ПОМОЩ!!! Заспива само на ръце!!!

  • 7 256
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 69
Темата ми е много интересна, защото ние сме на 4 месеца и се носехме постоянно до преди седмица. Като казвам постоянно имам предвид 10 от 12 часа от нейния активен ден (т.е. към 9 часа се буди, към 21 вечерта заспива). Роди се малка (2 300 кг) и неочаквано по-рано, и в началото все й треперех. Не желая и аз подобно на svetla_svetla детето ми да плаче - то има нужда да бъде гушнато и обичано, аз имам нужда да го гушкам и обичам, така според мен трябва да започне животът на един човек и доверието му в околните и хората, които се грижат за него не трябва да е под съмнение. В тази връзка всеки плач за носене и гушкане е свързан със стрес за бебето и загуба на това доверие, а аз определено не желая да губя връзката си с най-милото ми същество. И така започнахме носене на ръце, носене в слинг- шал отпред, в слинг с халки, преди месец - в слинг на гърба. Ако в едно съм сигурна, то е че бебенцата са колкото различни, толкова и еднакви, защото не вярвам да има бебе , което да откаже цица и слинг.

Съгласна съм, че една жена трябва да е здрава, за да може да се грижи за бебчето си, а изключителното дондуркане на едногодишно дете (че и по малко) може да доведе до много проблеми. Съгласна съм с това, че децата обичат рутината и всяко хлъзгане настрани отведнъж може да разбалансира живота им. Съгласна съм и с това, че в даден момент (преди да навърши 7  Laughing) детето трябва да бъде приучено да спи и заспива самостоятелно, но не знам дали "остави го да се нареве" е верният път до там. Аз лично бих избрала плавния начин за приучване към всяко нещо (както е написала и galaUSA) и мисля, че той работи и сега при нас, защото някакси Ая реши, че не желае вече да е постоянно на гърба ми и от около седмица прекарва по-голямата част от деня си на гимнастиката. Накрая заспива там сама, докато ние тропаме, говорим и гледаме телевизия. Мисля си, че тя просто знае, че когато пожелае, ще бъде гушкана и кърмена (тъй като сме на поискване) и точно заради това иска "малко време и за себе си"  Laughing , без майка й да я разнася постоянно, обяснявайки й какви уреди има в кухнята. Мисълта ми е, че може би ако станете твърде досадни, малкият фъстък ще пожелае да си отдъхне от вас.  Simple Smile

Честно казано не знам какво да посъветвам авторката, освен да действа плавно, както са я посъветвали и други. Нашето бебче спи между нас, защото само така сънят й е спокоен, но откакто започнаха жегите, я изместих в края на спалнята, за която е залепено нейното легло. Купихме и еднакви чаршафи, за да се сливат напълно леглата и смятам, че когато сме готови за това да спи самостоятелно (все пак смятам да я кърмя изключително), ще започна да я слагам в нейното легло, а впоследствие ще го отделим от нашето.

Svetla_svetla, дано намерите правилния начин за раздяла с носенето и ако случайно си открила някаква идея в моя пост, ще се радвам!

Вече няма да досаждам с липсата си на съвети  Simple Smile , но ще Ви чета с интерес!

  bouquet

Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 01:21 от Valmarie

# 61
  • Мнения: 5
Ели има различни деца,не всички са така само се радвай,че твоето е от тези.... Имам страшно много познати с деца и бебета и всяко едно си има своите номера Wink Ти просто си късметлийка Simple Smile приеми го и не парадирай с това Simple Smile
Хич не съм късметлийка- прочети по горните ми постове. Тя не млъкваше, даже ЛЛ се видя в чудо. Каза, че в цялата си практика по- ревливо дете не е виждала. Сегашното й заспиване е постигнато с много рев от нейна старана и от моя. На ръце сме се приспивали до към 9-10ти месец. По час- два разнасяне на ръце беше, и ако седна рев жесток. пробвах какво ли не- песнички, галене докато е в кошарата, но не, като ме виждаше до кошарата, повече се изнервяше. И започнах да я оставям........но да не се повтарям.

На колко месеца/годинки е била....при нас е същото за спането но не мога да го слушам как плаче а той си е доста гръмогласен и ако пореве повече от 10 мн почва да се тикосва и да повръща..,.

# 62
  • Мнения: 1 630
klavdy, за да не се повтарям- на 3-та страница съм описала всичко, върни се и прочети  Peace

# 63
  • Мнения: 554

Е има, просто ти не си го намерила.

Имам син на 10г и бебе на 4 месеца. Винаги съм била против "диктаторските" методи на възпитание.
Изобщо не слушай "майките", които ти казват остави го да реве, да се дере и ще се научи.
Понеже и аз минах през това, ще кажа, че при нас това не проработи. Оставях синът ми да се дере 2 месеца и пак не се научи. По-скоро подкрепям варианта за плавно преминаване от един период в друг. Ние така се отучихме. Първо права, на ръце, после седнала, после легнала до него го гушках, след това в креватчето ми държеше ръката, като при всеки един етап разказвах приказки или му говорех какво ще правим като се наспиме.

Децата харесват нежния глас на мама. Говори му. Достатъчно голямо е, за да разбира. Имай предвид, че на тази възраст децата започват да се сблъскват със страховете си, за това и иска да го преспиваш на ръце, защото се чувства сигурно.

Съветът ми е да импровизираш, докато откриеш какво ще работи при вас, но плачът не е учител.
Ти си майка и не се казваш Хитлер!

# 64
  • Мнения: 40
Децата ми са с година и девет месеца разлика,каката заспиваше така до към 9 месечна докато не започнах да я кърмя на леглото и така с гърдата по цели нощи,при което се получава друг голям  проблем спането при родителите.на мен също сърце не ми даваше да я оставя да реве,но когато забременях и родих втората принцеса си дадох сметка,че аз съм я научила да заспива на ръце,да заспивам до нея и т.н.и понеже гледането на две бебета без помощ е меко казано трудност още от бебе малката я слагах в кошарата,ядеше и заспиваше защото просто нямах време,разбира се гушкала съм я и съм и давала любовта си,но един 1ас да я друсам на ръце беше невъзможно.
Това което искам да кажа и което не приемах,но научих по трудния начин,е че ние сами учим бебетата си още от родилното на всички тези трудности за нас в последствие.Сега живот и здраве с третата принцеса знам какво да правя.Има си време за гушкане и радост,децата спят по спокойни и стават по самостоятелни ако заспиват сами.
Надявам се да съм била полезна на бъдещите майки и тези с малки бебета, а на авторката пожелавам да открие полезен начин за справяне с проблема.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 884
Точно така, това е начинът!
Като не е научено, няма и от какво да го отучваш. Wink

# 66
  • Мнения: 1 630
Ти си майка и не се казваш Хитлер!
Офффффффффф  Sick ooooh!
Значи, според теб, всички майки, които по една или друга причина не могат да разнасят бебета си (имат 2ро или 3то ревящо бебе или болки в кръста) са "майки" в кавички. ooooh! Методът с постепенното отделяне при нас не работеше (като ме виждаше до нея, още повече се изнервяше). Толкова силно ревеше, че не отразяваше ни песни, ни нищо.... Не съм давала съвети да оставя бебето да реве, просто споделих моя опит, който работи при мен.  Peace  

# 67
  • Мнения: 554
Като поради една или друга причина не могат да разнасят бебетата си, търсят други варианти да ги успокоят, а не ги зарязват самички да се дерат. Това имах предвид Peace Второ или трето бебе не е причина да тормозиш първото, а да го зарежеш само да реве и да се дере, за да се научи си е тормоз.
Като не можете да гледате 2 бебета едновременно, раждайте ги с по-голяма разлика, а не после да се оправдавате с второто за несгодите на първото!

# 68
  • Мнения: 1 630
Като не можете да гледате 2 бебета едновременно, раждайте ги с по-голяма разлика, а не после да се оправдавате с второто за несгодите на първото!
Само едно ще ти кажа- радвай се, че можеш да забременееш естествено, щом си позволяваш да даваш такива коментари.  Sick

# 69
  • Мнения: 327
Леко нахлуване от моя страна, но не мога да остана безучастна! Нямам деца, но пък майка е била в същото тежко положение - две деца с разлика година и10 дни (аз съм по-малката). Не съм носена на ръце, не съм глезена, не съм изисквала цялото внимание на  всички и за всичко. Майка казва, че още като са ме прибрали в къщи, тате е забранил да бъда вдигана и разнасяна от баби, лели и разни други. Голямата ми сестра е била истински дзвер! Сега като попитам мама за периода когато сме били бебета, тя започва спомените с " много трудно беше, кака ти как ревеше, все я носех на ръце и т.н ...."
Със сигурност, някои от вас не искат да признаят дори и пред себе си, че  са си разглезили децата. Истината е, че както беше написал някой "ако не го научиш няма на какво да го отучваш". Все си мисля, че има време и за гушкане и за игра, но периода преди заспиване и самото заспиване да е свързан с тишина и спокойствие, а не една изнервена майка, шъшкаща и пъшкаща, разхождаща се и препъваща се насам натам! Може да нямам деца, но имам племенник, който май още го приспиват на ръце, а е вече на 3 почти на 4  години!Ами съжалявам майка му, но все пак тя си е виновна за това положение и между другото не го казвам осъдително или укорително, а само със съжаление. Не се съдете и не си нагнетявайте вина, но бъдете честни и обективни, само така ще можете да бъдете от полза за някой, който те първа ще се сблъска с голямата отговорност да бъдеш родител!
Дано скоро и аз говоря от собствен опит  Hug
 

# 70
# 71
  • Мнения: 101
Точно така, това е начинът!
Като не е научено, няма и от какво да го отучваш. Wink

 Peace

Не съм си учила така детето,което не означава,че съм Хитлер  Joy Има си време за гушкане.Майките,които не си преспиваме децата на ръце също си ги гушкаме  Joy

# 72
  • Мнения: X

Със сигурност, някои от вас не искат да признаят дори и пред себе си, че  са си разглезили децата. Истината е, че както беше написал някой "ако не го научиш няма на какво да го отучваш".
 
Айде като родиш 1-2 деца пак да дойдеш и да го кажеш.
И аз така си мислех, особено след тежкия опит с първото. Бях твърдо решена, че второто няма да позволя така да ме разиграва и много внимавах да не го " науча", следях бабите, ама уви........то
ва не идва от учене. В момента и малкия ми пищи в ръцете.
Има деца, които просто искат близост.

# 73
  • Мнения: 96
Това с носенето на ръце се отучва до към трети месец най- много, че после мишлетата стават хитри и свикват с глезотиите. А моят съвет е лека по- лека да насочиш вниманието му към някаква плюшена играчка, отначало я гушкай и нея, слагайте я да спи в креватчето му, после и детенце..да свикне с нея, ще му е полезна и успокояваща и за яслата.

# 74
  • Мнения: X
Това с носенето на ръце се отучва до към трети месец най- много, че после мишлетата стават хитри и свикват с глезотиите. А моят съвет е лека по- лека да насочиш вниманието му към някаква плюшена играчка, отначало я гушкай и нея, слагайте я да спи в креватчето му, после и детенце..да свикне с нея, ще му е полезна и успокояваща и за яслата.
Груба грешка.

Общи условия

Активация на акаунт