Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 58
София Красна поляна ДСК ИМА!

# 631
  • софия
  • Мнения: 1 305
Разбира се, че е пълен абсурд, не съм разбрала изобщо, че трябва да нося такава бележка, че е записан във 2 клас и какво пречи само бележката да подам не всичката бумащина наново ooooh!, #Cussing out

# 632
  • Мнения: 139
Само бележката се носи че детето посещава училище.Аз носих миналия месец и друго не са искали.

# 633
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Не, че нещо, нооо.... в самата декларация, която се подава, пише, че декларираме, че сме длъжни да занесем служебна бележка от училището в срок до края на октомври (за 1кл е края на септември)

# 634
  • софия
  • Мнения: 1 305
Гита Ог, ясно ми е че аз не съм дочела някъде, но все ми се щеше само бележка да занеса, ще отида на място да се Моля, щом при museto86 е станало.

# 635
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбира се, че е пълен абсурд, не съм разбрала изобщо, че трябва да нося такава бележка, че е записан във 2 клас и какво пречи само бележката да подам не всичката бумащина наново ooooh!, #Cussing out
Не си разбрала, че трябва да носиш бележката, но си разбрала, че имаш право на помощи. Всеки път, когато подаваш декларация за помощи, ти се подписваш, че ще я подадеш тази бележка. Защото в декларацията има такъв текст. Незнанието ти и това, че не четеш какво подписваш, не те оправдава.

# 636
  • Мнения: 8 987
...пълна глупост са тия бележки, те си ги следят децата дали ходят, нали ако отсъстват, спират детските, но иначе бележка искат...
Ако не е записано детето никъде няма как да го следят. Затова са тези бележки, че е записано в следващия клас.
Иначе бих казала, че за глупавите е глупост.

alina_si , туку що успях да се свържа със социялните, искат всички документи наново подадени Sad Shocked, доходи, личен лекар всичко.
Напълно логично. След като не си подала в определен срок, губиш правото си за детски за това дете. Сега трябва да подадеш отново, за да го възстановиш.

Лиляна и си права и не си.
Казвам го от опит. Точно миналата седмица се наложи на моята приятелка да занесе такива бележки, общо взето същия казус.

Явно във всяка община действа различно.

# 637
  • София
  • Мнения: 564
Глупост е и недомислие, логично е доста хора да пропуснат този момент с бележката: първо че е едва от миналата година тази новост, второ защото когато подаваш всички документи независимо кой месец в годината, си подавш всичко, включително и тази бележка.
Няма логика да спират детски за това че не си занесъл тази бележка, то нали за всичко декларираш, че ако се променят обстоятелствата, си длъжен да информираш.
Трябва да има някакъв вид напомняне, най-малкото, иначе къде е логиката, тогава дай всички да подаваме септември/октомври за да хванат тази бележка за цялата година. Просто нямам думи!
А за хора които твърдят, че ние сме си виновни, да виновни сме, че не следим всяка новост, глупост, промяна за нещо, което трябва да е в твоя услуга, а не обратното!
И без това ангажиментите на едно младо семейство с деца са достатъчно много и недостига на време е винаги налице!  Naughty

# 638
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Хич не е от миналата година. Голямата ми дъщеря е 7клас, 7г нося такава бележка. При мен опростеното е, че октомври ми е месеца за подаване на документи и не ходя по няколко пъти.

# 639
  • софия
  • Мнения: 1 305
Лилянa, не желая да се оправдавам за нищо, още повече, че документите  ги подава съпруга ми, възмущението ми е, че се изисква целия комплект документи наново.

# 640
  • Пазарджик
  • Мнения: 9
Здравейте! Ще съм благодарна, ако някой ме ориентира през кой месец трабва да подам следващите документи. В заповедта пише, че месечната помощ се отпуска в срок от 01.12.2013г до 30.11.2014г.

# 641
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой може да иска и вкъщи да му носят парите, понеже е много зает и не чете какво подписва. Хора всякакви, претенции още повече.

Flor, декември трябва да подаваш.

# 642
  • Мнения: 54
Лилянa, не желая да се оправдавам за нищо, още повече, че документите  ги подава съпруга ми, възмущението ми е, че се изисква целия комплект документи наново.
Нищо не се иска, носиш бележка от училището и на гърба пишеш  твоето ЕГН и име, това е , същото се прави и втория срок!!! Може детето да си я вземе от училището / в канцеларията зная, имат готови формуляри и само попълват името / и пак съпруга ти или друг да я занесе до социалните  Peace И побързай! Това , като и бележката за ваксини е мярка за вкарване в пътя на "братята" , само дето май не е много успешна... не се чувствайте за нищо вие виновни...

# 643
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Почвате вече и свободни съчинения да пишете. Няма изискване за втория срок. Бележката, подадена до края на октомври, важи за цяла година.

# 644
  • Мнения: 13 616
Бележка се носи до 31.10 .. Втори учебен срок не.

Общи условия

Активация на акаунт