Кога да започна със захранването???

  • 1 416
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте на всички мами!Аз съм отскоро мама-родих на 1 Януари тази година и вече посещавам тази част на форума.Имам един въпрос към всички майки,които кърмят.:"От кога трябва да започна със захранването и с какво?"Тука във форума има страшно много мнения и се пообърках малко  SadНие засега сме само на кърма и не се доизцеждам(явно бебето само си регулира лактацията).Ще се радвам,ако ми дадете съвети,защото нашата педиатърка каза да го захраня с морковен сок от 40 ден,а аз разбира се не се съгласих.

# 1
  • Мнения: 829
здравей и честито ти бебенце!

наистина от многото схеми за захранване в Библиотекаата може да се пообърка човек в началото, но поне едно е ясно от пръв поглед: най-доброто за бебето ти е да се храни само с кърма до навършване на 6 месеца. на такова бебе му казват "изключително кърмено".

не се връзвай на педиатърката ти за сокчетата. аз не съм давала (повлияна от изчетеното в Библиотеката) и не бих те съветвала и ти да даваш. но ти сама си прецени!

успех!

# 2
  • Мнения: 35
  bouquet Chestita rojba i ot men!
 Iskam samo da spodelia kak e pri nas.Nie sashto se kurmim i to mnogo, oshte niamame 4 meseca a veche sme 8kg.Sokcheto zapochnahme na 2,5mes, a ot tazi sedmica zapochnahme da davame i pjure.
No kurmeneto prodaljava-to e osnovnoto ni hranene i se nadiavam da se kurmim dalgo  Praynig.
 ,a za sokcheto - poprincip sled 40 den mojesh da zapochnesh,no ti si preceni koga tochno.
   

# 3
  • Мнения: 3 089
е, просто си избери една от схемите и следвай това, което си избрала. можеш да даваш пюрета сега или по-късно. можеш да даваш и сокове сега, или по-късно. можеш и вода да даваш - сега или по-късно (май не ти помагам много, а?). може би трябва да решиш дали си за или против късното захранване и според това да избереш начина, по който ще се движите за напред.
за мен разумното решение е да се кърмим до 6-я месец, а след това да мъчим сокове, пюрета, води, каши и каквото още.

# 4
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
информацията наистина е много и ти самата трябва да прецениш - аз лично се ръковедех от инстинкта си и от това кое е най-добро за моето бебе и мен
успех ти желая   bouquet

# 5
  • Мнения: 108
Moqt syvet e da se doverish na intuiciqta si! Az sym mama ot 2 meseca i oshte v nachaloto mi se povtarqshe, che sym nqmala kyrma, koeto ne beshe istina pone prez 1-viq mesec. Taka che kyrmeh samo. No posle kato vidqh, che bebcheto ne se nahranva zapochnah da dohranvam.

Otnosno sokchetata - zapochnahme s qbulka ot nachaloto na 2-riq mesec, sled 2 sedmici slojihme i morkov, a predi nqkolko dni probvahme i krushi. Na Magi mnogo i haresvat sokchetata i si gi pie s udovolstvie, taka che i davam vseki den presen sok.

Ti sama reshi kakvo e nai-dobroto za tvoeto bebche i ne priemai kategorichni mneniq! Oshte poveche, che amerikanskata i bulgarskata pediatrichna shkola imat dosta razlichavashti se mneniq po dosta vyprosi otnosno hraneneto i literaturata ot razlichni iztochnici moje da e dosta obyrkvashta!

Uspeh i da ti e zdravo bebenceto! Flutter

# 6
  • Мнения: 250
те всички педита само това знаят. Аз ти препоръчвам да го захранеш към 6 мес. или когато детето покаже. ние например винаги го слагахме с нас на масата /той в шезлонга/ докато се храним.в началото не му правеше впечатление какво ядем и с времето той започна да проявява интерес към храната и така леко-полеко с плодово пюре, после зеленчуково и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
майче,как сега пюре бре,много е рано.

Според мен,ако бебчето не дава признаци на глад,си го храни само с кърма ....захранването може да почака поне до 4 тия месец....

# 8
  • София
  • Мнения: 293
Сигурно вече си чела доста тук във форума. Ако не си попадала в Библиотеката, то можеш да погледнеш и там.
И в нашия случай педиатърката ни съветваше да даваме сок от моркови от 40 дни. Аз имах късмет, че бях попрочела доста тук и реших да пропусна даването на сок заради статиите, на които попаднах за това, че соковете не са толкова хранителни, не съдържат толкова ценни вещества, а пълнят стонахчето на бебето и така то консумира по-малко кърма, която му е доста по-необходима.
На втория месец педиатърката обясни и за пюретата, но след като освен във форума и в книгата, която тя сама беше определила като много добра ("Какво да очакваме през първата година на детето") се препоръчва захранване между 4-тия и 6-тия месец, то аз си казах, че ще поизчакаме.
И така удържахме положението до 6-тия месец и смятам да започна с оризова каша като първа храна.
Според мен разумния вариант е захранване между 4-ти и 6-ти месец като може да видиш в Библиотеката кои храни са препоръчителни за тази възраст - може каша, може и зеленчуково или плодово пюре. Ако в семейството имате алергични, то по-добре е да изчакаш и до 6-тия месец.
Връзката между захранването и алергиите е в това, че когато храносмилателната система все още не е подготвена за преработка на храни, различни от мляко, то непреработените от стомаха вещества попадат в кръвта (където не им е мястото) и започват да действат като алерген под различна форма.

# 9
  • Мнения: 108
абе майчета, всяко бебе е различно...сега ако го видиш да реве от глад, няма да го оставиш,нали?? все пак има някакви правила кое и кога, но има и "според ситуацията". според мен, много често майките и бебета се травмират взаимно психически от някакви криворазбрани схеми, които упорито се следват без да е необходимо.

# 10
  • София
  • Мнения: 293
абе майчета, всяко бебе е различно...сега ако го видиш да реве от глад, няма да го оставиш,нали?? все пак има някакви правила кое и кога, но има и "според ситуацията". според мен, много често майките и бебета се травмират взаимно психически от някакви криворазбрани схеми, които упорито се следват без да е необходимо.


А като реве от глад ще му дадеш ли шоколад на 3 месеца?
Тук говорим за това какво съветват все пак медицински лица - Световната здравна организация, Американската педиатрична асоциация, Ла Лече Лига и др.
Ако е гладно има начини за увеличение на кърмата, дохранване с изцедена кърма, на трето място адаптирано мляко.
Има теория, че дори и при възрастните алергиите се предизвикват от храносмилателни смущения и натоварване на организма с храни, които не може да преработи.
Това всичкото е информация, а всеки сам взима решение за собственото си дете.

# 11
  • Мнения: 108
Естествено, че няма да му дам шоколад, говорим в границите на разумното,нали!?

И трябва да подчертая, че Българската педиатрична асоциация и Американската школа препоръчват отчасти различни неща, така че сами да си изберем какво да следваме. Американците искат да кърмят до 6 месец поне, "ексклузивно", да не се дава вода (а това дали не води до дехидратация, не знам) и тнт.

Макар че какво да кажем за бебета на жените от някое племе в джунглата - дали пие вода заедно с хипопотамите и пие сок от настърган морков? Едва ли!

# 12
  • Мнения: 3 760
Със сигурност не се обезводняват когато са само на кърма. Много бебчета от форума са или са били на изключително кърмене и са си живи и здрави!
Изчакай със захранването поне до 4-ти месец. дотогава ще си изчела много материали и ще си прецениш. Пък и ще се ориентираш по бебето.
Имай предвид, че и нашето здравно министерство препоръчва късното захранване. За съжаление повечето ни педиатри не желаят да осъвременят препоръките си и проповядват схеми от преди 20 и повече години.

# 13
  • Мнения: 4 242
Моля те преди да вземеш каквото и да било решение разгледай библиотеката на форума, има толкова много изписано там! Почети и вземи най-доброто решение за себе си!
Иначе ако питаш, аз съм твърдо за късното захранване, безопасно е и лесно. Захраних дъщеря си на 6 месеца и един ден (много съм горда от факта) с оризова каша забъркана с кърма. Сок и до сега не харесва и не пие.
Освен всичко друго вече и България прие късното захранване, само дето още не се чува от педиатрите ни, но скоро и те ще запеят друга песен.
Можеш да попиташ педиатъра си дали е запознат с новия национален план "Храни и здраве 2005-2010"?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
мери може ли да го преснимам отнякъде този план?

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Няма да коментирам предните мнения, защото всеки сам си знае. Ще ти кажа аз как захраних. Прочетох внимателно всичко в Библиотеката, туснах търсачка за захранване и четях внимателно текущите теми за захранването. Постепенно за себе си възприех идеята за късното захранване. Сок се опитах да дам преди 2 дни за пръв път/10 месеца/-безуспешно, защото беба все още не пие вода колкото и да и предлагам.Обича си кърмата детето! Laughing
 Дадох оризова каша първо на 6 мес и 10 дни. След 10-ина дни започнах със зеленчукови пюрета. Плодови пюрета дадох на 7 навършени, а месни-на 8. Глутен въведох скоро, но хляб още не съм давала. От около 15 дни яде и сирене и масло. Яйце още не съм давала.
 Ами това е-ти сама си реши. При нас захранването върви като по вода. Беба беше готова и си яде с лъжичка от първия ден. Яде си сама бисквити, ябълка, банан. Не сме имали проблеми с колики или акане.
 Изобщо не са и липсвали течности и това за обезводняването според мен са абсолютни глупости. Кърмата си е най-доброто за бебоците поне до 6 месеца. Wink

# 16
  • Мнения: 649
много е рано  Stop, изчакай поне до навършени 4 месеца. и аз така се поддадох на разни схеми и му дадох много рано сокче и като се започнаха едни колики  Cry така че бързо го спрях и започнах отново като навърши 4 месеца с по няколко лъжички зеленчуково пюре на обяд, преди кърмата... обаче после се оказа, че му стана много вкусно и интересно да се храни с лъжицата и към края на 5 месец кърмата много ми намаля. така че моят съвет: изчакай!!!!! като си наддава добре детето няма нужда да бързаш!

# 17
  • Мнения: 4 242
мери може ли да го преснимам отнякъде този план?

Това е сайта на Министерство на Здравеопазването.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
благодаря ти Hug

# 19
  • Мнения: 108
майчета, сега се притесних,че безрезервно съм приела схемата на докторката и пием сокчета вече цял месец...отгоре на всичко и правим и чай против колики...сега излиза, че не съм достатъчно добра майка, едва ли не не съм се интересувала достатъчно, но сред толкова много мнения се загубваш...надявам се все пак да не навредя на бебето си?

# 20
  • Мнения: 829
Илче, все пак не е късно да преминеш към схемата "само кърмене до 6 месеца" и късно захранване на 6 месеца... ти ще си решиш  Peace

тук ще намериш много и полезна информация за ползите от късното захранване, пък и мамите са много отзивчиви, ако имаш питания  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 577
аз съм за късното захранване след 6-тия месец

# 22
  • Мнения: 108
malejna, shte pomislq vyrhu varianta i opredeleno shte povdigna dosta vyprosi kato otiden na konsutaciq vyv vtornik.

a kakvo mislite po vyprosa dali e po-dobre da se zahranva, otkolkoto da se dohranva s adaptirano mlqko? vse pak ako ne ti stiga kyrmata (i ne e vypros na lipsa na uporstvo!), kakvo trqbva da napravish, za da nabavish neobhodimite kalorii?

# 23
  • София
  • Мнения: 293
ilche, по въпроса за увеличение на кърмата може да прегледаш това:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485

при мен за регулирането на кърменето помогна много нощното кърмене.

има и лактогонни чайове, хомеопатични средства. ако не си изпробвала всичко това, много майки ще ти кажат, че си струва да се опита всичко преди дохранване.

ако спазвате някакъв режим на кърмене - определена пауза в часове, времетраене на кърменето и даване на сокове и вода между храненията - най-добре е да се спрат и при всяко проплакване на бебето да му се дава да суче.

иначе по въпроса АМ или пюрета - то късното захранване се препоръчва и за деца на АМ. предполагам се приема, че млякото все пак е "адаптирано" и в по-голяма степен доближава кърмата от зеленчуци и плодове.

пожелавам ти успех с кърменето и продължавай с упорството - винаги дава резултат  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 340
Илче, АМ не е вредно за бебетата, така, че ако не успееш да увеличиш кърмата си-- дохранвай с АМ без угризения.  Но спри соковете веднага и отложи захранването за момента когато беба започне да посяга към храната и може да седи /т.е. около 6 мес/.  Защото сокове и пюрета са ВРЕДНИ за толкова малко бебе-- доказано е научно.  Ранното захранване се практикува САМО в БГ.  Имам приятелки от Украйна, Хърватско и Румъния-- все държави близки до нашата.  Казвам го защото в опитите си да защитят остарелите си тези БГ педиатрите говорят някакви безсмислици за това как климата в БГ бил различен от американския та затова в БГ трябвало да се захранва рано.  Та във всички тези държави, близки до нашата, ранното захранване е отречено преди повече от 15 години.  Гледам и на нашето здравно министерство им е дошъл акъла в главата, ама да видим колко време ще отнеме всички педиатри в страната да влязат в крак с медицината.  Успех и те поздравявам за това, че си готова да преосмислиш начина, по който храниш беба.  Страшно много майки не искат да признаят пред себе си, че може и да са сбъркали и затова стават ревностни защитници на ранното захранване...

# 25
  • Мнения: 108
Mili maicheta, blagodarq vi mnogo za informaciqta i syvetite!! Sled vsichkite mycheniq okolo zapochvaneto na kyrmeneto (koito preodolqh s gola motivaciq, veroqtno i pri vas e bilo taka), ne si struva da trovq deteto...Vse pak misiqta ni na vsichki e da otgledame zdravi dechica, a ne da se perchim s teoriite na tozi ili onzi pediatyr. Taka che vi obeshtavam da pocheta malko poveche po vyprosa! Mersi pak i celuvki ot nas s Maginka!

spokoina nosht na vsichki mami i bebeta  Praynig

# 26
  • Мнения: 559
Ние сме на 6 месеца и сме само на къма,нито вода пие нито залъгалка смуче.Беба се чувства чудесно и се радва на добро здраве.

# 27
Привет аз съм нова във форума.Моето бебе е на 6месеца/без 5 дни/Вчеа го захраних с оризова каша на Нестле.  LaughingИ аз имах много съмнения кога да захраня но той юнака сам си показа. PartyОт доста време дърпа всичко което е на масата когато се ханим и прави с уста също като нас и за това реших че вече му е време /до сега сме само на къма и за напред се надявам да е така/. ShockedА за анното захранване мога да споделя нашия горчив опит на 40 ден по съвет на педиатъа давахме сок от ябълка и след това от морков,получихме диария отказа да сучи отслабна на килограми,появи се и атопичен дерматит и един куп проблеми.При което ние с таткото решихме и спряхме тези сокови от тогава само на кърма,така че пепоръчвам на всички да следят бебчовците те сами ще ви покажат кога да т(ги захраните.Така ще си спестите безсънните нощи.Извинете за дългия отговор.Целувки на всички бебчовци. Sunglasses Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 392
Има много информация,дано вземеш правилното решение Wink
Аз сьм ЗА кьсното захранване! Peace
А тези педиатри кога наи -после ще влязат в час #2gunfire

# 29
  • Мнения: 108
privet pak! dnes ne davah na Magi sokche...da vidim dali shte i lipsva Whistling

iska mi se da q kyrmq kolkoto moje poveche, samo se strahuvam, che tova e malko zarobvashto i se pritesnqvam za otnosheniqta s tatkoto, che toi veche neshto nervnichi...nali znaete "zashto se pravish na geroinq" i prochie...a ne mi se iska da ostavq malkoto si momichence na razni prahove vyv voda, no pyk i da se otdrypnem s tatkoto? Thinking Confused

# 30
  • Мнения: 829
може би ако обясниш на таткото спокойно какви са рисковете за бебето при ранно захранване и как кърмата е най-добрата храна за него  до 6 месеца, той ще  Hug идеята и ще те подкрепи...  Thinking

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 70
Привет майчета, аз съм нова в този форум макар че откакто се е родил синът ми ви чета редовно. Пак благодарение на вас и прекрасните материали в библиотеката реших още докато бях бременна, че ще кърмя на всяка цена и ето че вече 7 месеца това правя  Grinning
По въпроса - аз съм твърдо за късното захранване. Мисля обаче, че никой не може да се наложи на една майка - тя трябва сама да реши след като е изчела доста информация по въпроса като теб. Естествено е педито да ти каже така - и моята я запя тази песен още като нямахме месец. Аз открито й казах, че ще изчакам със захранването и няколко пъти го водихме този разговор, докато тя ме разбра  newsm78 и прие решението ми. Захранихме се на 5.5 месеца - той вече посягаше към храната и примляскваше. Вода все още не пием - опитвам се да му давам по малко, но не е ентусиазиран. Сокчета още не съм му давала.

# 32
  • Мнения: 108
Привет! Ние утре сме на консултация и честно казано, мисля и да не обсъждам с докторката това, че сме спрели сока. В крайна сметка, щом тя е убедена, че трябва да се захранва рано, не мога да я разубеждавам, най-много само да се ядосаме взаимно. Така че ще видим как се развива бебчето, все пак отговорността е първо моя, пък докторите имат помощни функции.

# 33
  • София
  • Мнения: 630
Здравейте на всички,
Незнам дали точно тук е подходящо да задам няколко въпроса за кърменето, но съм страшно ошашкана и наистина имам нужда от помощ. Имам си бебче на 5 дни, роди се на 23 февруари следобед. Сега вече сме вкъщи и съм страшно объркана от информацията дадена ми в болницата от акушерките относно кърменето. Явно някои подкрепят системата с точно спазване на часове за хранене, а други одобряват новата система. Естествено вие ги знаете тези работи, но докато си мислех, коя система да избера и се фиксирах върху това изобщо нямах представа, а и наистина нисой не ми обясни, че кърменето може да е болезнено. Сигурно звучи ужасно, но аз се чувствам страшно зле. Сигурно ще е така само в началото. Но ако ми кажете къде да прочета повече по въпроса за това нормално ли е майката да изпитва болка при засукването на бебето, как се отразява това на бебето, може ли нещо да се направи. Сигурно не съм единствената майка с разранени гърди, но се чувствам като единствената, която не изпитва удоволствие да храни детето си. А нали това е едно от оснвните и най-важни неща.  На всички снимки майките са толкова щастливи като хранят бебетата си   , а пък аз  Cry

# 34
  • Мнения: 3 810
Цитат
майчета, сега се притесних,че безрезервно съм приела схемата на докторката и пием сокчета вече цял месец
Мила, аз също започнах така, но след това влязох във форума и си направих моя система.
Намалих максимално соковете(даже почти ги спрях), но изчаках 5 1/2м. за зеленчуково пюре, макарче педка настояваше в 4м. Сега от 1м. ме натиска за каша, но аз си трая.
В момента сме на 1/2 зел. пюре с дохранване с кърма, останалите хранения- само кърма.
За спрвка- каката(захранена по бг система) на тази възраст е ядяла 3 хранения твърда храна.

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 00:38 от mimi_kir

# 35
  • Мнения: 559
Не се отчайвай Darra, аз също бях със разранени зърна в началото и изтръпвах цялата като засучеше беба, но започнах да се мажа с Garmastan /от аптеката /, то е спецялно за разранени зърна и след няколко дни се оправих. Кърмем се ве4е 6 месеца и сме много щастливи.

# 36
  • Мнения: 949
Ние започнах ме от началото на 1 месец с прясно изцеден сок от ябълка.

# 37
  • Мнения: 108
Не се притеснявай от болката! И мен страшно ме болеше, май повече от самото раждане, но след 2 седмици всичко се нормализира и бях горда, че съм се преборила със себе си. Бъди упорита! Все пак кърмата е най-доброто за твоето бебе и не може заради няколко дни болки да го лишиш от здраве за цял живот,нали?

Успех! Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 630
благодаря, за мен кърменето е абсолютно ново преживяване и може би затова изпитвам и доста страх да не сгреша някъде. Ще пробвам Garmastan. По-спокойна съм като знам, че неприятностите ще отминат. Късмет на всички!

# 39
  • Мнения: 7 430
Ако имаш кърма - най-важното за дечко е кърмата. Храни си го до 6-я месец без да добавяш разни други яденета  Wink
Да чукна на дърво Вики до сега само веднъж ми се е разболявал Peace

# 40
  • Мнения: 4 392
Здравейте на всички,
Незнам дали точно тук е подходящо да задам няколко въпроса за кърменето, но съм страшно ошашкана и наистина имам нужда от помощ. Имам си бебче на 5 дни, роди се на 23 февруари следобед. Сега вече сме вкъщи и съм страшно объркана от информацията дадена ми в болницата от акушерките относно кърменето. Явно някои подкрепят системата с точно спазване на часове за хранене, а други одобряват новата система. Естествено вие ги знаете тези работи, но докато си мислех, коя система да избера и се фиксирах върху това изобщо нямах представа, а и наистина нисой не ми обясни, че кърменето може да е болезнено. Сигурно звучи ужасно, но аз се чувствам страшно зле. Сигурно ще е така само в началото. Но ако ми кажете къде да прочета повече по въпроса за това нормално ли е майката да изпитва болка при засукването на бебето, как се отразява това на бебето, може ли нещо да се направи. Сигурно не съм единствената майка с разранени гърди, но се чувствам като единствената, която не изпитва удоволствие да храни детето си. А нали това е едно от оснвните и най-важни неща.  На всички снимки майките са толкова щастливи като хранят бебетата си   , а пък аз  Cry

Здравеи Darra ,
Кьрменето НЕ ТРЯБВА  да предизвиква болка! Може би бебето не захапва правилно (не трябва да захапва само зьрното,а и по-голямата част от ареолата) или си пресушила зьрната от непрекьснато миене (така сьветват акушерките в болниците #Crazy) Ежедневен душ е предостатьчна грижа за зьрната!
Влез в кьрмаческия форум !Там ще намериш много информация за кьрменето!Успех!

# 41
  • Мнения: 4 242
Здравейте на всички,
Незнам дали точно тук е подходящо да задам няколко въпроса за кърменето, но съм страшно ошашкана и наистина имам нужда от помощ. Имам си бебче на 5 дни, роди се на 23 февруари следобед. Сега вече сме вкъщи и съм страшно объркана от информацията дадена ми в болницата от акушерките относно кърменето. Явно някои подкрепят системата с точно спазване на часове за хранене, а други одобряват новата система. Естествено вие ги знаете тези работи, но докато си мислех, коя система да избера и се фиксирах върху това изобщо нямах представа, а и наистина нисой не ми обясни, че кърменето може да е болезнено. Сигурно звучи ужасно, но аз се чувствам страшно зле. Сигурно ще е така само в началото. Но ако ми кажете къде да прочета повече по въпроса за това нормално ли е майката да изпитва болка при засукването на бебето, как се отразява това на бебето, може ли нещо да се направи. Сигурно не съм единствената майка с разранени гърди, но се чувствам като единствената, която не изпитва удоволствие да храни детето си. А нали това е едно от оснвните и най-важни неща.  На всички снимки майките са толкова щастливи като хранят бебетата си   , а пък аз  Cry
Дара най-напред честита ти рожба!  bouquet
За болките, кърменето не бива да боли, щом има болка, значи не правиш нещо както трябва, по-точно не слагаш бебето правилно на гърдата. Погледни в библиотеката на форума, толкова богата на информация а ти сега разполагаш с толкова много време за четене докато се кърмите. Има статии за правилното поставяне на бебето на гърда, както и за предиомствата от кърменето на поскване.
За рагадите ти мога да те посъветвам да се мажеш с Лансинох (ланолинов крем), тъй като не е нужно да се отмива преди кърмене. Не мий гърдите, освен веднъж дневно, когато си взимаш ежедневния душ и в никакъв случай със сапун или друг препарат. Оставяй кърмата и слюнката на бебето да засъхват след кърмене, този "мехлем" лекува най-добре, дръж гърдите голи колкото ти е възможно повече, нека дишат зърната. Ако се тревожиш за хигиената на гърдите ще ти кажа, че малките пъпчици върху ареолата (жлезите на Монтгомъри) отделят мазна течност която дезинфекцира гърдите и смазва кожата, за да не се разранява тя при сукането, ако се миеш отмиваш този природен балсам. Гледай бебето да засуква колкото се може по голяма част от ареолата, не само зърното, като така ще стимулира правилно гърдите, няма да те боли и ще суче ефективно изсуквайки качествено гърдата. Grinning Ухо, рамо, таз и краче трябва да са в една права линия, коремчето на бебето да е долепено към корема на майката, като главичката е в сгъвката на лакътя. Пиши и питай за всичко което те интерисува и тревожи, ще помагаме с удоволствие.
Не се отчайвай, кърменето не боли, наистина е невероятно и много приятно изживяване, незаменимо е! Не се отказвай! Скоро всичко ще е наред и ще се хвалиш тук! Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 630
Момичета, страшно ви благодаря за отговорите. Аз и бебка сме мнооого по-добре Heart EyesВече започнах с бибилиотеката. Тук има страхотна информация, но споделянето и общуването си остава незаменимо. Ще се срещаме често, само трябва да се ориентирам във форума.

Общи условия

Активация на акаунт