Мобилните приложения, без които не можем – Android/iOS/Windows Mobile

  • 325 537
  • 2 292
  •   2
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 2 373
Има доста приложения: Waze, Sigic, MapFactor. Всяко си има плюсове.  Ползвах MapFactor с изтеглни безплтни карти offline За ориентировка става. Когато се стигне до адреси в малките улички вече безплатните карти стават проблем и трябва да се минава на платени или хакнати.

# 1 201
  • София
  • Мнения: 4 548
Благодаря, не ми трябва за адреси, поне за сега. А като няма покритие от мобилния оператор, gps-функцията на телефона не върши ли работа?

# 1 202
  • Italia
  • Мнения: 1 059
То като няма покритие на мобилен оператор (мрежа като цяло, не само 4г), може и gps-сигнала да се изгуби. Подкрепям ядящия чипс, че две приложения са за предпочитане, като поне едното трябва да е офлайн и поне едното трябва да е онлайн Simple Smile Офлайн приложенията се свързват по-бавно (е, има и такива, които само за първоначалното намиране на позицията ползват минимален интернет), но пък картата е запаметена в телефона и няма как да се изгуби. Онлайн приложенията пък откриват първоначалното местоположение по-бързо и предупреждават за трафик, временни отклонения от пътя (като ремонт, примерно), но пък рискуваш да попаднеш в някой див балкан без мобилни данни и да не знаеш  кой път да поемеш. Като приложения мисля, че няма нещо пропуснато - гугъл мапс (онлайн е, но има опция и за офлайн) - here (офлайн, с опция за търсене на адреси/обекти онлайн) и Waze - напълно онлайн. Sygic изисква малко компютърни умения или закупуване от Google Play.

# 1 203
  • Мнения: 1 495
Благодаря, не ми трябва за адреси, поне за сега. А като няма покритие от мобилния оператор, gps-функцията на телефона не върши ли работа?
GPS (Global positioning system) е нужна за да установи телефонът ти къде се намира. Работи (с леки уговорки) директно между телефонът ти и 3 сателита, така че се нуждае от сравнително чист изглед към небето.
Телефонът ти като знае къде се намира ти е нужно да зареди карта от интернет или предварително да изтеглиш карта за да не е просто точка с координати, а да знаеш какво има покрай теб.

# 1 204
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
В събота/неделя по една от тв даваха репортаж за мобилно приложение, с което се извършват плащания без използване на дебитна/ кредитна карта. Също на принципа на безконтактните транзакции. Обаче, така и не запомних името на програмата. Някой има ли представа за какво говоря?

# 1 205
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Да не би да е phyre? До колкото четох е на български разработчици. Аз го ползвам. Това е по-скоро като виртуална сметка, в която можеш да добавиш всичките си карти, да прехвършяш пари към нея и да плащаш с телефона си. Пъвоначално е безплатно, след това се заплаща такса, но трябва да погледна каква беше.

# 1 206
  • Мнения: 1 495
Да не би да е phyre? До колкото четох е на български разработчици. Аз го ползвам. Това е по-скоро като виртуална сметка, в която можеш да добавиш всичките си карти, да прехвършяш пари към нея и да плащаш с телефона си. Пъвоначално е безплатно, след това се заплаща такса, но трябва да погледна каква беше.
Много интересно. Пише че може да се ползва на пос терминали, значи във магазина вместо картата ди вадя телефона и си плащам без проблеми? Ако имаш опит ще е интересно да споделиш колко точно работи, удобно ли е, таксите какви са...

# 1 207
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Пише че може да се ползва на пос терминали, значи във магазина вместо картата ди вадя телефона и си плащам без проблеми?  
Правилно, плащаш само през телефона си. За малко повече от месец ползване, само веднъж не се получи плащането с него. Нещо заби, дали приложението или пос терминала в магазина, не знам. Не знам каква беше причината.
Иначе може да прехвърляш бързо пари към други познати, които го ползват. За таксите наистина трябва да погледна. Мисля, че ми бяха начислявали вече някаква такса, но ще си изнамеря банковото извлечение да видя.
Редактирам се: първата година е безплатно и все още не са ми взимали никаква такса, не знам защо с такова впечатление съм останала.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 20:28 от NoshtenYastreb

# 1 208
  • Мнения: 1 495
Мисля, че ми бяха начислявали вече някаква такса, но ще си изнамеря банковото извлечение да видя.
Редактирам се: първата година е безплатно и все още не са ми взимали никаква такса, не знам защо с такова впечатление съм останала.

Това са таксите обявени на сайта им.

# 1 209
  • София
  • Мнения: 9 927
Трябва да си прехвърля информацията на новия телефон (huawei).
Искам да се бекъпна телефоните в гугъл акаунта и от там ще ги сваля на новия.
Как става?

# 1 210
  • София
  • Мнения: 4 548
Трябва да си прехвърля информацията на новия телефон (huawei).
Искам да се бекъпна телефоните в гугъл акаунта и от там ще ги сваля на новия.
Как става?

Аз на моя нов huawei ги прехвърлих през bluetooth-a. Става много по-лесно и бързо. Тоя номер с гугъл акаунта ми затри един куп телефони преди време. Нещо не го бях синхронизирала ли, що ли...

# 1 211
  • София
  • Мнения: 9 927
И аз така правя, иначе гледам да записва и ма сим картата.

Идеи как да декодирам този СМС преди да ресетна?

# 1 212
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Мисля, че няма как. Този който ти го е изпратил, го е написал на кирилица, а не си е оправил настройките на телефона. Проблема не е при теб, а при него.

# 1 213
  • Мнения: 1 179
Какви настройки трябва да се направят?  И на мен ми се е случвало,  макар че рядко пиша SMS - и.

# 1 214
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Какви настройки трябва да се направят?  И на мен ми се е случвало,  макар че рядко пиша SMS - и.
Messeges->Setings->More Setings->Text messages->Input mode->Unicode
Това е за андроид телефон и ако има значение марката Samsung.

Общи условия

Активация на акаунт