Бъдещи ПЕТокласници се радват на ваканция - 6

  • 26 954
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Иринка , благодаря. Hug Подготвя вече няколко нови елемента с много голяма сложност. Есента може и нова хореография да му поставят. Но точно за това се тревожа.Като се прибере от тренировки след 8, тепърва трябва да се подготвя за училище и не е лесно.
   Познавам доста настоящи и бивши акробати и знам с какво се занимават. Циркът не е най-доброто, което може да пожелае човек за детето си. Но ако това е най-важното за него ще го приема. Обаче не искам един ден да няма избор и да е принуден да прави само това.
  А и изощо не го натискам с нещо. Поела съм цялата тежест и гледам да му предоставя всичко по най-занимателния възможен начин, близко до интересите и заниманията му. Никога не е писал диктовки ако няма домашно, не е чел повече от 3-4 страници, или пък да решава задачи, освен за домашно или не се готви за контролно.
Скрит текст:
Добре,че колегите ми приемат поне за сега положението и успявам да съчетавам работа и дете. Компромисите са за сметка на работата и печалбите съответно.

# 721
  • Мнения: 1 230
Добро утро !

kimbolina, не съм имала теб предвид в изказването си   bouquet

Роднини и приятели постоянно ме обвиняват, че го карам през ваканцията да пише по английски и немски, да реши някоя задача и т.н. Та като ви чета се успокоих,че не съм сама  Grinning

# 722
  • Мнения: 1 693
Добро утро и от мен.
Момичета оставете ги малко да си починат децата. От септември пак ще я почнат. Simple Smile
Сигурно и мен ще ме помислят за луда, но смятам поне по 1 час да отделя на ден да прави нещо. От сряда обявих ваканцията. Ще я оставя 2,3 седмици докато се приберем до Бьлгария и да разгледа животни и градини и ще я почна. Виждам че когато се занимава има напредък, но ако е на училище не стига времето. Батко й от тази година учи и немски и се надявам взаимно да си помогнат по двата предмета. Той е напред с английския, а тя с немския. Приготвих разни сборници сьс задачки и ще ги оставям да се оправят двамата. Математиката може би няма да я закачам. Има една книга да чете и да пише разни неща по нея. Взема си я да го свършела в България. Диктовки ще почна живот и здраве като се приберем. Ще има две седмици до започването на учебната година. Тази година ще е по късно. Заедно с българските ученици. Simple Smile
Амбер, на 25 ти август сме в Стара Загора. До 13.00 часът съм свободна. После може би след 15.00 отново.
Момичета ако има някой в него район или около Бургас седмицата след 18 август да пише.   Hug
Моето дете днес ще си връща учебниците. Следващата седмица са до 11 часът трите дни и приключваме. Увидя ми се.  ooooh!

# 723
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нищо не е чела, дори Пърси изостави, хем казах, че ще гледа филма след като прочете всички книги. Рисува и изучава фотошопа. Оня ден със сестра си се скараха за една книжка с модели, че малката рисувала в книжката на кака си и я загрозила, та получи нова /мир да има/.
А леля и и подари една игра за РД - енциклопедия, със страните, та всяка вечер по час и половина играем като междувременно изучава географията, столиците на държавите, религии, а някои от въпросите са по ЧО и ЧП.
Тази сутрин и пуснах мухата да направи подобна игра, но по-лесна /че тази и на нея и е трудна, но пък според мен доста полезна/ за почивката, че ще сме с третите и братовчеди, а те са по-малки. Тя пожела да отидем на село и да останем там, по-скоро попита дали ще може да останат при прабаба си, че братовчедките и там, ама сами не става, все пак баба ми е на 81 г и не може сама да овладее и двете, та в част от отпуската ми отиваме. Лошото е, че няма да имам автомобил да мръднем до басейна в съседното село и ще чакаме уикенда да дойде и баща им, ама ще им разпъна техния, ще купя ластик и водни пистолети, тебешири, топки, колелета и сапунени балони си имат там та да се забавляват по цял ден. Пък аз си нагласих плетките.
Поредна година с баща им не можем да си стиковаме отпуските по едно и също време, та да отидем на почивка, а пък на децата хич не им харесва почивка някъде без приятелчета. Една година ходихме така и ... не и беше хубаво.

# 724
  • Мнения: 1 230
Тsv, чудни планове, искам и аз на ластик да играя и да карам колело......

# 725
  • Варна
  • Мнения: 10 815
Здравейте, няколко дни не съм писала, имах доста работа.

Ваканцията си тече, обаче аз се замислям за някои неща за 5 клас. Например, коя ли ще ни бъде класната. Вие знаете ли вече?  Rolling Eyes

Едно момиче от класа е писало на Вики на скайпа, че на вратата на училището са изнесли списък с учебниците за 5 клас. Дали все още ще са безплатни или трябва да си купуваме?

Иначе относно развитието: пъпки няма, но гърдичките леко са увеличени, вече не са плоски, както беше до лятото.  Crazy

# 726
  • София
  • Мнения: 4 397
От приятелка на която синът е 7 клас, знам , че от 5 започна да купува тук зад нас има една книжарница и има втора ръка учебници. Та купува ги на 15 като разбере по кое издателство ще учат и накрая на годината ги връща и те и връщат част от парите . Ако ли не купуват се нови и след това има доста борси който изкупуват учебниците.

Мойто двамата днес на на Искъра със свекърите за риба и ей сега Митко ми звънна да ми каже как Никол хванала 4 огромни/ за нея де/ риби , после щял да ги знима и да ми ги прати  Heart Eyes

# 727
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
За учебниците имахме обща /целия випуск/ родителска среща и ни обясниха, че учебниците са безплатни, но не и помагалата /сборници и учебни тетрадки, а такива все още имат/ и август на сайта на училището ще сложат кой клас при кого ще е и по кое издателство ще са учебниците, че да си ги набавим с явгустовското намаление на книжарниците /пускат едни талончета за 20-25 % отстъпка за ученически материали/, но учебниците за часа на класния, втори чужд език не са безплатни, но пък ще учат по тях и 3-те години и излизат по 10 лв на година.

Тsv, чудни планове, искам и аз на ластик да играя и да карам колело......
аз се опитвах тази сутрин да си спомня как се играеше на ластик, а щерката ме застреля, че на лагера играели и се опита да ми обясни точно как, та ластика ще е задължителен. Чудя се за обръча  newsm78 дали ще имаме място в колата да го принесем, че покрай худ. гимнастика имаме няколко оцелели обръча, а аз като малка много обичах да въртя обръч, а тя  въпреки че беше състезател така и не се научи да върти обръч, какво ли друго не правеха с него, но не и обикновеното въртене...

# 728
  • София
  • Мнения: 13 230
От приятелка на която синът е 7 клас, знам , че от 5 започна да купува тук зад нас има една книжарница и има втора ръка учебници. Та купува ги на 15 като разбере по кое издателство ще учат и накрая на годината ги връща и те и връщат част от парите . Ако ли не купуват се нови и след това има доста борси който изкупуват учебниците.

За тях може.. за нашия випуск учебниците са безплатни до 7 клас вкл., купуват се само помагала  Peace

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 5 038
И за тези, които завършиха 7кл. тази уч. година, също бяха безплатни. Ще купуваме учебници от 8 -ми... Wink
Учебните помагала се купуват обикновено с обща поръчка на класа /по -лесно е, а и има отстъпка, която остава за класа/, но ако имате от кой да ги вземете вече ползвани, няма смисъл да се купуват, говоря за тези, в които не се пише - сборници, атласи и т. н.

# 730
  • Мнения: 1 230
И аз ще чакам родителска среща, да ни кажат какво да купуваме.
 Досега и при нас купуваха за целия клас помагалата и така имаше някакви отстъпки, тях ги ползвахме за допълнителни неща - големи карти по ЧП, материали по ДБТ и разни подобни.
Нито знам кой ще му е класен, нито по кой предмет кой ще му преподава.

# 731
  • Мнения: 14 133
Не знаем още нито класната, нито дали няма да им разтурят класа.  newsm78
В 4-те класа, които завършиха имало деца за 3 паралелки. Нашият е най-голям, с най-силните ученици на випуска, задружни, с топли отношения, без агресия. Всички учители, които влизаха при тях досега, много ги харесват. Така каза госпожата им. Надявам се да не ги разделят.   Praynig
Учебниците и при нас са безплатни до 7-ми клас, но помагалата и учебните тетрадки ще купуваме.   Peace

# 732
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това футболът като някаква епидемия изглежда.

и аз мисля така. Пък тоз спорт органически го ненавиждам. Вижда ми се изключително тъп (дано не обиждам някого).
И моят се опитва да рита... Вече има някаква идея какво се прави на игрището, но сме в начални стадии. Дано там си остане. Понякога играя тенис на маса. и там е в самото начало, но поне аз приветствам тоз спорт. Обаче от 6-8м. нали малко понатежа и много се зори с тичането. Вечно е изпотен.
Учебниците са безплатни до 7клас. НО...
Всички атласи, уч. помагала, уч. тетрадки се купуват. Сумата варира около 50-ина лв.  Mr. Green Аз си пазя доста неща, но няма да се размина без нови уч. тетрадки.
И при нас ще има трансформации на класове... Най-добрите ни ученици са се преместили в друго школо и много ми домъчня от този факт. Сега да видим как ще е в "новия" клас.
Моят също е в пълен релакс. Спи се до 11-12ч., ляга се около 01-02ч. и вскчо е с главата надолу. Затова мисля, че го зове бабиндом. Twisted Evil

 emonaem  - добре дошла   bouquet Тук е уютно и приятно  Hug

# 733
  • Варна
  • Мнения: 616
 emonaem  - добре дошла   bouquet

 За съжаление лагерът за Дари приключи в сряда вечерта Sad Госпожата ми се обади в 23:00 и каза, че са извикали бърза помощ заради нов пристъп и да отидем да го приберем. Та се грабнахме с баща му и в 7 сутринта бяхме в Чепеларе. Дари се разтрои, не искаше да си тръгва - толкова много му харесваше лагера Sad Снощи пак плака Sad Нашата лекарка е в понеделник на работа, вчера ходихме при заместника и, обаче нещо не ми вдъхна доверие - прати ме на алерголог  Rolling Eyes Ще изчакам да видя и нашата какво ще каже.
 На Мони и взеха мярка за шина, че зъбите и започнаха да се разместват много бързо изведъж и да заемат мястото на изваденото зъбче.
 Писна ми вече, то нямаше спирка с лошите новини и събития Sad Нямам сили вече - не мога да спя, не мога да ям....Чувствам се не на 35 ами на 105 Sad
 Днес имам РД ама хич не ми е до празнуване и торта не съм правила, за това ще почерпя виртуално с бонбони
 

  За учебниците - при нас се купуват само помагалата, но чакам класната ни да постне списъка във фейсбук групата. Жената се е постарала и направи 2 групи - една за класа и една само за родителите Simple Smile

# 734
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mishelin, ЧРД   bouquet

Дано вече само хубави емоции ти предстоят  newsm67

Общи условия

Активация на акаунт