изцеждам мляко и го давам с биберон?

  • 1 180
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
из библиотеката- много добри неща има, пък и ще видиш за колко много неща се заблуждаваш още...
И за какви много неща се заблуждавам,да ми обясниш, че явно имаш много време да се ''ровиш в библиотеката ''!пък може и да си лекар знам ли...

# 16
  • Мнения: 74
искам да благодаря на всички за съветите,които ми давате аз ще продължавам с опитите си дано някои ден се превърнат в успешни Confused а това че ме боли толкова ,може би е нормално ще пробвам силиконовите зърна и дано да свикна с тази болка. иначе да се изтисквам не е толкова голям проблем защото и аз винаги имам запаси от мляко знам че издържа на стаина темп. 8часа а ако го съхранявам в хладилник как да го затоплям за употреба  newsm78 само да го затопля да стане хладко ли или горещо и после да го изчакам да истине до стаина темп.
още веднъж-благодаря

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
8часа а ако го съхранявам в хладилник как да го затоплям за употреба newsm78 само да го затопля да стане хладко ли или горещо и после да го изчакам да истине до стаина темп.
Само го затопляш - в съд с топла (не гореща!) вода. Не е правилно кърмата да се топли прекалено (да става гореща), защото тогава се разрушават някои важни съставки.

# 18
  • Мнения: 1 878
А пък аз лично съм давала кърма и директно от хладилника  newsm78, мисля в книгата на Спок пишеше, че студеното мляко не е проблем за бебето стига то да е свикнало да га приема такова, няма нужда от затопляне освен разбира се притесненията на мамите да не простудят дребчото.

# 19
  • Мнения: 884
искам да благодаря на всички за съветите,които ми давате аз ще продължавам с опитите си дано някои ден се превърнат в успешни Confused а това че ме боли толкова ,може би е нормално ще пробвам силиконовите зърна и дано да свикна с тази болка. иначе да се изтисквам не е толкова голям проблем защото и аз винаги имам запаси от мляко знам че издържа на стаина темп. 8часа а ако го съхранявам в хладилник как да го затоплям за употреба  newsm78 само да го затопля да стане хладко ли или горещо и после да го изчакам да истине до стаина темп.
още веднъж-благодаря
А аз знам ,че мляко се държи само до 1 час на стайна температура И ДО 24 в хладилник ,иначе във фризера което е в излишък. И също го топлех  във топла ,не гореща вода ,като я сменям няколко пъти за да стане по-бързо като има много гладни  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 737
8 часа на стайна температура, 24 в хладилник и 3-6 месеца във фризер, в зависимост от темп. в него.
Аз също я затоплям в топла вода, но ми се е случвало да бързам и да я сложа в микровълновата и да стане много топла. Няма проблем да се даде и такава кърма, от високата темп. антителата се разрушават, но хранителните стойности се запазват. В смисъл - не трябва да се изхвърля, например.

# 21
  • Мнения: 216
Аз досега го храня с изцедена кърма.А от тези седмица захранвам.
Много е по трудно и изисква много време.За да не намалее кърмата съм се цсдила редовно и през но6а,после мие6 6и6ета ,помпи...
Ако няма дръг на4ин давай така ,но по добре се пробвай да го нау4и6 да су4е.

# 22
  • Мнения: 1 006
Ее-е--е, определено ни се единствена! А ко това ще те успокои - ето ни и нас, вече е на 8 месеца и половина и аз си се цедя като първия човек! Т`ва не е точно, щото той не е имал помпа, ама нейсе!
Не съм имала проблеми с гърдите, само с времето и натовареността - да се изцедя, да нахраня, да мия и стерилизирам.....и пак отначало Joy hahaha Joy hahaha
сега вече ми е смешно, но по едно време даже си поплаквах и бях стигнала до крайности Blush
Моят съвет обаче е да се пробваш да се научи да суче от теб, защото много, ама много ще си улесниш живота  bouquet  bouquet
Аз в това отношение реших, че ми е по-лесно да се цедя, ама  - акъл - море, глава - шамандура!

Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
Ако искаш да научиш бебчо да суче от тебе, бъди подготвена, че няма да стане за един ден. Ще трябва да проявиш повече търпение и инат. Научих момата за 3-4 дни за какво става въпрос, от къде тече млякото и после още седмица, за да се научи правилно да захваща гърдата.  Не е лесно, но е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт