Захранване, водено от бебето - baby - led weaning IX

  • 113 533
  • 507
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 781
Преди 4 год за баткото купувах едни оризовки и той много ги харесваше. Сега искам да взема и за малката. Вчера видях  в ДМ, но обикновените бяха с добавена сол и соя, а уж биото с някакви други неща  Crossing Arms . Не помня тогава от къде съм ги купувала. Някой да ми даде идеи ?

# 181
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Преди 4 год за баткото купувах едни оризовки и той много ги харесваше. Сега искам да взема и за малката. Вчера видях  в ДМ, но обикновените бяха с добавена сол и соя, а уж биото с някакви други неща  Crossing Arms . Не помня тогава от къде съм ги купувала. Някой да ми даде идеи ?

В ДМ има и такива без сол, в червена опаковка, но има 0,8% соя. Иначе можеш да правиш оризови бисквитки с оризово брашно и плод.

# 182
  • Мнения: 237
Добре, а как приготвяте порцията ? Аз месо не давам.Опишете ми малко по-подробно,моля.От сорта - нарязвате сварения зеленчук на кубчета в чинийка и просто и я слагате да прави каквото иска ?

# 183
  • Мнения: 963
Оризовки без сол има в Лидъл, но не помня дали не бяха със сусам в тях. Давала съм, но не бяха на почит при нас.  Rolling Eyes

bobi_e , докато още опознава вкусове, текстури и самия процес на ядене, няма смисъл да предлагаш повече от едно-две парчета едновременно, защото тогава ги приемат като играчки  Mr. Green Най-общо: вариш/ печеш зеленчуц, режеш на удобни за хващане парчета и предлагаш на детето едно-две на табличката (чинията е интересна играчка и тя  Laughing ). Като изяде тези можеш да предложиш още или пък нещо друго. В блога за близнаците има много полезно инфо, включтелно предложения как да се предлага храната, има и клипчета в YouTube - порови се, със сигурност ще ти е от полза.  Peace

# 184
  • Мнения: 199
bobi_e,моето бебе също е на 7 месеца,момченце! Simple Smile Аз също започнах отскоро,за пръв път,не съм много сигурна как точно трябва да се случи,но аз правя така: пригатвям зеленчука(плода) във вид подходящ за него(печено,варено),нарязвам на по-големи парчета,да може да хваща и му ги нареждам на табличката!Има неща,които опитва и му харесват ,но с други само си играе!До колкото знам, идеята е да опитва,а не да се наяжда с тази храна!С времето ,предполагам,ще изяжда все повече! Simple Smile

# 185
  • Мнения: 781
Значи ще трябва да си избера - соя или сусам  Laughing
Ще пробвам и сама да направя, но нещо хич ме няма в приготовленията. 
scrye , ти правила ли си ? Какво слагаш - брашното, вода и плод, до каква консистенция и как да пека ?

# 186
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Правила съм оризови с ябълка, настъргах 2-3 средно големи ябълки и сложих около 3-4 с.л. оризово брашно, така че да стане на топка. Отделям малки топчета, сплесквам ги и ги пека върху хартия на 180 градуса, докато се зачервят. Стават еластични, малката ги харесва.

# 187
  • Мнения: 10
Здравейте, купувам оризовки от Фантастико на Изи, само от ориз са. Иначе тези плодово-оризови бисквити така и не ми се получиха. Започнах да правя с фини овесени ядки, банан и кокосово масло/сусамов тахан (за по-голямо бебе).

# 188
  • Мнения: 61
Правила съм оризови с ябълка, настъргах 2-3 средно големи ябълки и сложих около 3-4 с.л. оризово брашно, така че да стане на топка. Отделям малки топчета, сплесквам ги и ги пека върху хартия на 180 градуса, докато се зачервят. Стават еластични, малката ги харесва.
Пробвах настъргана ябълка с брашно от елда и ми се получи някаква голяма гадост. Даже аз, която съм всеядно, не можах да го сдъвча и преглътна - право в коша отиде. Сега като чета обаче, явно много грешни са ми били пропорциите, ще пробвам с повече ябълка и 3-4 с.л. брашно от елда (защото нямам оризово).
Аз установих, че елдата се приема доста добре. Синковеца ми вече е на почти 8 месеца и от няколко дни варя елда и смесвам с плод (намачкан банан или леко пасирана круша/ябълка) или плодово пюре. Не знам колко е по метода, но целта ми е да въведа зърнените без да давам каши. Елдата като се свари хубаво, лесно се хапва. Може да пробвам и с ориз.
Гледах ги в магазина готовите каши - ами те повечето с добавена захар, други пък се правят с адаптирано мляко. Е, сега, 8 месеца само на кърма, абсурдно ми се вижда да купувам АМ, за да правя каша или пък още по-идиотско ми се вижда да се цедя заради това. Купих една безмлечна с ориз и банан на Тьопфер, био органик уж. Първо, много е гадна и на вид и на вкус - тази пихтиеста структура въобще не ми стои естествено и естетично  Laughing. Второ, пише, че в състава има само оризов грис, бананови частици и витамин В1, обаче в съдържанието пише, че има захар от естествени източници.  newsm78 Ами тя, захарта, си се прави от захарна тръстика, което пак си е естествен източник...  Rolling Eyes
Та така с моя напредък. Малко ми е трудно, че малкото страда от запек и голямо чудене пада какво да му давам, за да не влоша положението.
А, забравих да спомена и палачинката от брашно от елда - също много сполучлива алтернатива за предлагане на зърнени. 2 с.л. брашно с вода колкото да стане каша за палачинка и пльок в тефлоновия тиган. После завивам на руло, давам и забавлението започва  Joy

# 189
  • Мнения: 781
scrye , благодаря за рецептата   bouquet
Баткото така и не я хареса тая елда. Бях купила био брашно от елда, какво ли не пробвах, не стана... Скоро видях, че е с изтекъл срок. Сега се чудя дали да не взема на зърна. Ще прочета идеи как да я давам и нея.

Вчера имаше голямо ядене на броколи  Laughing Предложих й за втори път, като първия път не ги хареса, яде морков. Вчера обаче така лапаше...много беше смешна. Така на бързо ги намачка, излапа и изпопуска, че нямах време даже една снимка да й направя  Mr. Green

# 190
  • Мнения: 237
Ами не се ли давят много ? Мойто веднъж яде смачкан морков и се сцепи от давене ,на края се отказах и направих пюре

# 191
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
С брашно от елда не съм правила бисквитки, само с оризово. Първия път и моите станаха за кофата, защото сложих много брашно и едни твърди, втория сложих доста по-малко и станах страхотни, даже и голяма ми дъщеря ги хареса, а е претенция Simple Smile

# 192
  • Мнения: 61
Специфичен вкус има елдата, много хора не я харесват. nikolovi, обръщам ти внимание, ако купуваш, да си вземеш от бялата елда. Кафявата е бланширана и вкусът й е още по-натъртващ. Извинявам се, ако вече си запозната с това, но още попадам на хора, които не го знаят и остават разочаровани от нея.
Броколите и у нас са на голяма почит, много им се радва малкия, давам почти всеки ден. А и както казваш, много е смешен като ги яде  hahaha
bobi_e, морковът не се предлага смачкан, а на пръчици, удобни за  хващане. В началото ги смуче само, по някое време може с венците да отчупи парче. Ако е по-голямо, най-вероятно само ще го изплюе. А може и да го глътне. Моят бебок също не веднъж се е задавял и ми е много притеснено като го гледам. Факт, че винаги до сега сам се е справял и май отдавна не се е случвало (започнахме преди близо 2 месеца).
Аз пък днес вкарах и пилешкото без план и време. Сутринта правих пилешка супа, после излязохме уж само до магазина. То пък се оказа едно слънчево и хубаво навън, баткото се заигра с децата, аз се заприказвах с мамите и окъсняхме. Като се прибрахме - всички вече изгладнели. И предложих на бебока супа. Главно парченца картоф и морков от нея, но и бульонче, някоя друга люспичка лук, фиде и месо. Определено му хареса. Мислите ли, че му е рано (след 2 дни става на 8 месеца)?

# 193
  • София
  • Мнения: 5 293
Здравейте,
аз започнах да захранвам детето си на скоро,на 7 месеца е,но с пюрета.
Този вид захранване ми харесва,бих прочела още информация.
Може ли някой да ми даде един,два примера какво бих могла да и дам да си хапне сама, аз сварявам картоф например и и го давам,така ли ?Малко не ми е ясно как става,благодаря!

Добре дошла в темата ни! Ето тук може да намериш изключително детайлна и подробна информация за Захранване, водено от бебето. В линковете има всичко, вкл. азбучен списък по храни с конкретни идеи за предлагането им, примерна схема, често задавани въпроси, рецепти и т.н.Има и Фейсбук страница, където се публикуват много снимки, клипчета и интересни неща.

# 194
  • Мнения: 781
 ilexa , благодаря за разяснението , наистина не съм запозната с тази елда. Аз даже и не я заглеждам по щандовете  Laughing А пише ли на опаковката нещо по-различно , или просто да гледам зрънцата да са бели ?

За месото - не мисля, че е рано . Аз на 8 месеца и малко дадох телешко месо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт