от който си дояждаме като се уморим да мажем  Crazy.

# 172
  • Мнения: 436
Ние имаме такива от Икеа http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=30470, отдолу имат джоб, от който си дояждаме като се уморим да мажем  Crazy.

Уууу, тези много ми харесаха. Изглеждат ми май шушлякови, което би било чудесно-само едно измиване отгоре им и са като изпрани  Simple Smile

# 173
  • Мнения: 97
Ние имаме такива от Икеа http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=30470, отдолу имат джоб, от който си дояждаме като се уморим да мажем  Crazy.

Уууу, тези много ми харесаха. Изглеждат ми май шушлякови, което би било чудесно-само едно измиване отгоре им и са като изпрани  Simple Smile

Шушляк са, да, нямат подплата, много са ни удобни.

# 174
  • Мнения: 145
Хайде и аз пак в редиците със ЗВБ 2 - Пеши. Онзи ден навърши 6 месеца и, понеже отдавна показва голям ентусиазъм, веднага му предложих банан. Яде явно нещо. Първата му реакция беше тотално изумление, граничещо с потрес, но повтори. И круша му предлагах, с нея омаза целия свят и посмука едно парче. Много е забавно, защото сестра му се вълнува от появата на Пеши на масата в самостоятелно столче и двамата основно са заети да си пищят радостно. Вълнуващо приключение се очертава.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 6 640
ха ха - чакай номер 2, да започне да краде от чинията на номер 1 Mr. Green Тогава е голямото забавление  hahaha
Вкъщи все още не е отминал този период - и двамата ядат едно и също, и на двамата слагам еднакви количества...И малката винаги гледа да си открадне парче/лъжичка от чинията/купата на брат си hahaha Той пък от своя страна се сърди и е голяма "забава" за нас с баща им Joy

# 176
  • София
  • Мнения: 1 833
Направо е ужас с това крадене на номер 2 от номер 1. И все иска забранени храни да краде Simple Smile.
 И ние имаме такива престилки от Икеа, но моята госпожица пищеше като й ги слагам и почти не сме ги ползвали. Просто слагах по-стари дрехи за ядене и така.

# 177
  • Мнения: 199
Тези от ИКЕА ми изглеждат страхотни! Naughty Simple Smile

# 178
  • Мнения: 237
Здравейте,
аз започнах да захранвам детето си на скоро,на 7 месеца е,но с пюрета.
Този вид захранване ми харесва,бих прочела още информация.
Може ли някой да ми даде един,два примера какво бих могла да и дам да си хапне сама, аз сварявам картоф например и и го давам,така ли ?Малко не ми е ясно как става,благодаря!

# 179
  • София
  • Мнения: 1 833
bobi_e, почти всичко, което е подходящо за вашата възраст можеш да даваш
сварени картоф, морков, карфиол, броколи, тиквичк, тиква, пилешко, заешко или кюфтета от същите продукти.

Общи условия

Активация на акаунт