Лятото дойде, а ФЕВРУАРЧЕТАТА мечтаят за слънце и море.

  • 24 281
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 932
Новата тема е супер!;) Поздравления!;)
Казвам на галено на моята дъщеричка Шнапи... Малкият крокодил... Идва от една супер забавна детска песничка на немски. Който иска може да я чуе в ютюб.Wink
Спим на отворен прозорец. Отварям и в кухнята, та да стане малко течение, иначе не се издържа. Скоро ще започна да пускам и климатик.
Обличам я денем и нощем по боди с къс ръкав. Панталонки слагам къси като излизаме навън, но да сме фешън, не за друго.Wink

# 16
  • Мнения: 80
Благодаря на Феичката и Вилито за хубавата темичка  Hug

Малкият /под прякор Хирошима  Mr. Green/, спа снощи с боди с къс ръкав, повит в тензухена пелена и завит с една бархетна. Прозореца беше открехнат и понеже е до леглото ни, щората беше леко пусната и пердето сложено.

Кръстева, щом му е добре на Мони така го остави да си спи както е. Не е навлечен. Внимавай да не го простудиш, че лошо става  Confused

Аз почнах пак да давам пробиотика, защото малкия го "захраних" със сироп за кашлица и от няколко дни пак колики има Confused
Днес е кошмарен ден. На два пъти се задави малкия и втория път върна мляко през устата и носа докато му сменяхме памперса, чак се давеше. Добре че реагирахме на време  Praynig Ужас. Страх ме е сега и за минута да го оставя сам.

Дуче, много фИешън гащички  Grinning И аз искам да оставям малкия без памперс, но е много рисковано. Днес след обяд чак дядо си наака  Mr. Green

П.С. Ауууу, ФрауСт, този Шнапи ме подлудява. Все си го тананикам  Crazy Шнап, Шнап, Шнапи, малкия крокодил  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 150
Здравейте в новата темичка ... аз бих казала че и мамите мечтаят за слънце и море  Laughing  Grinning

Ние спим от няколко дни с такова бамбуково чувалче, искам да ви кажа че е страхотно, леко и меко, материята е 1 път ...

https://www.adenandanais.co.uk/shop/bamboosleepingbags.aspx

Инъче тук вали а аз броя дните до идването на моренцееее

# 18
  • Мнения: 472
Темата е супер  Hug

Относно спането малката Йоана Калпазана ( много и отива и има рима с името  Joy ) спи само по тънка пижамка и и е добре, нали все пак спи между мама и тати  Laughing Заспива в 22:00 яде към 6 и пак заспива и така до 9-10. През деня спи 4 пъти по около 40 минути  Simple Smile
Да ви се оплача момичета, днес така ми се прещипаха нерви на врата, че чак  и до специалист стигнах. Масажира човека, но каза че ще ме боли някой друг ден  Cry

# 19
  • Варна
  • Мнения: 72
Влагодарим за хубавата тема

За колажа се постарах да снимам  зъбчетата на пантерчо , но не се вижда добре .Много са се променили бебчетата за толкова кратко време , как лети времето . Страх ме е да си помисля , че като се обърна и вече няма да пощипвам бебешки крачета и бузки .
 Ние спим  само по памперс и боди с къс ръкав , завивам го с тънка памучна пелена  , но почти винаги е отвит .
Скрит текст:
Момичета , как сте с цикъла , при мен все още го няма никакъв . Но сякъш като наближи датата и ме започват едни топли вълни  , ужас  Close хваща ме критическата

# 20
  • Мнения: 2 141
djoia_80  Благодаря, че повдигаш въпроса. о
От този месец съм на контрацептиви /жанги/ от раждането до сега ми идваше на 29дни, но ще видим сега като свърша хапчетата как ще е.
Имам още 3 хапчета, а от днес ми прицапва едно кафеникаво  newsm78 не трябва ли да започне когато изпия последното хапче newsm78
Добре, че отвори темата, има ли някоя мама, която е ползвала и ѝ се е случвало това?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 24
Здравейте мамчетаа Grinning Темичката е суперрр  LaughingТа по въпроса ние спим с памперс И боди с къс ръкав и чорапчета слагам, но не винаги ..!! Спим на отворен прозорец завивам с чаршачфче , че в спалнята е някакав ужас Cry И по другия въпрос ... на 08.06 ми дойде  Sad така бях свикна без този цикъл ,че ми беше малко странно , но всичко си беше като по старо му ,е освен онези адски болки  Laughing Вече ги нямааа ... майка ми беше права , че когато родя няма да имам болезен цикъл ...

# 22
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Почвам 4-та опаковка Ясмин ...
Скрит текст:
Все не мога да стигна до АГ-то веднага след цикъл, за да ми сложи спирала  ooooh!

# 23
  • Мнения: 554
Феичке поздравления за хубавата тема и благодаря за труда Hug
Цункай доброто Вили от мен   love001

за спането - не смея да отварям прозорец все още. Иначе Вики спи само по боди с къс ръкав и едно тъничко одеалце. И денем, и нощем е само по боди и е цялата в едни ситни пъпчици като от претопляне. Като я гушна, след 5 мин бодито става влажно ooooh!

Безобидна, за столчето за колата, ако мислиш, че на детенце не му е комфортно махай онова нещо, но можеш да си го носиш с теб и ако прецениш да го сложиш някъде по пътя. Аз така правих като ходихме до селото на мъжа ми. Махнах го, после някъде по пътя реших, че много и се кламбучка главата и пак го монтирах Laughing

Кръстева, щом му е студено нослето не го навличаш. Ако му е топло няма начин да не разбереш. Може да е по-зиморничав Мони Hug
А за контрацептивите - преди да решим да имаме второ дете бях на хапчета и много пъти ми се е случвало преди да ги свърша да имам зацапване. Иначе около ден-два след като ги свърша ми идваше.

Деси, нормално ли роди? Аз заради болезнения цикъл исках поне единия път да родя нормално ама ей го на, няма. Освен да пробвам трети път Laughing Че при мен са едни болкииии...почти родилни ooooh!

Като заговорихме за цикъл да питам кърмещите мами, забелязвате ли намаляване на кърмата около цикъла? Имам чувството, че ден-два преди да ми дойде и първите 2 дни след като ми дойде, кърмата е понамаляла, но може и да си внушавам newsm78

А пък да ви кажа в момента практикувам най-сигурния метод за контрацепция Joy

# 24
  • NE
  • Мнения: 10 999
Благодаря много за съдействието за колажа на мама Кръстева, theHellgirl, djoia_80, ta4i74, duceto, magyg, Почти безобидн@, nelly N, nelli90, mery_mery, guerry, sunny_shine и Elefteria. bouquet

По отношение на цикъла аз съм пас все още. Blush
Елефтерия Нормално е да намалява кърмата около датата на цикъла. Хормони. Wink
Деси Не е само след раждане, а и след кюретаж например. Поне при мен бе така.

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 20:23 от Flower Fairy

# 25
  • Мнения: 2 141
elefteria благодаря ти за инфото - успокоих се  Hug пък Мони уж не е зиморничав, напротив доста рано се съблякохме на вън, ама да, прави сте - няма да го събличам. Той ако му стане топличко ще ми "каже" Hug
Flower -че ние ти благодарим   bouquet
Ние отиваме да приготвяме банята и да  се оправяме малко по малко за сън Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 72
Ние вече заспахме  Simple Smile
Всяка вечер по различен начин , днес предпочете сам да заспи ,  Joy без биба без цица .Гушна си една възглавница и захърка , чак се почуствах пренебрегната  Rolling Eyes
Flower Fairy   ние ти благодарим за положеното усилие   bouquet
Elefteria има ли значение как сме родили , дали  секцио или нормално  , че и моя цикъл е много болезнен .Не съм имала цикъл откакто съм родила , но сме изцяло на кърма .  
На мен кърмата ми също намалява около предполагаемата дата , или поне така си мисля , поне на бебчо не му се отразява . Момичета аз живот и здраве в началото на следващия месец , мисля да започна със захранването .Ще бъдем с 5 навършени месеца , така че започвам да следя мамите който вече са започнали . Хубава прохладна вечер  
 
Скрит текст:
Чакам ММ да се прибере от работа , организирала съм  интимна вечер  на свещи  1dating ,
 

п.с Elefteria виж какво прочетох преди малко , последния пост на тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=758877.msg28407742;topicrefid=4#new

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 21:36 от djoia_80

# 27
  • Варна
  • Мнения: 24
Раждах нормално  Grinning и от както се помня за първи път не ме е болял корема и цял ден бяхме  навън а това преди нямаше как да се случи..   Sad  Утре ще пратя снимка на моето звънче хи хи че от телефона не мога  Grinning чао от нас Лека Вечер Grinning и между другото от седмица му давам и Ам дохранвам само иначе и кърма му давам

# 28
  • Мнения: 2 141
Мамчета, вижте какво поръчах на моят разбойник за горещите обедни часове
Скрит текст:
и без това обича да лежи по коремче гол, мисля, че така ще му е по-приятно Hug
Ние сме изкъпани, нахранени и приспани, но тази вечер мисля и аз да си легна по с време, така че лека нощ от мен и Мони на вас и вашите съкровища Hug

# 29
  • Мнения: 1 096
Цветенце,прекрасна тема и колажът е страхотен  bouquet

Благодаря за милите думи за Дари Simple SmileВсички февруарчета са ни големи сладури

Не съм ви чела,че не остана време от скитане днес,сега отивам да наваксвам

Общи условия

Активация на акаунт