Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 270

  • 37 876
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 966
И понеже съм човек на делото, оправих искане на страниците на Универсала да бъдем запознати с хигиенните навици на комисар Йомер до края на сезона на КРА!



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201132313230574&se … f_t=photo_comment

 smile3534

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 14:04 от marytza

# 31
  • Мнения: 599
И понеже съм човек на делото, оправих искане на страниците на Универсала да бъдем запознати с хигиенните навици на комисар Йомер до края на сезона на КРА!



Е, не! Аферим...  Embarassed Joy Embarassed Joy
Браво Маричке! Кефя се, че си го направила... Само така... Сигурна съм, че много клипчета ще се измайсторят с хигиенните навици на комисар Йомер     bouquet    bouquet     bouquet

# 32
  • Мнения: 599
Гледам си финалната сцена и отново искам да изразя възхищението си от играта на Енгин и Туба! Е няма такава двойка! Всяка мимика и жест бяха страхотно изиграни! През неговото лице за секунди преминаха смущение, вина, съжаление, вълнение, страх за нея, безизходица... А през нейното - любов, вълнение, гордост, безразсъдство, страх за него, отчаяние...
МНОГО СИЛНА СЦЕНА  smile3501 smile3501 smile3501

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 34 126






Маниерите на Йомер....

# 34
  • Мнения: 1 285


Мили момичета, Мартичка, Марианка, Милка, сърдечно благодаря , че

споделихте радостта ми. Отивам да празнувам, а Вие останете със здраве и още веднъж благодаря

за топлите думи.

Да е усмихнат и слънчев денят Ви като на комисар Йомер.

# 35
  • Мнения: 4 966
А аз пак съм бляла...  Embarassed Комет,  Hug

Скрит текст:
какъвто и да е поводът, желая щастие!




Усмивки и поздравления и от Йомер и мама Елван.  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 716
  Здравейте, момичета в тази мързелива за мен неделя. smile3507
   Мартичка, Hug радвам се, че не си съгласна с мен (само не разбрах за всичко или за част от нещата). Нали точно затова ми е интересно да влизам, да чета и да пиша тук. Ако всички мислехме еднакво... егаси скуката. Жива и здрава да си! txtloves Продължавай да ни радваш с прекрасните си обобщения и разсъждения!
   Маричка, ти просто ме разбиваш отвсякъде. Е нЕма такъв фен като тебе! smile3555 От девет кладенеца вода ще докараш, но няма да позволиш и една сенчица да замъгли ангелския образ на свети Енгин (независимо дали в момента се казва Керим, Мустафа, Йомер или Хасан). Толкова аргументирано го защитаваш, че започвам да се замислям дали всъщност не си адвокат и не си на тайна служба в неговата пиар агенция. rotfImbo rotfImbo Замалко да се съглася с тебе. А за снимките  love001. Е, какво да кажа, дори брадата не може да скрие тая хубост.
   Огромно благодаря и за повдигането на жизнено важната тема относно банята на комисаря. Hug Девет (!) серии минаха, а той си ходи мърляв и небръснат. no Направо разбива мита за чистоплътността на турците. Не бива така! Но аз си имам моите подозрения защо сценаристите правят такъв груб пропуск в развитието на образа.
   Както всички добре знаем, женската голота е табу в турските филми. Но мъжката не (голям късмет за всички нас! newsm53). Затова почти във всеки филм и сериал може да се видят сцени с къпещи се мъже, но не и с къпещи се жени. Последните са голяма рядкост и в тях няма голота. Справка - в Облака къпаха Нарин само веднъж (за 29 серии) - в конюшнята, увита с чаршаф; в КВФ къпаха Фатмето само веднъж (за 80 серии!), като й показаха само мократа глава. Но аз лично изобщо не протестирам, ама хич! smile3521 В този филм, обаче, както вече ясно се вижда, всичко върви наопаки на традициите в турското кино (силни напъни за поамериканчване) - екшън, профайлъри, италиански гаджета и т.н. Та още в трети епизод видяхме голата Туба, която се къпе под душа, докато комисарят си стои увит като петата жена на султана в харема. За мен това си е чиста проба демонстрация на еманципация - вижте ни колко сме разкрепостени вече! Защото, ако трябва да бъдем честни, повествованието досега можеше спокойно да мине без сцената под душа. Вярно, видяхме татуировката на Елиф, но комисарят я видя в друга сцена. Пък и, както каза Маричка, какъвто и да им е бил замисълът с тази татуировка, засега са го зарязали. Нищичко не научихме за нея. Моето въображение все рисува едни такива романтични сцени, в които Елиф разказва на Йомер историята й, а тя е мноооооого, много интимна. newsm03
   Но каквито и да са причините за нечистоплътността на Йомер, аз гласувам с две ръце за предложението да го окъпят поне веднъж до края на сезона. newsm10 Впрочем, защо пък да не организираме подписка под поста на Маричка в Универсала? Я да вземем всички да подкрепим и да се подпишем... Пък ако Енгин види каква навалица иска да му наднича в банята... какъвто си е срамежлив... последиците са непредвидими. #Shocked

# 37
  • Мнения: 4 966
... Я да вземем всички да подкрепим и да се подпишем... Пък ако Енгин види каква навалица иска да му наднича в банята... какъвто си е срамежлив... последиците са непредвидими. #Shocked[/b]

 newsm10 Ами подпишете се, де! Simple Smile) Енгин може и да се покрие, ама ако сценаристките кажат "хоп!", Йомер ще скочи натутакси в банята... за да удовлетвори желанията на аудиторията за лична хигиена. Simple Smile Пък може и брадата да му поскъсят, за всеобща радост.  Embarassed

 Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 15:20 от marytza

# 38
  • Мнения: 1 097

На чай ли сте или на кафе или нещо по-харт погълнахте и сега подремвате.

# 39
  • Мнения: 599
Замислих се, че Елиф се е облякла така:

докато страда и е в депресия, че е отхвърлена от Йомерчо  Joy
Нормално е да не си обръща толкова внимание в такъв момент!

# 40
  • Мнения: 4 966
А пък аз се радвам на летния дъжд...



Скрит текст:
***
Притихвам пред поройната ти песен,
мой летен дъжд, мой чакан, жаждан дъжд.
Протегнала към теб ръцете есенни,
усещам как нахлува изведнъж
в мен твойта влага – слънчева и топла,
събрала щедрост, светлина, дъга…
и се разтварям…
Есента отстъпва.
Пониква спомена на пролетта…



# 41
  • Мнения: 23 276


Вчерашният ден го бях отделила на Елиф. Опитах се да  разбера какви са чувствата и подбудите и,  за всичките и постъпки до сега.

Прочетох доста критики към нея и честно казано на прима виста чак ме беше яд как не виждате какво и защо го прави.

Днес отново през ума ми преминават много моменти от нейното поведение спрямо Йомер.

Но понеже нямам благодатното перо като някои от вас реших да си мълча и да не повдигам този въпрос - егоистка ли е Елиф в чувствата си.

Мълчах, мълчах - ама ми се приказва.

Иска ми се да намеря няколко довода за поведението и с които да може да оправдае постъпките си - първо беше страхът  и ужасът, които изпитваше. Правеше всичко което и кажеха точно като зомбирана.

Лъжеше Йомер защото не можеше да му каже истината.

Но със споразумението което сключиха - да са заедно до първата лъжа, тя сама  "подписа" сегашната си присъда  от Йомер. Тогава не  и пукаше,че го лъже. Намират Нилюфер и "чао" пътищата им се разделят. Той е мъж на когото дори няма да спре погледа си, а като полицай пък я дразни непрекъснато. Така,че  това положение си беше добро.









Да ... ама не ! Нещата започнаха да се случват по-друг начин.

Най-големият и проблем отвличането на Нилюфер е разрешен и тя вече може да бъде тази която е била преди това. Йомер се е превърнал от простия полицай в герой, значи може да си позволи да се влюби в него, че и да изисква той да и отговори до 24 часа  на негласно зададения му въпрос ... Ако ли не и отговори по удовлетворяващ начин - "arrivederci"

На пръв поглед всичко изглежда така - но ако е толкова елементарно, значи сценаристките се подиграват открито с образа на Елиф.

Не може да ми я "показват" като някакво сестринско копие на Нилюфер / оная пък директно скочи в кревата на Метин /  ooooh!

За всичкото това време тя опозна Йомер и искрено се надявам да се е влюбила в Йомер Демир - не в илюзорния Джанер.

Как ще го погледне в очите и ще му каже -
- Да ! Лъгах те непрекъснато - прах пари, говорих непрекъснато с Метин, приех поръчка от него, много пъти можех да видя номера на колата му, но не го направих, взех си дела от мръсните пари и не ти казах,  исках да ги разменя после  за информация.

Как ще погледне в очите Арда, Пелин, Хюсеин / който я прикри за Съткъ / пък после пак заради нейната "подадена" информация на Нилюфер за спасителната акция  -  го раниха.

Всичко изглежда толкова черно и безнадеждно, а истината е съвсем друга.



Тя наистина не е лош човек, а чувствителна и чиста до глупава наивност.

Има два пътя пред нея - разказва всичко на Йомер и си отива от живота му.

Мълчи до последно и става изкупителна жертва. Т.е самоунищожава се сама.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 34 126


Хайде, нова снимка от зад кадър. Мъжът с очилата, е режисьорът Ахмет Катъксъз.
..................
Марта, благодаря ти за размислите.

Последна редакция: нд, 25 май 2014, 17:17 от mariana51

# 43
  • Мнения: 4 966
Мартичка,  Hug

много добре си го казала. Аз, обаче, от сряда искам да се хвана за това и все забравям... Simple Smile

Цитат
За всичкото това време тя опозна Йомер и искрено се надявам да се е влюбила в Йомер Демир - не в илюзорния Джанер.

Спомняте си сцената, в която, застанали пред стъклата като пред огледало, Елиф и Йомер си припомнят миговете заедно, нали? Сцената започна с Елиф. Кой беше нейният първи спомен? Йомер Джанер я послеща на вратата на хотелската стая. Спомените завършиха с Йомер. Последната сцена-спомен беше с Йомер Демир.

За себе си аз тълкувам преливането на спомение така: Елиф беше впечатлена от "лъскавия" Джанер. Едва тогава тя видя мъжа Йомер, не полицая-досадник. Продължи да си спомня Джанер, не Демир... после спомените преляха към Йомер Демир... но отново бяха повече с "изтупания" му вид и "италиански привкус"... едва на сцената с целувката видяхме спомена на Елиф и Йомер. Защото той вижда себе си, а Елиф - неговото лъскаво копие "по поръчка".  
Вижте пак момента - около 00,35 от началото на епизода е. И музиката, с която са озвучили спомените, се променя - от закачливата "европейска" мелодийка преминаваме към онази минорна, нежна мелодия, която винаги придружава сцените на нежност у Йомер...

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 34 126


Мартичка,  Hug

много добре си го казала. Аз, обаче, от сряда искам да се хвана за това и все забравям... Simple Smile

Цитат
За всичкото това време тя опозна Йомер и искрено се надявам да се е влюбила в Йомер Демир - не в илюзорния Джанер.

Спомняте си сцената, в която, застанали пред стъклата като пред огледало, Елиф и Йомер си припомнят миговете заедно, нали? Сцената започна с Елиф. Кой беше нейният първи спомен? Йомер Джанер я послеща на вратата на хотелската стая. Спомените завършиха с Йомер. Последната сцена-спомен беше с Йомер Демир.

За себе си аз тълкувам преливането на спомение така: Елиф беше впечатлена от "лъскавия" Джанер. Едва тогава тя видя мъжа Йомер, не полицая-досадник. Продължи да си спомня Джанер, не Демир... после спомените преляха към Йомер Демир... но отново бяха повече с "изтупания" му вид и "италиански привкус"... едва на сцената с целувката видяхме спомена на Елиф и Йомер. Защото той вижда себе си, а Елиф - неговото лъскаво копие "по поръчка".  
Вижте пак момента - около 00,35 от началото на епизода е. И музиката, с която са озвучили спомените, се променя - от закачливата "европейска" мелодийка преминаваме към онази минорна, нежна мелодия, която винаги придружава сцените на нежност у Йомер...

Може да се спори защото тя каза: "Бахар, Йомер е много различен. Това, което ме дразнеше у него, с времето, започна да ми харесва. Казах ти, Йомер е различен. Дори когато е ядосан, той е някак нежен. После, дори когато е много самоуверен, е някак срамежлив. Бахар, тази целувка означаваше нещо."

Общи условия

Активация на акаунт