За маста и преварения зехтин

  • 3 726
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Зехтина се преварява на водна баня около 15 минути.Трябва да е extra virgin, студено пресован.Аз лично съм много доволна и смятам и занапред да ползвам зехтин.

# 16
  • Мнения: 133
За алергия от зехтин не съм чувала досега,  но за алергични реакции от "качествена козметика",- да, и то много често.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 580
За алергия от зехтин не съм чувала досега, но за алергични реакции от "качествена козметика",- да, и то много често.

Точно така е. И зехтина го препоръчват не само джи питата, но и доцентите и професорите именно поради тази причина.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 040
100% студено пресован, преварява се на водна баня поне 15 мин. поне за първите 1-2 месеца на бебчо е по-подходящ и от най-скъпата бебешка козметика.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 040
За алергия от зехтин не съм чувала досега, но за алергични реакции от "качествена козметика",- да, и то много често.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хайде само да не става поредната караница пак.

Това, че някое дете има алергична реакция към някоя марка козметика не значи, че няма подходяща такава за него.
Моите се изриваха от Джонсън и прекрасно понасят Бюбхен.

Сигурна съм, че и с мас и със зехтин да ги намажа -  нищо няма да им стане.
Факт е обаче, че от не добре пречистена мас може да има проблеми с кожата.

Аз съм мазана с мас - жива съм.
На мен ми е гадно дори да я пипна, обаче  камоли да си намажа детето с нея...това не значи, че трябва да се забрани.
Ако трябва да избирам мас или зехтин - ще предпочета второто.

# 21
  • Мнения: 14 133
Няма смисъл да се караме.Всяка от нас си има собствено мнение по въпроса.Който има време да превавява зехтин, да го прави.

# 22
  • Мнения: 46 520
Аз като раждах, педиатърката в болницата обясни, че работи от около 20 години като такава и на всяка майка обяснява, че НЕ трябва да ползва мас, но по съвет на бабите, опитите продължават и после й водят децата с вече проявена реакция, имам и една книга от 1984 г., в нея също пише преварен зехтин, айде, козметики тогава не е имало, но маста пак е била непрепоръчителна. Чудя се от къде идва тоя навик, при положение, че никога лекарите не са съветвали???
Знам, че прасетата много боледуват, че им се бият ваксини и т.н., знам и че майка ми се изрива ужасно от мас. Аз съм мазана, но не съм дала реакция, "руска рулетка", който иска да експериментира  Wink

chibi, за какво време става дума, аз преварих веднъж за 20 мин. и мазах 4 месеца, до магазина ми трябва повече време, за да отида и да купя  Grinning
Не съм против козметиките, дъщеря ми сега с тях мажа, но в началото беше на зехтин, просто реших да видя коя й понася най-добре, след като позаякне, но не мисля, че е грешка и от самото начало да се маже с бебешко олио  Wink

# 23
  • Мнения: 307
След термичната обработка на маста се образуват токсични съединения, които през кожата лесно преминават в тялото. Най-малката вреда е просто запушване на порите на кожата, която трябва да може спокойно да диша.

# 24
  • Мнения: 779
До 8-мия месец мажех дребо с преварен зехтин ( макар, че на мен лично ми мирише на салата  Crazy) и му се отазяваше разкошно. Не съм ползвала мас, но мен са ме мазали като бебе и съм си жива и здрава  smile3534

# 25
  • Мнения: 5 103
Не мисля, че еправилно да го мажа с мас, при положение, че бебешката козметика е доста добра вече Whistling

# 26
Аз мажа с преварен зехтин по препоръка на педиатърката Peace Иначе се бях запасила с бебешко олио на Нивеа, но тя ми каза, че е по-добре да го мажа със зехтин. Послушах я и до момента не съм съжалила - не съм имала никакви проблеми, въпреки че бебо е с много бяла кожа и по принцип е предлазположен към подсичания, обриви и т.н.
А с баткото имахме ужасни проблеми до 2-годишна възраст - благодарение на козметиката на Джонсън Close
Та... парен каша духа Peace

# 27
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
И ние сме на преварен зехтин, така ни препоръча периатърката, за да не направи алергична реакция от бебешка козметика. Ние си бяхме купили и олио и мляко, но за сега си стоят, ще изчакам още няколко месеца с изпозването им. За сега съм много доволна от зехтина, като ни изписаха от болницата ръчичките и крачетата на бебка бяха доста сухи и лющещи се Cry, но само за няколко дни се оправихме Joy.

# 28
  • Мнения: 2 220
От раждането му го мажа с преварен зехтин и съм много доволна. Сега като ми свърши мисля вече за започвам с лосиони за тяло, но той е на почти 8 месеца.

# 29
  • Мнения: 2 849
Аз съм чувала само добри отзиви за зехтина и мисля да го използвам поне в началото  .А за маста знам,че трябва да е обезсолена .

Общи условия

Активация на акаунт