Смути

  • 177 200
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 609
Поздравления за темата.  Peace

Любимото ми смути за закуска -шепа спанак, 3-4 листа маруля и 1/3 ч.ч. вода,половин стъбло целина, малко ябълка и круша и накрая се слагат 1 ч.л. лимонов сок и 1/4 банан.

п.п Смутито с джинджифил го правя с банан, мед и лимон.

# 16
  • Мнения: 4 312
 Laughing Ягоди,мандарина и пшеничен зародиш / аз си го покълнвам/

# 17
  • Мнения: 2 545
И аз обичам смутита Grinning.

Обикновено ги правя от цял портокал, зеленолистни (обикновено спанак, марулята не ми харесва като вариант), пшеничен зародиш, понякога добавям и ядки.
Накрая слагам задължително 2 ч.л. чия, като я изчаквам да поомекне малко.
И после - на екс!

Последно правих с ягоди, ядково мляко от бадем и лешник, овесени трици (напоследък ги добавям навсякъде Grinning).

Моите рецепти са малко еднообразни. Зависят от това какво имам в хладилника за момента.
Но ще се оглеждам за нови комбинации.

# 18
  • Мнения: 3 342
И аз обичам смутита Grinning.

Обикновено ги правя от цял портокал, зеленолистни (обикновено спанак, марулята не ми харесва като вариант), пшеничен зародиш, понякога добавям и ядки.
Накрая слагам задължително 2 ч.л. чия, като я изчаквам да поомекне малко.
И после - на екс!


Използвам възможността да се включа в темата с един въпрос - предполагам, нямаш предвид, че наистина го изпиваш на екс?
А ако е така - дори и смутита е добре да се "дъвчат". Поне доколкото е възможно - тоест да се задържат в устата, да се смесват със слюнка, да се претриват със зъбите и езика и едва след това да се гълтат. Трябва да се пият бавно и глътка по глътка, което позволява по-добро усвояване и пълноценно извличане на витамините и минералите.

# 19
  • Мнения: 2 545
Разбира се, че не Grinning.
Но уточнението как точно трябва да се пие смути и много на място Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 716
Тони, наистина много полезна информация. Благодаря ти. И ние не пием на екс, но никога не сме се замисляли за тези детайли защо, как и т.н. Hug

# 21
  • Мнения: 1 142
Чета, чета и не ми е ясно кои са задължителни съставки на зеленчуковото и на плодовото смути.
Ако може да посочите наръчник за абсолютно начинаещ.
Благодаря.

# 22
  • Мнения: 3 961
wilian, аз още не съм се пробвала да правя, но да ти отговоря, че може да сложиш каквото искаш, стига комбинацията да ти допада  Peace

# 23
  • Мнения: 3 342
Вили, ето няколко нагледни илюстрации:





линк



линк

# 24
  • София
  • Мнения: 716
Страхотни упътвания, Тони! Очите ми останаха в тях, толкова цветно и ясно са направени. Благодаря ти за усилията! Hug

# 25
  • Мнения: 3 342
Страхотни упътвания, Тони! Очите ми останаха в тях, толкова цветно и ясно са направени. Благодаря ти за усилията! Hug

Веси Hug

Аз самата често си правя смутита. Последното беше с конопено мляко(конопено семе + вода), един малък замразен банан, 6-7 ягоди и една-две фурми. Много вкусно се получи Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 142
Благодаря за упътванията. Страхотна си, Тони!

# 27
  • Мнения: 5 713
А джинджифил с какво комбинирате?
С круша или тиква.
И слагай малко джинджифил - около 2см дебелина.

# 28
  • Мнения: 261
3 банана , 10-12 фурми без костилки , лъжица брашно от рожков , малко парченце ванилова пръчица , вода 7-800 мл , става страхотно шоколадово изкушение  Grinning

# 29
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 462
Най-често правя ядково мляко /кашу или бадеми/ + банан +ягоди+ киви , ако му се добави и авокадо става направо като кремче. А като се сложи в камерата става на сладолед  Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт