Всякакви въпроси относно съдомиялните - 15

  • 73 542
  • 896
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 550
Момичета здравейте! Май имам проблем  Mr. Green Реших да си почистя миялната с препарат за почистване. Обаче препарата не изтече, остана си в тубичката,спазих всичко по картинките, но не стана. Пусках два пъти и двата пъти не успешно.
1 опит: отлепих лепенката върху капачката, сложих в кошницата и пусках. След изтичане на програмата видях, че шишенцето е пълно.
2 опит: дупката върху капачката не се беше пробила (има нещо като фолио) реших да я пробия и да пусна пак. След изтичане на програмата шишето пак беше пълно.  Shocked
Кажете къде бъркам  Mr. Green

# 856
  • Мнения: 155
А какви са екстрите, които търсиш?
Иначе ние си взехме лятото Whirlpool точно, доволна съм.
Надали има марка, за която да не прочетеш и негативни коментари Simple Smile

Трябва задължително да е с защита за маки деца както на вратата така и програматора. Важни са за мен и разхода на вода и ел енергия. Старата беше ламя дори и на еко програма- 16 л. Тази която харесах е само 6л .

# 857
  • София
  • Мнения: 44 120
Ооо новите са много по-икономични, но за защити от деца изобщо не съм гледала как стоят нещата, понеже не ползвам...
Трябва да се поинтересуваш на коя точно програма ги дават тези 6...може да е и на предмиене... те като реклама все дават най-малкото.

# 858
  • Мнения: 29 371
Момичета здравейте! Май имам проблем  Mr. Green Реших да си почистя миялната с препарат за почистване. Обаче препарата не изтече, остана си в тубичката,спазих всичко по картинките, но не стана. Пусках два пъти и двата пъти не успешно.
1 опит: отлепих лепенката върху капачката, сложих в кошницата и пусках. След изтичане на програмата видях, че шишенцето е пълно.
2 опит: дупката върху капачката не се беше пробила (има нещо като фолио) реших да я пробия и да пусна пак. След изтичане на програмата шишето пак беше пълно.  Shocked
Кажете къде бъркам  Mr. Green

Пускаш ли на интензивната програма с най-висока температура?

# 859
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Момичета здравейте! Май имам проблем  Mr. Green Реших да си почистя миялната с препарат за почистване. Обаче препарата не изтече, остана си в тубичката,спазих всичко по картинките, но не стана. Пусках два пъти и двата пъти не успешно.
1 опит: отлепих лепенката върху капачката, сложих в кошницата и пусках. След изтичане на програмата видях, че шишенцето е пълно.
2 опит: дупката върху капачката не се беше пробила (има нещо като фолио) реших да я пробия и да пусна пак. След изтичане на програмата шишето пак беше пълно.  Shocked
Кажете къде бъркам  Mr. Green

Пускаш ли на интензивната програма с най-висока температура?

Както ти е писала Натали - на програмата с най-висока температура и шишенцето се слага с капачката на долу. Аз го слагам в кошничката за прибори.

# 860
  • Мнения: 176
Момичета здравейте! Май имам проблем  Mr. Green Реших да си почистя миялната с препарат за почистване. Обаче препарата не изтече, остана си в тубичката,спазих всичко по картинките, но не стана. Пусках два пъти и двата пъти не успешно.
1 опит: отлепих лепенката върху капачката, сложих в кошницата и пусках. След изтичане на програмата видях, че шишенцето е пълно.
2 опит: дупката върху капачката не се беше пробила (има нещо като фолио) реших да я пробия и да пусна пак. След изтичане на програмата шишето пак беше пълно.  Shocked
Кажете къде бъркам  Mr. Green

Пускаш ли на интензивната програма с най-висока температура?

Както ти е писала Натали - на програмата с най-висока температура и шишенцето се слага с капачката на долу. Аз го слагам в кошничката за прибори.

аз не пускам на най-висока температура, а на 70 градуса. На коя марка е почистващия препарат и дали е в срок?

# 861
  • София
  • Мнения: 44 120
На моят препарат пише, че се пуска на нормална програма 65 градуса(аз пускам на 60, защото такава е програмата, не 65)... само че с течен още не съм мила, моите са едни пакетчета , които се слагат в отделението за таблетки.

# 862
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
При моята машинка макс.температура е 70 градуса, за това го написах така.

# 863
  • Мнения: 176
При моята машинка макс.температура е 70 градуса, за това го написах така.

моята има 80, но никога не съм я ползвала. На майка ми изобщо няма регулиране на температура, но шишенцето се отваря и си чисти, затова попитах за препарата да не би да не е годен.

# 864
  • Мнения: 1 620
Обаче момичета да кажа какво забелязах. Нали се оплаках, че ми прави петна и не мие добре от няколко дни, та купих препарат за почистване, измих всички филтри и когато я пуснах с препарата махнах функцията за таблетка, понеже нали без  миещ препарат се пуска, а само с тубичката за почистване. Та като махнах таблетката и веднага ми светнаха двата символа за сол, и за гланц.  Явно когато има таблетка, понеже се предполага, че тя си има сол не ми показва, че солта е свършила, а солта и гланца в самата таблетка явно са недостатъчно.

Сега я чакам да се измие и  ще добавям сол и гланц. Гланца е ясен сипвам си. Със солта как да процедирам? Колко да сипя? Вода слага ли се пак както първоначално по 1 литър и после колкото поеме или само сол да доливам?

# 865
  • Мнения: 4 785
Като си натиснала функцията мултитаб, то миялната не търси нито сол, нито гланц, разчита на таблетката. Аз не ползвам таблетки всичко в 1, не съм доволна. Сол сипи, колкото поеме, на моята отива половин кутия - нека да е едра солта. Ако имаш функция колко сол да пуска си я настрои според района, където си, аз нямам такава, но при нас е и мека, та не е страшно.

# 866
  • Мнения: 1 620
Солта ми беше настроена на 4 от 5 възможни, сега я сложих на 5. Гланц сипах и пое доста. Сега ще добавям и сол. Солта ми е на КК имам половин кутия остнала от първоначалното зареждане. Погледнах в резервоара то вода си има та мисля само солта да сипвам без да добавям още вода нали?

# 867
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
Пускам преди малко миялната и от другата стая чувам странно бучене,не е обикновения лек шум... свети някакво копче АUTO,чува се само как пълни вода и как изтича обратно,спрях,отворих я,пълна е с вода,но не са изобщо измити съдовете,водата е студена...какво може да и е Thinking

# 868
  • Мнения: 4 785
Солта ми беше настроена на 4 от 5 възможни, сега я сложих на 5. Гланц сипах и пое доста. Сега ще добавям и сол. Солта ми е на КК имам половин кутия остнала от първоначалното зареждане. Погледнах в резервоара то вода си има та мисля само солта да сипвам без да добавям още вода нали?

Само солта сипвай  Peace

# 869
  • София
  • Мнения: 2 141
Има ли отделна тема за обсъждане на различните марки и модели миялни или да се връщам да чета тази отначало? Нашата нещо май сдава багажа и ми се иска да се ориентирам предварително към моя марка да се насоча, ако се наложи да купуваме нова.

Общи условия

Активация на акаунт