Кога да започна със захранването???

  • 1 402
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Няма да коментирам предните мнения, защото всеки сам си знае. Ще ти кажа аз как захраних. Прочетох внимателно всичко в Библиотеката, туснах търсачка за захранване и четях внимателно текущите теми за захранването. Постепенно за себе си възприех идеята за късното захранване. Сок се опитах да дам преди 2 дни за пръв път/10 месеца/-безуспешно, защото беба все още не пие вода колкото и да и предлагам.Обича си кърмата детето! Laughing
 Дадох оризова каша първо на 6 мес и 10 дни. След 10-ина дни започнах със зеленчукови пюрета. Плодови пюрета дадох на 7 навършени, а месни-на 8. Глутен въведох скоро, но хляб още не съм давала. От около 15 дни яде и сирене и масло. Яйце още не съм давала.
 Ами това е-ти сама си реши. При нас захранването върви като по вода. Беба беше готова и си яде с лъжичка от първия ден. Яде си сама бисквити, ябълка, банан. Не сме имали проблеми с колики или акане.
 Изобщо не са и липсвали течности и това за обезводняването според мен са абсолютни глупости. Кърмата си е най-доброто за бебоците поне до 6 месеца. Wink

# 16
  • Мнения: 649
много е рано  Stop, изчакай поне до навършени 4 месеца. и аз така се поддадох на разни схеми и му дадох много рано сокче и като се започнаха едни колики  Cry така че бързо го спрях и започнах отново като навърши 4 месеца с по няколко лъжички зеленчуково пюре на обяд, преди кърмата... обаче после се оказа, че му стана много вкусно и интересно да се храни с лъжицата и към края на 5 месец кърмата много ми намаля. така че моят съвет: изчакай!!!!! като си наддава добре детето няма нужда да бързаш!

# 17
  • Мнения: 4 242
мери може ли да го преснимам отнякъде този план?

Това е сайта на Министерство на Здравеопазването.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
благодаря ти Hug

# 19
  • Мнения: 108
майчета, сега се притесних,че безрезервно съм приела схемата на докторката и пием сокчета вече цял месец...отгоре на всичко и правим и чай против колики...сега излиза, че не съм достатъчно добра майка, едва ли не не съм се интересувала достатъчно, но сред толкова много мнения се загубваш...надявам се все пак да не навредя на бебето си?

# 20
  • Мнения: 829
Илче, все пак не е късно да преминеш към схемата "само кърмене до 6 месеца" и късно захранване на 6 месеца... ти ще си решиш  Peace

тук ще намериш много и полезна информация за ползите от късното захранване, пък и мамите са много отзивчиви, ако имаш питания  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 577
аз съм за късното захранване след 6-тия месец

# 22
  • Мнения: 108
malejna, shte pomislq vyrhu varianta i opredeleno shte povdigna dosta vyprosi kato otiden na konsutaciq vyv vtornik.

a kakvo mislite po vyprosa dali e po-dobre da se zahranva, otkolkoto da se dohranva s adaptirano mlqko? vse pak ako ne ti stiga kyrmata (i ne e vypros na lipsa na uporstvo!), kakvo trqbva da napravish, za da nabavish neobhodimite kalorii?

# 23
  • София
  • Мнения: 293
ilche, по въпроса за увеличение на кърмата може да прегледаш това:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485

при мен за регулирането на кърменето помогна много нощното кърмене.

има и лактогонни чайове, хомеопатични средства. ако не си изпробвала всичко това, много майки ще ти кажат, че си струва да се опита всичко преди дохранване.

ако спазвате някакъв режим на кърмене - определена пауза в часове, времетраене на кърменето и даване на сокове и вода между храненията - най-добре е да се спрат и при всяко проплакване на бебето да му се дава да суче.

иначе по въпроса АМ или пюрета - то късното захранване се препоръчва и за деца на АМ. предполагам се приема, че млякото все пак е "адаптирано" и в по-голяма степен доближава кърмата от зеленчуци и плодове.

пожелавам ти успех с кърменето и продължавай с упорството - винаги дава резултат  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 340
Илче, АМ не е вредно за бебетата, така, че ако не успееш да увеличиш кърмата си-- дохранвай с АМ без угризения.  Но спри соковете веднага и отложи захранването за момента когато беба започне да посяга към храната и може да седи /т.е. около 6 мес/.  Защото сокове и пюрета са ВРЕДНИ за толкова малко бебе-- доказано е научно.  Ранното захранване се практикува САМО в БГ.  Имам приятелки от Украйна, Хърватско и Румъния-- все държави близки до нашата.  Казвам го защото в опитите си да защитят остарелите си тези БГ педиатрите говорят някакви безсмислици за това как климата в БГ бил различен от американския та затова в БГ трябвало да се захранва рано.  Та във всички тези държави, близки до нашата, ранното захранване е отречено преди повече от 15 години.  Гледам и на нашето здравно министерство им е дошъл акъла в главата, ама да видим колко време ще отнеме всички педиатри в страната да влязат в крак с медицината.  Успех и те поздравявам за това, че си готова да преосмислиш начина, по който храниш беба.  Страшно много майки не искат да признаят пред себе си, че може и да са сбъркали и затова стават ревностни защитници на ранното захранване...

# 25
  • Мнения: 108
Mili maicheta, blagodarq vi mnogo za informaciqta i syvetite!! Sled vsichkite mycheniq okolo zapochvaneto na kyrmeneto (koito preodolqh s gola motivaciq, veroqtno i pri vas e bilo taka), ne si struva da trovq deteto...Vse pak misiqta ni na vsichki e da otgledame zdravi dechica, a ne da se perchim s teoriite na tozi ili onzi pediatyr. Taka che vi obeshtavam da pocheta malko poveche po vyprosa! Mersi pak i celuvki ot nas s Maginka!

spokoina nosht na vsichki mami i bebeta  Praynig

# 26
  • Мнения: 559
Ние сме на 6 месеца и сме само на къма,нито вода пие нито залъгалка смуче.Беба се чувства чудесно и се радва на добро здраве.

# 27
Привет аз съм нова във форума.Моето бебе е на 6месеца/без 5 дни/Вчеа го захраних с оризова каша на Нестле.  LaughingИ аз имах много съмнения кога да захраня но той юнака сам си показа. PartyОт доста време дърпа всичко което е на масата когато се ханим и прави с уста също като нас и за това реших че вече му е време /до сега сме само на къма и за напред се надявам да е така/. ShockedА за анното захранване мога да споделя нашия горчив опит на 40 ден по съвет на педиатъа давахме сок от ябълка и след това от морков,получихме диария отказа да сучи отслабна на килограми,появи се и атопичен дерматит и един куп проблеми.При което ние с таткото решихме и спряхме тези сокови от тогава само на кърма,така че пепоръчвам на всички да следят бебчовците те сами ще ви покажат кога да т(ги захраните.Така ще си спестите безсънните нощи.Извинете за дългия отговор.Целувки на всички бебчовци. Sunglasses Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 392
Има много информация,дано вземеш правилното решение Wink
Аз сьм ЗА кьсното захранване! Peace
А тези педиатри кога наи -после ще влязат в час #2gunfire

# 29
  • Мнения: 108
privet pak! dnes ne davah na Magi sokche...da vidim dali shte i lipsva Whistling

iska mi se da q kyrmq kolkoto moje poveche, samo se strahuvam, che tova e malko zarobvashto i se pritesnqvam za otnosheniqta s tatkoto, che toi veche neshto nervnichi...nali znaete "zashto se pravish na geroinq" i prochie...a ne mi se iska da ostavq malkoto si momichence na razni prahove vyv voda, no pyk i da se otdrypnem s tatkoto? Thinking Confused

Общи условия

Активация на акаунт