АВГУСТинки засмени разхождаме вече тумбита големи!

  • 31 178
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 5 321
Добре, че по път към банята надникнах! tanqvo, браво на мъниците. Заслужаваше си след дълго чакания преглед да се разпишеш с хубави новини.
Е, сега бебешки език ли има или какво?(по-скоро е от емоцията ми, но все пак) Прочетох поста ти и бебо се разрита  Simple Smile

# 661
  • Мнения: 296
 Joy
 може някакъв техен вътреутробен  Grinning

# 662
  • Мнения: 190
Добро утро. Да момичета колкото по-рано се подаде болничния толкова по рано той се плаща. Защото се броят 15 работни дни от подаването му. Аз моите си ги нося на следващия или по следващия работен ден след издаването и ми ги плащат бързо. Но трябва счетоводителя да ги направи като документи за да могат да се подадът в НОИ. Също така в закона няма ограничение, че само счетоводителя трябва да го носи. Това е практиката, но всеки може сам да си го занесе.
Ох вчера ме обзе някаква мания за пазаруване, сега гледам скринче за бебето.

# 663
  • Мнения: 974
Здравейте  Simple Smile Видях,че обсъждате болничните..Моите за май са изплатени,дори имам чувството,че и последния болничен от 21.05 до 03.06 също ми е изплатен  Rolling Eyes  Колкото по-рано се пуснат в НОИ толкова по-бързо ще се изплатят.

# 664
  • Мнения: 114
Добро утро момичета  Hug

Направо летя от щастие успяхме да си намерим прилична квартира...един бивш колега на ММ дето се премести с цялото си семейство в София ни дава неговото жилище....приятно и много уютно  newsm44

# 665
  • Мнения: 115
Pelteshka браво, всяко зло за добро. Вярно, че разходът ще ви е по-голям, но пък удобството и спокойствието което ще имате определено ще компенсира.

Момичета имах кошмарна нощ, три пъти ставах да си мажа корема с мазилата. Изредих всички които имам и нищо не може да ми успокои кожата, не знам какво беше това чудо. Убедих се, че масажният крем на Кокона майка, който струва само 7 лв. ми действа най добре. Отделно много ме боля корема отстрани, където се разтяга и всяко обръщане беше мъка Grinning

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 11:07 от Valeria N

# 666
  • Мнения: 2 653
Pelteshka, честито за новината! Да си го подредите хубаво и да му се радвате заедно с малкото съкровище август!

tanqvo, чудесно е да ги видиш! Хем знаеш какво ще видиш, обаче е голяма тръпка.

За софийските майки Детски панаир от утре. Ако някой ходи, може да се засечем там. Аз съм обещала на дъщеря ми и стига да не вали ще отидем.

# 667
  • Мнения: 18
И ние мислим да ходим на панаира. Дано да не вали. От времето зависи кой ден и дали изобщо ще отидем.

# 668
  • Мнения: 1 073
Pelteshka чудесна новина! Сигурна съм, че ще се чувствате добре в новото жилище. Simple Smile

# 669
  • Мнения: 29
Не съм писала отдавна, но много се ядосах като прочетох какво се е случили на Ети. Миналата година имах подобна случка в автобус 67. Бях с детето и слизайки на спирката слизам първо аз и се обръщам да помогна на детето. В този момент вратата се затвори, и заклещи ръката ми, с която държах детето, а детето остана вътре. Добре, че той веднага се разпищя и шофьора забеляза, че не ми се мисли, ако беше тръгнал как щеше да ме влачи по булеварда. Вече година по-късно детето умира от страх като се качваме на градски транспорт.
И ние сигурно ще ходим на панаира, стига да не вали.
Пелтешка, браво за квартирата!

# 670
  • Мнения: 114
Момичета благодаря ви  Hug

просто сега вече съм по-спокойна и съм много радостна   Mr. Green

няма нищо по-важно от спокойствието на човек.....и няма нищо по-хубаво от това да живееше отделно и да не се съобразяваш с никого

# 671
  • Мнения: 35
Момичета, извинявам се за неудобният въпрос, но по колко пари се превеждат за болнични за цял пълен месец?

# 672
  • Варна
  • Мнения: 5 321
Pekteshka, честито! Видя ли, че е било за добро. Сега си намерихте хубаво жилище и ще си посрещнете спокойно бебчо  Simple Smile

Момичета, извинявам се за неудобният въпрос, но по колко пари се превеждат за болнични за цял пълен месец?
Зависи от осигурителния доход за 18м назад и от броя работни дни за месеца, за който се отнася болничния. Сумата е 80% от СДВ за периода. При всеки е индивидуално.

# 673
  • Мнения: 1 073
Момичета имам един въпрос. Не помня дали някоя е споделяла за пътуване в чужбина, но понеже ние ще ходим на море в Гърция в края на Юни, та се чудя дали да си правя застраховка и какво въобще ще поеме. Ние всяка година сме натам, но не съм се сещала да правя застраховки. Пък сега при бременност ми се струва някак добра идеята, да не се налага да я ползвам де ама все пак... Някой запознат ли е как стоят нещата?

# 674
  • Мнения: 810
Здравейте, аз също съм с термин август, но нямам много време да пиша и само ви чета. Искам да поздравя всички и да пожелая лека бременност и раждане!
ymemansi, на мен ми се наложи и миналия месец бях В Италия. Как стоят нещата със застраховките : Нито една застраховка не ти покрива раждане и т.н. от този род, дано не се наложи !!! Все пак си направи една по-обхватна, за което ще те консултират в застрахователната компания. Лично за себе си избрах в рамките на 30-35 лв.
Съветвам те да си извадиш и Европейска здравна карта - безплатна е. Подаваш заявление във вси офис на ДСК и мисля, че до 2 седмици си я получаваш. Тя ще ти покрие подобни разходи
Дано съм била полезна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт