К.О.Т.К.И.-те (7)

  • 19 421
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 149
И само 15 също. И най-вече да пише Бейлербей някъде в табелата.  Wink

Мими, пускай темата, а после ще допълваш. Наистина има реална опасност да я заключат.

# 31
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
  bouquet  за новата тема... 
Wink

# 32
  • Мнения: 659
 Hug Hug
Благодаря , Мимии!

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 248
Мимии, благодаря за темата!  Hug

Май десета се класирах.  Laughing или 15-та...  newsm78 

Танче, прекрасни снимки от Гърция.  Hug

За приятелите.  newsm51 newsm51 newsm51

# 34
  • Мнения: 4 571
Приятелки, много ви обичам!   bouquet
С нетърпение чакам 12-ти за срещата с някои от вас  newsm03

# 35
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Не знам коя по ред се класирам, но да се запиша и аз, че да не ме забравите.  Grinning Докато ви настигна, вие сте избягали в нова тема.  ooooh!
Мимии благодаря!   bouquet
Чефи, чудесни снимки.  Wink
Танче с тези гръцки снимки така ме размечта.  Whistling

И от мен  Hug Hug Hug за приятелството.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 149
Мими, започнах да пиша в другата тема забележките си, но ме досрамя и ще ти копирам поста си тук:

Цитат
Все пак освен пътеписите, липсват и човешките обяснения как да стигнем до ..... от старите теми. Примерно Чамладжъ, Ъхлъмур, Кючюксу, Каньон и т.н. Освен това посочения транспорт до Женската джамия е най-малко приемливия. Едва ли някой отива само до нея, за да се съобразяваме с Мармарай. Тя обикновено се вписва някъде в маршрутите в азиатската част и е по-полезно да има транспорт от Кадъкьой или Юскюдар, отколкото от Лалели.  Wink До Отаатепе има и 14М до същата спирка, както и 15SN и 15KC, които спират 2-3 спирки преди това, но 10-те минути ходене често спестяват 1-часово висене на спирката на 15М.  Wink До Бейлербей отива и 15 без букви. За Емиргян си преписала грешните автобуси от поста на Бялк. 

Постовете на Бялк звучат страшно достоверно, но са изпълнени с глупости и грешна информация. Не случайно толкова често му опонирам. Добре е да има и други обяснения - на хората, които пишат с прости думички, от които можеш наистина да се ориентираш. Дори и това, че често се споменава и точно в кой край на спирката се хваща автобуса, защото някои спирки са наистина огромни. Може би е добре наред с новите обяснения, да добавиш и старите или просто в края на забележителностите да препратиш към първи пост на предпоследната тема, защото в последната Николчето беше скрила информацията.

# 37
  • Мнения: 6 031
Мими, започнах да пиша в другата тема забележките си, но ме досрамя и ще ти копирам поста си тук:

Цитат
Все пак освен пътеписите, липсват и човешките обяснения как да стигнем до ..... от старите теми. Примерно Чамладжъ, Ъхлъмур, Кючюксу, Каньон и т.н. Освен това посочения транспорт до Женската джамия е най-малко приемливия. Едва ли някой отива само до нея, за да се съобразяваме с Мармарай. Тя обикновено се вписва някъде в маршрутите в азиатската част и е по-полезно да има транспорт от Кадъкьой или Юскюдар, отколкото от Лалели.  Wink До Отаатепе има и 14М до същата спирка, както и 15SN и 15KC, които спират 2-3 спирки преди това, но 10-те минути ходене често спестяват 1-часово висене на спирката на 15М.  Wink До Бейлербей отива и 15 без букви. За Емиргян си преписала грешните автобуси от поста на Бялк. 

Постовете на Бялк звучат страшно достоверно, но са изпълнени с глупости и грешна информация. Не случайно толкова често му опонирам. Добре е да има и други обяснения - на хората, които пишат с прости думички, от които можеш наистина да се ориентираш. Дори и това, че често се споменава и точно в кой край на спирката се хваща автобуса, защото някои спирки са наистина огромни. Може би е добре наред с новите обяснения, да добавиш и старите или просто в края на забележителностите да препратиш към първи пост на предпоследната тема, защото в последната Николчето беше скрила информацията.

Таня, съгласна съм със забележките ти, но ... старата тема препраща към писани нища през 2010, 2011г. - от тогава мисля, че дори транспорта се е попроменил.

За мен е най-лесното да върна стария облик на темата, защото отделих повече от 15 часа  да оформям по някакъв начин нещата към днешна дата...

Сега ще помисля малко, дали да губя още от без това малкото ми свободно време, или да върна с два клика старата тема.  Thinking

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 17:34 от Мимии

# 38
  • София
  • Мнения: 13 149
Не, просто добави и другата информация, ако трябва с уточнението, че е стара.  Wink Направи ми впечатление, че почти всички обяснения са на Бялк, за които твърдя, че са пълни с неточности.

Сетих се, че за Миниатюрк  има още един автобус от Султанахмет - 41ST, който минава през Айвансарай и по последния мост над Златния рог отива до Миниатюрк. Това е много подходящ вариант за посещение на атракцията след посещение на Карие, Пиер Лоти или Еюп, макар и за последните две да е с ходене за около 10 минути пеша.

# 39
  • Мнения: 6 031
Таня, проблема е решен!  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 13 149
Не биваше да затриваш информацията. Достатъчно беше да добавиш и старата или само линк към нея. Явно си се обидила, а изобщо не исках да се получи така. Извинявай, ако е прозвучало не както трябва. Написах горното съвсем добронамерено.

# 41
  • Мнения: 6 031
Таня, изобщо не съм се обидила.
Информация за старата тема бях сложила(явно не си я видяла).

# 42
  • Мнения: 6 031
Къде сте всички?  newsm78

Я да ви пусна едно четиво: http://darba36170.blogspot.com/

Сигурна съм, че на тези места няма да попадна, но ми беше интересно да прочета.

# 43
  • Мнения: 4 571
Леле Кузо и Джемре се целунаха!!!!!!

Много е дълго, не ми се чете, но снимките са хубави Simple Smile.


Оооо, Джемре е гледала любимия ми филм "Тетрадката"!!!!

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 22:14 от Hellenn

# 44
  • Мнения: 788
Леле Кузо и Джемре се целунаха!!!!!!

Кои са тези и защо е толкова чудно, че са се целунали?

Приятелки, много ви обичам!   bouquet

И аз тЪЙ! Heart Eyes

С нетърпение чакам 12-ти за срещата с някои от вас  newsm03

 Sad

Мимии, благодарско за темата!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт