Почивка с бебе на 5 месеца в кола без климатик? Възможно ли е?

  • 5 456
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 791
Пътувайте сутринта, докато е прохладно. Примерно към 7:30 - 8:00 може да тръгнете. Вземи водичка за детето.
Аз не стерилизирам, а измивам с гореща вода и препарат за бебешки съдове.
Приятна почивка!

# 31
  • UK
  • Мнения: 5 999
Защото на 6 месеца се предполага, че вече "играе" с играчки , изучава различни предмети от обкръжението си, като голяма част от тях пъха в устата си... В този ред на мисли е невъзможно да се стерилизира всичко до което се докосне бебето.
ю

Ааа може, може Mr. Green редовно пера, стерилизирам и мия играчки, биберони пр ... За климатика и колата, по-скоро не, имаше съвет по-нагоре да се пътува (по възможност) в часовете рано сутрин или след 17.00 ч., когато е по-хладничко, но то зависи и от дестинацията Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 10 704
С малкия стерилизирах до откат... Сега не, то даже сега няма и какво....хората се променят Grinning

# 33
  • Мнения: 8 242
Защото на 6 месеца се предполага, че вече "играе" с играчки , изучава различни предмети от обкръжението си, като голяма част от тях пъха в устата си... В този ред на мисли е невъзможно да се стерилизира всичко до което се докосне бебето.
ю

Ааа може, може Mr. Green редовно пера, стерилизирам и мия играчки, биберони пр ... За климатика и колата, по-скоро не, имаше съвет по-нагоре да се пътува (по възможност) в часовете рано сутрин или след 17.00 ч., когато е по-хладничко, но то зависи и от дестинацията Crazy
След 17 пък изобщо не е по-хладничко.. точно така се е нагряло всичко... трябва да е след 21  Rolling Eyes
За стерилизирането - напълно излишно, не съм го правила изобщо Simple Smile На 6м. и двамата вече пълзяха, ближеха и лапаха всичко - точно да им стерилизирам пък  Laughing

# 34
  • Мнения: 5 730
Защото на 6 месеца се предполага, че вече "играе" с играчки , изучава различни предмети от обкръжението си, като голяма част от тях пъха в устата си... В този ред на мисли е невъзможно да се стерилизира всичко до което се докосне бебето.
ю

Ааа може, може Mr. Green редовно пера, стерилизирам и мия играчки, биберони пр ... За климатика и колата, по-скоро не, имаше съвет по-нагоре да се пътува (по възможност) в часовете рано сутрин или след 17.00 ч., когато е по-хладничко, но то зависи и от дестинацията Crazy
На 6м. и двамата вече пълзяха, ближеха и лапаха всичко - точно да им стерилизирам пък  Laughing

Точно това имам предвид.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 18
  Ние имаме същата "участ " да притежаваме кола без климатик и бебе ,което е на 5.5 месеца.Преди седмица се върнахме от почивка близо до Троян(ние сме от Варна).Пътуването мина по следния начин,бебеока си лежа в зимния кош на количката,облечена по боди,наметната с  тънък шал,въоражена с любимите й играчки.Предният прозорец стоя смъкнат до половината,на страничните стъкла,а понякога и на задното местих сенника и така.Въобще не е невъзможно.На четири месеца ходихме по същия начин и до Смолян.За стерилизиране не мога да дам съвет защото сме на кърма.Но си мисля ,че с топла вода в термос и две чисти шишета може да се случат нещата,даже да се пътува далече.За 8 часа път има две хранения.Успех и не се отказвай те никога от почивка  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 44 283
Искрено се надявам, че лежеше си в коша на количката ще рече, че той е предназначен за пътуване в колата, закрепен с коланите й и детето вътре също е вързано с колани.

# 37
  • Мнения: 510
Ами... случи се почивката!

Тръгнахме към 7ч, хванахме и жегите по обяд, но няма начин - пътя беше дълъг и затова спирахме по-често.
Прозорците във всеки удобен момент бяха отворени /само предните/ и според скоростта постоянно се притваряха/отваряха, което си означава грижа и внимание през цялото време хем да не му е жега, хем да не му духа. Въпреки всичко, в колата като си е топло - не става. Всеки път като вадех малкия гръбчето му беше мокро. Ще работим по-усърдно тая година за кола с климатик Simple Smile
Не си е работа... бебето доста се умори.
Не стерилизирах нищо също така, благодаря ви за съветите.
П.П. Малчо беше в кошчето за кола, вързан за кошчето, което беше вързано за седалката /колкото и дискомфорт да създава това постоянно връзване-развръзване, безопасността на пътя е на първо място и няма две мнения по въпроса/
С таткото постоянно водим спор. Той все ми вика - "Изкриви се това дете в тоя кош, извади го малко оттам" , ама... слава богу, че той кара, а не се вози отзад при бебето Simple Smile

# 38
  • Мнения: 8 921
Чудесно! Не знам защо бях решила, че става дума за пътуване по-нататък, в истинските жеги.

# 39
  • Мнения: 2 497
Да,права си-безопасността е най-важна. Нали затова са кошчетата за кола. И ние пътуваме доста,но бебчо не излиза от кошницата по време на движение.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
У дома климатиците работят почти целогодишно, климатроника в колата - и той кажи-речи.Никой не е настинал или му е станало нещо.Синът ми е на 5, няма никакъв шанс да заспи в кола при 30 градуса.Нощем и аз не си падам да пътувам, няма начин да се навия на нощен преход с дете.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 283
Това какво общо има с темата?

Общи условия

Активация на акаунт