Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 660
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 802
Здравейте!

Моето дете направи 2 седмици с бистри сополи и нищо друго. Бихте ли ми казали колко време се капят капките Тобрадекс в носа? 3 пълни дни има откакто капя, сополите изчезнаха, но носът продължава да гъгне.
УНГ ги предписва по 10 дни минимум. Според него при по-кратко време не се избиват всички бактерии.


Мдаа, по-малко е 7 дена вече нищо не давам. В началото така се заблуждавах, че нещата се оправят и хоп, след няколко дена пак същата работа. Почти навсякъде където чета, казват че дори и да са изчезнали симптомите, лечението трябва да продължи.

ето и най-новото  ooooh!

http://www.silnabulgaria.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B2%D0%B8%D1% … 0%B0%D1%82%D0%B0/

# 676
  • Мнения: 1 383
Този най новия сме го карали ние като беше на годинка и нещо. И тогава даже за 2 дни във Втора градска бяхме. За него казват, че като шарките добиваш имунитет.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Тези линкове пък изобщо не искам да ги чета, депресират ме ужасно Tired Между другото днес на площадката си говорихме с една майка и като чета май синчето и е изкарало нещо подобно на това последното.

# 678
  • Мнения: 2 802
Тези линкове пък изобщо не искам да ги чета, депресират ме ужасно Tired Между другото днес на площадката си говорихме с една майка и като чета май синчето и е изкарало нещо подобно на това последното.

В нашата отчетна една мама сподели, че малката  е тръгнала на ясла за първи път миналата седмица, ходила 3/4 дена и се е върнала с херпангина  Shocked Направо изтръпвам. Утре трябва/ше да го пусна и аз за първи път, но още се чудя какво да правя предвид сополите последните дни  ooooh!
Днес купих Имунобора и от утре започвам да давам. Дано има резултат  Praynig

# 679
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Това дори не го знам какво е ooooh! Как ще го пусна и аз моя не знам, май ще го задържа и тази седмица вкъщи...
Фейтче,
а твоят здравичък ли е вече, ако допреди ден два е имал сополи май по-добре да си поседи още малко вкъщи. Макар че и аз Борислав го пуснах току що оздравял и ходи цели 3 седмици, преди да се разболее Whistling

# 680
  • Мнения: 6 018
Ох, кой измисли, че коксаки-то е нов вирус ooooh!, небивалици пишат вече. Няма страшно - вирусът си циркулира отдавна, и моята мина през него преди година - две.

# 681
  • Мнения: X
Тези линкове пък изобщо не искам да ги чета, депресират ме ужасно Tired Между другото днес на площадката си говорихме с една майка и като чета май синчето и е изкарало нещо подобно на това последното.

В нашата отчетна една мама сподели, че малката  е тръгнала на ясла за първи път миналата седмица, ходила 3/4 дена и се е върнала с херпангина  Shocked Направо изтръпвам. Утре трябва/ше да го пусна и аз за първи път, но още се чудя какво да правя предвид сополите последните дни  ooooh!
Днес купих Имунобора и от утре започвам да давам. Дано има резултат  Praynig
Ние сме на същото положение... Тръгваме на ясла за първи път утре.. Тъкмо оправихме сополите.  Praynig Praynig 
Надявам се на добър старт

# 682
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Ох, кой измисли, че коксаки-то е нов вирус ooooh!, небивалици пишат вече. Няма страшно - вирусът си циркулира отдавна, и моята мина през него преди година - две.
Сериозно ли е чак толкова заразен, съдейки по написаното би трябвало да повали 100% от децата в групата ooooh!

# 683
  • Мнения: 2 802
Тези линкове пък изобщо не искам да ги чета, депресират ме ужасно Tired Между другото днес на площадката си говорихме с една майка и като чета май синчето и е изкарало нещо подобно на това последното.

В нашата отчетна една мама сподели, че малката  е тръгнала на ясла за първи път миналата седмица, ходила 3/4 дена и се е върнала с херпангина  Shocked Направо изтръпвам. Утре трябва/ше да го пусна и аз за първи път, но още се чудя какво да правя предвид сополите последните дни  ooooh!
Днес купих Имунобора и от утре започвам да давам. Дано има резултат  Praynig
Ние сме на същото положение... Тръгваме на ясла за първи път утре.. Тъкмо оправихме сополите.  Praynig Praynig 
Надявам се на добър старт

Дано всичко мине добре  Praynig Hug

Месечинке ... и аз клоня повече да остане в нас, не за друго, а просто ме е страх, че тъкмо го закрепих и да не стане така отново да го повтори  ooooh!

# 684
  • Мнения: 6 018

Сериозно ли е чак толкова заразен, съдейки по написаното би трябвало да повали 100% от децата в групата ooooh!
Не знам, малката не беше на ДГ като го кара. И братовчедчето й беше с него (май от него го прихвана и тя) - при него беше с ужасни афти - не можеше да се храни милото, а моята кифличка имаше само външни обриви-пъпчици. Не си спомням да е било кой знае колко драматично, може би защото тя се размина с афтите.

# 685
  • Мнения: 21 298
Момичета,в чуденека съм да я пускам ли на градина утре ..
засега казва,че не я боли ухото вече ,но аз капя пак Отипакс

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Cecile,  Hug  това, което си писала за малкия и задната хрема и положението в ДГ важи за моето дете на 100%. Спирах я миналата година за сополи, те ми се караха, защото не можели да си запълнят групата и щели да ги преместят в сборна.  Tired

Тази година мисля да сменя тактиката. От петък е с задна хрема, която не минава, легне ли почне да кашля, през деня да кашля 2-3 пъти за целия ден.Изписаха й капки, сега мисля инхалации да й правя и може би ще я пусна утре.

# 687
  • Мнения: X
Здравейте и от мен.

Дъщеря ми до сега не беше боледувала изобщо, но ето на - тръгна на ясла и точно на 4-я ден нослето ѝ започна да хрипти, на следващия ден вече кихаше и вадеше жълто зелени сополи и вдигна температура, от тая сутрин е с конюнктивит и с много пресипнал и дрезгав глас + острота в дишането (това не знам какво е, но така каза лекарката от спешното).

Как сте днес ? Сега се зачетох пак и по повод пресипналия и дрезгав глас, съчетано с острота в дишането, да развивате ларингит? хомеовокс е добро хомеопатично не знам за коя възраст е пдоходящ, също има майки с дечица с ларингит и могат да дадт съвет .

# 688
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Момичета,в чуденека съм да я пускам ли на градина утре ..
засега казва,че не я боли ухото вече ,но аз капя пак Отипакс


Моят съвет е да спреш да капеш капки, за да не замаскираш евентуална болка. Остави я без капки, ако я заболи, поне ще знаеш.
Много често от хрема или болки в гърлото дава отражение в ухото; оплакват се от остра болка, понякога от болки 2- 3 дни, но се оказва, че е заради набъбналата лигавица и отражението на това към тъпанчевата мембрана( или нещо подобно, разбираш за какво говоря  Wink).
Ако пък можеш, позадръж я вкъщи още 1-2 дни.

# 689
  • Мнения: 2 532
И ние като тръгнахме на ясла карахме някакъв вирус с пъпки Crazy Е...той беше кажи-речи най-лекия от 5-те, които изкара за 2 месеца посещение ooooh! От началото на тоя месец е вкъщи, че да се възстановява от последния. Тъкмо мислех да го пускам пак и онзи ден пак се разсополиви и вдигна лека Т ooooh! Не знам вирусчето ли е по-леко или бронховаксома вече почва да действа, но за разлика от другите пъти, като вдига Т, сега не стигна дори 38, а и сополите драстично намаляха в рамките на 3дни newsm78

Общи условия

Активация на акаунт