Всякакви въпроси относно съдомиялните - 15

  • 73 544
  • 896
  •   1
Отговори
# 840
  • SF
  • Мнения: 21 226
Аз пък да питам от какво може да са капките по приборите, най-вече по металните. Миялната е на 1 месец и в началото излизаха идеални, а сега са на гадни капки. Препарата е все същия  - всичко в едно на Калгонит и филтрите почистих. Имате ли идея какво греша, искам си лъжиците и вилиците без капки.

Възможно ли е да са от варовита вода?
Нашата е много мека, но понеже и аз все от недоволните тук, прибавих повече от половин пакет сол. Не че мие добре, но.... Много ме е яд на моята.

# 841
  • Мнения: 2 755
Водата верно е варовита, но съм сложила сол, а и таблетите си съдържат. Преди имах друга миялна и с нея не са ми оставали капки.
Да се проправя, Финиш са таблетите, предполагам се е разбрало.

# 842
  • София
  • Мнения: 44 120
да не ти е приключил гланца? Само то вилиците и лъжиците ли? Другото сухо и е? Топличко ли е?

# 843
  • Мнения: 2 755
Само по металните съдове и прибори остават капки, и по стъклените има тук-таме, но не се набиват на очи. Гланц се съдържа в таблетите. Иначе миялната уж суши, но не излизат сухи, само леко позасъхнали и да, топли са.

# 844
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами освен да им идва малко, това, което се съдържа в таблетката... понеже на предната стр. писа нещо за  лимонтозу вместо гланц, помислих, че ползваш...
Може би да пробваш по отделно сол-препарат за миене - гланц.
А иначе питах, да не би нещо нагревателите, но щом са си топли и другото е сухо, надали.

# 845
  • Мнения: 2 755
За лимонтозуто питах  за случаите когато слагам Грийн грюна.   Никога не съм имала проблеми с "Финиш всичко в едно" обаче. Много години съм го ползвала и с него не съм добавяла препарат за изплакване и капки не е имало. Не съм променяла нищо, изобщо недоумявам от какво се получават.

# 846
  • София
  • Мнения: 44 120
Може финиш да са променили нещо... или някое менте да е или... кой знае, в смисъл може да е в него проблема.

# 847
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
На мен ми се появиха такива капки, направих профилактика и спряха. Но съдомиялната ми е на 5 месеца и нямам много опит, така че не знам дали аз не съм грешала някъде в програмите

# 848
  • Мнения: 2 755
Как правиш профилактика?

# 849
  • Мнения: 29 375
Доколкото четох, профилактика /миене с препарат за миялна/ трябва да се прави веднъж месечно. Аз правя малко по-рядко - на 2 месеца веднъж.

# 850
  • София
  • Мнения: 44 120
Да, трябва да се пуска на 1-2 месеца веднъж машината да се почисти. Обаче не знам има ли точно отношение към сушенето. Но ако не си го правила - направи го.
Аз също на 2 месеца пускам.

# 851
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Как правиш профилактика?

Предполагам от следващите постове ти стана ясно. Профилактика се прави с препарат за почистване на съдомиялни.

# 852
  • Мнения: 2 755
Благодаря, не знаех, че на това се казва "профилактика", аз му казвам "почистване" Grinning

# 853
  • Мнения: 155
Здравейте, моля да ме насочите към марка съдомиялна. Моята помощничка вече отказа завинаги. Насочила съм се към Бош но чета и негативни коментари. Старата ми е Whirlpool, но новите им модели нямат екстрите които искам

# 854
  • София
  • Мнения: 44 120
А какви са екстрите, които търсиш?
Иначе ние си взехме лятото Whirlpool точно, доволна съм.
Надали има марка, за която да не прочетеш и негативни коментари Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт