Нашите ЮНЧЕТА мили правят мамините ни сърца щастливи - 19

  • 30 271
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 84
Тайра благодаря за темичката..записвам се и аз макар че напоследък нямам време за губене толкова ми е натоварен деня.. Създаваме режим, свикваме с ежедневието и куп други приятни неща.. Имам въпрос към ЛЛЛ
Здравейте искам да ви попитам преди седмица родих но чак вчера потече коластра и то 2  пъти по около 20мл. От двете гърди..да обаче вчера след 9 опитах се да се цедя с помпа няма вече някакви капки и то от едната гърда днес пак опитах пак нищо нямам болка в гърдите само зърната са ми по чувствителни..какво да правя има ли опасност да получа нещо на гърдите? Има ли вариант да е спряла колстрата? И ако не е какво да правя да тръгне?? Моля ви надявам се да ми помогнете незнам какво да правя неопитна съм а ме е страх да не стане усложнение с гърдите ми а и от друга страна искам да дам най доброто на бебчето ми.. Забравих да кажа че съм с плоски зърна и се цедя с помпа и и давам от шише не за друго а неискам да я мъча когато е гладна.. Благодаря ви и лек ден ви желая
П.С ..и ако може да ме съветвате кога да се опитвам да цедя когато имам напрежение в гърдите или през няколко часа защото досега се опитвам да се цедя през 3-4 часа но като няма нищо в тях и е истинско мъчение??

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 12:53 от Love your Smile

# 61
  • Мнения: 19
addy-1 -не се филмирай с тези килограми .Обсъждали сме темата не веднъж -не са точни тези килца.Мен така ме бяха наплашили но се оказа грешка.Та ти си в 37 седмица аз мисля че е добре бебка да си стои максимално там където се развива все още.И само да подчертая малко странично родих каката секцио(освен всички мед причини беше мноооого голяма 4200 я изкараха на апарата)3050 се роди #Crazy та чак се очудих даи е моето това дете.След мен роди момиче 4200 беше нейната беба.Та неината въпреки килцата се водеше недоносена имаше недоразвити дробшета полежа в кувиоз ,а мойта дребосъчка си беше ок.Сега всичко е нормално децата са  вече големи но притесненията .........Според мен е много рано и аз съм за секцио даже сега в 2 съм на консултация имам чувство че пак ще промени датата само ме дърпа по близо до термин,а по първоначални планове вече трябваше да е минало всичко. УСПЕХ ТРРЪГВАМ И АЗ ДА ВИДИМ

# 62
  • Мнения: 5 128
Леле, момичета, като ви чета, все повече кърменето ми се струва висш пилотаж  Shocked
Аз да се оплача - цяла нощ не съм спала от болки, явно като спрях магнезия и тялото ми е все едно като разковано - всяко мускулче ме боли, едвам се извъртам в леглото, истинска мъка е да отида до тоалетната, някакъв ад... След раждането минават ли тези усещания?? Силно се надявам, че минават, че направо не се издържа вече, да се раждаме вече  ooooh!

# 63
  • Мнения: 224
karlatx Jujetka_ Amilia Pond    bouquet
За килограмите - бебка я изкарваха 3400гр. пък се роди 3000гр. А за моите килограми   Grinning  оставих 8 в болницата   Whistling
Момичета с бебочета, на Елена и е червено дупето и на ситни пъпчици. А пъпчето пък леко прокърви - още не е паднало и за това къпането ми е страшно неудобно. Нещо почва шаша при мене май.

# 64
  • София
  • Мнения: 418
Chilimura, не се шашкай, вдичко си е наред! Hug
Дупето според мен е леко подсечено, слагай крем срещу подсичане и можеш да оставиш бебка малко по голо дупе! Laughing
Тук в Токуда ни обясниха, че докато падне пъпчето бебето трябва да се къпе под течаща вода, след като се подсуши телцето пъпчето се почиства със спирт. Аз досега съм си мислела, че пъпчето изобщо не трябва да се мокри и така съм правила и с баткото, но човек винаги има какво да научи!

# 65
  • Мнения: 1 067
Честита дъщеричка Амилия   bouquet
Тайра и нашия режим е подобен,аз честно казано се наспивам екстра  Mr. Green Пъпа ни също не е паднал,но е близо ,този път не ползвам Топоцин и се чудя дали това не забави нещата  Thinking

# 66
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Привет, дами!

Жулиетка, голям бонбон е малката (пу-пу). Амила, честита радос и на теб!!!

Голямо ЧЕСТИТО и на всички останали мами, които са се отчели в предната тема - бъдете здрави, здрави и пак здрави, за да има сили за дребосъците!!!

При мен цари тотално затишие. Явно бебока е спокойна душа и никак не бърза. От 2 дни си правим разходки от по 5-6 км, днес започнах да качвам и стълбите до 9-я етаж. АГ-то къде на майтап, къде на истина ми предложи да мятам Альоша. Вярно, че имам още 8 дни до термин, ама така като гледам мога и до Нова година да откарам.

Относно слизането на кърмата, при мен се случи едва към 7-я ден, така че спокойно, момичета. Не е то така - раждаш и хоп - теква кранчето  Wink

Ставам аз, че мъжете гладни и дават зор..

опс, щях да забравя - Tyra - благодаря!!!

# 67
  • Мнения: 5
Здравейте мами   bouquet
Да ви се оплача... Confused вече взех да исфирясвам  Crazy
Аз имам проблеми с това кърмене, защото нямам нищо в гърдите освен 2-3 капки коластра и я храня на шише и я мъча същевременно да суче. Този чай за който ме посъветвахте не мога да си го набавя, зщото не живея в БГ. Обръщам се и към мамите, които кърмят успешно.Много ми е трудно и психически, че искам да кърмя, а няма с какво. Момичета нужна ми е малко подкрепа, че на всичкото отгоре и съм сама няма баби или свекърви никой... smile3518
Охх оплаках ви се...

Въпрос към ЛЛЛ

Какво да правя бебчето е гладно, вече яде по повече от 30 мл. на хранене на около 2.30-3 часа, преди да дам шише я слагам на гърдата тя суче суче и се ядосва, че няма нищо и така 30-40 мин. докато не дам шишето и не се оспокой. Ние сме на 4 дни и силно се надявам да не е късно за кърменето, много искам да я кърмя . Още повече, че самата кърма още я няма.
Жената която идва вкъщи на проверки каза да не и давам нищо друго освен гърдата, но като имаме само няколко капки коластра гладна ли да я оставя?
Какво е редно да направя в този случай и как да постъпя.

# 68
  • Мнения: 50
На всички кърмещи мами с проблеми пожелавам нещата да потръгнат HugС интерес очаквам и отговорите на ЛЛЛ-полезни са за всички.
v.r.i. не се плаши,има кърмачки при които от самото начало си потръгват нещата-дано да си от тях HugНадявам се и аз на такова чудо този път.

# 69
  • Мнения: 206
Mamamo,аз въобще не се притеснявам от кг на бебето.Родих си 4200г като пич,та сега ли ще се уплаша Grinning Само лекарите се плашат, но аз го пропуснах край ушите си това за секциото.Другата седмица съм пак на преглед и тонове,но се надявам до тогава да родя.

# 70
  • Мнения: 336
момичета мн мн мн ви благодаря за подкрепата,вчера проблема бях аз правиха ми кюретаж,уж чакахме днес да си ходим а тюсега оказа че малката кара по силно изразена жълтеница и днес е на фототерапия, момичета не издържам вече рева като бебе.днес и вземаха кръв на малката пред мен беше жестоко обясних малко на сестрата как трябва да се държим с бебето.искам вкъщииии вече силии нянам.

# 71
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Само моето чудовище ли става през два часа  Tired
Моят малък мъж се храни през час и половина, до два часа, ноооо, през нощта е време за купон, а не за спане. Като се оцъкли, и ако откажа да му говоря и се опитам да спя, такъв рев започва, чак се захласва...Май скоро няма да се наспя, то и каката и баткото така бяха до към три годишна възраст Crazy. Но вече от ЕГН-то явно, гледам философски на нещата, и си викам, то времето, в което са бебета толкова бързо отлита, че не трябва да си проспивам детството на слънчицето...и така, бъбрим си, гушкаме се, кърмим се, даже взе да ползва гърдата вместо биберон-залъгалка, че той такава няма купена и така до сутринта Simple Smile Да са ни живи и здрави, това са сладки несгоди Hug

# 72
  • Мнения: 50
Мама на Вики  Hug скоро ще си бъдете вкъщи.Явно са ви по-високи стойностите на билирубина,но и това ще мине.И на дъщеря ми по-късно се прояви и беше силно изразена,но вкъщи по-трудно минава.Ще попекат бебочето на лампата и ще ви пуснат.

# 73
  • Мнения: 781
Само моето чудовище ли става през два часа  Tired
Моят малък мъж се храни през час и половина, до два часа, ноооо, през нощта е време за купон, а не за спане. Като се оцъкли, и ако откажа да му говоря и се опитам да спя, такъв рев започва, чак се захласва...Май скоро няма да се наспя, то и каката и баткото така бяха до към три годишна възраст Crazy. Но вече от ЕГН-то явно, гледам философски на нещата, и си викам, то времето, в което са бебета толкова бързо отлита, че не трябва да си проспивам детството на слънчицето...и така, бъбрим си, гушкаме се, кърмим се, даже взе да ползва гърдата вместо биберон-залъгалка, че той такава няма купена и така до сутринта Simple Smile Да са ни живи и здрави, това са сладки несгоди Hug

Явно мъжът ми е прав. С третото вика няма да ти пука  Mr. Green

п.с Малко полезно четиво за бъдещите и настоящи мами. Съвети от педиатър http://sias.bg/полезни-съвети-към-всички-майки-от-д-р-д/

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 16:22 от Bellisima82

# 74
  • Мнения: 1 175
Аииии честито  Hug знаех си!

Поздрави на всички! Айде Гаги, чакам те  Heart Eyes
tooth идвааам Rolling Eyes

Снощи и мен почнаха едни контракции, на по около 15мин., но много странни - слаби, почти безболезнени, ту със стягане, ту без  Thinking Голямо чудене ми беше какво да правя и накрая заспах изтощена към 2ч. Днес пак се появяват на по час  Whistling
Та, addy, съчувствам и стискам много палци, на ротока също - да пишете после  Hug

v.r.i. не се тревожи, съвсем нормално е да се чувстваш така - аз цяла бременност като изкарах на ударни дози магнезий и като го спрях направо не знаех къде съм от болки  ooooh! особено силни на краката - мускули, стави, всичко  ooooh! няколко безсънни нощи имах и сега е поносимо - явно шоково за организма това спиране на минерала и има нужда от време да се адаптира. Междувременно док ми изписа Калций-фосфор-С и пия по една таблетка вечер, та малко допълнително ме отпуска. Ако искаш питай твоя дали да не вземеш и ти.

Леле Елхичке, от къде толкова сили  Crazy браво  Grinning

mama_na_viki - стискам палци скоро да сте си в къщи и да следват сааамо радостни сълзички и никакви нерви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт