ИСТАНБУЛ 32

  • 53 950
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 56
Благодаря ви за отговорите да преди съм чела неща от първа страница но са стари мнения затова исках нещо от тази година . Hug

# 451
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Здравейте!
Някой ползвал ли е услугите на туристическа фирма Бохемия? Отзиви?

# 452
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря ви   bouquet
4 лева жетона за трамвай  Shocked
Боже, за първи път като бях там беше 1,75, после 2,00, 3,00, а сега 4,00  Shocked
Картата си остава на най-голяма сметка Simple Smile

# 453
  • Мнения: 4 660
Благодаря ви   bouquet
4 лева жетона за трамвай  Shocked
Боже, за първи път като бях там беше 1,75, после 2,00, 3,00, а сега 4,00  Shocked
Картата си остава на най-голяма сметка Simple Smile
Доколкото разбрах от вуйчо ми след като слезеш от метробуса или транвая прекарваш картата през машината и ти взема парите взависимост от разтоянието което си минал.
След като прекара картата разликата беше около 1 лира.
Вместо да платим 4 лири платихме 3 - говоря за метробуса.
За трамвая не можах да разбера дали е така.
Но ако не я вкараш на тези машини дето се намират след бариерите на излизане ти взема цялата сума.

# 454
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ramata, транспортът до Принцовите острови не е променен генерално, затова написаното на първа страница не е остаряло. Най-добре е да влезеш в сайтовете на фериботните компании (има ги в първия пост) и там да видиш кои курсове те устройват. Обикновено се взима ферибот или от Еминьоню, или от Кабаташ (като че ли най-често от там). И двете пристанища са достъпни с трамвая. Има бързи катамарани, които достигат до островите до два пъти по-бързо, и обикновени, чието предимство е гледката и възможността, макар и от борда, да се огледат всички острови. Цената на катамараните е по-висока.

Ето какво извадих аз набързо от първа страница...

На SEHIR HATLARI:

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/kabatas-kadikoy-adalar-369.html

Тръгва от Кабаташ, минава през Кадъкьой, цената на билета е 5 лири, а с карта - 3.50 (при прекачване - 2.50).

Катамараните та IDO:

http://www.ido.com.tr/en/timetables/2014-summer-timetable/683

Тръгва от Кабаташ, различните курсове, както личи от таблицата, спират на различни острови. Може да се види кой те устройва. Времето за пътуване е двойно по-малко, а цената е двойно по-висока - 10 лири, с карта е 7.80.

И фериботите на TURYOL:

http://www.turyol.com/en/tarifeler.asp

Имат тръгване от Каракьой, Еминьоню и Кадъкьой, а цената е 5 лири. Не знам дали там се ползва карта. С кликване на съответната линия излиза и разписанието.

kikair, сигурна ли си за трамваите? За метробусите знаем, че се таксуват според пропътуваното разстояние, но за трамваите за пръв път чувам. След толкова пътувания никога не съм видяла някой местен да се таксува след слизането, за да получи обратно част от парите си. Можеш ли да попиташ, когато ти е удобно, за да сме сигурни, тъй като това е важно.

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 14:23 от beljata

# 455
  • Мнения: 14 446
Здравейте!
Някой ползвал ли е услугите на туристическа фирма Бохемия? Отзиви?

Нямам забележки,Добре си изкарахме.
На вас желая същото Peace

# 456
  • Мнения: 471
По случай настъпването на празника Рамазан Байрам, считано от утре в продължение на три дни транспортът в град Истанбул ще се таксува на половин цена.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=22100#.U9U9quN_tRk

# 457
  • Мнения: 14 446
bialk-чакаме баклавата! Wink Hug
Скрит текст:
„Ейд мубарак!“
Щастлив празник!

# 458
  • София
  • Мнения: 13 209
bialk-чакаме баклавата! Wink Hug
Скрит текст:
„Ейд мубарак!”
Щастлив празник!

Като го каза това и се сетих - в Халите в София от години има турски щанд с хляб, баклава и други сладкиши. Заради празника всеки ден има един вид баклава намалена наполовина.  Wink Но така и не съм опитвала, за да кажа добри ли са. То май и в Турция не съм опитвала, за да направя сравнение.  Laughing

Биалк, преди 2 години имаше пак подобно съобщение, но от нашата карта ни взеха цялата сума. Хубаво, че имаше достатъчно пари, че ни беше последното пътуване за екскурзията, а бяхме 4-ма. Не знам дали не е само за техните карти, а не за туристическите (ако приемем, че тези, които ползваме са туристически).

# 459
  • Мнения: 14 446
Ами сега какво ми остава за баклавата-Халите Laughing

# 460
  • София
  • Мнения: 13 209
Ами сега какво ми остава за баклавата-Халите Laughing

Ако мен ме питаш, по-добре отскочи до Египетския, но в краен случай и Халите стават.  Mr. Green  А Биалк може да почерпи с някоя виртуална, но само очите ни ще нахрани.  hahaha

Впрочем в Халите щандът с турските сандвичи, пълнени картофи и оригинална лимонада Ulker е изчезнал.  Confused

# 461
  • Мнения: 14 446
Таня,не разбрах-два различни ли са щандовете-за баклави и за картофи? Утре на ранина мисля да проверя,да не остана с празни ръце  Confused

# 462
  • София
  • Мнения: 13 209
Таня,не разбрах-два различни ли са щандовете-за баклави и за картофи? Утре на ранина мисля да проверя,да не остана с празни ръце  Confused

Да, различни са. Този с хляба и баклавата го има от поне 10 години. А другият беше "Бърза закуска". Отвориха го преди няколко месеца, дори пуснаха ваучери и ги коментирахме в темата. С мъжа ми изядохме по един кумру сандвич (характерен бил за Измир), пихме по една нарата на Ulker и останахме очаровани. Преди няколко дни забелязах, че щанда го няма. То нямаше и клиенти, затова продаваха ваучери в колективните сайтове.  Sad

# 463
  • Мнения: 1 040
Понеже  много се коментира за Истанбул кард, че може да пътуват до 5 човек с една карта - смисъл от 1 карта да се полва от няколко човека има само ако не се прекачвате. Отстъпката е само  за едно следващо чекиране за това по -добре се купете отделни карти за всеки - 6 лири. Купих  от пристанището на Еминьоню от будка на Истанбул кард - питах не може да я се върне вече.

# 464
  • София
  • Мнения: 13 209
Понеже  много се коментира за Истанбул кард, че може да пътуват до 5 човек с една карта - смисъл от 1 карта да се полва от няколко човека има само ако не се прекачвате. Отстъпката е само  за едно следващо чекиране за това по -добре се купете отделни карти за всеки - 6 лири. Купих  от пристанището на Еминьоню от будка на Истанбул кард - питах не може да я се върне вече.

Да, по-изгодно е. Но пък не е чак толкова голяма "далаверата", за да се занимаваме с покупка на много карти. Освен това при качване на ферибот, колкото повече хора се качват с една карта, толкова по-големи отстъпки се правят. При предишните цени (1,95 за първи билет с карта), видях дори 60 куруша билетче за четвъртия качил се.  Rolling Eyes Това е с Sehir hatlari. Мисля, че все още картите се връщат. Въпросът е при кой мошеник ще попаднеш и дали ще ти даде цялата сума поне за самата карта. Иначе остатъка от заредените пари никой не връща.  Laughing

Впрочем, системата с отстъпките направо е неразгадаема. Като бяхме пролетта отново се изумих на липса на всякаква система. Laughing  Бяхме двама с една карта. На второто пътуване с автобус (първото беше с ферибот на ИДО) и двамата имахме отстъпка, като за втория човек беше по-голяма. На третото пътуване пак с автобус само единия имаше отстъпка.

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 00:21 от Тaня67

Общи условия

Активация на акаунт