Защита на бебешката кожа през лятото

  • 1 856
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 309
Аз съм вземала този от линка по-горе. Фактор 30.

# 16
  • Мнения: 11 112
Синът ми е на 7 месеца. Каква козметика бихте ми препоръчали за идващите горещи дни с цел предпазването на кожата му, като се има предвид, че е много беличък и не е ли рано още да се използват слънцезащитни кремове предвид възрастта му?
Никаква. Бебе на 7 месеца без диагностицирани кожни проблеми няма нужда с нищо да бъде мазано, хеле пък със слънцезащитни кремове, които не са безобидни.
Шапка, сенник на количката, леки широки дрехи, чадър, сянка в периода 12-16 - това са най-добрите слънцезащитни средства за бебета.
Между другото моето дете на същата възраст (на 8 месеца) пътува за пръв път за Гърция лятото, където слънцето е чувствително по-силно. Не го опъваш голо на плажа, следваш горните съвети и това е.

Все пак да кажа, тъй като аз изгарям (тя - не, въпреки че е с много бяла кожа) - кремът, от който сме доволни в последните 5-6 години, е абсолютно обикновен. Carroten за деца, мажем се и малки, и големи с него. По принцип ползвам чувствително по-скъпа козметика, но всички по-завъртяни слънцезащитни препарати (вкл. минерална защита на Лавера), са ми създавали някакви проблеми. Затова - каквото работи.



Последна редакция: вт, 27 май 2014, 15:48 от Параход

# 17
  • Мнения: 19 309
И моето мнение е крем да се ползва само в много краен случай. Просто бебе на тая възраст няма къде да върви,такаче предпазването му зависи изцяло от възрастния.
Трябва да се проверяват съставките. Последно гледах един слънцезащитен на Лавера беше с много лош рейтинг в скиндийп.

# 18
  • Мнения: 11 112
За този става дума, изобщо не съм доволна, въпреки че при съставките не виждам нищо обезпокоително.

# 19
# 20
  • Мнения: 187
Аз взех на Виши - беше явно на някаква промоция, защото 300 мл беше за 30 лв, което е повече от добра цена. Доволна съм - лесно се разнася и не цапа.

# 21
  • Мнения: 9 486

Доволна съм и от двата  Peace

# 22
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Взела съм Нивеа Бебе 50-ти фактор. Такъв ползвах, когато баткото беше бебе и съм доволна. Дано и сега да е така.

# 23
  • Мнения: 3
Нашата педиатърка тотално ни забрани да излагаме бебето на слънце. дори и под чадър на сянка не ни разрешава.

# 24
  • Мнения: 9 486
Нашата педиатърка тотално ни забрани да излагаме бебето на слънце. дори и под чадър на сянка не ни разрешава.

Чак пък толкоз...ако няма някакво сериозно основание, тези крути мерки са излишни Stop

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36
Моят син става на 7м. утре.Мажем с Биодерма- Photoderm Simple Smile доволна съм,даже малко тен успя да хване   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт