Русия 1

  • 1 055 890
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 13 575
  • Мнения: 45
Горе беше написано, че не харесвам Путин, не ме разбирате правилно.
Не е виновен Путин, всеки на неговото място щеше да е същия сатрап. С приятелчетата олигарси, убийства на неудобни като подаръци за рожденни дни и всичките му салтанати. Хората са алчни и ненаситни, всяка власт развращава, абсолютната власт развращава абсолютно. Виновни са милионите малки путинчета, дето държат лидера си на върха и са му дали власт да коли и беси както му харесва. Та не-харесването ми е повече насочено към руснаците, към тая голямата маса от руснаци, които имат нужда от тази абсолютна фигура на чело. Независимо дали ще е някой император, 'безсмъртният' Сталин или Путин сега. Това не ми харесва и в България всъщност, че вечно чакаме някой да ни оправи. Все някой друг е виновен, някой друг трябва да се погрижи. Хората едва ли не очакват, че ако Путин дойде да ни управлява за 0 време ще цъфнем и вържем, а реалноста е, че и Сталин да се върне от гроба, нашите мутри за 2 дена ще си го върнат обратно.
 
И влизаме малко в офтопик, но това за градовете не е така. За САЩ съм съгласна, въпреки, че освен двата най-банални града там - друго не съм видяла. Но освен двете крайбрежия, ако се вярва на нещата, които съм чела и гледала, колкото по-навътре в континента влизаш, толкова по-странни и ненормални стават нещата.
Но за Европа не съм съгласна, ако сравниш едно германско село с едно руско, разликата е космическа. Даже не германско, гръцко вземи, в северна Гърция, дето е най-западналия район, селцата им са с поддържани къщи, с тракторчетата, гледат си земята. Въобще не може да се сравнява с нашите села.

# 13 576
  • Мнения: 12 318
Горе беше написано, че не харесвам Путин, не ме разбирате правилно.
... Та не-харесването ми е повече насочено към руснаците, към тая голямата маса от руснаци, които имат нужда от тази абсолютна фигура на чело.
Съжалявам, че грешно съм изтълкувала това мнение като израз на неприязън към самия Путин, а не към руснаците.
... лилипутин действа смело и със самочувствие.
Налива милиони в пропаганда и до там му стигат международните успехи май.
Не разбирам хора, които го защитават, честно, не мога.
Ще вземеш народ, дето е дал толкова на световната култура, писатели, композитори, учени и ще го докараш до сегашното му положение.До скоро дори щатите като искаха да пратят нещо в космоса ползваха руски ракети. Такива умове се раждат в Русия ... и бягат, защото джуджето е създало обстановка на мракобесие и страх.  

Но съм съгласна, че е трудно да се намери статистика, която да подкрепя тезата, че Путин е бил пагубен за страната си.

Разбира се, ако "не-харесването" е насочено най-вече  "към руснаците, тая голямата маса от руснаци",  независимо дали я управлява "някой император, 'безсмъртният' Сталин или Путин сега",  тогава наистина няма нужда от търсене на аргументация.  Всеки е в правото си да изпитва какви ли не ирационални чувства, включително русофобия.

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 16:18 от Vapor

# 13 577
  • София
  • Мнения: 2 027
Проблема не е че Путин е "кучи син", проблема е, че не е "наш кучи син". Иначе няма извращение което да не може да се преглътне или да бъде оправдано , стига да е в името на борбата за истинската демокрация.

# 13 578
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 465
Относно китните немски селца, тракторчетата, стопанствата и прочие, от кои години в Германия има частна собственост? Дори в бившата ГДР която се сля с тогаващната ФРГ нещата по селата не са съвсем като за снимка и самите германци не искат да живеят в бившата източна. Какво очаквате тогава от дивия руски север, бил комунистически двойно по-дълго време? Може ли да се сравнява територията на Германия с тази на Русия и най-вече условията при втората, където има зони с климат падащ под -60 градуса, където дори пиенето на вода се превръща в предизвикателство, защото преди това трябва да отидеш да си изрежеш лед от близката река, понеже наблизо няма магазини, и никаква канализация не би оцеляла в замръзналата земя? Примерът с Германия и Гърция и сравненията с Русия са абсолютно невъзможни Naughty
Де да имаше един Путин и за нас. Мен лично срам ме хвана като гледах кадри от срещата, какъв български цървул ни излагаше там  #Puppy dog

# 13 579
  • Мнения: 35
Все някой друг е виновен, някой друг трябва да се погрижи. Хората едва ли не очакват, че ако Путин дойде да ни управлява за 0 време ще цъфнем и вържем, а реалноста е, че и Сталин да се върне от гроба, нашите мутри за 2 дена ще си го върнат обратно.
Госпожо Камарева,
Мнението Ви звучи доста популистично актулано, но по мое скромно мнение се основава на недостатъчно познаване на историята. Затова позволете да не се съглася с Вас!
Ако Другарят Сталин се върне от гроба с неговите методи за държавно управление, за два дена, не мутрите ще го върнат в гроба, а мутрите ще бъдат обявени за безследно изчезнали в посока близките гробища.

# 13 580
  • Мнения: 6 122
Това да харесваш Путин, защото бил вдигнал страната в международен план, е като да харесваш Боко, защото напоследък  медиите го лансират като голям международен играч. (което е тъп виц, нашия даже родния си език не може да говори правилно, камо ли чужди, да не говорим за липсата му на опит и такт)
В много отношения може да се нарпави паралел между двете държави, бедни, корумпирани, имат по няколко града, които стават за живеене, в останалите условията са обективно по-зле. И двете се управляват от тъпо службарче с големи амбиции.
И докато нашето е доста тъпичко и поради това му липсва размах, лилипутин действа смело и със самочувствие.
Налива милиони в пропаганда и до там му стигат международните успехи май.
За вътрешните какво да говорим, Русия води в класациите по убийства, самоубийства, наркомания, първи или втори са в света по разводи на глава на населението, толкова за 'изконните им христиански ценности', даже май и Путин е разведен.
Не разбирам хора, които го защитават, честно, не мога.
Ще вземеш народ, дето е дал толкова на световната култура, писатели, композитори, учени и ще го докараш до сегашното му положение. До скоро дори щатите като искаха да пратят нещо в космоса ползваха руски ракети. Такива умове се раждат в Русия ... и бягат, защото джуджето е създало обстановка на мракобесие и страх. Гестапо ряпа да яде. Най-големия капитал на една държава са хората, а Путин не само, че не си ги пази, той активно ги и гони. И затова 120 милиона държава с неограничени ресурси има по-малко БВП от Италия.

Пълни глупости.Grinning При Владимир Путин руснаците дръпнаха стабилно нагоре икономически и през следващите 6 години ще вървят стабилно нагоре, икономиката на Руската федерация се развива много добре при текущите условия - нисък курс на рублата и високи цени на петрола.
Камарева, само да не вдигнеш кръвното от яд, като видиш новия аеропорт в Крим. Grinning






Да, неоспоримо е че Путин стабилизира анархията след падането на комунистическият режим и наистина ги върна обратно на световната сцена, включително и в топ 10 на най-силните икономически страни. Но икономическият им ръст е много бавен, макар и стабилен и са основно икономика, основана на газ, петрол, нефт, метали и всички природни изкопаеми богатства, на които Русия е особено богата.  Не могат по никакъв начин да сравнят ръста си с Китай, например. Юанът стана резервна валута на МФВ, а рублата, рублата...никой не я иска в джоба си. Дори и самите руснаци. Като стана дума за Крим, построиха и 19 километров мост, свързващ полуострова със сухоземната част. Мисля даже, че и газопроводи има под него. Путин си удържа на обещанието и вдигна пенсиите на пенсионерите в Крим. Та нещата никога не са само черни или бели.

# 13 581
  • Мнения: 4 479
Китай за да постигне днешните успехи е тръгнал от края на 70-те ине се отклонява от него през ясичките тези години и смяна на управниците.
Тези неща не стават от днес за утре.

Да не говорим, че си има и азиатски особености, които помагат, но никъде в Европа няма да сработят.

# 13 582
  • Мнения: 2 375
Започва световното. Как мислите, ще има ли безредици? Дали Путин ще забрани? В Испания имаше програма колко опасно ще е.
Бойци - фанати. Тренират рукопашен бой в гората, според испанците, бойци от войната в Украина и Авганистан. Готови да умрат за каузата.

Последна редакция: сб, 09 юни 2018, 17:06 от _silence_

# 13 583
  • Мнения: 1 945
Ще бъде най страхотното Световно по футбол което са виждали хората по света ..нещо като УУАААЛ ефект .
Самото откриване, представянето на стадионите , градовете , закриването ще бъде зашеметяващ -очаквам го с нетърпение и броя дните 1, 2, 3, 4, 5 ...

# 13 584
  • Мнения: 2 375
За сега всичко върви добре. Показаха по новините колко са учудени испанските футболисти. Кожени седалки (дадоха как ги разглеждат). Огромни плазми на самото игрище. Дори тревата изкосена в центръра с формата на бик (символ на Испания).

Последна редакция: нд, 10 юни 2018, 16:50 от _silence_

# 13 585
  • Мнения: 3 963
Е, те ги умеят руснаците тези неща отколе време. Не само те разбира се, но си обичат да се показват.
Тия небостъргачи за какво ги боднаха там... дет' хич не се връзват? Всеки път когато видя снимки с тях се улавям, че през ума ми минава безпричинното "бе... да покажат, че ги могат"

# 13 586
  • София
  • Мнения: 3 440
Къде ги гледате тези бикове и небостъргачи?

# 13 587
  • Мнения: 2 375
Аз само се моля да няма атентати и безредици. Пък да показват каквото си искат, ако има какво.

# 13 588
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ако под небостъргачи имате в предвид бизнес центъра в Москва - на много хубаво място са си, и не са изникнали като гъби от вчера.

# 13 589
  • Мнения: 3 963
Хубаво е мястото, да. Ама онези там старите им островърхи чудеса някак носят друго усещане. Нищо де - нека си правят хората. ИмАло в Дубай осукан небостъргач... няма проблем - те тука един съвсем осукан. Засега са малко на брой и като за бизнес център добре. Само да не залеят всичко с тях щото някак съвсем ще се сблъскват епохите така.
Малко като новия маяк в Санкт Петербург. В някакви коментари за Питер много се смях като прочетох една рускиня да пише "Хубаво е. Но и без него добре си живеехме".

Просто не ми се иска руски град да заприлича на някой от многобройните мегаполиси с небостъргачи като Шанхай, Сингапур, Дубай, Ню Йорк Те са си друг народ, друга душевност. Не е нужно да приличат на целия свят. За съжаление глобализацията щеш-нещеш засяга всичко.

Общи условия

Активация на акаунт