Захранване, водено от бебето - baby - led weaning IX

  • 113 516
  • 507
  •   1
Отговори
# 435
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Сладуранка Simple Smile

И аз към края на месеца ще въведа глутена. Днес ще яде банан, за утре ще мисля - авокадо може би или нещо друго Simple Smile

# 436
  • България
  • Мнения: 3 621
Здравейте,все повече съм заинтересована от този метод на захранване и започвамда чета  Hug

# 437
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Здравей Ирен Simple Smile радвам се, че още една мама се включи!

Да споделя, че предложих сварени на пара аспержи и това се превърна в хит номер две след тиквичката Simple Smile

Дадох и коричка хляб, яде все едно дадох пържола  Mr. Green - така че и глутена е въведен Simple Smile

# 438
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Добре дошла, Ирен! Не е много динамична темата, но все пак я има Simple Smile

Илейн, аз самата не съм яла аспержи, ама с такава реклама не ми коства да опитам. Оня ден й предложих от нашата неовкусена вечеря - паста с доматен сос, морков, пипер и лук., Хареса й.
Изобщо няма нещо , което да ми върне, друг е въпроса че дроби, складира под стола и в устата, ама до сега не се е мръщила на нещо. Чудя се кога да почна да й пека питчици - така мисля да въведа яйце. Може би след седмица - две. Тя в понеделник става на 7.

# 439
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Не знам в БГ какви аспержи продават, но ако можеш да намериш ето така да изглеждат http://www.tesco.com/groceries/product/details/?id=279336607

По големите трябва да се белят, а тези са млади връхчета,аз ги пуснах 25 минути на пара, те стават доста меки и моето дете много хубаво ги изсмукваше Simple Smile

Питчици мисля че още е рано. Ние ставаме на 7 месеца в петък, мисля да въведа изварата и кисело мляко Simple Smile

# 440
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Знам, знам как изглеждат, има ги и на нашия пазар, но не съм купувала. Ще се поправя Simple Smile

Как мислиш да въведеш млечни, под каква форма?

# 441
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Кисело мляко с лъжичка ще и дам първо. А за изварата си мисля в крокети да я сложа. Понякога и давам намачкани с вилица заленчуци, може и в тях.

# 442
  • Мнения: 3 224
Млечните се въвеждат първо термично обработени-така белтъкът е най-пречупен. От суровите варианти изварата е с най-пречупена белтъчна структура. Мога да пусна по-подробна информация, ако има интерес. Същото важи и за яйчния белтък.

# 443
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Памперс пусни - за мен ще е интересно.
Аз яйчен белтък преди 1,5 години няма да давам.

# 444
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Да и на мен ще ми е интересно.

# 445
  • Мнения: 3 224
Стискайте палци да оправят нета в четвъртък и ще пиша подробно.

Много е грешно отлагането на алергените във времето. Особено предлагането на яйчен белтък след 1г няколкократно увеличава шанса за алергия. От друга страна, ако детето е алергично най-голям шанс за израстване има през първата си година като до 3г намалява до съвсем минимални стойности. Ако имате въпроси за алергиите, като доста препатила по въпроса-насреща съм 😉

# 446
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Ами аз си мислех за по-късно, защото тя се обриваше ако ям целувки и я кърмя, но от друга страна си права, а иаз няма да го дам суров Simple Smile

# 447
  • гр.София
  • Мнения: 269
Здравейте, мами!
Присламчвам се към Вас, защото съм избрала този метод за захранване.
Още ни е ранко, тъй като сме едва на четири месеца и половина, но тъкмо имам време да прочета темите от начало и да си изготвя примерен график Simple Smile.
Искам само набързо да ви попитам дали трябва да изчакам синът ми да навърши седем месеца поради факта, че е роден 28дена преди термин, или мога да започна захранването при навършени 6 месеца?

# 448
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Детето трябва да седи самостоятелно на стола за хранене.
Добре дошла.

# 449
  • гр.София
  • Мнения: 269
Детето трябва да седи самостоятелно на стола за хранене.
Добре дошла.
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт