Фитнес център Пулс

  • 259 816
  • 862
  •   1
Отговори
# 105
  • SF
  • Мнения: 21 564
Ти май не си чела темата нито от втората страница, нито от петата. Тук споделяме мнение за фитнес, който ни е направил лошо впечатление с АГРЕСИВНАТА си политика,....

Това не темата на темата. Тук не споделяме впечатление за АГРЕСИВНАТА политика. Или ти ако го правиш, аз не. Темата си има име, което по никакъв начин не подсказва, че ще се обсъжда агресивна политика.  И може и да съм чела, може и да не съм чела темата - не поемам ангажименти да изчиам темите и всички глупости, които се пишат в тях. - Като обяснението ти за абонамент и договор. Много смешно ти се е получило.
Ама как само ме хвана, че май не съм чела темата Simple Smile А аз така се пазех да не ме разбереш и да ми се скараш. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 846
Пак казвам много ми харесва твоята логика  Laughing "За да ползвате абонамент, се подписва договор и фитнеса не е с договор, а с абонамент ....."  Joy

Не ми обяснявай какво споделяме в тема, която съм създала  Peace А обяснението е смешно да, щото на тая възраст би трябвало да си схванала разликата, но айде няма нужда да ми благодариш, че те образовам  hahaha

# 107
  • SF
  • Мнения: 21 564
Не бях обърнала внимание кой я е създал. Създай я отново тогава, защото "Фитнес център Пулс" предполага да си говорим за фитнес център Пулс. По нищо не личи, че целта е да пишем тук, за да се изпсуваме и да ни олекне. Агресивната политика на мен лично не ми е интересна да я нищя. Интересно ми е да чета мнения за фитнеса. Ако на тези от Пулс агресивната политика им върши работа за бизнеса им, да си я прилагат.  Аз съм лесен клиент - търся фитнес - предлагат ми - приемам. Да, трябва да се плаща. Да, имам абонамент към един фитнес, щото така ми е по-удобно. Ако не ми беше, предполагам, че щях да плащам месец за месец. Стига да предлагат такава опция, де. Но повечето я предлагат. Малко по-скъпо излиза, естествено, но я има.

Фитнесът колко ли клиенти има? Колкото и да има, явно те също са предпочели договор, или абонамент, или годишна карта, или годишно членство на клуба. Как да си го кръстим така, че да не се караме и да не отваряме спор за юридически термини? Ако искаш да не се спираме на думата "договор", защото повечето се изнервят от тази дума. Харесва ли ти да го наричаме "годишна карта с намаления"? Звучи готино. Малко е дълго, но за кратко може и "абонамент". Ти избери. Твоя е темата. Аз само пиша мнения тук.
А темата е отворена толкова отдавна, че наистина и да съм видяла кой е авторът, съм го забравила 1000 пъти.


"За да ползвате абонамент, се подписва договор и фитнеса не е с договор, а с абонамент ....."  - Това от къде го извади? Аз бих сложила поне пълен член. Не лоша мисъл, но елементарно написана. Или елементарно прочетена и също така елементарно пресъздадена.

Ще те питам нещо -  ползваш ли някакъв абонамент за нещо? Не ми казвай за какво, за да не правим реклама в темата за агресивната политика, но просто някакви отстъпки от някакви такси ползваш ли?
И да не ми отговориш, ще предположа, че ползваш.
Е, на някакво листче нали сте си написали, че лицето Х ползва услугата У за срок от N месеца. Някои хора наричат това листче "договор". Не и аз обаче! Simple Smile, както можеш да се ориентираш от постовете ми. Аз не потвърждавам, че ходя на фитнес по договор. И не гледам телевизия, защото имам договор с ХХХком или ХХХтел, и по телефона не говоря, защото съм сключила договор  с ХХХтел или ХХХком, който ме задължава да говоря по телефон. Говоря, да, и телевизия гледам, но защото го искам, а не защото имам договори (онези подписани листчета с -комовете и -телите, и банките, и така нататък).

А за  фитнес център Пулс нещо ще си кажем ли в крайна сметка, след толкова страници, в които се обсъжда агресивната политика?

Последна редакция: нд, 04 окт 2015, 22:48 от Esmee

# 108
  • Мнения: 1
Есме, едвам изчитам дългите ти и безсмислени речи!
Какво значи " Ако на тези от Пулс агресивната политика им върши работа за бизнеса им, да си я прилагат."
Нима искаш, да убедиш всички участници в темата да са " лесни клиенти" като теб?
Някой да ти предлага нещо и ти да го приемеш без да се интересуваш от последствията?
Не мога и да разбера тази разпалена защита която им оказваш ... сякаш имаш полза от нея?!
Бих те посъветвала преди да говориш така самоуверено за това какво съдържание носят думите  "договор", "абонамент ", "годишна карта с намаления" и т.н. според твоите убеждения да се поинтересуваш от значенията им и в големите книги и речници! Така ще си сигурна, че не плямпаш глупости а, че ги използваш по правилен начин и по предназначение, съответно ще имаш заслуженото самочувствие и то подплатено със знание! А за твое осведомление, не си подписала нито едно от изброените със Сайбър  Тийм  ЕООД! За незнанието ти се убеждавам от самоопределението ти като "лесен клиент"!
Бъди внимателна, май си прекалено наивна, да не се окажеш от "лесен клиент" в "лесна плячка" за негодни продукти и услуги!
Присмиваш се на другите защото са пострадали по някакъв начин от този фитнес клуб. Всичките ти писания са насочени срещу тези от които може да почерпиш опит и да имаш едно на ум когато пред теб стои поредното "листче" което трябва да подпишеш като "лесен клиент"!
По добре се засрами! И прояви толерантност към тези които са срещнали трудности!
Тук явно говорим и искаме да се подкрепим в това да не бъдем "лесни клиенти"!
И още нещо над което да се замислиш! Ако една тема в бг -мама се казва "Фитнес център Пулс" и си единствена която го хвали а болшинството са пострадали от взаимоотношенията си с тях! Дали си на правилното място? Дали пък не е по- добре да създадеш тема ти! Дай и името което ти звучи "най - готино" за  този фитнес и там изливай положителните ти мисли и се наслаждавай на всички усмихнати отговори!
Ще има много по- голям резултат от това.

# 109
  • SF
  • Мнения: 21 564
Ама и твоята не е хич кратка.
Много се радвам, че не съм сред болшинството пострадали. Желая и на вас повече да спортувате и по-малко да страдате! Не ви убеждавам да сте лесни клиенти - останете си трудни. Не гледайте от мене и не правете като мене.  Аз не съм ви съветник в нито едно изречение не съм ви съветвала да бъдете като мен. По-скоро не искам разни хора, които не познавам и никога няма да видя, да ми подражават Simple Smile Просто казах, че не съм жертва на агресия или агресивна политика. Не съм разбрала, че изобщо  ми водят политика. Много обичам да спортувам и го правя с удоволствие. За какво му е на някой да ми води политика за фитнес. Нито са ме дърпали да ходя там, нито съм им се дърпала. Обясних вече в предишни теми - те затова ми стават дълги постовете, щото повтарям едно и също - ако не е Пулс, ще е Флайс, ако не ходя във Флайс, ще е в Джимс - все някъде ще си правя упражненията.
Нямам полза от написаното тук, нямам и загуби. Ако чакаш да прочетеш, че съм собственик на Пулс, мога да ти го напиша. Това разкритие ще те успокои ли?

И от твоето написано нямаше резултат. Много съм толерантна към тебе. Съжалявам, че си жертва на агресивна политика. Просто не мога в твоя защита да се изкривя и да излъжа, че съм усетила агресия или прилагане на агресивна политика от който и да е бранд, чиито стоки или услуги потребявам.
Мерси за съветите, които ми даваш, ама няма нищо по-безполезно от това непознат човек да ти дава непотърсени съвети. Така и не успях да се засрамя и искрено да си разваля настроението заради това, че ти си сред пострадалите. Вие тоя Пулс го изкарахте някаква машина за съсипване на човешки животи.

# 110
  • Мнения: 846
Esmee, Ей, така не съм се смяла. Някаква параноя те гони  Laughing Нито знам кой е собственик на този фитнес, нито ме интересува. Темата е създадена в полза на клиентите и хората, които се двуомят дали да отидат. НЕ случайно не съм сложила негативно заглавие, за да може всеки да си каже мнението. Просто едно мнение за този фитнес преобладава, спрямо другите. Айде остани си със здраве, ползвай каквото искаш и където искаш.

Темата отдавна мислех, че ще замре, защото не ме интересува много след като отдавна вече не им ползвам услугите. Жертва никога не съм се възприемала и няма да бъда, аз съм клиент останал недоволен от услуга и давам отзиви. Фитнеси и конкуренция бол.

А иначе доста се задържа в тема, в която нямаш полза  Grinning

# 111
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
може ли да ми кажете с какво те обвързва договора, който се подписва? в сегашният ми фитнес имам подписан катъв договор (3 години ходя), който скоро изтича и единственото с което съм обвързана е морална обвързаност - т.е. подписала съ,м, че ще ходя една година на еди какви си пари и всеки месец си ги плащам до опр. число... това ли е и договорът в Пулс?

# 112
# 113
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
т.е. оставят на моята добра съвест, че ще си спазя договорът, т.е. ще им плащам вс месец?

и тренировките задължително ли са  с инструктор?

# 114
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мне, не оставят нищо на съвестта ти  Laughing

Някъде по-напред из темата (не помня точно къде), имаше момичета, които се оплакваха, че всеки месец автоматично си дърпат пари от картите им.

Също така има и проблеми при желание за прекратяване на договора предсрочно. Разгледай по-подробно темата, пълна е с оплаквания.

Аз не мога да помогна с личен опит, защото не можаха да ме накарат да подпиша договора им  Laughing

# 115
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
е, как ще ми дърпат пари от картата, ако не им дам номер на сметка?

# 116
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
В договора има и поле за данни на сметката ти.

С аргументът, да не се занимаваш да помниш кога трябва да си платиш таксата.

По-добре поискай да ти дадат договора, изчети го внимателно и ако те устройва, подпиши.

Но ако имаш каквито и да е въпроси, ги питай задължително.

# 117
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
по принцип това е практиката в доста държави, за директен трансфер от сметка в сметка на число от месеца... обаче нещо не съм навита да си давам банковите и лични дани като ЕГН, номер на ЛК за неща, които не са от съществена важност, като например фитнес; все пак не са финансова институция, че да ме задължават... както и да е ... Благодаря Simple Smile

# 118
  • SF
  • Мнения: 21 564
Аз не знам защо по-напред в темата момичетата са се оплаквали от нещо, с което сами са се съгласили. И не знам кой договор не е проблем, ако се прекрати предсрочно.
Идеята тук е, че цената при годишен абонамент, спада драстично. Наистина с повече от половината й стойност.
Обяснявам за тези, които се оплакват, че не могат да си прекратят абонамента.
10 месеца ходите на фитнес за цена 29 лева на месец, вместо 84 лева на месец (цифрите са примерни).
Какво става, ако на 11-ия месец решите, че повече няма да ходите и съответно не им платите?
Евентуално, ама не съм говорила с адвокат, щото не ме интересува такъв казус, но евентуално, ако им дадете разликата в цената за ползваните услуги за 10-те месеца назад, абонаментът ви ще бъде прекратен и все едно сте си плащали услугата месец за месец за използвания период. Не знам дали го обясних ясно.
Също абонаментът може да се замразява. Ако 3 месеца не можете да посещавате фитнеса поради някакви причини - пътуване, навяхване на крак, ръка, сватба и така нататък, абонаментът от 1-годишен, става за година и 3 месеца. Тези 3 месеца не е задължително да са 3, нито е задължително да ги взимате накуп. Аз целия август и септември не ходих на фитнес, но не си го замразих. Да съм си го замразила. Сега щеше да ми е удължен с 2 месеца.

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 18:03 от Esmee

# 119
  • Мнения: 2
Здравейте! Моята случка с така измисления фитнес беше следната. Изтича ми договорът юли месец, звънят ми за подновяване, аз не бях в страната, имах и ангажименти и им казвам, че като се върна ще отида да го подновя. Съответно те пак ми звънят постоянно и ми казват, че мога да отида, когато реша, договорът ми бил подновен, но като съм отишла щели да го прекратят и да направим нов. Дала съм сметката си за директен дебит. Октомври месец разбирам, че от картата са ми изтеглени 3 вноски по 59 лева всяка. И сметката не е заверена предварително при изтичане на договора или след това, а след 3 месеца решават да теглят пари за нещо, което не е ползвано дори. Това е пълен обир. Ако има такива от Вас, които са жертва на подобни неправомерни действия, може да ми пише. Аз ще се обърна към всички институции, за да защитя правата си.

Общи условия

Активация на акаунт