АВГУСТинки засмени разхождаме вече тумбита големи!

  • 25 514
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 073
Coming 2 life Съгласна съм с теб, аз по-скоро имах предвид хората, които се запасяват със всякакви лекарства дори и при пътуване из страната. Аз лично предпочитам да купя нещо ако ми се наложи, а не цялата артилерия предварително. Но пак казвам, това е можеби защото не ми се е налагало да търся аптеки.

# 691
  • Мнения: 115
krasss сърби ме да и кожата ми става много чувствителна, а тази нощ направо имах чувството, че ще се нацепи от опъване. И друг път съм имала такива дни, просто сега беше по-неприятно.  Grinning   

# 692
  • Варна
  • Мнения: 4 962
Мами, какво се носи на колегите след раждането?  newsm78 Аз ще съм в болницата, а после няма да ми е до това да оставя бебето и да ги събирам. Мъжа ми не е близък с тях, за да ги събира и се чудя като отиде да ми носи болничния след раждането, какво да занесе?

# 693
  • София
  • Мнения: 2 901
Да им занесе една кутия бонбони и безалкохолно.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 4 962
И аз не мисля, че е нужно кой знае какво. Мислех за една торта, бонбони и може би някакъв алкохол или безалкохолно. Скоро не сме имали бебета, за де сетя за други, а шефа ни ни събира на вечеря, щом се роди сина му, но все пак той си е шеф. Coming 2 life, успокой ме и така ще направя, а на когото не му харесва не е моя грижа  Laughing

# 695
  • Мнения: 469
Pelteshka, браво! Казах ти, че ще си намерите по-хубава квартира.
Lalence*, твоята случка е много по-ужасна! Горкото детенце!
ymemansi, при всички застрахователи(поне аз не знам да няма такъв) бременността, раждането, усложненията във връзка с бременността  и абортите са изключен риск, когато става въпрос за застраховка тип "Помощ при пътуване". ЕЗОК ти покрива тези рискове, просто не съм сигурна дали се покрива пълната сума или само цената, която се отпуска по клинична пътека в България. Звънни и попитай, за да си подготвена. Можеш да го направиш с тази форма или на телефона на НЗОК 0800 14 800.
Coming 2 life, права си да се ядосваш, че тези състояния не се покриват от застрахователите, но има обяснение. Просто много хора, около термина си, биха платили евтината застраховка и биха отишли да родят безплатно в чужбина. Друг е въпросът, че може да се включи в покритието поне усложнения по време на бременността, но ще ви отегча с разсъжденията си.

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 19:30 от Eti*

# 696
  • Мнения: 190
Някой да знае как да си махна халката. Пръста ми се е надул, а самата халка се върти в основата ама не мога да я извадя. Хич не ми се ще да ми я срежат искам да я махна

# 697
  • Мнения: 1 423
Някой да знае как да си махна халката. Пръста ми се е надул, а самата халка се върти в основата ама не мога да я извадя. Хич не ми се ще да ми я срежат искам да я махна


Пробвай на сутринта, ако има оток ще е по-незабележим.

Я едно питане да отправя - в бебешката аптечка предвиждате ли лек срещу колики? От БГ или от чужбина? Аз за щерката съм прилагала чай от анасон, без лекарства минахме.

# 698
  • Мнения: 469
Tasty0703, със сапун пробва ли?

# 699
  • Мнения: 2 653
Я едно питане да отправя - в бебешката аптечка предвиждате ли лек срещу колики? От БГ или от чужбина? Аз за щерката съм прилагала чай от анасон, без лекарства минахме.

Аз не предвиждам да купувам предварително. Давала съм един бг чай в синя кутийка с едно бебе на нея, даже не знам как се казваше. Купувах  и някакви капки, но се отказах да ги давам, защото просто нямаха ефект. Чая съм давала също съвсем малко. Повече наблягах на това да я държа по коремче, както и лягаше като маймунче на мъжа ми на ръката, върху мен я слагах по корем, масажирах и коремчето. Чувала съм за случаи с какви ли не лекарства и капки-някакви от чужбина(между другото какви са толкова тези чужбински капки?) и все не помагат. Но понякога имам чувството, че някои родители (имам пример с мои близки) не разбират правилно какво му е на бебето и всичко приписват на коликите.

# 700
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Някой да знае как да си махна халката. Пръста ми се е надул, а самата халка се върти в основата ама не мога да я извадя. Хич не ми се ще да ми я срежат искам да я махна



Мажеш целия пръст със сапун/олио,гледаш да има и под халката,и с въртеливо движение я издърпваш.Трябва да я въртиш по пръста,а не директно да дърпаш.Най-добре е мъжът ти да ти я издърпа,че ще има повече сила.Ако не стане,ще трябва да се среже
Пиши дали сте успели.Трябвало е по-рано да я свалиш

# 701
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Някой да знае как да си махна халката. Пръста ми се е надул, а самата халка се върти в основата ама не мога да я извадя. Хич не ми се ще да ми я срежат искам да я махна



Мажеш целия пръст със сапун/олио,гледаш да има и под халката,и с въртеливо движение я издърпваш.Трябва да я въртиш по пръста,а не директно да дърпаш.Най-добре е мъжът ти да ти я издърпа,че ще има повече сила.Ако не стане,ще трябва да се среже
Като ръката и пръстите държиш мнооого отпуснати. Веднъж в един златарски магазин пръстенът не излизаше никак. Човекът там само ме хвана за ръката, каза "отпусни я"  сякаш пръстена сам падна.
Знам, че има специална тема, но там всички са наясно и не им се обяснява. Някой пазарувал ли е от Алиекспрес - да каже принципните неща, от А и Б. Уж всичко е доста евтино...има много сладурски бебешки неща.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 110
Знам, че има специална тема, но там всички са наясно и не им се обяснява. Някой пазарувал ли е от Алиекспрес - да каже принципните неща, от А и Б. Уж всичко е доста евтино...има много сладурски бебешки неща.
Аз пазарувам, по-добре пиши на лични какво те интересува, тук да не спамим.  Grinning

# 703
  • Мнения: 1 073
Някой да знае как да си махна халката. Пръста ми се е надул, а самата халка се върти в основата ама не мога да я извадя. Хич не ми се ще да ми я срежат искам да я махна


Гледах го в един филм, изобщо не знам дали действа - държиш пръста в лед или студена вода и той се свива.

# 704
  • Мнения: 190
Пробвах с олио и сапун. Не че ме стяга просто ми там където е халката е по-свито, а пръта надолу е надут. Не съм я сваляла от повече от 2 години и винаги ми е бил леко надут пръста просто сега реших че се е надул повече но може и да си внушавам. И миналия път ми стоеше така ама не я свалих. А ни е с надпис отвътре и не ми се ще да я срежа...
Ели, къде е този златар?
Ще пробвам и със студена вода и лед

Общи условия

Активация на акаунт