На море в Гърция 2014 - V

  • 58 705
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
А и още ме топли спомена за лаврака в псаротаверната на км. от  Mediterranie Vilage в посока Коринос Simple Smile

Да взема и на теб да се подмажа. Търпиш критика. Тука повечето сме чревоугоднички (сигурно си разбрал). Та моля те бъди по-конкретен. Нещо име, адрес?

А иначе изобщо не подценявам (аз лично) Олимпийската Ривиера и приказките ти, и смятам скоро да се поправя (още този сезон) и да свърнем от пътя. Но именно по в страни от Катерини. Още помня ужасията преди доста години в Катерини. Брррр. Беше по зле и от нашата си цигания и навалица от която бягам като опарена.

Да се коригирам: Честит празник! За мен това е един от най-хубавите празници с много мили спомени от детството.   bouquet

Последна редакция: сб, 24 май 2014, 09:47 от Анонимен

# 181
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Петре, не съм съгласна с теб. На Скиатос има дори борова гора, през която се минава за севените плажове, Мандраки напр.
Ето един клип, представящ плажовете на острова  - http://www.youtube.com/watch?v=7hhunDnDMyA



Абсолюно потвърждаваш думите ми с филмчето особенно след 8та мин. за южните и източни плажове с лунните пейзажи.А наличието на някоя и друга горичка потвърждава правилото какво търсят хората в Гърция - слънце , море , плаж(дори и в-у камъни) , морска храна = 14 000 км. Simple Smile
На който му трябва борове и планини = кеф ти Алпи , кеф ти Карпати и Трансилвания , кеф ти Трявна и Боровец  Joy

# 182
  • Варна
  • Мнения: 3 945
А и още ме топли спомена за лаврака в псаротаверната на км. от  Mediterranie Vilage в посока Коринос Simple Smile
Още помня ужасията преди доста години в Катерини. Брррр. Беше по зле и от нашата си цигания и навалица от която бягам като опарена.



Ти ме скапа - само като зърнахме плажа на  Паралия Катерини и се озовахме на 2-3 км нагоре от Mediterranie Vilage в посока Коринос Simple Smile точно пред псаротаверната , то как да я пропуснеш , хич не и помня името и пълен кеф през 10 чадъра по групичка , плажа същия като на снимката от Блед.От другата страна към Олимпиаки същата работа само дето едната таверна я имам на снимка - Фарос.

# 183
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте , отдавна не съм влизала в темата. Бяхме за майските празници в Турция и се върнахме доста разочаровани.
И сега се оглеждах за нещо по Ситоня на Сарти, но след поста на Bled и peterky2002 / който много уважавам, защото миналата година доста ми помогна в избора за почивка/
мисля да проуча нещо около Паралия Катерини. Първата година когато влезнах в темата доста хора оплюха Паралия на там се бях засилила, но това лято мислим лично да отидем и да проучим нещата  Mr. Green
Някой ако има отзиви за настаняване да сподели моля, ще съм Благодарна.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 3 945
И сега се оглеждах за нещо по Ситоня на Сарти, но след поста на Bled и peterky2002 / който много уважавам, защото миналата година доста ми помогна в избора за почивка/
мисля да проуча нещо около Паралия Катерини. Първата година когато влезнах в темата доста хора оплюха Паралия на там се бях засилила, но това лято мислим лично да отидем и да проучим нещата  Mr. Green
Някой ако има отзиви за настаняване да сподели моля, ще съм Благодарна.

Уффффффффф хич не обичам да препоръчвам конкретно като знам колко са различни вкусовете ама все пак казах Олимпиаки или Коринос , доста по спокойни и на 5-6 км.За Коринос много добри отзиви за http://www.hotel-anais.com/portal.php?action=hotels_hotel_pieria … e&language=BG

Ценното е , че на 5 мин. е Паралия Катерини и Катерини с цялото удобство на инфраструктурата , таверните , гирозчийниците , пици , фаст и сеа фууд , ЛИДЛ и   Мазутиси , пекарни , люлки , ................................ Хранехме се често ''При БЕБА'' - хотелско ресторантче в югозападния край на комплекса, със прекрасен вътрешен двор - градина където малкия търча на воля.Там също хапнахме прекрасна морска храна.
В двата супера  АРВАНИТИДИС има топли витрини-печено пиле,задушени картофи,панирана риба,печено свинско филе,мусака,лозови сарми,пълнена пиперка,пълнена тиквичка....................................
Другото съвсем пренебрегвано от тълпи  и е изключително лесно като логистика- така наречените лариски плажове - Агиокампос и наоколо.Там пък съвсем наблизо са Пелион , Волос .
Не е за пропускане и Метеора и изворите на Афродита които са доста близо.

# 185
  • София
  • Мнения: 12 374
На мен не ми харесва Катерини, а миналия септември когато пак отседнахме в този район, впечатленията ми се затвърдиха. Кофти плаж, фрашкано с руснаци и украйнци, много по-мръсно. Руснаците и украйнците може и да нямат коли да джиткат насам-натам из Олимпийската ривиера, но пък са навсякъде.
И не мога да кажа, че са особено приятна компания (това си е направо евфемизъм)  Wink

Петре, последният линк, който дадох беше от Сифнос, а не от Скиатос. От Скиатос не съм пускала нищо, само питах за темп на водата. И стига вече си плюл по ''камъните и трънете'', че става досадно. Ти като искаш да висиш само на Тасос, Халкидики, и ''Ривиерата'', ОК, лошо няма. Но представи си някои от нас искаме нещо различно. И липсата на борови гори и реки ни най-малко не намалява вълшебството на острови като Сифнос, Санторини, Парос, хайде да не ги изброявам всичките, че ще е до довечера.

alis_1, много се радвам, че сте си изкарали толкова добре  Hug

# 186
  • Мнения: X
Уф затри ми се поста, хем уж го копирах
Затова наново

Първото ни море беше на Олимпийската ривиера, Олимпиаки акти
Чудесно местенце, приятна и широка променада, с много кафета и кръчми, широка плажна ивица с бийч барове
Морето по спомен не беше кой знае колко дълбоко
Но водата беше супер солена, сърбеше ако не минеш под душа след излизане

Ходихме веднъж до Катерини Паралия
Ужасно място
Освен навалицата, бяха застроили променадата и това спира морския бриз и превръща променадата в миризлива сауна
А в юлските жеги всеки чака с нетърпение морския полъх вечер

Та така
Там не бихме отишли, освен за шопинг и то не юли в жегите

Тогава бяхме с автобус и не можахме да слезем надолу и да разгледаме повечко
Дано някога успеем да го направим

Ние спахме в Олимпиаки Акти, в студио наето от бълг.агенция, много далече от плажа и падаше яко ходене в жегите
Но навсякъде край морето имаше табелки за свободни стаи
Точно там си е важно да си близо до морето, заради жегите

# 187
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря на  peterky2002.
Точно такова нещо търся извън Паралия КАтерини, имам още време да мисля, не можем да си позволим по далеч от Халкидики или Паралия , ще се оглеждам до края на месеца за нещо , ние обикновенно тръгваме в последният момент дано изпадне нещо  Hug

W'A'S'P' Благодаря и на теб, ще разгледам и там какво се предлага.

# 188
  • Варна
  • Мнения: 3 945

Петре, последният линк, който дадох беше от Сифнос, а не от Скиатос. От Скиатос не съм пускала нищо, само питах за темп на водата. И стига вече си плюл по ''камъните и трънете'', че става досадно. Ти като искаш да висиш само на Тасос, Халкидики, и ''Ривиерата'', ОК, лошо няма. Но представи си някои от нас искаме нещо различно. И липсата на борови гори и реки ни най-малко не намалява вълшебството на острови като Сифнос, Санторини, Парос, хайде да не ги изброявам всичките, че ще е до довечера.

alis_1, много се радвам, че сте си изкарали толкова добре  Hug




Е да де ама ква файда да разказвам за Нафплио , Агиос Теодорис , Елевсина , Коринт и наоколо и как се обикалят десетина острова  с яхта като от това я се заинтересува някои я не.Колко ли от тези 420 000 българи по майските празници са били там и колко  ''Тасос, Халкидики, и ''Ривиерата'',

# 189
  • Мнения: 11 112
Ами те тези 420 000 стигат и без разкази до споменатите три места - пътят е добре утъпкан и до болка познат, и за пръв път да ходят, все имат приятели, роднини, дето са били на Тасос и Халкидики и айде - и ние "на море в Гърция", щото сега е модно и "всички ходят".

А пък за другите места е добре да се разказва, с цел разширяване на хоризонтите - току-виж някой решил да иде и по-далеч, а информацията на български е оскъдна. Някои видове информация трудно се намират и на други езици. Нали форумът е за споделяне на опит и взаимопомощ Grinning
Аз лично научих много неща тук - нищо, че изглежда, че все давам акъл.

# 190
  • София
  • Мнения: 12 374
Абсолютно! Не можем да дъвчем само Халкидики-Тасос-Ривиерата, и като мантра да се повтаря едно и също. Има много хора, някои дори и не пишат тук, които ходят на различни места - имам предвид различни от тези 3 бг масовки.

Петре, много си ми симпатичен, но просто наистина те моля когато се завърти приказката към местенца с ''тръни и кози'', да не обясняваш всеки път като стара свекърва едно и също - за прекрасните тасоски или ривиерски плажове, и как тези от нас, които не искат там, са едва ли не глупавички патки  Wink

В крайна сметка в темата е важно да има разнообразие..а не да говорим за едни и същи места в Северна Гърция, само защото  - според теб - масовият бг почиващ го мързи да се смъкне ''надолу''.

# 191
  • София
  • Мнения: 721
Няма как да сравня Олимбиаки Акти със Скиатос, просто няма база за сравнение Simple Smile Но вкусове разни. Тръни и кози ми дай и на мен. (Скиатос все пак да кажа не е от този тип - зелено си е много.)
Аа, и климатик не ползвам никога  Wink

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 44
здравейте момичета,
най-накрая като че ли се ориентирах и се спраях на Евия, дори направих резержация за там. Кими се казва мястото и си е бая път от София около 830 км. Ако някой е бил наблизо може да сподели преживявания и подробности  Hug

# 193
  • софия
  • Мнения: 25 479
Хайде отново  Crazy http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=379935
И ще ми ходите в Гърция?

# 194
  • Мнения: X
Епицентърът е в морето между островите Лимнос,Самотраки и Тасос. 6,5 по Рихтер.
Дано не повтори пак,че е голям шок.Не смея да си събуем обувките.

 

Общи условия

Активация на акаунт