разведох се а сега бащата е пълно леке

  • 12 995
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте на всички търся съвет и не знам към кого да се обърна надявам се тук да намеря отговор

Разведох се миналата година и направих огромна грешка дадох родителските права на дъщеря си на баща й а синът ми е на мен
В началото тя живееше при него но от година е при мен с него беше малко сега ги взима да ги вижда рядко а като заговоря за финансова помощ край Една стотинка не дава нямам пари за дело пробвах какво ли не да започне да помага но не не и не
Вече не знам какво да правя а пари не взимам на моменти броя стотинки за хляб живея с приятеля си но на една заплата трудно се издържа
Искам съвет за безплатен адвокат или съвет как да го вразумя да дава поне 100\200 лев месечно

 МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ СЪВЕТ

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
Колко големи са децата и защо си ги разделила така?

Не разбрах "пари не вземам" - имаш предвид, че не вземаш за издръжка от бившия си мъж или нямаш работа и съотвенто заплата? Чия е единствената заплата, от която живеете ти, приятеля ти и двете ти деца?

# 2
  • Мнения: 1
дъщеря ми е на 7год, а сина ми на 11год, живеем с заплатата на приятелят ми никаква пари не дава бившият

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
дъщеря ми е на 7год, а сина ми на 11год, живеем с заплатата на приятелят ми никаква пари не дава бившият

Момиче, ще ми се разсърдиш сигурно, защото ще бъда крайна.

Оставила си малката си дъщеря на мъжа си - едно момиченце, което докато расте, ще има нужда от постоянния пример и насоки от една жена, майка си. За себе си си задържала по-голямото дете. Не работиш и очакваш новият ти приятел и старият ти мъж да те издържат?!

Намери си работа. Утре и този момък ще те остави. Кой ще храни децата ти?

# 4
  • Мнения: 21 789
  Когато даде родителските права  за момиченцето на бащата, той не беше ли леке?
 Нали се сещаш, как изглежда всичко сега отстрани? Взела си дъщеря си при тебе, за да ти дава бащата, пари, понеже с новия ти мъж нямате. Затова ли не иска да ти дава?
  
 Трудна работа...

# 5
  • Мнения: 1
мила не работя не защото не искам а защото съм бременна и и с проблемна бременност пробвах да си намеря надомна работа,но неуспешно.И да разделих ги са си патя но когато видите детето да реве за баща си и че не ви иска Вас когато Ви заплашват и започваш да се чудиш и маеш.Да виновна съм за много неща в миналото си много отдавна трябваше да се разведа ,но в името на децата търпях.И не търся съжаление а съвет ако го осъдя имам ли шанс да си върна правата и да го съдя за издръжка.Болничен не получавам защото пак имах неразбирането и объркването0че ако пуснеш детето на ясла дори и безработна нямаш право на майчинство.Е сега си удържат неправомерно взетите пари.

# 6
  • Мнения: 336
Трудна ситуация... ако ти го осъдиш да ти плаща издръжка за детето, което е при теб, той може и ще е напълно прав да ти иска издръжка за детето, което е при него - при това вероятно в същия размер. Не мисля, че търсенето на издръжка по съдебен ред е решение точно за твоя случай. Най - добре опитай да се разберете.

Можеш да предявиш иск за родителските права върху детето, което е поверено на него. Въпросът е дали ще ти ги дадат - нямаш работа и не можеш да издържаш сама двете си деца ( а отскоро ще са и три), имаш ли жилище, можеш ли да създадеш условия, благоприятстващи развитието им... да не говорим, че звучиш като някой, който си иска детето, за да получава издръжката. Казвам ти го, не за да се заяждам, а за да си подготвена как могат да те атакуват и какво ще оценява съдът.

# 7
  • Мнения: 21 789
Бащата не иска да ти дава пари, защото смята, че ще ги харчиш не за децата му, нали? И сега чакаш и трето...
 А как стана така, че детето, което искаше да е при баща си, сега отново е при тебе?
 Случая ти е доста объркан, тоест той никак не е объркан, но нещата не са много в твоя полза.
 
  За какво искаш да съдиш бащата? Да отнемеш родителските права върху дъщеричката ли? Ще трябва да докажеш, че той не полага грижи за нея.
 Виж в подфорума за самотни родители, там може да ти дадат правен съвет, или да те свържат с адвокат.
 

# 8
  • Мнения: 1
Ирис не не беше грижеше се за тях дори и да не даваше пари им купуваше дрехи обувки или нещо малко проблемите са от 4 месеца озлобен че му отказах да се съберем поне това е мое мнение

# 9
  • Мнения: 1
Бащата не иска да ти дава пари, защото смята, че ще ги харчиш не за децата му, нали? И сега чакаш и трето...
 А как стана така, че детето, което искаше да е при баща си, сега отново е при тебе?
 Случая ти е доста объркан, тоест той никак не е объркан, но нещата не са много в твоя полза.



мила не е само за пари не се интересува,не ги вижда,лъже,подтиска голямото дете

# 10
  • Мнения: 1
Бащата не иска да ти дава пари, защото смята, че ще ги харчиш не за децата му, нали? И сега чакаш и трето...
 А как стана така, че детето, което искаше да е при баща си, сега отново е при тебе?
 Случая ти е доста объркан, тоест той никак не е объркан, но нещата не са много в твоя полза.



мила не е само за пари не се интересува,не ги вижда,лъже,подтиска голямото дете
да прекалено объркани са защото нещата са навързани може би за да ме разберете трябва да разкажа цялата си история

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ами разкажи я...  Thinking

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Обикновено избягвам такива коментари, защото са безсмислени, но тук не мога да се въздържа. Все си мисля, че преди да ражда деца човек трябва да знае как ще ги издържа. Ясно ми е, че в живота няма нищо 100% сигурно, ама да не можеш да изхраниш едно дете, а да тръгнеш да раждаш трето ми се вижда... меко казано крайно безотговорно. 

# 13
  • Мнения: 1
Омъжих се едва на 19 още тогава имахме проблеми ,но аз отричах.2003 се роди голя мия ни син започна да ми удря шамар след шамар.Започнах работа оставих детето на майка си да го гледа 2005 се изнесохме в неговото жилище при баба му нещата се успокоиха.Аз работех,чистех,гледах да му угодя за да няма скандали.2007год се роди малката негово копие визуално,започна да се отдръпва от сина ни да го бие и се наложи да го напусна.След месец молби няма да посягам ще се променя дадох шанс.започна да тегли заем след заем за ремонти да ни е уютно и добре.Спря да плаща защото станаха доста.Реши да продаде апартамента въпреки че аз не исках,продаде го на брат си за 20 000лв.Заминахме във Враца при мой те родители направихме втори етаж на къщата още е недовършена.През 2012януари  реши да замине за Англия да изкара пари.Намери си любовница и поиска развод. Дадох му ,но след 4 месеца я е набил прибра се 2012 септември и девойката го заряза.Аз се запознах с приятеля си 2012 ноември започнаха заплахи.2013 януари официално се разведохме. Живота сега ми е спокоен прекрасен децата се разбират с приятелят ми. Отначало идваше всеки ден водеше ги в парка,на кино.2013 Март месец пожела да се съберем аз казах че няма смисъл щастлива съм просто да идва да ги вижда и да помага финансово с каквото може.Уви да няма проблем и нищо.


общо взето това е накратко не съм изпадала в кой знае какви подробности.Сега ме съдете,но аз мисля че беше време да се разведа само искам да го накарам да помага,дори да не е с пари,да пазарува,да ги изведе,да ги вземе за час два,да не ги дели,не беше безотговорен ,но сега само кръчми и жени го вълнуват.

# 14
  • Мнения: 1
Обикновено избягвам такива коментари, защото са безсмислени, но тук не мога да се въздържа. Все си мисля, че преди да ражда деца човек трябва да знае как ще ги издържа. Ясно ми е, че в живота няма нищо 100% сигурно, ама да не можеш да изхраниш едно дете, а да тръгнеш да раждаш трето ми се вижда... меко казано крайно безотговорно. 


когато създаваш нов живот и половинката иска дете,колкото и да отлагаш идва момент във който ти казва или раждаш или чао,а той е прекрасен човек и бих умряла за да е добре.Просто всеки има ангажимент към свой те деца ,а бившият се измъква за да му е добре на него

Общи условия

Активация на акаунт