Русия 1

  • 1 067 944
  • 23 590
  •   2
Отговори
# 5 445
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нищо подобно не съм написал. Можеха например да наложат
санкции на Израел,за неспазване на човешките права или за
анексиране на земи, да я признаят за държава.Но за това се
иска нещо повече от кинти.

# 5 446
  • Русе
  • Мнения: 11 925
  Америка пак е вдигнала мерника на Русия и се е "загрижила"  за  сигурността на Европа. Нищо хубаво не следва от "Загрижена" Америка http://www.dnevnik.bg/sviat/2016/02/02/2696891_obama_iska_4_puti … _za_otbranata_na/

# 5 447
  • Мнения: 12 337
Ама като им ги дават парите, ако обичат да не им диктуват нещо, само да дават, да дават и повече да дават, защото са длъжни.

Общо взето никой не дава от филантропия, а най-вече там където иска да го слушат или вече го слушат, за да продължат да го слушат. Няма спор, че САЩ в тези си желания държи лидерството.


  Америка пак е вдигнала мерника на Русия и се е "загрижила"  за  сигурността на Европа. Нищо хубаво не следва от "Загрижена" Америка".
Миналата година си обновиха военната доктрина. Враговете на глобалната сигурност са Русия, Иран, Северна Корея, Китай, ИДИЛ - в този ред. Нормално е да вземат мерки да пазят света - също тъй от добро сърце, както помагат.
http://www.jcs.mil/Portals/36/Documents/Publications/2015_Nation … tary_Strategy.pdf

Последна редакция: пт, 05 фев 2016, 15:15 от Vapor

# 5 448
  • Мнения: 6 122
Нищо подобно не съм написал. Можеха например да наложат
санкции на Израел,за неспазване на човешките права или за
анексиране на земи, да я признаят за държава.Но за това се
иска нещо повече от кинти.

Съгласна съм. Израел е държавата с най - много нарушения на директивите на ООН. Лидерство по незспазване на човешки права. Ама къде бяха руснаците? Защо не се опитаха да "накажат" Израел? Нали са от "добрите"?

Цитат
Общо взето никой не дава от филантропия, а най-вече там където иска да го слушат или вече го слушат, за да продължат да го слушат. Няма спор, че САЩ в тези си желания държи лидерството.

Така де, то малко като спора дали благотворителността трябва да е от сърце или от ПР. Какъвто и да е мотивът е без значение, когато ще спаси човешки животи. Той и Бил Гейтс си раздаде на два пъти милиардите и дали е ПР или добро сърце за африканските деца е последна грижа. Защото беднякът и без да му дадеш пари ще те слуша, нали така? Просто няма избор, ще слуша и без пари. Не знам защо се подценява толкова много даването на пари. Сякаш наистина растат по дърветата.

# 5 449
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
  Америка пак е вдигнала мерника на Русия и се е "загрижила"  за  сигурността на Европа. Нищо хубаво не следва от "Загрижена" Америка http://www.dnevnik.bg/sviat/2016/02/02/2696891_obama_iska_4_puti … _za_otbranata_na/

Тях ги гони нещо яко  шизофренията. От една страна Русия е слаба регионална
държава с кофти армия и икономика от друга,са силата с която се съобразяват.

# 5 450
  • Мнения: 6 122
  Америка пак е вдигнала мерника на Русия и се е "загрижила"  за  сигурността на Европа. Нищо хубаво не следва от "Загрижена" Америка http://www.dnevnik.bg/sviat/2016/02/02/2696891_obama_iska_4_puti … _za_otbranata_na/

Тях ги гони нещо яко  шизофренията. От една страна Русия е слаба регионална
държава с кофти армия и икономика от друга,са силата с която се съобразяват.


Изобщо не се съобразяват. Просто гледат да нямат конкуренция никъде и ако случайно имат и най - малък намек за такава, застават нащрек. Нищо нечувано или ново. Все пак Русия е най - голяма като територия и богата на ресурси.

# 5 451
  • Мнения: 12 337

Така де, то малко като спора дали благотворителността трябва да е от сърце или от ПР. Какъвто и да е мотивът е без значение, когато ще спаси човешки животи. Той и Бил Гейтс си раздаде на два пъти милиардите и дали е ПР или добро сърце за африканските деца е последна грижа. Защото беднякът и без да му дадеш пари ще те слуша, нали така? Просто няма избор, ще слуша и без пари. Не знам защо се подценява толкова много даването на пари. Сякаш наистина растат по дърветата.

Ами не е точно така, че без пари ще те слуша. Тоест може да слуша, но не теб. Мотивът - с едната ръка вземаш /насочваш в руслото на своите интереси, та дори и в ущърб на страната-получателка на благотворителността/ , с другата ръка спасяваш човешки животи, не е точно случаят на Бил Гейтс, та ако ще и при него да е ПР.

Изобщо не се съобразяват.

В Сирия май не потръгна без съобразяване. Да видим какви лостове са готови да задействат. Все пак трябва поле за благотворителност да се създава.

# 5 452
  • Мнения: 1 479
О, да, ще ви дадем храна, а вий стойте ниско наведени. Страхотна помощ. Joy
Ако разчитаха само на руската помощ досега щяха да бъдат вече легнали под земята. Руската помощ е минимална - през 2015г е само 5,3 млн долара.   Най голямата сума е била 10 млн през 2013г.

За сравнение през  2015г американската помощ за палестинците е била 370 млн, т.е. те са давали и дават най много пари за издържането на тези нехранимайковци. Без тези пари ще умрат от глад

Поне един път напиши нещо свястно.  Joy

# 5 453
  • Мнения: 6 122

Така де, то малко като спора дали благотворителността трябва да е от сърце или от ПР. Какъвто и да е мотивът е без значение, когато ще спаси човешки животи. Той и Бил Гейтс си раздаде на два пъти милиардите и дали е ПР или добро сърце за африканските деца е последна грижа. Защото беднякът и без да му дадеш пари ще те слуша, нали така? Просто няма избор, ще слуша и без пари. Не знам защо се подценява толкова много даването на пари. Сякаш наистина растат по дърветата.

Ами не е точно така, че без пари ще те слуша. Тоест може да слуша, но не теб. Мотивът - с едната ръка вземаш /насочваш в руслото на своите интереси, та дори и в ущърб на страната-получателка на благотворителността/ , с другата ръка спасяваш човешки животи, не е точно случаят на Бил Гейтс, та ако ще и при него да е ПР.

Да, де ама има и друг мотив - с двете ръце вземаш, пък нищо не даваш. Гледали сме го вече, че и последиците от него още ги виждаме.

Не е случаят на Бил Гейтс така е. Давам го за пример, защото аз подобен аналог сред "добрите" руски олигарси не съм видяла, камо ли цялата държава да дава на някого нещо. Бедният и слабият слуша и за без пари, защото иначе и жив няма да е. Просто някой се е сетил, че когато дадеш пари на някого, ще изкараш от него още повече. Това е като да знаеш, че колкото по - осигурен е работникът ти, толкова е по - продуктивен. Страхът никога не дава резултат, като този с парите и свободата. Видяхме го и през комунизма, който накрая се срути.  Та затова едни държави са големи и богати, защото техните богаташи и управляващи знаят, че само по - този начин могат да са още по - богати и силни.

# 5 454
  • Мнения: 12 337
Страхът никога не дава резултат, като този с парите и свободата.

Иначе съм съгласна, но мисля, че да се говори за "страхът" срещу "парите" /свободата я изключвам по презумпция/  в основните страни, получателки на помощ е просто смешно. По-скоро е "давам ти нещо, колкото да не умреш и да си ми под ръка при нужда /или защото имаш нещо интересно, или защото местоположението ти е интересно/".
http://www.globalhumanitarianassistance.org/countryprofile/unite … es#tab-recipients

Не съм търсила данни за хуманитарната помощ за Сирия след 2013, но сигурно и тя се е увеличила, спасяват човешки животи.

Последна редакция: пт, 05 фев 2016, 15:59 от Vapor

# 5 455
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Свободата !!!!  Joy Joy Joy Joy Joy
Не ставайте  наивни. В Евро-атлантическите ценности
това е празна дума използвана за залъгване на такива
още  не изповядващи тези  "ценности". Сега сме също
толкова свободни и надупени пред САЩ и сие, както и
след 1944 пред СССР.

# 5 456
  • Мнения: 9 052
Страхът никога не дава резултат, като този с парите и свободата.

Иначе съм съгласна, но мисля, че да се говори за "страхът" срещу "парите" /свободата я изключвам по презумпция/  в основните страни, получателки на помощ е просто смешно. По-скоро е "давам ти нещо, колкото да не умреш и да си ми под ръка при нужда /или защото имаш нещо интересно, или защото местоположението ти е интересно/".
http://www.globalhumanitarianassistance.org/countryprofile/unite … es#tab-recipients

Не съм търсила данни за хуманитарната помощ за Сирия след 2013, но сигурно и тя се е увеличила, спасяват човешки животи.

Vapor ами това е принципа на мафията или се лъжа? Италианската мафия имам в предвид. А пък при една обиколка из Италия четох някъде същия този принцип за Римската Империя. ще потърся информация.

# 5 457
  • Мнения: 5 755
Да де, ама не по силата на късмета БМВ е БМВ, пък ладата, лада или епъла не е правец. Wink И ъкъл си трябвааа и ъкъл, не става само с късмет.
Като стана въпрос за Лада. Преди няколко дни изпърпори една такава покрай мен, може и Жигула да е била, така и не се научих да ги различавам. Та си мислих тези хора сателити и спътници имат, ракети, летят в космоса. Говорят как имат  супер модерни оръжия. За толкова години как една свястна кола не направиха.

# 5 458
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не им се отдава Simple Smile. А и
не им е приоритет явно.

# 5 459
  • Мнения: 6 122
Свободата !!!!  Joy Joy Joy Joy Joy
Не ставайте  наивни. В Евро-атлантическите ценности
това е празна дума използвана за залъгване на такива
още  не изповядващи тези  "ценности". Сега сме също
толкова свободни и надупени пред САЩ и сие, както и
след 1944 пред СССР.

Е хайде стига. И за слепец е ясна огромната разлика между сега и времето, в което не смееш да влезеш в църква, ослушваш се, защото навсякъде дебнат доносници, не смееш да разказаш публични вицове за властта, имаш право на една скапана панелка, чакаш 20 години за....лада, точиш лиги пред Кореком и т.н. и т.н. Изобщо, ама изобщо не може да става сравнение между комунизма и сега.
Да, има и свобода, има и цивилизация, за която руският принос гравитира мъничко над нулата.

Цитат
Та си мислих тези хора сателити и спътници имат, ракети, летят в космоса. Говорят как имат  супер модерни оръжия. За толкова години как една свястна кола не направиха.

Не само това. Едно нещо свястно не направиха, свързано с наука и технологии. Да, имат писатели, поети, художници, един Мнеделеев и Лобачевски и до тук. Ако чакахме на тях, нямаше да имаме никакъв прогрес. Вероятно с каруци щяхме да се движим, защото тя и ладата, не е техен патент. Крали са от фиат.

Общи условия

Активация на акаунт