Предстои ми Инвитро/Икси - Да поговорим 53

  • 65 976
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 272
mon_shery това е страхотна новина! Ще стискаме много палци за възможно най - добрите резултати. От сърце ти го желая  Hug

# 46
  • Мнения: 261
mon_sheryтова дори за мен, неразбиращата, ми звучи като страхотен резултат. Стискам ти палци за успешен финал! Hug

# 47
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Ехаааа, страхотно, дано всичките се развият и ти трансферират най-хубавите   bouquet

# 48
  • Мнения: 290
Благодаря на всички за окуражителните думи  Hug Hug Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 550
Благодаря. Аз пия Неофолик, сама си го предписах, защото съм чувала, че е добре да се приема, ако се планира бременност. Май по-добре да не си самопредписвам и Инофолик. Embarassed

Деа и аз се скъсвах преди всяка процедура да пия  фолиева, дакто не разбрах, че организма ми въобще не го усвоява ... Shocked И трябваше  да пия другата версия..

# 50
  • Мнения: 261
Благодаря. Аз пия Неофолик, сама си го предписах, защото съм чувала, че е добре да се приема, ако се планира бременност. Май по-добре да не си самопредписвам и Инофолик. Embarassed

Деа и аз се скъсвах преди всяка процедура да пия  фолиева, дакто не разбрах, че организма ми въобще не го усвоява ... Shocked И трябваше  да пия другата версия..

Как така? И с какво я замести? Да допълня, че откак я започнах и аз нямам апетит, не съм отслабнала, но не качвам, въпреки, че се насилвам да си ям както всеки път. Hug

# 51
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Инофолик-а съдържа инозитол и фолиева киселина (ино - и - фоли, както подсказва и името му). Ако не ме лъже паметта, фолиевата к-на в него е 0.2мрг./пакетче
Неофолик-а е само фолиева киселина. (0.4 мгр/таблетка)
Неофолик Мета - е също фолиева киселина , но метилизирана формула, която се усвоява по-лесно от организма. (също 0.4 мгр/таблетка).

Предполагам, че следващият ти въпрос е могат ли да се пият заедно, затова ще отговоря в аванс - ДА, могат, тъй като максимално допустимата дневна доза фолиева киселина е 5гр.


Специално за ДЕА !!!!!

Деа , като четеш нещо поне го осмисляй , да не ти обясняват момичетата едно и също по няколко пъти

# 52
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Деа - за да си спокойна пий Неофолик МЕТА.
А ако искаш отиди в Геника и си пусни базовия пакет "Вродени тромбифилии", мисля че струва 160 лв и в него има панел  "усвояемост на фолиева киселина". Тъкмо после няма да се чудиш имаш ли нужда от Фраксипарин (лекарство за разреждане на кръвта) или не, защото след трансфер често го изписват,а във форума не можем да ти отговорим дали трябва да го биеш или не  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 550
Деа - за да си спокойна пий Неофолик МЕТА.
А ако искаш отиди в Геника и си пусни базовия пакет "Вродени тромбифилии", мисля че струва 160 лв и в него има панел  "усвояемост на фолиева киселина". Тъкмо после няма да се чудиш имаш ли нужда от Фраксипарин (лекарство за разреждане на кръвта) или не, защото след трансфер често го изписват,а във форума не можем да ти отговорим дали трябва да го биеш или не  Peace

Подкрепям с две ръце.. HugВсе повтарям, че според мен вродени тромбофилии е важно да се  пуснат преди инвитро, особено ако не е изяснена причината за стерилитет..

# 54
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Подкрепям с две ръце.. HugВсе повтарям, че според мен вродени тромбофилии е важно да се  пуснат преди инвитро, особено ако не е изяснена причината за стерилитет..

Защо е важно, би ли разяснила?

# 55
  • Мнения: 481
Подкрепям с две ръце.. HugВсе повтарям, че според мен вродени тромбофилии е важно да се  пуснат преди инвитро, особено ако не е изяснена причината за стерилитет..

Защо е важно, би ли разяснила?


Това изследване се прави веднъж в живота. Показва дали сме предразположени към тромбофилия или по-простичко казано към образуване на тромби. Тъй като по време на бременността настъпват промени и в кръвта, тогава е най-вероятно да се прояви този проблем, ако имаме генетична предразположеност в някаква степен. Образуват се малки тромбчета, които запушват фините кръвоносни съдове на плацентата. От това плода не може да се храни и загива. Това е съвсем в общи линии обяснение. Може също така да е животозастрашаващо и за майката, ако се образува тромб и запуши важен съд в тялото. Ако се направи това изследване, ще се знае дали имаме нужда от профилактика. Обикновено фраксипарин на инжекции или малка доза аспирин.

# 56
  • Мнения: 272
Момичета да попитам още нещо, че четох, четох и пак не разбрах  Embarassed След ЕТ ясно че трябва да се пази човек, но сега при самите стимулации трябва ли да лежа или нещо от този сорт. Аз имам доста силни болки ниско долу, но се чудя може ли поне къщната работа да върша - да готвя, мия чинии, да пера и разни такива приятни работки  Whistling в смисъл може ли да се пукне фоликул от такива не чак толкова големи усилия, въпреки че като се движа болките се усилват някой трябва да чисти Simple Smile
Всъшност евентуално ако се спука някой от по - големите фоликули, другите продължават ли да растът или отписваме опита?
Извинявам се за глупавите въпроси, но това ми е първо инвитро и в главата ми е адска каша от всичко, което се мъча да прочета и разбера и.....  #Crazy

Последна редакция: ср, 21 май 2014, 20:40 от Ovonel

# 57
  • Мнения: 481
Щом имаш болки, почивай си повече и не се преуморявай просто. Не може толкова лесно да се спукат. Върши си работата просто по-внимателно, без резки движения, няма да вдигаш нищо по-тежко (до 2-3кг. най-много). Няма страшно. Успех ти желая  Hug

# 58
  • Мнения: 724
Момичета да попитам още нещо, че четох, четох и пак не разбрах  Embarassed След ЕТ ясно че трябва да се пази човек, но сега при самите стимулации трябва ли да лежа или нещо от този сорт. Аз имам доста силни болки ниско долу, но се чудя може ли поне къщната работа да върша - да готвя, мия чинии, да пера и разни такива приятни работки  Whistling в смисъл може ли да се пукне фоликул от такива не чак толкова големи усилия, въпреки че като се движа болките се усилват някой трябва да чисти Simple Smile

Фоликул не може да се пукне, но могат да се усучат яйцниците, особено ако имаш много фоликули. Забранени са резките движения, иначе домакинска работа може - по-лекичка, разбира се.

# 59
  • Мнения: 261
Спокойна съм, не знам защо ви се струва противното, аз само си питам. Hug Ще си продължа с неофолика, а дали се усвоява, честно казано не ми е болка. По отношение на тромбофилията, вече пуснах толкова допълнителни изследвания ей така на самоинициатива, всички се оказаха излишни. Като е генетично заболяване, не трябва ли някой в рода ми да го има, или да има тромбофлебит и тн? Като започна ще попитам лекарката все пак дали да пускам. Много е полезна информацията, която пускате. Вече си пуснах изследвания за хламидии, микоплазми, пълна микробиология на вагинален секрет, токсоплазмоза, фелиноза, хормони-отгърмяха 350 лева, затова много силно се колебая за имунологичните и генетичните. Все пак общо колко ще ми излезнат в Геника? newsm78
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт