Цветя за тераса

  • 158 977
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35 961
моите изсъхват - там, където е цъфтяло, умира

# 721
  • Русе / Банско
  • Мнения: 46
момичета здравейте , тази бегония кога да я прибера и как - т.е. прибира се нали ? още е навън , да изчакам ли да и поокапят листата и да орежа стеблага ? или

# 722
  • Мнения: 469
А прибрахте ли вече мушкатата? Аз да, много студено му се струва вече и ме е страх да не замръзнат. От София съм
Почти месец след въпроса моите са навън и не изглеждат да им е студено.Даже са им цъфнали нови цветчета.Миналата година ги прибрах още при първите слани но сега ще ги оставя поне още месец отвън.
Бегонията се орязва и се прибира ,чувала съм го от приятелка.

# 723
  • София
  • Мнения: 5 883
Следващата седмица го дават да пада под нулата, тогава ще прибирам.

# 724
  • Мнения: 10 503
Моите са навън. Не планирам прибиране, само ако паднат под -5. Чела съм, че до -5 издържат. Мисля, че ще има още хубави дни и ще е пагубно за тях ранно прибиране. Даже не съм ги и рязала още, въпреки че са като гора. Ще орежа като ги прибера.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Моите мушката имат мн.цвят...има и цъфнали.

# 726
  • Мнения: 14 966
Моите мушката имат мн.цвят...има и цъфнали.
Те и моите цъфтят в момента като луди. След дългата борба с гъсениците , кършене и какво ли още не, сега ми се отблагодаряват. Жал ми е да ги пипна, радвам им се.
Момичета , имам няколко въпроса- набочках от всичките ми видове по една клонка , засега поливам / преди 10 дни ги засаждах/. Да приемем, че оцелеят и се прихванат. Какво правите с новите растения през зимата ? Старите- ясно , от четене разбрах , че трябва да ги прибера и да не ги режа , чак напролет . Или сега ?
Съвсем съм начинаеща , извинете.
И още - купих си една азалия, ами бях подготвена, че ще започне да капе и умира. Въпреки, че и купих и тор за кисели почви , засадих я в глина , поливам умерено. Засега цъфти , но започна процесът на спаружване. Tired Face
Четох всичко по темите за азалията , но нямам надежда. По нещо разбира ли се кога окончателно си отива ? Пък и има потребителка Азалия, та доста почетох Joy
Последен въпрос- имам магданоз и лавандула в саксии. Прибирам и толкоз, нали ?

# 727
  • Варна
  • Мнения: 25 241
С азалиите и аз не мога да се разбера, сигурно 3-4 съм уморила през годините, отказах се вече. Последно пролетта купих преоценена, цъфна, започнаха да излизат много нови листа и изведнъж започнаха да се спаружват. Плюс здраво капане на старите листа. Ами кътках я известно време и я изхвърлих. не знам и аз какво искат тези азалии, но не са за мен.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 883
Азалиите никакво слънце, на хладно, най-добре на северно изложение и в никакъв случай да не остават на сухо.
Най-добре ми вирееха и цъфтяха зимата между прозорците със стара дограма, което не ми попречи да ги забравя и уморя под 0-та и неполяти. Sunglasses
Не ми се занимава с тях и на мен...

# 729
  • София
  • Мнения: 483
Моята азалия живя две години, даже цъфтят на втората. После бавно и славно загина, както и да я крепих.
Явно азалиите са толкова третирани, че в домашни условия виреят за кратко.
И аз се чудя как да опазят мушкатата. Мисля да ги прибера и да зимуват както са сега, а чак напролет да ги очупя и засея нови растения.

# 730
  • Мнения: 14 966
Благодаря ви , момичета.
Аз на азалията и и овлажнявам въздуха с аромалампата , без етерични масла, но не виждам да е доволна. Просто няма да я бъде. Много ми е мъчно да загиват цветя . Като новобранец и с голям успех с мушкатата и сакъзчетата , пък и останалите ми неща вървят , това си загива. А четох назад в  темите , че има и потребителки с успех с отглеждането им.
Мушкатата и аз ще ги прибирам , без да ги режа. Напролет.

# 731
  • Мнения: 705
Здравейте, и аз имам същия въпрос като другите. Прибрахте ли вече цветята? Аз имам много цветя но повечето са мушката , сакъзче куприви и палми. И всички са още навън. Всичко продължава да ми цъфти дори петунията са се насели през лятото и сега цъфтят. Но се чудя дали да прибираме или е още рано, то е ту студено ту топло, гледам дори сливите започнали да цъфтят по никое време, живея в планински район на север в ловешко. Дори розите в градината продължават да цъфтят, гледам че и зъмбаците изкарали нови и растат.  Но все пак мисля да прибера вече поне палмите

# 732
  • София
  • Мнения: 483
Аз ги прибрах за 2-3 дни, стана ми жал заради нощния студ. Но са близо до балкона, защото ще има още топли дни. Мисля пак да ги изнеса на слънчице.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 16 117
Аз още не съм ги прибрала,гледам прогнозата,че до края на седмицата ще има още хубави топли дни.

# 734
  • Мнения: 13 545
И моите цветя още са на терасата. Винките ми цъфтят, чудни са. Това лято засадих и някакви треви, те не спряха цяло лято да цъфтят, тях смятам да ги оставя и зимата навън, приличат ми на треви за алпинеум и ще рискувам.

Общи условия

Активация на акаунт