Цветя за тераса

  • 158 732
  • 761
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3
За сега смятам да има само по земята , докато си направя повече саксийки , но ме притесняваше да не почне да ги рови или яде, дано всичко да е наред, и благодаря за отговора! Simple Smile

# 106
  • Мнения: 239
Веси,и аз имах същия проблем със сакъзчетата и най-вече със съседите.При най-малкия полъх на вятъра навсякъде хвърчаха листенца и точно както каза ти не увяхнали,а съвсем свежи.Ако денят е по-ветровит си "оплешивяваха" за нула време.Затова тази година се отказах от тях и заложих на мушката,които цъфтят като големи топки,а като увяхват цветчетата не падат и после целият увяхнал цвят лесно може да се отстрани.Моето лично мнение е,че става въпрос за различни сортове сакъзчета,но понеже аз попаднах на такива от самото начало се отказах от тях.

# 107
  • София
  • Мнения: 716
Елинна, благодаря ти. Спрях се на сакъзчетата, защото с мъжа ми много харесваме каскадните цветя за балкони. Миналата година пробвахме с петунии, но много горяха, с южно изложение е балконът ни. Мушкатата някак не си ги представям за перваза на балкона, но ще видим...ако и при мен се появят проблеми със съседите, за сега нищо не казват, само аз виждам "пораженията". Simple Smile))

# 108
  • Мнения: 436
Здравейте момичета.

Знаете ли мини розите дали са подходящи за балкон?  

Мястото ми е сенчесто и се чудя дали ще издържат само 1 година или повече  newsm78?
Всъщност още не съм си купила, но онзи ден имаше разкошни в Кауфланд.

# 109
  • Мнения: 569
Здравейте момичета.

Знаете ли мини розите дали са подходящи за балкон?  

Мястото ми е сенчесто и се чудя дали ще издържат само 1 година или повече  newsm78?
Всъщност още не съм си купила, но онзи ден имаше разкошни в Кауфланд.

И аз се присъединявам към питането. Много искам да си отглеждам декоративни рози на балкона, но в по-големи саксии и да не ги прибирам зимата. Чудя се дали ще издържат  newsm78

# 110
  • София
  • Мнения: 1 641
Моите от Кауфланд умряха за около два месеца...

# 111
  • София
  • Мнения: 1 365
Аз точно такива рози засадих в градината. Много са добре, цъфтят. Мисля, че са точно от Кауфланд.
Скоро купувах за подарък и в магазина ми казаха, че розите са за навън, имат нужда от слънце, в стая умират.

# 112
  • Мнения: 356
Имам 2 мини красавици на балкона(източен) от около месец. Според мен на розите им трябва слънце Peace
Едната не е спирала да цъфти, на другата всички цветове и пъпки изсъхнаха, но пусна много нови листа, а днес видях и 2 съвсем миниатюрни пъпчици Heart Eyes Надявам се да се развият Praynig
Зимата не знам какво ще ги правя, в малки саксии са ми се струва, че ще измръзнат Rolling Eyes Може би ще ги прибера във входа, че нямам неотоплявано помещение вкъщи.

# 113
  • Мнения: 85
Аз от Кауфланд една мини роза я гледах в саксийката и около 3-4месеца до Март, без да присаждам.
После я метнах в двора копнах малко(разбирай буквално с един по голям камък поразчовърках около 7-8см.) в пръстта и я мушнах отгоре върнах пръста позатъпках.
Към днешна дата я гледам , не само че не е изсъхнала ами се хванала и е висока около 2 педи вече зеленее Чудо!

# 114
  • Мнения: 413
За рождения ден/средата на май/, майка ми подари една розова външна Азалия. Цъфтя и прецъфтя. Останаха само зелените листенца, но сега нещо гледам, че замира... В същото време на вуйна ми азалията има отново пъпки. Не знам какво да правя за да я съживя. Държа я горе-долу на шарена сянка да не изгори, защото съм с южен балкон, а тя пак е зелено-кафява, почти увехнала .. Confused Confused Confused

# 115
  • Мнения: 2 807
Най-накрая си купих 2 мушката. Надявам се, че оцелеят на западен балкон без много много слънце.

# 116
  • Мнения: 413
Те не са претенциозни. Цъфнали ли са? Аз се чудя дали зимата трябва да ги прибирам моите...
Откъде мога да си купя тези сандъчета -

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 00:47 от white jasmine

# 117
  • Мнения: 2 807
Те не са претенциозни. Цъфнали ли са? Аз се чудя дали зимата трябва да ги прибирам моите...
Откъде мога да си купя тези съндъчета -

white jasmine, да цъфнали са. Зимата всички цветя ги прибирам в стая на 15-16 градуса.
Много са готини тези сандъчета. И аз бих си купила.

# 118
  • Мнения: 413
Аз бях гледала в Бриколаж едни красоти в различни форми - каручка, колело и подобни, които държат сандъчетата и става много ефектно, особено когато са с каскадни цветя..

# 119
  • Мнения: 85
Скрит текст:

виж в Баухаус

а също и онлайн има тук  Mr. Green ама си трябва време че са хиляди http://www.aliexpress.com/premium/big-flower%25252dpots%25252d.h … ewCP=y&catId=

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 11:19 от fifi9

Общи условия

Активация на акаунт