Избор на прахосмукачка

  • 248 773
  • 903
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 33
Може ли за мнение за тази прахосмукачка Miele Complete C2 Tango EcoLine .

# 781
  • Мнения: 269
Какво ви е мнението за тази: https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%81%D0%BC%D … D1%8F%D1%89%D0%B0

В промоция са и 100 лв. по - ниско е супер като предложение. Според вас ок ли е. Като гледам има всичко, което искам, по - голяма е, но пък това не ме притеснява. Да я взимам ли?
  Аз си взех такава. Доволна  съм. Само търся качествен препарат за пране, че този в комплекта не ми се струва надежден.

# 782
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 787
Препаратът за пране,  който се продава с прахосмукачката,  е много качествен.  Моят свърши и ще търся да купувам.  Задължително се ползва с антипенителя,  иначе се пени много и прахосмукачката започва да мени оборотите,  все едно вие. Изпитано е - събрах с нея малко разпилян прах за пране и докато се усетя,  че прахът се е разпенил много в кофата и това е причината да вие на умряло,  бая се стреснах. Спирах,  пусках,  тя тръгне нормално и след 10 секунди започва да намаля сама оборотите на двигателя. Накрая, като отворих контейнера,  пяната беше солидно количество. Затова е хубаво да се пере с препарати,  препоръчвани за машинно пране и да се ползва антипенител. 

# 783
  • Мнения: 269
Препаратът за пране,  който се продава с прахосмукачката,  е много качествен.  Моят свърши и ще търся да купувам.  Задължително се ползва с антипенителя,  иначе се пени много и прахосмукачката започва да мени оборотите,  все едно вие. Изпитано е - събрах с нея малко разпилян прах за пране и докато се усетя,  че прахът се е разпенил много в кофата и това е причината да вие на умряло,  бая се стреснах. Спирах,  пусках,  тя тръгне нормално и след 10 секунди започва да намаля сама оборотите на двигателя. Накрая, като отворих контейнера,  пяната беше солидно количество. Затова е хубаво да се пере с препарати,  препоръчвани за машинно пране и да се ползва антипенител. 
Ето препарата:http://www.emag.bg/preparat-za-pochistvane-na-kilim-zelmer-syvmestim-s-prahosmukachkite-ot-gamata-aquawelt-zelmer-zvca080x/pd/DLH573BBM/?ref=smart-history_2

# 784
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 787
Мерси  bouquet,  в Зора го има и е на същата цена - 15 лв.

# 785
  • Мнения: 1
Здравейте поръчах си прахосмукачка Зелмер Аквавелт плюс,но идея си нямам как да я пусна? 😂😂 Гледахме книжката четохме с мъжа ми и нищо,те 2-а контейнера?Помощщ 😁

# 786
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 787
Вадиш големия контейнер, отваряш капака и сипваш вода. Отстрани на контейнера има деления - 1,3-1,5 литра. Водата трябва да е между двете деления - не повече, не и по-малко. Малкият контейнер се ползва само при пране, а при чистене с водния филтър - не. Той си седи в прахосмукачката празен и не играе никаква роля при почистването. В голямата кофа има една решетка, тя трябва да седи вътре. Отгоре кофата се затваря с капака, пъха се в прахосмукачката, затваря се горния капак, слагаш си която четка искаш, разпъваш кабела и включваш.
В нета има много клипчета, изгледай няколко и всичко ще ти се изясни.

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 17:39 от blue.angel

# 787
  • София
  • Мнения: 13 169
Попрегледах темата, но отгоре-отгоре, пускайки ключови думи.  Embarassed Май не намерих отговорите, които търся.  Blush Старата ми прахосмукачка Самсунг се развали след около 15-годишна експлоатация и въобще не съм наясно със съвременните технологии.

Търся прахосмукачка с контейнер, да е малка и маневрена, за да я влача по-лесно и с минимум консумативи. Загледах се във Филипс, защото пише, че филтрите са миещи се и уж се сменят по-рядко. Първоначално гледахме моделите с Циклон 4, чиито филтри са като хармоника. Ценовият диапазон, който гледаме е 200-300-350 лв. Вчера почти се бях решила за една и видях промоция на модел с Циклон 6. Филтърът ѝ не е от този тип, а е плосък и все едно е от няколко зашити слоя плат и вата. Пише, че се мие. Въпросът ми е има ли особена разлика между Циклон 4 и Циклон 6 и кой от двата вида филтри е по-лесен за поддръжка?

Промоционалната прахосмукачка, която ме разколеба и вкъщи отново остана непочистено е този Филипс

# 788
  • София
  • Мнения: 165
Здравейте, Таня 65 аз имам Филипс 9722/09 и съм изключително доволна от резултата на почистване. Сравнително лесно се чистят филтрите.

# 789
  • София
  • Мнения: 13 169
Здравейте, Таня 65 аз имам Филипс 9722/09 и съм изключително доволна от резултата на почистване. Сравнително лесно се чистят филтрите.

Благодаря!  bouquet

# 790
  • Варна
  • Мнения: 1 778
Най -накрая купихме това
доволна съм ,лека ,маневрена ,с много приставки

# 791
  • Мнения: 1
Добър ден,
Искам да си закупя препоръчаната от вас прахосмукачка Sencor SVC-7CA.
В момента на пазара под този модел излиза , но не е 2000w , а 700w
https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%81%D0%BC%D … encor%20SVC%207CA
В описанието не пише всмукателна мощност
От магазина ми казаха че е между 300 и 350 , но официална информация нямат
В друг форум човек пише , че новите са също 450w , но не знам дали е вярно
Някой има ли отнякъде инфо на новите Sencor 700w дали са също толкова препоръчителни ? 
Търся цена - качество до 200 лв
 Благодаря

# 792
  • Мнения: 48
Здравейте на всички. Изчетох темата, търсейки проблем като моя, но не открих. Преди 3 месеца се реших да си купя от прехвалените прахосмукачки с воден филтър на Зелмер. Взех я от онлайн магазин, не е перяща, а само с воден филтър, модела го има в големите вериги също, но беше без турбочетка, затова я взех онлайн. При пускането и за пръв път всичко беше наред, но след 10 минути чистене, започна едно изключване и включване на прахосмукачката от само себе си. След консултация със сервиза на Зелмер им я изпратих за преглед. Мина близо месец и ми беше заменена с нова, която е изпратена от Представителството на Зелмер. След тест се оказа със същия проблем. Пак я върнах и се оказа че е фабричен дефект на платката и няма оправяне. Поради липса на друг модел с воден филтър, която да не е перяща,с който да я сменят сега очаквам възстановяване на сумата. И започва пак търсене какво да взема. Имайте го предвид когато купувате от тези модели, които са в момента на пазара. Това е въпросния модел, както и всички изглеждащи, като него, но с различни букви http://www.zelmer.bg/for-home/vacuum-cleaners/multifunctional-va … /aquos-829-0-sp-1

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 10:47 от Gqvola

# 793
  • Мнения: 19 501
Зелмер откакто ги купиха Бош нещо...взеха да западат. Язък за доброто име на марката и то точно в прахосмукачки с воден филтър. Как може да нямат един читав модел?

# 794
  • София
  • Мнения: 1 845
Най -накрая купихме това
доволна съм ,лека ,маневрена ,с много приставки


Коя четка ползвате за пода?
Аз си взех същата прахосмукачка, обаче ще търся допълнителна четка.
У нас няма килими и основната четка залепва за пода и няма мърдане понеже мощността не се регулира.
Ползвам четката за твърд под, но не ми е много удобна - тънка и дълга и някои места не мога да ги изчистя, трябва да махам постоянно четката.
Иначе съм много доволна от прахосмукачката. И наистина е страшно лекичка и тиха.

Общи условия

Активация на акаунт