Отговори
  • Мнения: 11 607
Ето и необходимите документи, които се представят заедно с молбата-декларация за отпускане на детски надбавки:

1. Удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 12 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадена молба-декларацията – за лицата, работещи по трудови и/или по служебни правоотношения;

2. Удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/чка в …клас;

3. Удостоверения за раждане на децата ми (родени, припознати, осиновени, доведени, заварени, настанени по реда на чл.26 от Закона за закрила на детето): (за справка);

4. Копие от експертно решение на ДЕЛК/ РЕЛКК/ ЦЕЛКК или ТЕЛК/НЕЛК (само в случаите по чл.7, ал.8 от ЗСПД);

5. Копие от заповед на директора на дирекция ”Социално подпомагане”/решение на съда за настаняване на детето/децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето (само в случаите по чл. 7, ал. 2 от ЗСПД);

6. Копие от решението на съда за допускане на развод между съпрузите;

7. Служебна бележка, удостоверяваща извършените задължителни имунизации и профилактични прегледи на детето, издадена от личния лекар на детето, а при липса на избор на личен лекар – от регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве;

8. Лична карта (за справка);

Не трябва да подавате всички изброени документи, а само тези, които се отнасят до Вашия случай.

33 тема

Последна редакция: вт, 03 юни 2014, 09:03 от Редактор*

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема.    bouquet Макар, че заради един граждански договор, който ми пуснаха, май няма да се класирам на следващото подаване на документи.

# 2
  • Мнения: 873
Към необходимите документи искам да добавя нещо, за което ни уведомиха от ДСП, когато през март си подадохме документи за детски-в началото на учебната година (септември) трябва отново да представим бележка от училището на детето, че е записано и посещава, за да не ни спрат детските. Има време до тогава, но все пак попитайте и вие  Peace

# 3
  • Мнения: 15 203
Когато детето има лична карта, представя ли се копие или самата карта пред социалните?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Към необходимите документи искам да добавя нещо, за което ни уведомиха от ДСП, когато през март си подадохме документи за детски-в началото на учебната година (септември) трябва отново да представим бележка от училището на детето, че е записано и посещава, за да не ни спрат детските. Има време до тогава, но все пак попитайте и вие  Peace
Това не е ново изискване. Пише си го и на декларацията отзад, всяка година след започване на учебни занятия се подава бележка от у-ще, че детето е записано и го посещава, като срока е до 31.10.

# 5
  • Мнения: 2 237
Аз да попитам:

За пръв път подадох за детски през м. август 2013.  (Бебето ми беше на месец.) Този август обаче ме няма в България. Кога  да ги подам? Дали е проблем да се подадат септември? По мои изчисления през август ще получа последните, значи трябва да подам отново септември, или..?

 Blush

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз да попитам:

За пръв път подадох за детски през м. август 2013.  (Бебето ми беше на месец.) Този август обаче ме няма в България. Кога  да ги подам? Дали е проблем да се подадат септември? По мои изчисления през август ще получа последните, значи трябва да подам отново септември, или..?

 Blush
Няма проблем да подадеш през септември, но ще прескочиш август. През август ще получиш последно за юли. А като подадеш през септември, ще получиш пари през октомври.

# 7
  • Мнения: 0
кога ще има детски надбавки, някой знае ли? newsm78

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Никой не знае със сигурност, но след утре може да се очакват. Тайничко се надявам утре или в петък.

# 9
  • Мнения: 11 566
Вчера, в групата във фейса, майка беше написала, че е звъняла да пита и са й казали че днес, след 10.00, започват превеждането на парите. Когато- тогава.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 626
Ох изрових Потребителските групи в Клюкарника да търся темата. А тя на друго място  Laughing

Записвам се да чакам с вас, че миналия месец подавах документи и да видим дали ще получа нещо.

# 11
  • Мнения: 35 961
Моля, използвайте бутон "Известия". Намира се в дясно от бутон "Отговор" в долния ъгъл на страницата.

# 12
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Моля, използвайте бутон "Известия". Намира се в дясно от бутон "Отговор" в долния ъгъл на страницата.
Благодаря за информацията относно бутона.  bouquet
Докато открия темата голямо ровене падна.

# 13
  • Мнения: 1 138
Вчера, в групата във фейса, майка беше написала, че е звъняла да пита и са й казали че днес, след 10.00, започват превеждането на парите. Когато- тогава.

Момичета, на мен друга информация ми дадоха - преводи другата седмица на детските щяло да има.

# 14
  • Мнения: 14
Аз пък чета,че започнали платежните и на някои места вече имало,а за останалите утреобщо-взето отново работата е докато не видя,не вярвам

Общи условия

Активация на акаунт