АВГУСТинки засмени разхождаме вече тумбита големи!

  • 25 494
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 29
ymemansi, ние винаги си правим застраховки, има различни видове, просто трябва да питаш някой застраховател, или туристическа агенция, да ти обяснят какво покриват и да си избереш. Ние до сега сме правили някакви с ниско покритие - излизат по около 10лв на човек за 1 седмица, но не мисля, че те покриват разходи, свързани с бременност (не дай си боже).

# 676
  • Мнения: 142
Pelteshka браво за кв., от тук нататък само спокойствие    bouquet
Valeria сърби ли те корема, защо си се мазала толкова пъти? Аз все още нямам проблеми и забравям даже да се мажа, а тези последните месеци трябва да започна по интензивно май.

# 677
  • Мнения: 609
Pelteshka браво, честито много се радвам!  Hug

Didka123456 добре дошла!  Simple Smile

# 678
  • Мнения: 1 073
Didka123456 Добре дошла!
Аз имам Европейска здравна карта, но тя е изтекла. Само в ДСК ли мога да си я подновя? То ако тя покрива разходи свързани с бременност, друга застраховка няма да ми е нужна.
Мъжът ми каза, че пак се чудя къде да си похарча парите.

# 679
  • Флоренция
  • Мнения: 119
Здравейте Августинки и моя термин е август ,но само си ви чета много сте сладки   bouquet
Достатъчно е европейска здравна карта . Пискай инфо от НОИ за подновяване .През 2009  оперирах киста  в България с италианска ,платих само за операционна зала защото бях в чатна клиника . Не мисля че ще намериш засртахователна компания с опция раждане .  Ако не дай си трагне раждане би трябвало да се разглежда като спешен случай дори и да е натурален .
Приятен ден!  bouquet

# 680
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Pelteshka, честито и от мен, наистина няма нищо по - хубаво от спокойствието, а то няма цена. И аз се убедих в това преди няколко години, когато напуснахме къщата на родителите на мъжа ми, тъй като едва ги понасях. Сега си живеем в една крайградска триетажна вила и се наслаждаваме на спокойствието си /макар и да ни струва 15 години изплащане на ипотека, знам че ще се справим/.

Искам да попитам момичетата от София, тъй като в неделя на 1.06. ще идваме да си купуваме креватчето за бебо, дали в някой от големите магазини /Хиполенд, джъмбо/ ще има промоции по случай деня на детето?

# 681
  • Мнения: 190
Европейска здравна карта покрива лечение все едно по здравна каса. За предпочитане е да имаш застраховка за по дребни неща защото стават по експедитивно нещата. Повечето застр. компании не покриват раждане.  Но с бременността покриват, ако нещо стане недай си боже различно от раждане го покрива застраховката но е важно да го включва. Да не е изрично записано.

# 682
  • Мнения: 438
От днес вече не съм на работа  newsm03 Запланувала съм да свърша една камара задачки, дано само да съм в състояние. Досега нищо не съм пазарувала,    трябва и преустройство на детската стая да правя, да поизчистя по основно,  а и не на последно място ме чакат кафенца с приятелки и повечко мързелуване  bouquet. Абе то било хубаво да не си на работа Embarassed
Вчера ми  правиха запис на тоновете- перфектни са и контракции няма, дано така да продължи още 2 месеца.

# 683
  • Мнения: 114
браво kremolin завиждам ти благородно......като се сетя, че ме чака още 1 месец работа направо ми иде да се гръмна....омръзна ми вече искам да си почивам повече да си придремвам след обяд  Rolling Eyes...тези болнични трябваше да са не 45 дни преди термина а 60 дни преди термина  Crossing Arms Mr. Green

# 684
  • Мнения: 639
Didka123456 Добре дошла!
Аз имам Европейска здравна карта, но тя е изтекла. Само в ДСК ли мога да си я подновя? То ако тя покрива разходи свързани с бременност, друга застраховка няма да ми е нужна.
Мъжът ми каза, че пак се чудя къде да си похарча парите.

Благодаря на Всички Simple Smile !!!

ymemansi, това е списъка с местата, от където можеш да си подадеш и получиш картата:

http://www.ezok.bg/locations.html

Ето и линк със заявлението, ако искаш предварително да си го разпечаташ и попълниш, защото там няма наличност и ще се разкарваш само:

http://www.nhif.bg/web/guest/227

Моя съвет е да си направиш все пак една застраховчица за около 10-тина лева и да си извадиш карта, а тя важи 1 година, след това - нова.
Все пак доста сме напреднали и не е хубаво да се рискува.

От опит зная, че ако си направя няма да потрябва, но ако не - със сигурност ще ми трябва, и така стана - не ми потрябва. Все пак дори и само спокойствие да ти донесе, пак е нещо Simple Smile

Пожелавам ти една страхотна почивка, че после какво те чака ::::Simple Smile



# 685
  • Мнения: 438
Pelteshka при теб няма ли вариянт да си вземеш по-рано болничен? И намен ми се искаше доста отдавна да приключа,    но трябваше да си предам работата.

# 686
  • Мнения: 639
тоничка8512, виж в Айко:
http://www.aiko-bg.com/
Има 20% за всичко бебешко

# 687
  • Мнения: 2 653
kremolin, супер! Разпредели си добре нещата, да не ги свършиш накуп, а после да те налегне скуката  Simple Smile

тоничка8512, за Хиполенд нямам идея, но в Джъмбо едва ли ще има намаление. А и точно на първи може да е голяма блъсканица.

# 688
  • Мнения: 1 073
Благодаря ви момичета и особено много благодаря на Didka123456. Ще си извадя нова здравна карта и отделно ще проверя какво могат да ми предложат застрахователите. Аз съм от хората, които не се запасяват с купища лекарства тръгвайки на море (даже не се сещам за друг с деца, който да не го прави), защото не съм имала проблеми и не ги мисля много тези неща, но това поне ще гледам да свърша. Страх лозе пази. Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 2 901
Благодаря ви момичета и особено много благодаря на Didka123456. Ще си извадя нова здравна карта и отделно ще проверя какво могат да ми предложат застрахователите. Аз съм от хората, които не се запасяват с купища лекарства тръгвайки на море (даже не се сещам за друг с деца, който да не го прави), защото не съм имала проблеми и не ги мисля много тези неща, но това поне ще гледам да свърша. Страх лозе пази. Simple Smile

Е, те точно на това му казват "страх лозе пази" - да се запасиш със стандартните лекарства, че в чужда държава и в чужд град да не миткосваш по улиците да търсиш аптеки. юнашата чантика с лекалства е малка - педя на педя, - и въобще не ми заема толкова място в багажа.

Размислих се и се ядосах пак на тези застрахователи, как всичко що е свързано с бременната, не го покриват. Те и тези, при които тук правят застраховки живот, май също нямат покритие на усложнения при раждането. Въобще, това раждането за голям риск го смятат!!!

Общи условия

Активация на акаунт