Предстои ми Инвитро/Икси - Да поговорим 53

  • 66 000
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 290
Благодаря за отговорите Hug Поспах малко и сега определено съм по добре, и стомаха почна да спада  newsm68 Имам гадене от два дена насам и връщам от време навреме  Sad-пия Деган и май помага засега .

# 31
  • Мнения: 745
Хм, много странно, тогава се чудя защо Тодорова ми го изписа  newsm78 В листовката пише "Спомага за по-добър отговор при контролирана хиперстимулация на яйчниците" Дано не сме направили някоя беля Sad

  Rolling Eyes Не искам да те подведа , така ми бяха казали ... Това не означава че е правилно , щом ендокриноложка ти ги изписала ...  newsm78
  Коментирай ги и с АГ -то си . Аз го пих два месеца преди процедура  newsm78  Hug  bouquet

# 32
  • Мнения: 272
Да ще трябва да го питам, лошото е, че чак в края на седмицата съм на преглед при него, а до тогава ще се побъркам Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 1 079
Момичета някой пил ли е Инофолик по време на стимулациил Доц. Тодорова /ендокриноложката/ ми го изписа, обаче сега прочетох някъде в интернет, че май намалявал нивата на FSH, а мен точно с това ме стимулират и днес ми увеличиха дозата, че нямаше достатъчен брой фоликули, та се чудя да не е проблема от този Инофолик. По принцип доктора който ми прави процедурата не знае за него, защото в началото като записваха лекарствата, които пия ми казаха че не им е нужно да знаят хомеопатичните и витамините, та затова не съм казала. От всичкото ми говорене въпроса беше някой дали е пил Инофолик по време на стимулации и как се е отразило Simple Smile Simple Smile

Аз започнах Инофолик 3 месеца преди опита и го спрях в деня на ЕТ и все си мисля,че и той(+още някои неща)много помогна за положителният резултат!Мисля,че в никакъв случай няма да ти навреди Peace

# 34
  • Мнения: 261
Има ли разлика между Инофолик и Неофолик? Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 23 199
Има ли разлика между Инофолик и Неофолик? Hug
да

# 36
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Инофолик-а съдържа инозитол и фолиева киселина (ино - и - фоли, както подсказва и името му). Ако не ме лъже паметта, фолиевата к-на в него е 0.2мрг./пакетче
Неофолик-а е само фолиева киселина. (0.4 мгр/таблетка)
Неофолик Мета - е също фолиева киселина , но метилизирана формула, която се усвоява по-лесно от организма. (също 0.4 мгр/таблетка).

Предполагам, че следващият ти въпрос е могат ли да се пият заедно, затова ще отговоря в аванс - ДА, могат, тъй като максимално допустимата дневна доза фолиева киселина е 5гр.

# 37
  • Мнения: 261
Благодаря. Аз пия Неофолик, сама си го предписах, защото съм чувала, че е добре да се приема, ако се планира бременност. Май по-добре да не си самопредписвам и Инофолик. Embarassed

# 38
  • Мнения: 272
Днес се видях с доктора. Реших, че по - добре да досаждам отколкото да се побъркам до края на седмицата. Та той ми каза да го спра, но защото аз пия и Сиофор заедно с Инофолика, а каза че при мен нямало нужда и от двете. Та днес го спирам.
Иначе инофолика го предписват при жени с ПКЯ, за подобряване на метаболизма при ИР и подобряване качеството на яйцеклетката. 

# 39
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Инофолика не е хубаво да си го самопреписвате, само с лекарско разрешение  Peace

# 40
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Инофолика не е хубаво да си го самопреписвате, само с лекарско разрешение  Peace
newsm10
Отговорих, че могат да се приемат заедно, но пропуснах да уточня, че само по лекарско предписание  Peace

Имам някакъв спомен, че лекарката ми беше обяснила, че инозитола помага за по-лесното пукане на фоликулите при жени с поликистоза и подобрявало качеството на яйцеклетките, но не съм сигурна. Ако правилно съм запомнила, това обяснява защо е необходимо да се спре преди стимулация.

# 41
  • Мнения: 745
Днес се видях с доктора. Реших, че по - добре да досаждам отколкото да се побъркам до края на седмицата. Та той ми каза да го спра, но защото аз пия и Сиофор заедно с Инофолика, а каза че при мен нямало нужда и от двете. Та днес го спирам.
Иначе инофолика го предписват при жени с ПКЯ, за подобряване на метаболизма при ИР и подобряване качеството на яйцеклетката.  

  Hug Hug Hug Хайде очакваме да се похвали какво сте извадили . И се радвам че си се престрашила да се обадиш . Flutter
 
   fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover  Успех !!!  bouquet

 
Имам някакъв спомен, че лекарката ми беше обяснила, че инозитола помага за по-лесното пукане на фоликулите при жени с поликистоза и подобрявало качеството на яйцеклетките, но не съм сигурна. Ако правилно съм запомнила, това обяснява защо е необходимо да се спре преди стимулация.[/i][/b]
 
   newsm10  Точно за поликистоза и фоликулите ,  Crazy Sunglasses нещо такова тогава обясняваше и моя ендо. Беше казал да ги пия поне два месеца преди процедура  и за процедурата да ги спра . Спомням си че даже и килца свалих ...  newsm53 newsm51

Последна редакция: ср, 21 май 2014, 11:27 от BoDill

# 42
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Благодаря за отговорите Hug Поспах малко и сега определено съм по добре, и стомаха почна да спада  newsm68 Имам гадене от два дена насам и връщам от време навреме  Sad-пия Деган и май помага засега .


mon_shery как си днес, изчезнаха ли болките?

# 43
  • Мнения: 272
Благодаря милички  Hug Благодаря ви за подкрепата!!! Много е хубаво да може някой да те успокои в моменти на побъркване /които при мен са нон - стоп скоро време/  ooooh!

# 44
  • Мнения: 290
Благодаря за отговорите Hug Поспах малко и сега определено съм по добре, и стомаха почна да спада  newsm68 Имам гадене от два дена насам и връщам от време навреме  Sad-пия Деган и май помага засега .


mon_shery как си днес, изчезнаха ли болките?

Определено съм по-добре днес  Grinning Вече почти не ме болят яйчниците и повръщането спря още вчера Simple Smile Днес се обадиха-18 са се оплодили  newsm44 Утре ще звъннат пак да кажат дали се делят правилно.Събота или неделя ще е трансфера Simple Smile Praynig Peace

Общи условия

Активация на акаунт