Почивка с бебе на 5 месеца в кола без климатик? Възможно ли е?

  • 5 452
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Привет!

Искам да попитам мамите във форума следното:
Ще ходим за пръв път на почивка с тате и бебчо /на 5,5 месеца/ на планина. Притеснява ме следното: Колата ни е без климатик и за съжаление за момента нямаме възможност за друга. Предполагам не сме единствените на фона на средните стандарти за страната ни. Надявам се някой да даде практичен съвет как е най-добре за бебчо да пътува комфортно.

И още нещо - от скоро вече не се кърмим, знам какво да му взема за ядене, но за стерилизиране... ? Имам единствено стерилизатор за микровълнова, което не ми се струва много удачен вариант - какво бихте предложили по въпроса?

Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 10 703
Ами ще се проветрявате по време на пътя и ще внимаваш като се изпоти бебето да го преоблечеш,може да подложиш нещо на кошчето,ще спирате за кратки почивки и така.
За стерилизатора какво те притеснява да го носите newsm78 има и едни  таблетки за студена стерилизация на Чико примерно,но аз лично си и ще си нося стерилизатора за микровеле.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 611
Мисля, че не само е възможно,  но и задължително да пътува без климатик.  Мен лично ме е страх да пускам дори в стаята,  където е детето, въпреки че е на година и половина. Температурните разлики могат да направят големи бели.
 Може да изберете да пътувате в по-хладната част на деня,  да отворите прозореца,  да спирате често  Peace

По другия въпрос- може да купиш течност за студена стерилизация.

# 3
  • Мнения: 510
Мисля, че не само е възможно,  но и задължително да пътува без климатик.  Мен лично ме е страх да пускам дори в стаята,  където е детето, въпреки че е на година и половина. Температурните разлики могат да направят големи бели.
 Може да изберете да пътувате в по-хладната част на деня,  да отворите прозореца,  да спирате често  Peace

По другия въпрос- може да купиш течност за студена стерилизация.

За пръв път чувам за такива таблетки. Не разбрах как се използват - в стерилизатора за микровълнова ли или в обикновен съд с вода. И трябва ли да е преварена водата? Мисля да нося каната за гореща вода, но микровълновата ще ми дойде в повече, та... Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 10 703
Тя пише за течност,аз за таблетки.
http://--reklamen-spam--/za-bebeta-i-detsa/16406/chiko-tabletki- … tsia-h-32-65213-4


 Разтварят се в 4 литра вода. Съдът, който ще се ползва, трябва да е неметален- може пластмасов, стъклен. Шишетата стоят 30 минути и след това се изплакват добре с вода. Разтворът е годен 24 часа. Можеш да си стерилизираш през това време колкото пъти си искаш.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 484
Ние имаме климатик в колите си, но не го ползваме. Или го пускаме за малко, да се охлади колата и го спираме.
За стерилизирането - сега е чудесен момент да спреш да стерилизираш, бебето не е толкова мъничко вече и аз не бих се тормозила за това.
Приятна почивка!

# 6
  • Мнения: 8 242
Бебе на 6м. няма нужда от стерилизиране на каквото и да е Simple Smile
За климатика - ще се сварите... използвай да тръгнете в момент, когато бебето спи (по принцип) - за да спи по пътя.

# 7
  • Мнения: 172
Ние никога не ползваме климатик , нито в помещения, нито в кола, противопоказни са. Планираме самото пътуване така че да съвпадне със съня и съответно в хладната част на деня. Събуждам я по раничко и после тя си доспива по пътя. Препоръки мога да дам за закриване на прозорците , макар да имаме щори оказват се пропускливи и понеже седалката е винаги в единия край гледам да имам нещо за закриване на прозорците. Спрях да стерилизирам след 4 месец , винаги пътуваме с електрическа кана , което е достатъчно .
Приятно изкарване .

# 8
  • Мнения: 5 723
Относно климатика - не е подходящ за бебета, както вече са ти казали. Ако може да пътувате в по-хладната част на деня би било добре. А за стерилизирането мисля, че бебето е вече голямо и няма нужда да си създаваш изличен дискомфорт по време на почивката. Успех!

# 9
  • UK
  • Мнения: 5 999
Защо да не се стерилизират вече бибероните и пр. неща на бебето, то дали е на 1 месец или на 6 си е все бебе Crazy

# 10
  • Мнения: X
Трудно ми е да си представя пътуване в кола без климатик през лятото, но може би аз съм разглезена.

# 11
  • Мнения: 2 491
Щом искаш да продължаваш да стерилизираш /което не  е лошо,предвид ,че е лято/,най-добре ползвай таблетки или течност за студена стерилизация.Мамите по-нагоре са обяснили как точно става. А пътуването-сутрин по-рано и всичко ще е ОК.
Голямото ми дете го изгледахме в кола без климатик,так че не е толкова страшно.

# 12
  • Мнения: 190
Аз съм спряла да стерилизирам от третия му месец. Стерилизацията и без това е малко излишна - то щом отвориш стерилизатора и нещата вътре вече не са стерилни! Почиствам само с много гореща вода и препарат на Бочко. Вода когато сме на път ползвам от купешката за бебета. Даже и каната не взимам. Иначе вкъщи - първо Брита, после преваряване.

Пътуваме без климатик - така се изстива. Обикновено пътуваме или вечерно време - след 9 ч. или сутрин се става рано рано и към 4-5 ч. сме вече на път. НО много зависи каква е дестинацията - ако изисква 6-7-часов път, се става дори още по-рано. Така и детето спи почти през цялото време, а през деня е будно и иска да шава. Моичкият вече пътува по горепосочения начин до морето и обратно - беше перфектно.

# 13
  • Мнения: 5 723
Защото на 6 месеца се предполага, че вече "играе" с играчки , изучава различни предмети от обкръжението си, като голяма част от тях пъха в устата си... В този ред на мисли е невъзможно да се стерилизира всичко до което се докосне бебето.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 487
Стерилизирам и ползваме климатик в колата. Не бих тръгнала на дълъг път с кола без климатик. Бебето може да оцелее, но не и аз. На първата почивка с големия син носих малък котлон и тенджера.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт