К.О.Т.К.И.-те (7)

  • 19 415
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 659
Ох, Хелън, тамън да пиша, че ти си трениран бързоходец, и се притесних, от тази 50 страница. Embarassed
Мимиииии, хелп! Hug

# 736
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здрасти, 'начи!    bouquet

След баниците и кюнефето избягах за малко с колегите към едно селце за купон и нощувка, а вчера минахме през Бургас, откъдето взехме корабче за остров Св. Анастасия. Направеното там и всичко около дестинацията ми дава надежда, че и тук има хора, които знаят как да се направи така, че туристите да дават парите си с удоволствие. Имаме обаче още много да се учим...
Отново да поздравя Чефи и Ексайтед за удачния избор на кадърни управници, направен от бургазлии... (което си е така, си е така, и няма място за съперничеството Варна-Бургас, което винаги ми е било глупаво).

Благодаря за похвалите за кюнефето.
Скрит текст:
Направих го по рецептата от този блог:

http://www.supichka.com/2013/12/kunefe.html

но ползвах турско сирене за кюнефе, а не моцарела. Всъщност, рецептата е само за ориентир, все пак сме виждали, и яли, оригинала, така че като имаш продуктите, няма какво да четеш в рецептите. Захарен сироп всеки е правил...
В общи линии не е трудно, особено ако имаш подходящи съдове. Аз ползвах обикновена средна по р-р тавичка, която намазах с масло и покрих с "разчепкан" суров кадаиф (didimitrova, купуваме си го от Лозенград, откъдето е и сиренето за кюнефето, и корите за баница). След първия пласт кадаиф, който трябва да покрие плътно, но да не е дебел, се слагат парчетата сирене и масло. Не слагам до края на тавичката, оставих по 1-2 см околовръст кадаиф, непокрит със сирене. Отгоре още един слой добре раздърпан кадаиф. Всеки пласт се притиска добре. Така готовото кюнефе се запича на котлона. Тук идва проблемът с обръщането. В моя случай захлупих с чиния и обърнах в нея, с още една обърнах обратно, с цел суровата страна да дойде отгоре и отново захлупих с вече почистената и отново намазана тавичка. Обратно на котлона, а накрая за кратко и в топлата (поради поредната баница) фурна, за да се запече и по периферията (тавичката е със заоблени краища на дъното и там кадаифът все още белееше). След като десертът придоби познатия златист цвят, веднага след изваждането от фурната, го залях с охладения сироп... и бързах да снимам, щото нямаше да има какво, ако се бях забавила.
Няколко извода от този опит:
Следващия път ще опитам да пека на дъното на фурната, вместо на котлона, особено, когато тавичката е с подобно дъно и е малко по-голяма от котлона.
Ще направя повече сироп, за да залея още по-обилно.
 Wink Ще отида до Истанбул да си купя от оригиналните съдове, за да си спестя еквилиблистиката с тави и чинии и ядовете със заобленото дъно (което пречи и при печенето, и при напояването със сироп. (Стигат ли доводите за пред мъж ми, който е основен "сладкоядец" у дома?) Wink
В краен случай ще си намеря две еднакви тавички с по-изразен ръб на дъното...

Петък е. Отивам на работа, предпоследно. От вторник съм в отпуск, а до края на месеца трябва да си направим ремонта, защото в началото на август се надявам да прегърнем Родопите... ШЪ помагате, нали?!

Малиииииии, докато разпъвам локуми... пардон, кадаифени конци...

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 9 нови отговора.  ooooh!

В 15ч. да викате за Гришо, ей!

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 10:43 от beljata

# 737
  • Мнения: 6 031
Тук съм.  Laughing
Сега ще пусна новата тема, само да видя дали ще намеря хубава нова картинка за заглавната страница...
Ако имате идея давайте я!

# 738
  • Мнения: 14 415
Ииии,Мимиии не четеш.за снимката -то само убавци гравитират наоколо Heart Eyes Може и мое фото да качиш-то и циганката дето ме хвалеше,заминааа Sad

 I_Love_Tose-има и по-симпатични. И свободни.  Е,с това не съм съгласна.ако е хУбав -как може да не е зает,ми то Убавото се види и желае hahaha Joy hahaha Joy

Беличке-за ремонта само акъл мога да дам,но за Родопите и Убав съвет Wink Hug  И стига си готвила,че съм на диета. Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 6 031
Заповядайте в Новата тема

Общи условия

Активация на акаунт