Русия 1

  • 1 113 550
  • 23 588
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 3 882
Пламене , договорите по Южен Поток никой не ги е виждаЛ - нито сЛужебното правителство ,
нито сегашното , скрити са !!
страната е подписала договори за милиарди и не е известно какво точно пише на тях !!!
и не мога да разбера как някой страда от прекратяването на Ю.Поток ....

Премиерът Бойко Борисов се обърна към парламента с молба да възложи на правителството "силово" да получи подписаните договори за "Южен поток".

# 901
  • Мнения: 5 239
То бива глупости ooooh!......

Тази сутрин Щонов (сл.министър) каза пред БТВ, че е виждал и чел всички договори и споразумения. Той ги е виждал, на ББ не му ги давали ooooh!.
Томислав Дончев отново, в прав текст каза, че  от нералиазацията на ЮП БГ губи не само пряко, но и коствено като инвестиции, ДДС, работни места, възможности за съвпътващи инвестиции и т.н.

# 902
  • Мнения: 1 479
"Ако Западът ни изключи от SWIFT, това означава война" - Андрей Костин, шеф на руската ВТБ
http://www.blitz.bg/news/article/306236

„Diese Art von Sanktionen würde Krieg bedeuten”
http://www.handelsblatt.com/unternehmen/banken/chef-der-zweitgro … ten/11071276.html

В Совфеда допускат ръст на долара до 75 р. В Думата има предложение за деноминация на рублата  с цел хората "да не ходят с такива пачки"  Laughing

Руската Центробанк официално признава - има опастност за финансовата стабилност на държавата
http://finance.liga.net/economics/2014/12/4/news/41247.htm

То бива глупости ooooh!......
Етиопската парична единица "бир" поскъпнала спрямо рублата с 15%. Laughing

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 10:20 от plamenhk

# 903
  • Мнения: 1 479
То бива глупости ooooh!......
Томислав Дончев отново, в прав текст каза, че  от нералиазацията на ЮП БГ губи не само пряко, но и коствено ...
Само глупав или платен държавник може да строи нещо, което не знае как ще плати и експлоатира. Днешните управляващи не могат да обяснят поведението си и твърденията, че „Южен поток” е необходим на България.
Твърди се, макар и да не е потвърдено, че България ще вземе огромен кредит от Русия – 4 милиарда при 4.5% лихва, за да построи тръбата. Това би означавало, че България ще плаща на Русия над 360 млн. лева лихви всяка година до връщането на кредита. Така едновременно ще й прави бизнеса и ще й плаща лихви.

Никога няма да могат да се съберат тези пари. Главницата от 4 милиарда ще си стои и България ще вади пари от джоба си, за да поддържа експлоатацията на компресорни станции и т.н.

Русия не е доказала, че може да нагнети и достави на българския бряг 63 милиарда кубически метра газ, тъй като има физични закони и технологични невъзможности. Русия е постигнала най-високото налягане на компресорните си станции от 154 атмосфери на своя бряг за „Син поток”. За „Южен поток” трябват 350 атмосфери. При нагнетяване с налягане 154 атмосфери Русия ще може да достави на българския бряг едва 17 милиарда кубически метра газ с изходно налягане при Варна от 27-28 атмосфери. Този газ ще го докарат до нашия бряг и трябва да го отклонят към Турция и Гърция. За Европа няма да има газ. Тук са поставили България на един стенд и я форсират да подписва споразумения, да прави неща, които засега не могат да бъдат реализирани.

Условията за построяване и експлоатация са неясни, непоследователни, а ние се хващаме сляпо на руските схеми. Това е недопустимо. България ще загуби много. Няма да спечели, категорично. Поколения ще стоят и ще чакат от умрял писмо. Никога няма да се изплати това строителство. Проектът тръгна от под 1 милиард, вече е 4 милиарда, ще стане и 5, и 6 и т.н. така, както „Син поток” се оскъпи пет пъти.
Подробно:
http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8 … D0%B7_361529.html

ПС. Препоръчвам да прочетете статията !!!  Много е хубава !!!

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 11:42 от plamenhk

# 904
  • Мнения: 14 478
То бива глупости ooooh!......

как не ви е срам да продължавате с дебелашките лъжи и то след като толкова вода изтече вече и титаник потъва...

Ето ви едно полезно четиво:
http://www.mediapool.bg/denyat-h-v-koito-putin-otchete-gravitats … a-news227931.html
и от него:

Забележете, проектът няма финансов модел, няма тарифна структура, няма обвързващи договори за изкупуване, няма и гаранции от руска страна за приходите ни - наши и другите страни в проекта. Не е нужно човек да е магистър по корпоративни финанси, за да направи прозаични сметки по стария изпитан метод на майстор Кольо Фичето - от едната страна "имам да давам", от другата - "имам да вземам".

Беззаветно верните привърженици на реализацията на "сляпо" на "Южен поток" носят отговорност за близо 3.5 милиарда лева загуби по предишните геополитически флиртове на Първанов и Овчаров - предоговорения газов договор през 2006 г., проекта Бургас-Александруполис и проекта АЕЦ "Белене". Не виртуални, а доказани и инкасирани от българската държава. Ако си изпълнителен директор на банка и причиниш подобни загуби и фалит - защото това е състоянието на българската енергетика в момента именно поради посочените загуби - не само, че незабавно си уволнен, но и губиш правото да заемаш подобна длъжност пожизнено. Губиш и моралното право да даваш съвети и да коментираш от името на обществения интерес професионални теми.

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 11:44 от Герри

# 905
  • Мнения: 1 479
Русофилството в България е достигнало до идиотство
И ние по примера на големият брат:

http://cs323618.vk.me/v323618692/8bc2/ygl-ZofnHPY.jpg

 Joy

# 906
  • Мнения: 14 478

По темата: Според мен Путин блъфира, за да накара българите да заемат по-недвусмислена позиция. Съвсем скоро ББ ще ходи да му се моли и Южен поток все пак ще има.
На какви хапчета си?

# 907
  • Мнения: 1 479
Съвсем скоро ББ ще ходи да му се моли и Южен поток все пак ще има.

Голям път го чака Високо се е изкачил Володя. Joy

А ти помни:   People No Good




# 908
  • Мнения: 2 752
То бива глупости ooooh!......

Забележете, проектът няма финансов модел, няма тарифна структура, няма обвързващи договори за изкупуване, няма и гаранции от руска страна за приходите ни - наши и другите страни в проекта. Не е нужно човек да е магистър по корпоративни финанси, за да направи прозаични сметки по стария изпитан метод на майстор Кольо Фичето - от едната страна "имам да давам", от другата - "имам да вземам".

Беззаветно верните привърженици на реализацията на "сляпо" на "Южен поток" носят отговорност за близо 3.5 милиарда лева загуби по предишните геополитически флиртове на Първанов и Овчаров - предоговорения газов договор през 2006 г., проекта Бургас-Александруполис и проекта АЕЦ "Белене". Не виртуални, а доказани и инкасирани от българската държава. Ако си изпълнителен директор на банка и причиниш подобни загуби и фалит - защото това е състоянието на българската енергетика в момента именно поради посочените загуби - не само, че незабавно си уволнен, но и губиш правото да заемаш подобна длъжност пожизнено. Губиш и моралното право да даваш съвети и да коментираш от името на обществения интерес професионални теми.
Съгласна съм, но все пак, когато подписваш нещо, редно е знаеш какво подписваш. Ето един цитат:

Борисов заяви вчера, че не бил виждал договора за Южен поток и не знаел какви са клаузите му! Това как да го квалифицираме - като глупост вопияща или като невероятен цинизъм спрямо обществото!? Как бе, не знаеш ти самият какво се договори и подписа с Путин в началото на ноември 2010 г.!? Че и куче му подари в знак на топла благодарност! При положение, че още тогава имаше ясни и недвусмислени индикации, че "Южен поток" е в нарушение на европейското законодателство!!!! Явно след нирвана, следва амнезия и то тежка.

Но ние ПОМНИМ! А и в ЕК също помнят! Освен публикация от преди 4 години ще пуснем тук и част от стенограмата на срещата Путин-Борисов в София от която проличава цялото безумие на сегашното официално изявление на Премиера от трибуната на Народното събрание:

“..ВЛАДИМИР ПУТИН: Ние сме се договорили с вас и ще има работа в сътрудничеството между Русия и България в хуманитарната сфера. Бих искал да ви благодаря за това внимание, което вие отделяте за развитието на руско-българските отношения. Точно благодарение на тези усилия в последно време ние можахме да напреднем в много направления и да достигнахме до подписването, както ние набелязахме преди малко с вас, на някои ключови документи. Благодаря ви.

БОЙКО БОРИСОВ: Благодаря ви, искам да информирам колегите, че имахме 15 – 20 минутен разговор на четири очи, на четири очи е символиката на такъв разговор. Самият факт, че господин премиерът Путин със задоволство отбеляза и факта, че искаме днешните разговори да бъдат стенографирани, българското и руското общество да могат да чуят това, за което се договаряме, публично, ясно и открито, защото българските и руските отношения датират много отдавна. Ние нямаме претенциите да поставяме ново начало, но имаме претенциите да ги поставим на прагматично начало, взаимно изгодно за двете държави. Нещо повече, след като Европейският съюз прие Русия за стратегически партньор, заедно с премиера Путин информирахме европейския комисар по енергетика господин Йотингер, за да дадат своето становище по договора и устава на новото дружество. Нещо повече, те изпратиха и свой представител, който да участва днес и да присъства на подписването, защото „Южен поток” е европейски проект и ще доставя газ на много държави в Европа и с бързото си експедитивно подписване и спазване на пътната карта, дори предсрочно с няколко месеца, ние даваме пример за прагматична работа по общи взаимноизгодни проекти.”


А ето я и въпросната публикация от преди 4 години, за която става въпрос в цитата:
http://www.euinside.eu/bg/news/ec-south-stream-is-not-a-european-project

# 909
  • Мнения: 1 479
Цената на нефта може да достигне през 2015  40 долара според някои аналитични прогнози в САЩ.

Oil Shock Streaks Across Globe From Moscow to Tehran to Caracas. Ready for $40?
http://www.bloomberg.com/news/2014-11-30/oil-at-40-possible-as-m … acas-to-iran.html

Мащабно изтичане на мозъци от Русия:

Russia's Brain Drain Is Astounding
http://uk.businessinsider.com/russia-brain-drain-putin-ukraine-crimea-2014-12

Russia's Next Crisis: A Brain Drain?
http://nationalinterest.org/feature/russias-next-crisis-brain-drain-10961



Число людей, покидающих Россию, взлетело до самой высокой отметки за последние 15 лет: 203 тысячи россиян эмигрировали за первые восемь месяцев нынешнего года, продолжая «утечку мозгов», проявившуюся после того, как Владимир Путин был переизбран на президентский пост в 2012 году, пишет Daily Mail
http://nr2.com.ua/News/world_and_russia/Okkupaciya-Kryma-i-voyna … Rossii-86039.html

Изтичането на мозъци - проблем 1 на Русия
http://sibac.info/15052

Бившият министър на икономиката Кудрин счита че за 1.5 години ще бъде изразходван Резервный фонд/Фонд национального благосостояния.
По думите на шефа на "ЛУКОЙЛ" Леонид Федун ниските цени ще се задържат 2-3 години.
Този удар ще има силата на нокаут за Русия., чийто бюджет беше заложен на цена на нефта от 100$

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 10:04 от plamenhk

# 910
  • Мнения: 2 152
Боже, Боже ! Колко рев на чужд гроб ?
Защо не си гледаме хала, а сме седнали да си ревем за Россията?
Няма да има Южен поток - голям праз. Ще си купуваме газ от Турция ...
Какъв ни е проблема? Все ще го купуваме ...
Руснаците емигрирали в чужбина, а Българите - си седят по селата и се радват на благоденствие, заплатите хвърчат из небесата и Европата идва да живее при нас ....
Може би заради емоциите с циганите, всекидневните грабежи и кражби, които изчезнаха с новото правителство ?
Стига вече глупости!

# 911
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 542

E, темата се казва Русия, все пак. Има още поне 999 теми, които бистрят проблемите на родна почва. Просто излизаш оттук, влизаш там и започваш да си гледаш българския хал. 

# 912
  • Мнения: 30
Отворете географския атлас и погледнете какво представлява територията на Русия - това е държава, която си има абсолютно всичко, за да оцелее абсолюто сама, дори целият останал свят изведнъж да изчезне. Проблемът е, че ние, с влизането в НАТО и ЕС, обърнахме гръб на една нация, която е дала 200 000 жертви, за да има днес държава с името България. Такива недостойни постъпки се помнят не само от руснаците, но и от западняците, на които им е пределно ясна безнравствената същност на българите и затова в ЕС ни е отредена ролята на заден двор и такива ще си останем, защото това си заслужаваме...

# 913
  • Мнения: 2 152

E, темата се казва Русия, все пак. Има още поне 999 теми, които бистрят проблемите на родна почва. Просто излизаш оттук, влизаш там и започваш да си гледаш българския хал. 

Много ти благодаря .... и те съветвам да прочетеш и поста след твоя
А къде ще влизам си е моя работа, както и моето мнение си е мное и не ти натрапвам, нито пък те съветвам каквото и да е.
Ясен ли съм?

# 914
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 542
...А къде ще влизам си е моя работа, както и моето мнение си е мное и не ти натрапвам, нито пък те съветвам каквото и да е.
Ясен ли съм?[/color]

Само че това се отнася и до всички останали участниици в тази тема, т.е. какво ще бистрят, чии хал ще гледат, какви глупости ще пишат си е тяхна тработа. Този ти пост е противоречие с предишния, където държиш сметка какво се пише в темата. А аз сега ясна ли съм?

Общи условия

Активация на акаунт