каква парочистачка използвате

  • 9 241
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 447
Здравейте скъпи мами и домакини Simple Smile Наскоро се навих да си купя парочистачка, защото ми омръзна да мъкна нагоре-надолу кофите с моп-а, пък и скоро коремът ми ще порасне толкова много, че няма да мога да минавам през вратите  Joy и така...изчетох доста материал, и отсях две марки: Karcher 1020 и Shark pocket pro , шарк-а ми го препоръча една позната, която го има от скоро и ми каза че е изключително доволна, а керхер-а го чета тук от форумите из нета.
Та въпросът ми е: някакви впечатления от това кой какво използва, и някой използва ли някоя от горе споменатите марки за да изкаже мнение Simple Smile
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 18 993
Записвам се и аз да следя темата. Установиха ми алергия към прах, но имам непоносимост и към препарати, и ми препоръчаха да си взема парочистачка, тъй като в моя случай е най-безвредна, а не съм запозната. Благодаря предварително на споделилите.

# 2
  • Мнения: 21
И аз се записвам, защото съм на тази вълна.
Karcher 1020 съм набелязала, още умувам.

# 3
  • Мнения: 447
Ами да се похваля вече, вчера се сдобих с Shark-а, още щом се прибрах го пробвах, хавлиените приставки се слагат много лесно (има две правоъгълни и две триъгълни хавлийки, и една с по едри косми), парата се изпуска като натискаш шарк-а надолу, т.е. като даваш напред-назад да чистиш и той пуска парата, не е с копче, което е добре според мен, да не ти измалява ръката. Измих си паркета и в трите стаи, грам вода не пусна, само влага остава. Сложих около 400г. вода и си измих всичките стаи. Доволна съм за сега, нямам база за сравнение, с друга парочистачка, но за сега тази е точно това, което ми трябва Simple Smile

# 4
  • Мнения: 18 993
Аз ги гледах и ми се струва, че Karcher предлагат много повече за едни и същи пари от Shark. Функциите и параметрите на втората, която май струва над 300 лева, са като за Karcher от най-ниския клас за 100-200 лева. Просто тия уреди от типа на ВС телешоп са много оскъпени. А в по-високия ценови клас пък нещата нямат изобщо място за сравнение.

# 5
  • Мнения: 447
Аз ги гледах и ми се струва, че Karcher предлагат много повече за едни и същи пари от Shark. Функциите и параметрите на втората, която май струва над 300 лева, са като за Karcher от най-ниския клас за 100-200 лева. Просто тия уреди от типа на ВС телешоп са много оскъпени. А в по-високия ценови клас пък нещата нямат изобщо място за сравнение.
И аз по принцип на тв рекламите не им хващам вяра изобщо, но специално за този шарк ми се оправдаха очакванията. А за Керхер-а съм съгласна, че ще е и той добър все пак това е професионална техника за почистване, но аз като почна да се колебая дълго време и накрая нищо не купувам  newsm78 , за това избрах един от двата варианта, които си бях набелязала и го купих, защото иначе и без него щях да съм  Mr. Green
А иначе аз си взех по-малкия вариант който е 200лв, тъй като по-скъпия вариант има и прикачена към него малка парочистачка (тип ръчна), но аз вече имам малка и за това не ми трябваше подобния вариант.

# 6
  • Мнения: 953
А този тип парочистачки, чрез влагата не вредят ли на ламината ?

# 7
  • Мнения: 6
Имам кехер SC1020 - добра машинка но не е това което очаквах - ползваме я предимно за чистене на прозорци и веднъж годишно за минаване на фугите в баня/хол. Вършу работа единствено с малката четка за фуги или без приставка въобще  - така парата е нсй-голямо налягане - в момента в който навържеш тръбите парата докато пропътува до четката става единствено да освежиш килимите - горе долу колкото и прехваления стийм моп/шарк покет и др. разновидсноти на телешоп
Микрофибърките в комплекта сдадоха багажа относително бързо но хубавото е че може да закачиш всякаква кърпа - има си щипки на четката и не е като на стария стийм мопа само с триъгълна форма. Ламинат не смеем с него понеже от време на време прокапва повече и всичко става във вода.
Чистила съм и печката но отново със съмнителен ефект - обилно пръскам с препарат и тогава с парочистачката - поне ми спестява търкането на ръка.
Като цяло уредът не е лош, може би аз очаквах чудеса - с размерите на обикновена прахосмукачка е и с всички тръби приставки и чудесии си заема място така че ако свободното пространство ви е кът замислете се за комбиниран уред може би илиза по-компактна парочистачка

# 8
  • Мнения: 953
Имам кехер SC1020 - добра машинка но не е това което очаквах - ползваме я предимно за чистене на прозорци и веднъж годишно за минаване на фугите в баня/хол.
а отделна приставка ли закупихте за чистенето на прозорците?

# 9
  • Мнения: 21
Аз купих отделна, но една от приставките в комплекта върши също добра работа за почистване. Ако имаш от обикновените гумени чистачи за вода, можеш да си спестиш разхода за допълнителна приставка за прозорци.

Общи условия

Активация на акаунт