Априлче лакомо се храни, расте на ръст и килограми!

  • 27 580
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 668
И ние мислим да ходим на море края на Август, началото на Септември, тя ще е на 5мес. Иначе си имам ревливо дете, не иска да лежи, иска само на ръце и да се разглежда. Вечер след 17ч. е адски нервна, мрънка, суче през час и не мигва ...  Tired През деня спи само вън или на гърда, будува с часове и разбира се нищо не мога да подхвана, при вас така ли е?
Днес Ния става на 2мес....времето лети, а имам чувството, че цял живот е била с нас!  Heart Eyes
Браво на Марк, прекрасно дете е!  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 72
И ние мислим да ходим на море края на Август, началото на Септември, тя ще е на 5мес. Иначе си имам ревливо дете, не иска да лежи, иска само на ръце и да се разглежда. Вечер след 17ч. е адски нервна, мрънка, суче през час и не мигва ...  Tired През деня спи само вън или на гърда, будува с часове и разбира се нищо не мога да подхвана, при вас така ли е?
Днес Ния става на 2мес....времето лети, а имам чувството, че цял живот е била с нас!  Heart Eyes
Браво на Марк, прекрасно дете е!  Heart Eyes
Да ти е жива и здрава Ния и да ви радва много. И моето дете е от ревливите. В най добрия случай спи по 2пъти на ден по 2-2,5-3часа. През другото време е будна. Мълчи по 10-15мин и започва да реве. Съответно на ръце,гърда...След 17:00 часа  заспиваме чак след като се изкъпем и нахраним,т.е към 22,00-23,00. Иначе вечер е спокойна, спи по 8часа. Лошото е че вече и навън не иска да спи и започва да реве Sad

# 62
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
На нас лекарката ни препоръча да го държа колкото се може по-съблечен и незавит - навън и у дома - заради костите (вит.Д и светлината)  Peace

# 63
  • Мнения: 547
И ние мислим да ходим на море края на Август, началото на Септември, тя ще е на 5мес. Иначе си имам ревливо дете, не иска да лежи, иска само на ръце и да се разглежда. Вечер след 17ч. е адски нервна, мрънка, суче през час и не мигва ...  Tired През деня спи само вън или на гърда, будува с часове и разбира се нищо не мога да подхвана, при вас така ли е?
Днес Ния става на 2мес....времето лети, а имам чувството, че цял живот е била с нас!  Heart Eyes
Браво на Марк, прекрасно дете е!  Heart Eyes
Да ти е жива и здрава Ния и да ви радва много. И моето дете е от ревливите. В най добрия случай спи по 2пъти на ден по 2-2,5-3часа. През другото време е будна. Мълчи по 10-15мин и започва да реве. Съответно на ръце,гърда...След 17:00 часа  заспиваме чак след като се изкъпем и нахраним,т.е към 22,00-23,00. Иначе вечер е спокойна, спи по 8часа. Лошото е че вече и навън не иска да спи и започва да реве Sad


И ние сме от ревливите. И навън също е неспокоен, а ако е решил да реве е нещо страшно. Снощи чак преграхна миличкия.... и миличката аз  #Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 2 328
Ооо и ние сме от ревливите, вчера направих грешката да изпия половин чаша кола... Мъка... Няма заспиване и укротяване.... а най-големия ад идва, когато хем му е топло, хем иска на ръце.... Как да го гушна и да не го топля едновременно ... Shocked

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 12:39 от Anichka1987

# 65
  • Мнения: 154
Баткото беше така - спи малко от първия месец, иска да е постоянно гушнат и да бъде развеждан насам-натам да разглежда. Навън спеше само ако количката се движи. Ако се опитам да спра и да си почина - рев... Колко километри навъртах на ден Grinning



# 66
  • Мнения: 51
Най-сетне смогвам и аз да се разпиша в новата тема Simple Smile
За ортопеда ако не съм закъсняла - ние ходихме в център Детско здраве при д-р Алексиев, по препоръка на педиатърката ни (и каката съм я водила там). Оказа се че имаме малко изоставане в развитието на лява тазобедрена става (лека форма на дисплазия) и ни изписаха едни ортопедични гащи, които да държат крачетата разтворени като на жабче и след месец сме отново на преглед. Според лекаря причината е в това, че малката известно време беше седалищно. Надявам се на контролния преглед проблема вече да е отшумял, стана ми доста криво но в крайна сметка важното е че го хванахме навреме, когато е точния момент за лечение.

Иначе за моренце и ние мислим ако имаме възможност да отскочим за няколко дни в началото на септември, ако не поне почивчица някъде - ще му мислим като наближи но определено ми се ходи някъде да разнообразим.


# 67
  • Мнения: 547
Искам да попитам, знам, че повечето бебета имат проблем, че не наддават, а моето наддава много. Първия месец беше качил кило и половина, като накрая за една седмица качи 500гр. педиатърката каза, че много наддавал и да го храня на някакъв режим. Гледам да го храня през 2-3 часа, само на кърма сме и сега като го меря, пак за 2 седмици е качил 760гр. Като чета из нета е нормално по кило да качват на месец пък моя малък мъж първия месец 1,5 а сега като гледам може и до 2 да стигнем  newsm78 и почвам да се чудя какво да правя?

# 68
  • Мнения: 5
И ние с моята мома за първия месец качихме 1,5кг.Педиатърката каза само Браво!Не и се стори чак толкова много.Не знам другия месец как ще сме.Според мен с времето ще се спре да качва с такива темпове.Малък ли се е родил,защото те по-бързо наддават според мен.Ние бяхме 2 850.

# 69
  • Мнения: 547
3550 се роди, явно и се стори много, защото за една седмица беше качил 500гр.

# 70
  • Мнения: 2 009
Калоян се роди 2990,на 12 ден беше качил 760 грама ,а за първия месец успя да ги направи 1400. Лекарката каза,че не е проблем ако детето качва до 1500 гр. Имало такива,които качват по 500  ,имало и такива по над кило

# 71
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Според доста лекари - голямото наддаване товари костите и е опасно, особено, когато детето започне да се изправя, затова налагат "диета"  Peace

# 72
  • Мнения: 12
Привет на всички априлски мами, аз бях с термин 29.03, но преносих и Рая се роди на 03.04 естествино раждане от София съм Simple Smile Кърмим се успешно и понеже коментирате теглото, моята госпожица качи 1кг. за 1 месец и не мисля, че е  много а и щом е само на кърва изобщо не се притеснявай Wink

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Днес е цял ден само по боди с къс ръкав, и с чорапки, на 1м и 4дни сме, но много топло не се издържа.

# 74
  • Мнения: 606
И ние сме нервни  и недоволни напоследък. По-малко спим и искаме непрекъснато внимание...
Все още не сме се разсъблекли, защото времето е променливо. Тъкмо излезем и се смрачава, задухва и се излива дъжд. Вярно, лято е, но още сме новаци в разходките. Слагам му боди с къс ръкав, тънко гащеризонче и лека пелена.
Момичета, обривчето по лицето, което ме притесняваше - педиатърът днес ни даде мехлемче за мазане. Тип бебешко акне и чувствителна кожа. Като се изчисти ще направим и друго мехлемче, което ще замести козметиката.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт