Токуда болница - София - 19 тема

  • 80 334
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 687
ст1, за какво да пускам секрет? Той няма никакви симптоми за нищо.

# 691
  • Мнения: 276
Значи няма как да си сигурна. Носителството е безсимптомно доста често. Щом дори педиатъра ни при толкова прегледи нв се усети, аз на своя глава реших, представи си.

# 692
  • Мнения: 1 687
е, как без симтом? Нали е имало нещо в нослето? Или аз не разбрах?

# 693
  • Мнения: 276
е, как без симтом? Нали е имало нещо в нослето? Или аз не разбрах?

Детето има рефлукс и май връща мляко. Поне така казва педиатъра.
Обаче аз си навих да пусна секрет и се оказа обилно стафилококи ауриус. Може и хремичка задна даима а може и педиатърът да е прав, че това е върнато мляко и всъщност стафилокока да няма отношение. Но пък е наличен.
Мисълта ми е, че няма как да си категорична,че детето няма след като не сте пускали секрет. Безсимптомното протичане се нарича "носителство". Тоест,бебето си живее с тази бактерия и тя не му пречи, до един момент - примерно докато хване вирус и тогава усложни вече нещата.

# 694
  • Мнения: 1 687
Е, дъщеря ми е на 4 г. и със сигурност няма стафилококова инфекция.
Може и сега да има такъв проблем, то ще се разбере. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 276
Е, дъщеря ми е на 4 г. и със сигурност няма стафилококова инфекция.
Може и сега да има такъв проблем, то ще се разбере. Simple Smile


Аз разбрах,че за бебе на 5м говорим.

# 696
  • Мнения: 1 687
и двете ми деца са родени в Токуда

# 697
  • Мнения: 276
Ст1, колко е голямо бебчето ти? аз родих преди 5 м. (за втори път в Токуда) и не сме имали проблеми.

 За нея имах предвид как разбра,че нямате, след като не е изследвана.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 511
Мисля, че много се отклонявате от темата, особено с писането на коментари от по един ред за подобно нещо.

# 699
  • Мнения: 1 687
Ст1, колко е голямо бебчето ти? аз родих преди 5 м. (за втори път в Токуда) и не сме имали проблеми.
За нея имах предвид как разбра,че нямате, след като не е изследвана.
ами за мен е безумно да изследвам детето си при положение, че няма никакви симптоми за нищо. ако е носител рано или късно ще се разбере, но аз лично не вярвам да е и смятам за излишно всяването на паника по тази тема. подобни инфекции могат да се хванат не само от болницата.

ще се съобразя със забележката и няма да пиша повече по темата.

# 700
  • Мнения: 595
Аз родих в токуда преди 4 месеца. На бебо при изследванията от пакета му излезе високо crp и веднага му пуснаха микробиология от нослето. Излезе стрептококус епидермалис, но тя била нормална и всеки в има. Не мисля, че ще се скатаят, ако има проблем. Дори да не бяха поискали сами, аз щях да настоявам да му вземат секрет. Съжалявам за детенцето, знам колко е гадно да ти е болни бебчето, сополите много пречат и на храненето, а то е много важно в началото, за да тръгне добре кърменето.

# 701
  • София
  • Мнения: 4 144
Напоследък чета все лоши работи. По принцип знам от други мами, че тези инфекции са навсякъде - частни/държавни болници. Не смятам, че чааак толкова трябва да задълбаваме и да изкарваме нещата толкова зле.

Дааа за раждането съм направо в потрес и за мен това е недопустимо.

# 702
  • Мнения: 242
Мами, аз раждах в Токуда преди 2 г. и всичко беше повече от добре. Сега нещо с тези коментари започвам да се притеснявам. Моля, мамите раждали наскоро и най-вече при д-р Илиев да споделят как е минало раждането, как са били после грижите в отделението. Ще съм ви много благодарна, че и на мен ми предстои сравнително скоро.
Хубава вечер!

# 703
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Аз родих при него преди година почти  Peace Ако не ти се вижда много назад във времето - мога да споделя  Peace

# 704
  • Мнения: 1 000
Мами, аз раждах в Токуда преди 2 г. и всичко беше повече от добре. Сега нещо с тези коментари започвам да се притеснявам. Моля, мамите раждали наскоро и най-вече при д-р Илиев да споделят как е минало раждането, как са били после грижите в отделението. Ще съм ви много благодарна, че и на мен ми предстои сравнително скоро.
Хубава вечер!

Аз родих при Илиев месец, малко по-назад съм споделила впечатления. С две думи - доволна съм и от него, и от целия екип  Peace

Общи условия

Активация на акаунт