"Лято, слънце, плаж, море, Декемврийче в коремчето расте" Тема 4

  • 22 666
  • 720
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 309
G-style, аз си го бях цъкнала в евро, че ми беше по-удобно, но после се осъзнах Simple Smile даже си и поръчах 2 броя  Stuck Out Tongue

Виждам, че обсъждате и болницитее Simple Smile) в сф не е една Simple Smile
Аз нямам много избор, ако искам свястна болница, трябва да ходя в Пловдив. От много време обикалям АГ-зите в Хасково и накрая реших, че ще бъда при специалист, който работи и в болницата тук Simple Smile И аз съм на мнение, че всичко е до късмет, предпочитам да си накупя на бебо нещаа, отколкото да давам пари за 2-3 дни, защото щяло да бъде луксозно.. Е естествено и не желая да е мизерия и да се разхождат плъхове  Grinning , но преди няколко години зная, че правиха ремонт в гинекологично отделение и не е зле Simple Smile А моя лекар и израждаа, бях решила този, който ми води ЖК, да ме изражда и така Simple Smile

# 706
  • Мнения: 958
Gallaa, на теб ти е по-лесно, защото нямаш много избор. Ела да видиш какво е да избираш между 15 болници и 1000 АГ-та  Joy Наистина искам добър лекар, но започвам да мисля, че отношението е също важно, защото съм много чувствителна, и ако ми креснат нещо или ме нагрубят, ще стане по-зле положението...заради което съм изключила Майчин дом. Може да са най-добрите специалисти в България, но отношението е ужасяващо, до сега не съм чула нещо хубаво за там!

# 707
  • Мнения: 309
Ади, със сигурност хич не е лесно Sad знам какво имаш предвид чувствителна, и аз съм така, особено на тема справедливост... Вместо всички да гледат на бременните като на злато и да ни носят на ръцее, заради цялото положение в държавата, отриц. прираст и пр., те ни виждат като касичка.. Да не говорим, че много двойки са минали през периода на загуба в първите месеци... аз съм част от тези... и именно заради отношението на тогавашния ми лекар, не се върнах при него, макар да има най-добрата техника в града и всеки 2ри да го хвали и да ме праща при него.. Всички останали ме пращат в Пловдив, ама не ми е оправдано някак...  Дори сегашни ми лекар като казах при кого съм ходила ме попита защо не съм отново при него, той е добър лекар... И при всичко това ми се случва в малък град с не много избор... Не знам ако бях в Сф, сигурно щях да откача...

# 708
  • Мнения: 958
Галка, мнооого си права Peace В други държави заради демографската криза на бременните им осигуряват невероятно спокойствие и комфорт, даже в някои държави ти дават за близнаци, тризнаци и нагоре къща, кола..ама тука е ..нямам думи ooooh!
Отношението е много много важно, ако не съм спокойна, как да родя нормално и без усложнения? Ако ще най-добрия в страната специалист да е, няма да отида ако няма отношение Naughty

# 709
  • Мнения: 39
За студентките редовно има еднократна помощ, която мисля, че беше 2800 лв. За други облаги от студентството не съм чула. Моят случай е такъв. Остават ми още две години от това, което уча и в момента не работя. Имам трудов стаж доста над една година и сега за пръв път чувам, че трябва 6 мес. преди да родиш да си при един работодател. Това, което четох е, че е достатъчно да имаш един отработен ден преди излизането в 45-дневния болничен.
За съжаление и аз още не съм си намерила фиктивен работодател, а и честно казано не съм сигурна, че ако се наложи да се оправям сама с всички бюрократщини, бих съумяла.


Alisa24 аз все пак се разходих до там и един младеж ми обясни, че задължително трябва да си на трудов договор преди да излезеш в майчинство, т.е. може и предния ден да те нармат а на следващия да излезеш в 45 дневния отпуск преди раждането. Така че спокойно не си изтървала влака - това ти осигурява вземането на майчински. Същия младеж не препоръчва да се самоосигуряваш, защото трябва да плащаш много големи данъци и било много сложно, но и това е вариант. Нищо не пречи те нармат някъде да работиш и на следващия ден да излезеш в болнични до края. Стискам палци да се съгласят да те наемат където си говорила днес. Wink а stravaganza ти трябва да намериш някой да те нарме накрая. Като цяло късметлийки сте че имате стаж над година. Аз едвам ще го събера.

# 710
  • Мнения: 566
Момичета, темата е готова, пускам я, защото изписвате бързо тази, но с единия сайт временно няма достъп и всички шаренийки и картинки са невидими в момента.  Confused
Тема 5

# 711
  • Мнения: 207
Здравейте момичета,

няколко дни не съм влизала тук и като гледам доста за четене ми се е събрало, днес ще наваксам Simple Smile
Междувременно моята ФМ мина добре, резултатът от БХС - също е ок. Отдъхнах си малко  ooooh!
Лекарката на ФМ каза: "95% е момченце" и тъй като моето предчувствие отдавна също е такова, мисля че мога да се запиша в групата на чакащите сини гащи Simple Smile Пък ще видим ..
 
Поздрави на всички! и до скоро в новата тема Simple Smile

# 712
  • Мнения: 958
Здравейте момичета,

няколко дни не съм влизала тук и като гледам доста за четене ми се е събрало, днес ще наваксам Simple Smile
Междувременно моята ФМ мина добре, резултатът от БХС - също е ок. Отдъхнах си малко  ooooh!
Лекарката на ФМ каза: "95% е момченце" и тъй като моето предчувствие отдавна също е такова, мисля че мога да се запиша в групата на чакащите сини гащи Simple Smile Пък ще видим ..
 
Поздрави на всички! и до скоро в новата тема Simple Smile
Честити сини гащи Hug имаме нова тема, пиши вече там - по-нагоре в поста на Ели е линка Simple Smile

# 713
  • Мнения: 180
Здравейте, здравейте Simple Smile Да се включа и аз към темата за бъдещите декемврийски мами. Първо май трябва да кажа, че съм на 32, с първа бременнност, вероятният ми термин е за 21,12, а полът е все още неизвестен Simple Smile

Засега карам лека и май безпроблемна бременност, като се изключи болничния ми престой заради бъбречна криза.
Не знам за вас, ноо.... вечерта на Еньовден, за първи път (засега и единствен) усетих онова "пърхане", "трептене", т.е. онова чувство, което аз не мога да опиша, т.е. сигурна съм, че беше моето бебче Simple Smile  Има ли и други, които толкова рано да са усетили своето детенце? Към момента съм в 15 г.с.
Не съм си правила фетална морфология, нито БХС и като слушам, чета, питам и разпитвам, май аз съм една от изключенията, които нямат и намерение да се подлагат на това  newsm78 Според мен това е направено за събиране на пари. В крайна сметка, след като се прави за доброто на майките, за доброто на бъдещото поколение, би следвало такива "важни изследвания" да бъдат безплатни и да не трябва да се правят само на определени места. Мое мнение (дано не бъда разбрана погрешно). Според мен това е излишен стрес и напрежение и вместо да се кара една спокойна бременност, много жени се подлагат на тези "изпитания".  Rolling Eyes От това, което прочетох тук, май не открих друга съмишленичка по този въпрос. Но пък нали всяко правило си има и изключение  Grinning Просто аз си знам за себе си, че всичко си ми е наред. В моя род няма генетични заболявания, таткото също знае, че и при него няма такива. А и допреди няколко години като не е имало такива изследвания как се раждаха децата? Още повече се изумявам когато на такива изследвания се подлагат твърде млади момичета на 20 и малко отгоре години. НО.. въпрос на избор и разбиране Simple Smile

С какво се мажете против стрии? Аз открих едно българско кремче ("Кокона и майка"), с което се подхванах, но се чудя дали би било достатъчно. Искам нещо евтино, ефикасно и да - ако може българско Simple Smile

Голямо навлизане направих в групата май, май  Embarassed Но все се каня да се разпиша, а и отдавна не съм писала по форуми и сега някак думите сами си излизат изпод пръстите ми. Но като за начало - толкова Simple Smile

Поздрави Simple Smile

# 714
  • Мнения: 180
Момичета,аз малко започвам да се плаша с моите килограми...вече съм 7 отгоре  Shocked
П.П: Майка ми когато е забременяла с нас(имам сестра близначка) е била около 43-45 кг а е родила почти 90 Shocked...изпадам в тих ужас като си помисля

Аз съм вече почти +5 кг. Миналата седмица като се видях с личната си лекарка, ми каза, че това е много за този етап. Е, хубаво, де,ама как да ги спра? Нито ям повече от това, което някога съм яла, нито имам промяна в предпочитанията към храната. Опитвам се да ходя на ежедневни  разходки, понеже към момента съм в болнични и най-вероятно така ще си откарам бременността, но кой знае до колко килограма отгоре ще ги докарам.
И моята майка е качила същите на брой килограми като твоята. Явно е въпрос на структура и ген. Знам ли. Simple Smile Казват, че за цялата бременност не трябвало да се качат повече от 12 кг. Е, да, ама ако кача повече, какво да направя? ВАжното е други проблеми да нямаме Simple Smile

# 715
  • Мнения: X
mimasa Здравей и добре дошла.Малко си е пообъркала темите и си писала в старата Simple Smile.Ето това е актуалната ни тема,пиши там http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=787463.0

# 716
  • Мнения: 180
Хм... не знаех, че вече не пишете в тази  Rolling Eyes Или пишете и в тази, и в другите?  Rolling Eyes

# 717
  • Мнения: X
Както вече казах това е старата тема,което значи,че пишем само в новата Simple Smile Заповядай там .

# 718
  • Мнения: 180
Записах се и в другата тема... Малко объркващо ми стана още от началото, че се създават нови теми, при все, че все декемврийските мами пишат, но.. явно си имате причина.
Сега ще чета ли, чета... Ама се чудя с толкова различни теми не се ли преповтарят често написаните неща?  newsm78

# 719
  • Мнения: 11 017
Отчетните теми са до 50 страници. Като наближи края на текущата тема, се пуска нова, и се прехвърляме в нея.

Общи условия

Активация на акаунт