За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 43

  • 37 787
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте,
Проблемът ми е следния. Онзи ден бебето ми (на 4 месеца) вдигна Т 38, 5 - 6, водих го на лекар оказа се вирусна ангина. Предписа коларгол за мазане на гърлото три пъти на ден, Виброцил, вит.Ц и някаква хомеопатия. Докторката каза, че ако не се излекува от това може да се развие бактериална инфекция и тогава ще трябва да давам АБ. Детето вчера през деня няма Т, вечерта вдигна 37, 5, днес отново е ок. притеснява ме това, че от вчера освен, че се промени цвета,забелязвам в изпражненията нишки, който наподобяват кръв, но дали са кръв или оцветен секрет нямам представа. Някой използвал ли е Коларгол и дали той влияе на промяната в изпражненията? Иначе детето е във видимо добро състояние вече.
Благодаря предварително!
За първи път чувам Коларгол за мазане в гърлото?
Знам само за капки в носа.Съдържат колоидно сребро и си е мазало голямо.
А нещо за понижаване на температурата даваш ли?
Иначе ако видимо детето е добре и Т спада няма причина да се тревожиш.
Лично аз бих включила Панадол или нещо подобно по една доза дневно като превенция.

# 751
  • София
  • Мнения: 44 354
Коларгол знам, че изписват за мазане, в темата за третата сливица пишеше една майка, която провеждаше такова лечение на детето си. За мен е напълно възможно коларгола да боядисва, НО задължително бих  звъннала на лекаря на детето да попитам. Ако не дига телефона би следвало да има някакъв договор със спешен кабинет и бих звъннала там. Обаче не знам без  да има р-во до колко може изобщо да се тревожиш за кръв. По-вероятно ми е именно заради поглъщането да се оцветява, когато се мажа с гранофурин в гърлото, пишкам зелено (с извинения) Simple Smile
Панадол или подобно не виждам за какво да се дава в този случай, ако се качва над 38-38,5 Т и има неразположения - болки, отпадналост, главоболие - ок, при 37,5 вечер нужда няма. Общо взето така описано изглежда, че детето се подобрява, но проверявай и през ноща как е.

# 752
  • Мнения: 2 850
Коларгол боядисва, питала съм, ползвали сме капки и тогава с рефлукс,  като повърнеше, все едно имаше кръв.  В акото също съм виждала оцветено.

# 753
  • Мнения: 244
Благодаря за отговорите! Сега се връщаме от друг лекар, защото цял ден е с разстройство, не иска да яде, а дори и да яде повръща. Естествено вирусът е слязъл на долу. Би му инжекция деган, предписа му Смекта, Бисептол, Нан алл 1000, мисля, че беше и каза, че изпражненията се дължат на боядисаното. Слава Богу гърлото му е зачервено, но не е ангина вече. Взех му и глюкоза да му давам по малко.

# 754
  • София
  • Мнения: 44 354
Много го следи  човечето, че с разтройство, повръщане и в толо време, малко им трябва на бебоците да се обезводнят.
Дано дегана да си свърши работата и скоро да ти е съвсем здраво детенцето, да си отдъхнеш, че всичко е наред.
Не знам дали не е било по-добре хидратин пред чиста глюкоза, но...докторът си знае  Simple Smile

# 755
  • Мнения: 244
оооо глюкозата я взех на моя глава, док ми каза да му давам преварена вода със захар. За Хидратин не съм чувала, но знам, че глюкоза все пия когато повръщам, та за това.
Благодаря.

# 756
  • Мнения: 5 513
Преди малко дойде комшийка оставили и внуците да ги гледа от четвъртък вечерта.
От снощи едното е с разстройство.Днес пак и го боли стомах.Дадох и ентерол.После
се замислих дали не трябваше да и кажа да отидат на иекар.На 4г. е детето.
Да не стане,че през главата на майката сме дали лекарство.А и казах да се
обади на майката.Тя ми обясни че петък и събота щяла да ходи при брат си в
друг град.Снощи се прибрала ,ама не дошла пра децата.Днес с таткото щели да идат
до морето.И май няма да и звънне както я разбрах.
Трябваше ли да дам или не?

# 757
  • Мнения: 237
Върлува някакъв летен вирус- повръщане ,разстройство и температура. Може да е това ,нона мястото на бабата веднага бих завела детето но лекар  Peace

# 758
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Преди малко дойде комшийка оставили и внуците да ги гледа от четвъртък вечерта.
От снощи едното е с разстройство.Днес пак и го боли стомах.Дадох и ентерол.После
се замислих дали не трябваше да и кажа да отидат на иекар.На 4г. е детето.
Да не стане,че през главата на майката сме дали лекарство.А и казах да се
обади на майката.Тя ми обясни че петък и събота щяла да ходи при брат си в
друг град.Снощи се прибрала ,ама не дошла пра децата.Днес с таткото щели да идат
до морето.И май няма да и звънне както я разбрах.
Трябваше ли да дам или не?
Не си сгрешила,споко  Peace
Бабата да си грабне внучето и до спешния кабинет.
А майката...няма да коментирам... Tired

# 759
  • София
  • Мнения: 44 354
оооо глюкозата я взех на моя глава, док ми каза да му давам преварена вода със захар. За Хидратин не съм чувала, но знам, че глюкоза все пия когато повръщам, та за това.
Благодаря.

хидратин алфа - http://www.marvi.bg/hydratin-alpha-hidratin-alfa-pri-dehidrataci … sasheta-5492.html да си го знаеш за друг път, по-добро е от чиста глюкоза при всички положения, но разбира се бих питала лекар с останалите предписани неща, дали е ок. Общо взето  нещо такова  наливат и ако  се стигне до болници и вливания заради обезводняване, това е вариант за пиене. Обаче е солено и не всяко бебе би го приело с радост Simple Smile

# 760
  • Мнения: 244
Мерси, днес ще му взема и ще му давам. Съветват ме да му давам оризова вода или компот от дренки, но той още не е захранен и ме е страх да не раздразня стомаха още повече.

# 761
  • София
  • Мнения: 44 354
Недей дава и аз не бих дала на незахранено дете. За хидратина все пак питай и лекар, че на вас доста неща са ви изписани и не знам нещо да няма същите неща в състава и на другите, видях и някакво лечебно мляко(не че се сещам какво е това нан точно, предполагам само, че е такова), че и бисептол(за мен това чак е пресилено).... как е детето ти днес?
Странно, че не е изписал пробиотик, което е най-елементарното, но може пък в млякото да има.

# 762
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Шанди,на кърма ли е бебето?
Има лечебни хумани за разстройство,които много помагат в такъв случай,но наистина след консултация с педиатър  Peace

Скрит текст:

# 763
  • Мнения: 244
Детето сякаш е добре по моя преценка, жизнен е. Този Нан, който ни изписа е именно лечебно мляко без лактоза, за да не дразни  стомаха. Бисептола пробвах да му дам, но той го отказва под всякаква форма и го зарязах, а пробиотик му давам непрекъснато от началото на юни- Био Бланс Бейби, за това не го споменах. Сега му давам през 10 мин. по малко мляко, смекта както ми предписа и това е. Опитвам се да предотвратя обезводняване.

# 764

Общи условия

Активация на акаунт