Отговори
# 15
  • Мнения: 449
Маги тръгна на градина септември, но ходи 2дни и я спрях, защото кашляше. След една седмица я пуснах, ходи 2седмици и се разболя от пневмония и гнойна ангина. Не ходи почти цял месец, след това 4 дена ходи и пак се разболя и оттогава/м.ноември/ не можем да се доизлекуваме. Лекарката каза, че имунната й система е много отслабна и много да я пазя, да няма контакти с деца. Така че колкото и да ми се искаше да ходи на градина, не мога да я пусна, а бебето го чакам всеки момент. Не зная кога да я пусна април-май месец или есента. Трудно ще ми бъде с 2 деца, като зная Маги колко е непослушна.

# 16
  • Мнения: 1 866
Както се вижда от лентичките ми бременна съм и дъщеря ми е на година и 7 месеца. От другата седмица тръгва на ясла. И аз се притеснявам от болестите, но смятам да пробвам с яслата. Най-вече я записвам заради контактите с други деца и заниманията там, което иначе не мога да й осигуря в къщи, защото работя.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 114
Косьо беше в първа група в детската, когато забременях със Зори. Не съм и помисляла да го спирам. Страхувах се само да не донесе някоя шарка, но тъй като варицела вече съм карала, проблем можеха да бъдат само заушка или рубеола....но слава богу, не се случи. Когато Зори се роди, той продължи да ходи. До първата година въобще не се заразяваше от него. Между първата и втората прихващането на вирусите се изразяваше в хрема всеки месец. На две години тръгна на ясла и като че ли престанаха да се заразяват едни други.

Специално в нашия случай мисля, че на Косьо му се отразяваше много добре ходенето на градина през годината, когато се роди Зорница. У дома само щеше да скучае и да се занимава с нашите бебешки проблеми. По този начин за него ежедневието не претърпя голяма промяна; на градината той си почиваше от бебето тъкмо колкото да се затъжи за нея до следобеда и да й се радва, като си дойде Simple Smile.

# 18
  • София
  • Мнения: 616
Родих второто,когато "каката" беше на година и половина.Беше ми много трудно,особено в началото,но не си и помислих да я пусна на ясла.ТОгава се водих от презумпцията,че само ще носи вируси в къщи и в последствие се оказах права.Пуснах я лятото,после сега есента и колкото пъти ходи,толкова пъти се разболява.След нея братчето също не пропуска.Сега си ги гледам и двете,ходим на разходки през дена,учим се на различни неща и не мисля,че нещо липсва в социалните контакти на дъщеря ми.Ще я пусна най-рано напролет.А и нещо друго-мисля,че присъствието на Поли през цялото време до бебето ,я направи много отговорна и привързана към него(макар че е малка)-сега тя си играе с него,дава му играчки,знае,че той е мъничък и трябва да внимаваме с него,въобще отношенията им се развиват прекрасно(поне засега Wink).

# 19
  • Мнения: 35 968
давах я и миналата година, когато бях бременна, давам я и сега

# 20
  • Мнения: 3 164
Аз като забременях с второто и спрях баткото от детска(той и без друго не искаше хич да ходи), но си мисля че направих грешка, беше му много скучно, а на мене трудно-трябвяше да съчетавам 100 неща за да няма недоволни  Confused

# 21
  • Мнения: 1 731
Аз сигурна няма да съм много полезна,защото моите имат разлика от почти 7г.Каката като тръгна впърви клас,малкия беше на 2м и половина. baby_neutral babydust7Пак си мъкнеше вкъщи разни хреми от училище,ама си ги преболедуваме спокойно и напред.Не мисля ,че ако беше по-малка щях да я държа вкъщи.Детето си има нужда от контакти на неговата възраст,така че градината е идеалното за целта средство. Peace FlutterКогато са две и повече деца ,винаги ще се случва едното да зарази другото,няма как.Но  всичко е до време.  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 360
Да,каката си е на градина!И на нея и на мен ни е по-добре така HugТя получава нужната игра ,забавления и....всичко,за което вкъщи покрай бебка няма да ми остане време!

# 23
  • Мнения: 2 000
Ние записахме Митко на ясла в края на август миналата година. Тогава той беше на 1г.7м, а аз бременна във втория месец. Идеята ми беше той да има време да свикне с яслата докато се роди бебето. Доволна съм. За боледуване - хваща някоя и друга кашлица или сопол там, но и вкъщи да си е няма гаранция, че ще е здрав. Обаче вече свикна на яслата, с децата и лелите там, а иначе в къщи му е скучно и само се чуди каква беля да направи.
 

# 24
  • Мнения: 45
 Дъщеря ми беше на 5 г. и ходеше на градина когато аз бях бременна, в резултат на което въпреки имуностимулантите тя се разболя и след нея всички в къщи и се наложи да пия антибиотик още в края на първия месец.Няма да ви опиша какъв стрес изживях и се все се страхувах да не се разболее чак до като родих.Пуснах я на градина през април и тогава нямаше проблем.Сега вече с бебето в къщи пак не я пускам много на градина, въпреки че става изнервящо в къщи и нямаме тук баби да ни помагат.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 932
Монката си ходи на градина и хич не смятам да го спирам. По едно време мислех като изляза в отпуск преди раждането, да си го гледам и да ми прави компания, но после се замислих, че като се роди бебето, той ще сметне за наказание връщането му на детска и ще му е трудно пак да свикне, та мисля да го погледам в къщи максимум 2 седмици. Не ме е страх от болести, той не боледува много и със сигурност не повече от децата гледани в домашни условия.

# 26
  • София
  • Мнения: 301
Синът ми ходи на градина. Естествено, притеснявам се от разни болести, още повече че сега в градината им има болни деца от варицела и скарлатина. Но аз варицелата съм я карала като дете. Аз ходя на работа и просто не мога да го спра от градина. А дори и да остане с мен вкъщи, не съм в състояние да го занимавам така както го правят в детската градина.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 300
Ами за мен лично има голямо значение кога детето ми за първи път ще пие антибиотик - дали на 3 години или на 3 месеца. В този смисъл - да, искам да предпазя бебето си от ранно сериозно разболяване. Не че спирането на баткото от градина е гаранция за това, но броя вируси, влизащи вкъщи, рязко намалява.

Не съм съгласна с общоприетото мнение, че детето трябвало да боледува, за да си изграждало имунитет. По-точно зависи на каква възраст е. Който иска да си калява невръстното бебе с всякакви вируси - лошо няма. Аз просто не искам. Време има, ще боледува така или иначе, но не виждам защо да стартира отсега.

И не, от училище няма да спра сина си, но дотогава има 2 години  Wink
напълно съм съгласна с казаното от Тес...и поради тази причина спрях сина си от градината, когато дъщеря ми се роди...поне първите месеци и дори първата година е добре да предпазя беба от боледуване...и аз не смятам, че честото боледуване в първите месеци ще й изгради имунитет...понякога дори може да се получи обратното...

Ей, майчета, ами ако разликата на децата ви е такава,че голямото ходи на у-ще, ще го спрете ли от училище, да не носи зарази?
по-голямот дете по-лесно ще разбере, че не е добре да стои в непосредствена близост до малкото бебе...едно е да кажеш на 7 годишно /или по-голямо/ дете - "не се доближавай до бебето, защото си болен/на", друго е да го кажеш на 2, 3 или 4годишно...

# 28
  • Мнения: 574
Супер си ми е като Рали ходи на градина.Преди това беше на ясла и от септември е на градина. Бебо го чакам за средата на март тя ще е на 3,5г. Тогава ще я спра за 20дни сигурно,за да не се чувства изолирана ,а и тати ще си вземе отпуск и ще можем заедно да бришим из градините и да ходим до морето. Иначе ако не беше на градина се чудя как щях да издържам. Крепя болестите по бабешки и с профилактики и се надявам ,че ще увладеем положението като се роди бебето. А и децата трябва да се учат в градината и заформят приятелства,които аз не бих могла да осигуря ,че и бебе да гледам. Дано всички да сме здрави.

# 29
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Копирам мнението си от една друга тема, че не ми се пише наново!

Моя опит:

Мислех да дам Дени /каката / на ясла септември месец, а бебето го очаквах /и се роди/ август месец. Но после размислих, че наистина ще дойдат и бебето и яслата по едно и също време и това може да не повлияе добре на Деничка, да се почувства отхвърлена и затова реших да я дам преди да родя още от май месец /тя тогава беше на 1г5м, а аз бременна в края на 6м./. ВЪОБЩЕ НЕСЪЖЕЛЯВАМ ЗА ТОВА!
1. Тя се приспособи много бързо в яслата.
2. Аз имах време да си почивам последните 2м. защото повярвай ми много става трудно накрая с малко дете и огромен корем /да не прибавям и жегата/
3.На Дени там й беше мноооого интересно, когато не ходеше все мрънкаше за децата, постоянно пляскаше и пееше нещо, почна да си казва за пишкането и акането и махнахме памперса в края на юли /1г8м/
4.За двата месеца през които ходи преди да родя се разболя два пъти - един отит и един вирус с висока Т от които бързо се оправи, то това са й и по-сериозните болести и досега откакто е тръгнала на ясла.
Когато родих - в началото на август - нямаше ясли и един месец изкарах с двете вкъщи! Ей, откачих, нито можеш да си починеш, нито на Деничка внимание мога да обърна качествено, нито на бебето. Непрекъснато се разхождах с бебе увиснало на гърдите, недоспала и тичаща след Дени! Добре, че майка ми ми помагаше в началото иначе щях да се побъркам изцяло, а пък и Дени се беше лепнала за мен като гербова марка и аз само с нея се занимавах а майка ми с бебето, аз само го кърмех а и тогава Дени седеше на другия ми крак!

След като тръгна от есента пак на ясла се родих. През деня се занимавам основно с бебето, оправям къщата и други подобни. Успявам да си почина, а Дени като се прибере следобед имам сили да се занимавам и с нея без да съм изнервена и да викам непрекъснато.
От есента до сега е хващала обикновенните сополки от яслата и си е стояла заради тях вкъщи по 3-4 дни почти всеки месец, но бебето от това не е страдало. Сега пипна от нея и малката сополки, но то гаранция, че като си стои вкъщи детето няма да се разболява няма.

Аз определено съм ЗА яслата /градината/, но да го пуснете още преди да се е родило бебчето, за да свикне там преди да са станали големите промени вкъщи настъпващи с новото човече!

И все пак всеки си преценява според детенцето си. Ако му е по-слаб имунитета и боледува повечко, може би е добре да си е вкъщи, но при моя случай както написах Дени от септември досега /да чукна на дърво/  освен сополки и кашлица от тях не е имала, и тях съм лекувала само със Стеримар и са минавали за около 10тина дни. Бебката сега се зарази от нея със сополките /ама то всички вкъщи  сега сме хремави/, така че аз немисля да спирам Дени от яслата.


Съжелявам, че стана толкова дълго!

Общи условия

Активация на акаунт